Wybierz kuchenkę z piecem gazowym

Wybierz kuchenkę z piecem gazowym

Dom jest symbolem domu. Przechodzą dni, miesiące, lata, ale tradycja wieczornych spotkań w kuchni pozostaje niezmienna od wieków. Kuchnia jest sercem domu, a kuchnia kuchenna jest sercem kuchni.

Wcześniej opisywaliśmy szczegółowo, jak wybrać piekarnik elektryczny, biorąc pod uwagę różnorodność modeli.

Dziś porozmawiajmy o niuansach kupowania kuchenek gazowych połączonych z piekarnikiem.

Jeżeli dom jest podłączony do linii zasilania gazem ziemnym, wybierz piec z piecem gazowym, w którym możesz bez problemu ugotować pyszne zapiekanki, mięso, ciasta i ciastka.

Wybierz kuchenkę z piecem gazowym

Zasadniczą zaletą tej techniki jest to, że jest ona znacznie tańsza w eksploatacji, ponieważ koszt "niebieskiego paliwa" jest znacznie niższy niż taryfy dla energii elektrycznej.

Wybierz kuchenkę z piecem gazowym

Ta technika może działać z butli z gazem, a to jest plus, jeśli kupujesz kuchenkę do wiejskiego domu lub willi. Drugą zaletą jest łatwość użycia. Kontrola jest mechaniczna, więc nie sprawia żadnych trudności.

W kuchence gazowej nie ma wielu dodatkowych funkcji, skomplikowanych ustawień. Temperatura jest łatwo regulowana. Konstrukcja kuchenki gazowej jest niezawodna, będzie trwać dłużej niż rok.

Piec gazowy jest wyposażony w dwa tryby ogrzewania i nie ma w nich wentylatora. W dolnej części pieca znajdują się dysze palników, które wytwarzają mniej ciepła.

Górne ciepło jest wytwarzane przez kratkę gazową lub elektryczną, wzmocnioną od góry. Nowoczesne piece są produkowane z ogrzewaniem konwekcyjnym, co umożliwia równomierne pieczenie naczyń.

Wybór kuchenki gazowej należy traktować poważnie, ponieważ ta technika nie jest tania. Pierwszą rzeczą do ustalenia jest rozmiar. Wymiary muszą odpowiadać parametrom zestawu kuchennego.

Wybierz kuchenkę z piecem gazowym

Tradycyjna wysokość tej techniki wynosi 85 cm, szerokość - 50 lub 60 cm Wybierz model z regulowanymi nogami, który pozwoli ci "dopasować" płytę do mebli tak dokładnie, jak to możliwe.

Materiałem płyty grzejnej jest następny parametr. Większość modeli pokryta jest emalią. Taka powłoka jest niedroga, niezawodna, dostępna w różnych kolorach.

Główną wadą emaliowanych powierzchni jest złożoność pielęgnacji, pojawienie się uszkodzeń mechanicznych (zadrapań, wiórów) po pewnym czasie.

Opcje z płytą ze stali nierdzewnej są droższe, ale łatwe do czyszczenia, nie podlegają korozji i efektom chemicznym. Dostępne są modele z hartowaną powierzchnią szklaną. Są stylowe i łatwe do czyszczenia.

Piece gazowe są prezentowane na stronie sklepu "Allo" pod linkiem http://allo.ua/plity/tip_duhovki_plity-gazovaja/.

Przy zakupie nie zapomnij zwrócić uwagi na wyposażenie wybranej płyty z technologią sterowania gazem do palników i pieców, funkcję automatycznego zapłonu i dodatki: timer, oświetlenie, rożen, wyświetlacz, termostat, pudełko do przechowywania naczyń.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =