Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

10 najciekawszych osiągnięć technologii i gadżetów dla kuchni przyszłości

Zaledwie kilka lat temu, nowoczesne urządzenia kuchenne wydawałaby niedorzeczną fikcja Fikcja: grill wewnętrzna, płyta indukcyjna, inteligentne lodówki ... Teraz to wszystko - zwykłe przedmioty gospodarstwa domowego, które mogą sobie pozwolić prawie żadnej rodziny.

Tymczasem młodzi wynalazcy nie zmęczyli się imponowaniem swoich pomysłów. Zebraliśmy dla ciebie dziesięć najbardziej niezwykłych wydarzeń, które w pełni odpowiadają koncepcji inteligentnej kuchni przyszłości.

Wyobraź sobie, co czeka nas od pięciu lat?

Przenośna kuchenka mikrofalowa Electrolux Onda

Uwielbiam wycieczki do natury, ale nie uważaj się za inspirującego kucharza? Być może za kilka lat nie będzie potrzeby instalowania piecyka i spróbowania znalezienia idealnego stopnia pieczenia mięsa.

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Wystarczy podłączyć małe urządzenie Electrolux Onda do pudełka z półproduktami i po kilku minutach gotowe są świeże gorące potrawy.

To prawda, że ​​eksperymentalna nowość ma wiele ograniczeń - przede wszystkim trzeba kupić specjalne pojemniki.

W przypadku zwykłych potraw taka kuchenka mikrofalowa nie będzie działać - wynika to z jej konstrukcji.

Matthew Schwartz, twórca urządzenia jest pewien, że limit czasu jest ograniczony - możliwe jest, że wielu producentów doceni korzyści takich produktów i natychmiast zacznie je produkować w opakowaniach ze specjalnego plastiku.

Dish Washer Pure Washer

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Nie wiesz, jak zainstalować wszystkie niezbędne urządzenia w małej kuchni? Poczekaj jeszcze kilka lat - Electrolux już uruchomił przemysłową zabudowę wbudowaną w zlewozmywakowe zmywarki.

Christian Moser opracował całkowicie nowy rodzaj urządzenia, które nie zajmuje dużo miejsca: specjalne mechanizmy są montowane bezpośrednio pod zlewem kuchennym, zapewniając stały przepływ wody. Dzięki regulowanym przepływom, zarówno kruchy kryształ, jak i masywne garnki są szybko prane.

Uwaga: W przeciwieństwie do analogów, model ten jest ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Nie musisz kupować specjalnych narzędzi do zmywarek. Wystarczy wlać do mechanizmu zwykłe mycie, a nawet włożyć kawałek mydła, wlać trochę sody.

Naszym zdaniem - doskonałe rozwiązanie dla małej kuchni, nieprawdaż?

Lodówka z biogel

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń
Omijanie tego futurystycznego modelu w rankingu urządzeń AGD dla kuchni przyszłości jest po prostu niemożliwe. Zgadzam się, wygląda jak jakieś repozytorium filmów o odległej przestrzeni?

Jednak cel urządzenia jest prostszy i nie wymaga statku kosmicznego. To jest ... Lodówka!

Półki i przegrody rosyjskiego dewelopera Jurija Dmitriewa postanowił wymienić biogel. Połóż tam jedzenie i zobacz, jak zwisają w galaretowatej masie.

Jednak wypełniacz nazywa galaretka nie jest do końca prawda: on jest absolutnie nie klei, nie ma smaku ani zapachu, dobrze trzyma zimno i jest w stanie utrzymać świeżej żywności jest znacznie więcej niż standardowe lodówki.

Tak, i wygląda bardzo imponująco. Istnieją jednak pytania o przyjazność dla środowiska takiego materiału: czy będzie tak bezpieczny dla ludzkiego zdrowia?

Możesz podłączyć urządzenie zarówno w poziomie, jak iw pionie. Ponadto lodówka jest znacznie mniejsza niż większość zwykłych modeli i będzie wygodna dla właścicieli małych kuchni.

Ze względu na brak półek, drzwi, a nawet silników, konstrukcja jest bardzo lekka i można ją zainstalować nawet na ścianie.

A dzięki właściwościom biogiełku produkty nie stykają się ze sobą - dla większej higieny.

Jednak, jak wygodna będzie ta nowość, będziemy mogli wkrótce ocenić - na najbliższe dziesięć lat jej wydanie nie jest planowane.

Kuchnia Heart of the Home

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Już od 2025 roku na poziomie z profesjonalnymi kucharzami każdy będzie mógł gotować. Wystarczy kupić "Heart of the House" - oryginalną koncepcję kuchni, w której producenci połączyli powierzchnię roboczą, panel indukcyjny ze sztuczną inteligencją i batonik.

