Domácí audio systém: plný imerzní efekt

Akustika byla vždy jedním ze způsobů, jak vnímat svět kolem nás. Moderní zvukový systém nejen umožňuje vychutnávat vaši oblíbenou hudbu, ale také slyšet ji novým způsobem a rozlišovat nejmenší nuance zvuku. V současné době je audio systém pro dům zastoupen širokým rozsahem.

Audio systém pro domácnost v originálním designu

Akustický systém není jednoduchá komodita, ale pro měšťany byla vždy specifická a poměrně obtížná. Vybavení domu tímto zařízením vyžaduje při instalaci jisté znalosti a zodpovědný přístup. Navíc vztah osobního prostoru člověka se zvukem je vždy individuálním rozhodnutím.

Při výběru tohoto zařízení někdy není dostatečný základní princip cenové kvality. V některých případech existují možnosti získání zařízení přizpůsobeného pro konkrétní účely za velmi malé množství peněz, nebo snad tak, že řešení jednoduchého úkolu bude vyžadovat významné investice.

Audio systém pro domácí použití

Klasifikace hudebních systémů

Možnost klasifikace moderních audio systémů je relativní měřítko. Předběžně existuje několik skupin:

  • přenosné systémy (monostry, včetně například přehrávače a tuneru);
  • stacionární systémy (včetně pseudomodulových systémů);
  • blokové modulární struktury (kde každý modul může být nezávislý a nahrazen).
Domácí audio systém

Na rozměrech mohou být mikro (120-220mm), mini (220-300mm) a midi (300-400mm) centra.

Ochranné známky jsou široce zastoupeny v segmentu audio segmentů. Mezi nimi jsou další významné značky, například SAMSUNG, SONY, YAMAHA, PIONEER, LG, PANASONIC a méně známé.

Je také obvyklé rozlišit samostatný typ akustiky nazvaný Životní styl, jehož charakteristické rysy jsou neobvyklý design a vynikající kvalita. Zde můžete zodpovědět takové značky jako JVC a BOSE.

Audio systém pro domácí kino

Výběr audiosystému

Koupit vysoce kvalitní vybavení není v současné době problémem. Na trhu akustických zařízení jsou představeny různé možnosti, jejichž cena se liší v závislosti na různých parametrech a součástech. Ve střední cenové kategorii je negativní zpětná vazba zpravidla způsobena omezenými funkcemi, například neschopností bezdrátového připojení. Také může existovat kritika ohledně kvality montáže, ačkoli se dokonce i poměrně nenákladné vestavěné zařízení zpravidla vyrábí v dobré kvalitě.

Existuje celá řada společností, které se specializují na produkty audio segmentů, které produkují téměř dokonalou akustiku s dobrou zvukovou kvalitou, funkčností a ergonomickými prvky systému. Současně je design také esteticky navržen.

Kompaktní audio systém

Navzdory skutečnosti, že výrobci aktivně propagují kompaktní zvukové systémy, stále hrají důležitou roli reproduktory a kvalita případů. To znamená, že malý zdroj zvuku nebude schopen čerpat nízké frekvence. Tak kvalitní domácí vybavení by mělo mít alespoň průměrné parametry a skříň, která může poskytnout optimální akustiku. Tato podmínka poskytuje materiál pro výrobu skříně.

1

Dřevo v tomto případě bude lepší než vše, protože bude poskytovat vysoce kvalitní zvuk a nízkofrekvenční zpracování. Také dobrá volba z MDF, samozřejmě, není bez jistého kompromisu ohledně kvality provozu systému.

Konfigurace zvukového domu

Je všeobecně uznáváno, že je téměř nemožné určit kvalitu zvuku na amatérské úrovni. Vzhledem k tomu se domácí zvukové systémy vybírají nikoli z hlediska zvukových kritérií, ale podle vnějších parametrů: rozměrů a estetického vzhledu. Tento přístup však není vždy optimální, protože moderní technologie se vyvinuly na takovou úroveň, aby dosáhly vysoké čistoty a hloubky reprodukce zvuku. A tyto vlastnosti jsou zásadní. Pokud tedy nejste spokojeni se standardním zvukovým pozadím v domě, ale chcete si opravdu vychutnávat hudbu, musíte toto zařízení důkladně prozkoumat a přesně vypočítat jeho výkonnostní parametry.

Zvuk v bytě

Výběr stereofonního zařízení pro hi-end a hi-fi dům není snadný, ale pokud se obrátíte na odborníky nebo pečlivě prozkoumáte informace na internetu, můžete si vybrat vestavěné zařízení, které je pro váš pokoj vhodné, v závislosti na velikosti a individuálních vlastnostech.

Je také velmi důležité správně nakonfigurovat systém, sladit všechny součásti a realizovat jejich kvalitní instalaci.

Audio systém v minimalistickém interiéru

Základní zvukové parametry

Hlavní ukazatele výkonnosti obecně charakterizují činnost jakéhokoli audiosystému.

