Výběr přenosné chladničky v autě: analýza a srovnání

Jak si vybrat chladničku do auta: co hledat

S nástupem léta a obdobím svátků můžete konečně vyjít z města na několik dní. Je lepší připravit se na takové výlety předem a přemýšlet o bezpečnosti výrobků podléhajících zkáze.

Dnes vám řekneme, jaké technické aspekty je třeba věnovat pozornost při výběru automatického chladiva pro vaše auto a které z nich lze ignorovat.

Typy auto-ledniček

Klíčovou vlastností každé automobilové chladničky je princip, kterým se chlazení provádí ve své komoře.

Každý z těchto typů má své výhody a nevýhody, které budeme diskutovat níže.

Výběr přenosné chladničky v autě: analýza a srovnání

1 Izometrické krabice - mohou být nazývány protlačovacími chladiči v plném slova smyslu. Jsou to tašky nebo nádoby, ve kterých jsou umístěny dříve zmrazené desky.

Významná výhoda Tento druh přenosné chladničky je nedostatečná závislost na elektřině. Můžete je dostat z kmene a jít například do řeky a bude pokračovat ve své "studené" činnosti.

Mínus To může také být nazýváno krátkým chladícím efektem, v průměru až 8 hodin. Tyto krabice a tašky jsou levné a jsou dostatečné pro krátké výlety nebo pikniky.

Výběr přenosné chladničky v autě: analýza a srovnání

2 Thermoelectric modely mohou fungovat tak dlouho, dokud budete mít přístup k elektřině. Mohou být napájeny jak z zapalovače cigaret (12 V), tak ze stacionární elektrické sítě s napětím 220 V.

Chlazení v takové přenosné chladničce je založeno na principu Peltier. V čem spočívá z fyzického hlediska, můžete se na Wikipedii seznámit.

Hlavní výhodou Takové modely jsou trvání doby provozu. Mezi praktické nedostatky patří závislost na výživě a pomalá sada požadované teploty.

Výběr přenosné chladničky v autě: analýza a srovnání

3 Elektrický plyn nebo absorpce Automobilové chladničky mohou pracovat jak z elektřiny, tak ze zemního plynu. Takové modely jsou ve skutečnosti nejlepší volbou pro dlouhé cesty.

Tato všestrannost při používání napájecích zdrojů vám umožňuje prodloužit práci chladničky po maximální dobu. Ve většině modelů je úroveň spotřeby plynu velmi nízká.

Malý 5-litrový balón může stačit na týden. V zásadě je hlavní výhoda takových chladičů všudypřítomná z hlediska zdrojů energie.

Nedostatky zahrnují poměrně velké rozměry a velmi vysoké náklady na takové modely.

Výběr přenosné chladničky v autě: analýza a srovnání

4 Kompresor typ může být splněn velmi zřídka. Princip činnosti je podobný konvenční stacionární lednici. S pomocí kompresoru je zajištěna konstantní cirkulace chladiva.

Modely tohoto typu rychle získají správnou teplotu a udržují ji dobře. Ale mají jednu významnou nevýhodu - je to citlivost na jakékoliv otřesy, atd. Bohužel naše domácí silnice mohou narušit majitele takového chladiče na první cestě.

Výběr přenosné chladničky v autě: analýza a srovnání

5 termoboxů - zvlášť je třeba říci a o této verzi zařízení.

Jejich hlavní funkcí je uchování teploty produktů. V souladu s tím mohou buď uchovávat produkty v chladničce nebo prodloužit jejich horkou teplotu.

Další důležité aspekty

Takže jste se rozhodli pro tento typ a nyní hledáte, kterou konkrétní chladničku pro automobily si vyberete. Zvláště široká nabídka termoelektrických modelů a izometrických krabic. Doporučujeme věnovat pozornost takovým důležitým parametrům pro všechny motoristy:

  • Rozsah předurčuje, kolik produktů se vejde dovnitř. Zde vše závisí na povaze výletu a velikosti společnosti. Je důležité si uvědomit, že čím větší je hlasitost, tím větší bude rozměrová krabice.
  • Rozměry. Chladnička by měla být přenosná a uložena do kufru vašeho vozu. V obchodech najdete modely různých tvarů a kapacit. V zásadě byste neměli mít problémy s výběrem produktu, který je pro tento parametr nejvhodnější.
  • Hmotnost závisí na výše uvedených dvou charakteristikách, stejně jako na typu chlazení. Nejlehčí jsou izotermické pytle. Nejtěžší jsou absorpční chladiče.
  • Další funkce, které lze vzít v úvahu, jsou dostupnost časovače, pohodlné a odolné kola pro velké modely, možnost úpravy spotřeby elektrické energie v závislosti na skutečné plnosti chladicí komory.

Shrnutí

Než si vyberete první chladničku pro automobily, zvažte situace, ve kterých bude použita.

Podrobně jsme popsali všechny typy přenosných chladicích komor. Vycházejte z toho a také podle doby trvání cesty můžete najít nejvhodnější model.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 4 =