Nie musisz nawet szukać przepisów - inteligentne urządzenie zrobi wszystko za Ciebie. Połóż składniki na stole - otrzymasz kilka opcji gotowania.

Interesujące: Twórcy obiecują, że możesz ustawić program swoje ograniczenia i preferencje dotyczące jedzenia. Wygodny, prawda?

Wybierz odpowiednią recepturę i rozpocznij gotowanie. To prawda, że ​​będziesz musiał sam zmielić jedzenie - lub użyć procesora żywności.

Następnie wystarczy nacisnąć dłoń na odpowiedniej strefie płyty (bezpośrednie gotowanie, para wodna, pieczenie itp.). Po uformowaniu pojemności o wymaganej głębokości załaduj żywność. Pozostaje tylko ustawić temperaturę i czas, zgodnie z zaleceniem!

Szczerze mówiąc, nie do końca zdajemy sobie sprawę z wdrożenia - wygląda zbyt fantastycznie. Czy sprawdzimy?

Modułowa kuchnia

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Bardziej realistyczny jest kolejny projekt koncepcyjny kuchni przyszłości - modułowa kuchnia od Matthew Gilbride. Możesz budować bloki w dowolnej kolejności, tworząc swój własny projekt.

Nie, nie myliłyśmy się - to nie tylko meble prefabrykowane, podobne do sprzedanych w słynnej sieci IKEA. Projektant opracował pełnowartościową kompaktową kuchnię, która doskonale nadaje się do prywatnych domów i mieszkań, a także do restauracji.

Każdy moduł ma określoną funkcję - na przykład centralne przedziały są wyposażone w panele indukcyjne. Strona - małe przedziały chłodnicze typu otwartego. Jest to wygodne dla tych, którzy mieszkają samotnie i nie lubią dużych zapasów.

Ponadto system jest wyposażony w kaptur i mały klimatyzator - doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie tolerują gorącej pary podczas gotowania.

Jeśli którakolwiek z opcji nie wydaje się konieczna - po prostu odłącz urządzenie, aby nie zajmowało niepotrzebnego miejsca.

Zatem kuchnie przyszłości mają tendencję do minimalizmu - jedna mała półka naścienna całkowicie zastąpi zestaw urządzeniami domowymi. Wygodny? Czas pokaże.

The Kitchen Hideaway - centrum sterowania robotem

Nie chcesz zawracać sobie głowy nawet przy tak uproszczonej wersji gotowania? Wszyscy stworzysz specjalną robotę, wynalezioną przez projektanta z Australii. Załóż kask i użyj panelu holograficznego, aby wydawać polecenia.

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Ponad 1000 przepisów, wprowadzonych do bazy danych, zaspokoi nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Co więcej, inteligentna technologia zrobi wszystko samodzielnie - nie trzeba nawet być obecnym w kuchni. Jednak lepiej samemu zrobić puste miejsca.

Projekt jest interesujący, ale termin jego realizacji nie jest jeszcze jasne - jest w planach, ale nawet przybliżona data producenta jest trudno nazwać. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że robotyka porusza się do przodu skokowo, to jest mało prawdopodobne, aby być opóźnione - tak, że wkrótce wszyscy będą mogli cieszyć domowe jedzenie, gotowane androidy.

Water Catcher

Osoby dbające o zdrowe odżywianie wiedzą, jak ważne jest, aby wybrać odpowiednią wodę pitną. Ogólnie uważa się, że lepiej jest padać (jednak, naszym zdaniem dla współczesnych mega-miast, stwierdzenie jest wątpliwe).

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Zbieranie może być uciążliwe - chyba że chcesz poczekać, aż Water Catcher wejdzie na rynek masowy. Małe inteligentne droidy na komendę opuszczają bazę i wylatują na ulicę przez okno.

Tam są rekrutowani przez wodę deszczową, równolegle czyszcząc i nasycając ją ozonem. Po tym, małe kule, podobne do modnych kilka lat temu pokeballs (przyznać, kto nie złapał Pokemona na ulicach miasta?), Powrót do bazy.

W twoim zespole są gotowi wypełnić szklankę czystą, użyteczną wodą. Nie trzeba tego robić ręcznie - specjalne czujniki złapią twoje dotknięcia, a pojemność będzie płynęła w określonym kierunku.

Zgadzam się, wyobrażając sobie, że takie na tym etapie rozwoju technologii jest nierealistyczne - czy poczekamy jeszcze kilka lat?