  • Citlivost reproduktorů. Ve skutečnosti jde o parametr akustického tlaku, který tvoří systém. Při použití doma by měla být přijatelná úroveň citlivosti 90 dB nebo více.
  • Frekvenční rozsah. Tato charakteristika slouží jako hlavní, bude záviset na kmitočtovém pásmu vln, které mohou reprodukovat zvukový systém. Stojí za zmínku, že dobré zvukové systémy mají tendenci přesněji odpovídat rozsahu, shodnému s vnímáním lidského ucha. Proto doporučujeme zakoupit možnosti s indikátory v rozmezí 18-20 000 Hz.
  • Zvukové proužky (číselný indikátor). Jedná se o počet satelitů (reproduktorů) pracujících na různých frekvencích. Optimální konfigurace je považována za 5.1.
  • Napájení. Tento parametr je přímo úměrný úrovni hlasitosti (tím vyšší je hlasitost zvuku). Ale stojí za to zvážit, že tento limit by měl alespoň o 30% překročit schopnosti zesilovače. Průměrný výkon pro domácí audio systémy se považuje za 50 wattů.
Hudební zvukový systém

Hlavní výhody vestavěné domácí akustiky spočívají v tom, že je schopna poskytnout nejlepší kvalitu zvuku.

Přenosný audiosystém nemá tuto výhodu, protože jeho celá konstrukce je více zaměřena na mobilitu než na vysoce kvalitní přehrávání hudby. Navíc samotné místo provozu tohoto zařízení zpravidla není z hlediska kvality zvuku výhodné.

Tabulkový zvukový systém

Audio systém v interiéru domu

Při výběru tohoto zařízení je třeba věnovat pozornost jeho konstrukci a umístění v interiéru. Vzhled hlavních komponent (zesilovač, přehrávač, ekvalizér) je docela typický: je to obvykle plastová nebo kovová skříň stříbrná nebo černá s řadou funkčních doplňků.

Ale co se týče vzhledu akustických systémů, zde je možné prezentovat různé návrhy, tvary a barvy. To může být jak miniaturní objekty, tak masivní.
Ale okamžitě je třeba se zaměřit nejen na vzhled, ale na technické komponenty a kvalitu systému. Současně je třeba vzít v úvahu, že všechny prvky interiéru se budou podílet na distribuci zvuku. Koneckonců stejný systém za různých podmínek zní úplně jinak. Tato funkce je primárně spojena s akustickými vlastnostmi určité místnosti, s vlastnostmi pohlcujícími zvuk.

Reproduktory

Takže v místnosti, kde je určeno instalovat vložené zařízení, je třeba, pokud je to možné, vyčistit externí zdroje hluku, které mohou rušit čistý zvuk. Na přání lze použít okna s dvojitým zasklením, větrací a rozdělovací systémy. V případě potřeby můžete stěny opatřit speciálními zvukotěsnými panely, například Ecophon Acusto.

Domácí audio systém pro Sony

Otázkou je, že zvuková vlna, která se podle zákonů fyziky setkává s překážkou, se rozptýlí a částečně bude absorbována. V tomto případě, čím hustší stěna, tím více odráží akustickou energii. Koneckonců, hodně reflexí způsobí ozvěnu a zvuk zvuk, takže to vzkvétá. Ale s příliš vysokou absorpcí (hojnost koberců, nábytku, textilu) může být zvuk nudný a hluchý.

Můžete se samostatně sledovat jednoduchým způsobem a tleskat rukama. Pokud uslyšíte zřetelné zvuky nebo ozvěny, musíte zvuk vypnout. A s neslyšícím zvukem je naopak doporučeno maximálně uvolnit pokoj z těžkého textilu a přebytečného nábytku.

Starlingbox audio systém

Jedním z nejlepších způsobů, jak vyrovnat odrazy, je rozptýlit zvukovou vlnu. Jako rozptylovací plochy mohou být knižní regály, okenní rolety, obrazy.

Vnitřní předměty malých rozměrů poskytují odrazový efekt na kmitočty 1000 Hz, frekvence 200-500 Hz vyžadují plochy o velikosti jednoho až dvou metrů.

Dobré výsledky zajišťují uložení malých předmětů na větší. V tomto případě bude zvuková vlna rozptýlena rovnoměrněji a s větším frekvenčním rozsahem.

Dalším důvodem pro problematický zvuk nemusí být správné umístění reproduktorů.

Audio systém pro TV

Moderní zvukové systémy

V současné době se moderní technologie vyvíjejí na takovou úroveň, že umožňují produkovat vysoce kvalitní akustiku s různými rozdíly ve velikosti a designu. Hlavním důvodem je dodržení všech potřebných parametrů, například nákup vybavení odpovídající místnosti, umístění akustiky a jeho kompetentní ladění. Místnost určená pro instalaci vestavěného zařízení by měla být pečlivě připravená, izolovaná od zdrojů hluku.

Zabudovaný zvukový systém

Správná reprodukce a distribuce zvuků různých frekvencí a synchronní provoz reproduktorů se správným nastavením tónu pomohou vytvořit kvalitní přirozený zvuk a bude dosaženo potřebné úrovně vnímání hudby.

Yamaha Audio System
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

49 + = 59