Jak vybrat vestavěný digestoř v kuchyni

Jak vybrat vestavěný digestoř v kuchyni - tipy pro odborníky

Někteří lidé často potlačují roli a význam takového zařízení jako kapuce.

A marně, protože to je ona, kdo je zodpovědný za čistotu vzduchu v kuchyni, za minimalizaci všech druhů pachů a také za získání leva podíl vlhkých a jiných par.

V tomto ohledu vám doporučujeme pečlivě přistupovat k procesu výběru pomocí níže uvedených informací.

Podívejte se, jak vybrat nejlepší vestavěný digestoř pro vaši kuchyni.

Hlavní parametry

Jak vybrat vestavěný digestoř v kuchyni

Jako prvek domácích spotřebičů má každý model kapuce vlastní vlastnosti, které jsou najednou velmi obtížné pochopit.

Aby nedošlo k zbytečnému zvedání hlavy do hlavy, doporučujeme nejprve věnovat pozornost těmto parametrům.

Krytá oblast

Je velmi důležité, aby váš vybraný model mohl "vytáhnout" prostor vaší kuchyně. Jinými slovy, doporučuje se upřednostňovat kapuce, jejíž výkon bude stačit k tomu, aby "proběhl" vzduch v místnosti po dobu 5-10 minut.

Za tímto účelem si objednejte model, ve kterém je doporučená plocha o 10-20% vyšší než čtverec kuchyně.

Mnozí výrobci v popisu produktu již tuto skutečnost okamžitě označují, takže nemusíte jej vypočítávat ručně.

Šířka kapuce

Jedná se o jednu z klíčových charakteristik z následujících důvodů.

Za prvé, Váš nový kryt by neměl být užší než příslušná varná deska, nad kterou bude instalována.

Pokud je to již, pak všechny částice vlhkosti a tuku, které by měly jít do kapuce, se usadí někde na bočních stěnách nebo dokonce na fasádách nábytku.

Za druhé, Vzhledem k tomu, že je vestavěn, potřebujete vědět s přesností milimetru své rozměry a poskytnout je návrháři, který připravuje návrh kuchyně.

Úprava výkonu

Může se hodit v mnoha různých situacích. Velmi výhodné, kdy je možné vložit kapuci na nízkou spotřebu, například při vaření vajec nebo něco jiného a mírně "nádobí".

Na druhou stranu, pokud smažíte maso nebo kotlety, jakoukoli pokrmovou nádobu s česnekem nebo cibulí, budete určitě potřebovat plnou sílu větrání. Proto v některých modelech existuje gradace režimů, které, věřte mi, nebudou zbytečné.

Podsvícení

Tato možnost je v zásadě již v každém modelu, ale může se lišit v jasu, pořadí umístění nebo počtu žárovek.

Jak dobře funguje, ať už stačí zapálit varnou desku, zjistíte, až přijdete do železářského skladu nebo do supermarketu.

Hladina hluku

Velmi důležitý faktor, který se může stát předurčením v konečném výběru. Faktem je, že hluk kapoty přímo závisí na jeho výkonu.

Tímto způsobem, Čím větší je jednotka, tím hlučnější bude. U zvláště velkých modelů je nesmírně důležité mít možnost jako tichý režim.

Jinak všichni vaši sousedé budou vědět, že něco vaříte a proces vaření se změní na mouku. Proto věnujte pozornost číslu šumu.

V ideálním případě by hladina hluku vestavěného digestoře neměla přesáhnout 55 decibelů.

Typ čištění vzduchu

Existují dva typy: výstup vzduchu a jeho recirkulace. První případ je klasický, který spočívá v tom, že špinavý vzduch je vysáván a neodvolatelně poslán kohoutkem do ventilačního systému.

Při recirkulaci je tento vzduch veden speciálním filtrem a po čištění je přiváděn zpět do kuchyně.

Hoods přičemž první typ je levnější, druhý je dražší jak ve fázi nákupu, tak ve fázi údržby, protože je třeba pravidelně měnit filtry.

Další funkce

Jak vybrat vestavěný digestoř v kuchyni

Vedle hlavních ukazatelů bychom neměli zanedbávat volitelné volby, z nichž každá může nakonec vyvážit rovnováhu ve prospěch určitého modelu.

Proto než si vyberete vestavěnou digestoř pro vaši kuchyni, zeptejte se, co ještě máte rádi o produktu, který se vám líbí:

 • Barva fasády - můžete okamžitě vybrat kapuci, která se spojí s fasádami vaší kuchyňské náhlavní soupravy, nebo jen s nimi bude v souladu.

  Je třeba zmínit, že některé modely mají schopnost odstranit fasádu kapuce a nahradit ji tím, který bude pro vás ten správný odstín. Je to mimořádně pohodlné a velmi praktické, a tak také kapuce je neviditelné a skutečně zabudované do skříně;

 • Čištění filtrů ve skutečnosti je důležité, pouze pokud se rozhodnete vybrat model, který recykluje vybraný vzduch. U výtažků s konvenčním kohoutkem je to pouze orientační.
 • Automatizace - v prémiových modelech existuje několik nových gadgetů, které si mohou někteří spotřebitelé užívat.

  Například, Samotný extraktor může určit, který režim napájení by měl použít. Také je schopen reagovat tím, že zapne osvětlení při vašem přiblížení nebo automaticky začne pracovat se sebemenšími známkami varu atd.

Výhody a nevýhody zabudovaných digestoří

Jak vybrat vestavěný digestoř v kuchyni

Na závěr bych chtěl připomenout, co klady a zápory Tento druh kapucí, proč zvolit tento druh zařízení, spíše než dome analogy.

Výhody:

 • Estetický faktor - díky mechanické možnosti pohybu se takový výpis může spojit s interiérem a být neviditelný, nechat hosty;
 • Úspora místa - jako každé zabudované zařízení zabírá minimální prostor a doporučuje se instalovat do malých kuchyní;
 • Energeticky úsporné a tiché. Neobsahuje mnoho elektřiny a ve srovnání s jinými modely nevytváří mnoho hluku.

Nevýhody:

 • Menší výkon - existují samozřejmě velké úpravy, ale většina zabudovaných digestoří je stále docela kompaktní;
 • Omezený sortiment - z nějakého důvodu je řada modelů pro tento typ zařízení řádu menší než u takzvaných klenutých analogů.

Bez ohledu na to, jakou volbu uděláte, nezapomeňte, že kvalita provedení a montáž je nesmírně důležitá pro domácí spotřebiče.

Doporučujeme, abyste nekoupili levné modely neznámých značek, ale podívejte se na evropské výrobce. Také se doporučuje, aby mnozí přečetli recenze o konkrétním modelu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

64 − = 54