Kuchenka mikrofalowa CooCon

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Nie należy pozostawać poza zasięgiem wzroku deweloperów z wyprzedzeniem urządzeń kuchennych i kuchenek mikrofalowych. Wybrany przez nas model radykalnie różni się od jego współczesnych odpowiedników.

Minimalne opcje programowania, tylko jeden czujnik i para przycisków. Wróć do przeszłości? Nie ważne jak to jest!

Po prostu umieść produkt, który chcesz rozmrozić lub ugotować, i poczekaj - po 10 sekundach na ekranie pojawi się informacja o składzie, nazwie i wadze zawartości. Imponujące, prawda?

Następnie wskaż, co musisz zrobić - odmrozić, rozgrzać lub gotować całkowicie. Z resztą, inteligentna maszyna poradzi sobie z tobą. Czy to nie intrygujące?

Pozwoli to uniknąć wielu irytujących błędów znanych właścicielom mikrofalowych piekarników - spalonych z góry, ale surowe mięso wewnątrz, zsiadłe ryby.

Dobry prezent dla tych, którzy dopiero zaczynają się uczyć gotowania. Mamy jednak pytanie - czy w ogóle tego potrzebujemy, biorąc pod uwagę trendy w rozwoju technologii kulinarnej?

Uniwersalne urządzenie Qumi

Nie chcesz wziąć oddzielnego pokoju pod kuchnią, ale jesteś pewien, że jedna kuchenka mikrofalowa nie wystarczy? Nie ma problemu!

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Urządzenie bezprzewodowe oparte na falach indukcyjnych Qumi, opracowane przez rosyjskiego studenta, będzie doskonałym wyborem w tej sytuacji. Może pełnić funkcję grilla, kuchenki lub parowca - wszystko zależy od tego, jakie danie będzie potrzebne do gotowania.

Urządzenie to nadaje się zarówno do pierwszego, jak i drugiego dania. Urządzenie nie wymaga przewodów, ale jest sterowane za pomocą zwykłego pilota zdalnego sterowania.

Ponadto, dzięki swojemu wyglądowi, łatwo jest umieścić go nawet w salonie - tam będzie wyglądać jak ładny kawałek wnętrza. Oczywiście, dopóki nie zaskoczysz swoich gości doskonale przygotowanym obiadem lub kolacją.

Kompaktowy grzejnik ślimakowy

Może takie urządzenie wydaje się zbyt kłopotliwe? To nie jest problem. Działający na podobnej zasadzie fal indukcyjnych rozproszyć compact „Ślimak” nie potrzebuje oddzielnego lokalizację - po prostu trzymać go na kubek, miska lub patelni. Następnie urządzenie może obsługiwać na własną rękę.

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Metoda żywienia jest interesująca: Gadżet działa ... na kryształach cukru! Uniwersalne urządzenie, które może być używane zarówno w domu, jak iw kampanii: wyrafinowane, w przeciwieństwie do rozetek, prawie zawsze można znaleźć.

Przy okazji i czekać, aż "ślimak" nie potrwa długo - w sprzedaży planowane jest uruchomienie w 2020 roku.

Oddzielny przedmiot, bonus, Postanowiliśmy uwzględnić w rankingu absolutnie niewiarygodny projekt, który jednak przyciągnął szeroką publiczność.

Należy zauważyć, że na międzynarodowym konkursie Electrolux Lub, gdzie zaprezentowano wszystkie powyższe osiągnięcia, model ten znalazł się w pierwszej piątce najlepszych.
Być może autor zaoferował nie tylko fantastyczny pomysł, ale także jego implementację? W każdym razie możemy tylko czekać, ale na razie oferujemy ocenę pomysłu.

Teleportowana lodówka - dla najmilszych

Pokazaliśmy już, jak możesz gotować i myć naczynia bez żadnego wysiłku. Inżynier z Chin rozszerzył listę ułatwionych spraw - teraz sklep niekoniecznie musi wyjść.

Jaka będzie kuchnia przyszłości: 10 najważniejszych wydarzeń

Pojęcie lodówki-teleportera ponieważ wniosek był najbardziej kontrowersyjny. I to on został wybrany na liście kandydatów do wdrożenia!

Autor twierdzi, że proces ten powinien być przeprowadzony przy użyciu komunikacji bezprzewodowej ze sklepem i specjalnych fal sensorycznych. W swoim wystąpieniu odniósł się do badań, które już potwierdziły fakt najprostszych atomów, a nawet molekuł.

W każdym razie rozwój wydawał się obiecujący i warte dalszych badań. Jednak termin został również nazwany fair - do 2070. Coś może się zdarzyć?

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza lista niesamowitych technicznych nowości, które planujemy wypuścić na półki. Jak myślisz, na co naprawdę będziemy czekać?

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 3 =