Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Výběr elektrického varného panelu: odborné rady

Odlišují se nejen ve vzhledu, ale také v materiálech trupu, druzích vytápění a samozřejmě i ceně. Podívejme se na sebe a diskutujeme o všech výhodách a nevýhodách každé pozice.

Ale jaký druh varné desky je nakonec lepší: indukční nebo jednoduchý elektrický? Na internetu je tolik konfliktních recenzí a prodejci v obchodech někdy to nevědí. Zeptali jsme se několika odborníků, kteří se zabývají prodejem varných desek, jaké jsou jejich typy, co jsou zásadně odlišné a co je lepší koupit. To nám řekli.

Dnešní řeč bude o indukčních a jednoduchých elektrických deskách, tradičních s litinovými "palačinkami", a také o těch nejmodernějších.

Materiál rozsáhlá a předtím, než se rozhodnete koupit, je to stojí za to dobrý vzhled na otázku, protože v každém z typů mnoho nuancí, které stačí vědět.

Induktivní nebo elektrický?

Takže nejprve musíme rozhodnout, který z hlavních typů varných desek je lepší: jen elektrický nebo s indukčním mechanismem? Otázka je běžná, ale není zcela správná.

Faktem je, že indukční deska je také elektrická. Technologie jeho zařízení se však velmi liší od tradičních technologií, a proto jsou přidělena do samostatné skupiny.

Jak funguje indukční vařič?

Pokud v běžném panelu, a to i v nejdražším, povrchové vytápění pochází z topného prvku, který je vytápěn z proudu, je indukční systém v kořenu jiný.

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Existuje cívka, kterou prochází střídavý proud a generuje se magnetické pole.

Zůstane naprosto chladno až do okamžiku, kdy na něj položíte nádobí s magnetickým dnem a pak podle zákonů fyziky již začíná indukovat proud mezi těmito dvěma povrchy a ohřívat materiál jako výsledek.

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Takový sporák je velmi pohodlný a bezpečný, pokud má dům malé děti. Můžete stisknout tlačítko napájení tolikrát, kolik chcete, ale varná deska se nezohřívá a dítě se nespálí.

Ale u nás, když nejsou tak rozšířené jako obvykle, proto jako cena pro ně velmi "kousnutí". A nejen v ceně věci. Kolem indukčních desek také mýty ...

Nicméně to není překvapující: Zprávy se vždy setkávají s podezřením.

Takže za co je tohle? mýty, které brání prodeji?

 1. 1 Za prvé, lidé se bojí škodlivosti vliv magnetického pole na tělo. Z nějakého důvodu se zdá, že v takovém talíři je to jen obrovské!

  Ve skutečnosti však škody z mobilního telefonu, které používáme každý den, jsou mnohem větší. A dokonce i o mikrovlnné troubě a nestojí za to mluvit. Radiace v indukčním panelu je tak zanedbatelné, že v žádném případě nemůže poškodit zdraví.

 2. Jediní lidé s kardiostimulátorem (zařízení, které je ušité do hrudníku upravit činnost srdce) - měli byste si koupit takové zařízení, protože oni (kardiostimulátory), citlivý na sebemenší výkyvy elektromagnetických vln. Ale kvůli spravedlnosti jsou takoví lidé všeobecně kontraindikováni, aby byli blízko téměř jakékoli techniky.

 3. 2 Druhý mýtus: potřebujete speciální pokrmy, které stojí spousta peněz.

  Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

  A ve skutečnosti absolutně žádné c ploché (nikoli konvexní nebo naopak) dno, které je magnetizováno! Jak z nerezové oceli, tak z běžného smaltu. Jediná věc je, že použití hliníkového nádobí nebude fungovat, ale není to vůbec potřebné.

A právě z těchto dvou důvodů nejsou tak populární.

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Ale musíte se starat o zcela jiné věci, které nejsou příliš slyšitelné, ale vyvracejí všechny kouzla indukčních panelů.

Výhody, které výrobci indukčních varných panelů lákají kupujícího:

 • Neuvěřitelná zahřívací rychlost. Například třílitrový kotlík varí tři minuty. A to znamená, že čas na vaření bude mnohem menší a tím i drahé kilowatty
 • Spotřeba energie Indukční plotny jsou také méně než 1,5 násobek konvenčních
 • O tomto štítku není možné spálit, protože se nezahřívá

A teď se na to podívejme z druhé strany a trochu kazí reklamní strategii, která podporuje propagaci tohoto produktu.

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

 • Rychlost vaření je samozřejmě dobrá. Ale nejste zvyklý na to! A když se přizpůsobíte, musíte v odpadku hodit hodně pokazeného jídla. Navíc jsou téměř všichni zvyklí na určitý časový interval v procesu vaření.

  Například, když je vařený vývar, vyčistíte a rozkrájete zeleninu na borš. A teď je třeba vše připravit předem, a časem po sobě jdoucích záložkách budou problémy. Ale tato vlastnost je nejhorší ze zla: nakonec se zvykne na všechno

 • Druhý plus, tj. snížená spotřeba elektrické energie, je zcela překonána skutečností, že indukční deska není schopna konstantního a rovnoměrného zahřívání. A spotřeba je z tohoto důvodu menší: ohřívá se do určité míry, pak se vypne a tak dál. To znamená, že například můžete zapomenout na zhubnutí na malém ohni.

  Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

  Stejný pilaf vyjde zcela podle toho, jak jsme to dělali. Bude buď trávené nebo vlhké uvnitř. To znamená, že indukční sporák je vhodný pro vaření a smažení. Je pravda, a tady příliš vysoká rychlost může vést k lačnému výsledku: maso bude vytrhat a cibule spálí, ale zůstane uvnitř vlhké

 • No, třetí "Plus" o bezpečnosti je velmi pochybné. Ukaž nám alespoň jednu osobu, která tvrdo popálí, dotýká se horkých talířů holými rukama?

  Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

  Spálení horkých pokrmů, vroucí kapaliny nebo tuku jsou v něm! Navíc není možné spálit, pokud je to plochý povrch, nikoli plynový varný panel.

  Pokud není pro děti tato vlastnost užitečná a zaručuje bezpečnost. Koneckonců, funkce ochrany před inkluzí (čtená od dětí), která je vybavena téměř všemi modely varných desek, se také vyrovnává s touto misí.

Co je pro nás nakonec ponecháno?

Jen nafouknuté ceny za příležitost vařit konvici v průběhu 3 minut (po elektrickém warm - ještě rychlejší) a vařit polévku s rychlostí blesku. Stojí to za to?

Podle našeho názoru ne.

Mimochodem, na indukčních plochách je další dobrá lžička dehtu.

Během provozu produkují spíše nepříjemný, monotónní hluk. Pracuje ventilátory chlazení a zvuk lze porovnávat s pracovní mikrovlnnou troubou, i když je mnohem tišší.

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

A konečně, zahodíme poslední hřebík: indukční desky se rozpadají častěji než běžné. A jejich oprava bude stát asi polovinu nákladů na nový výrobek, protože tam jsou téměř žádné poruchy.

Takže nemějte odvahu, pokud nemáte peníze na indukční vařič!

Ale jestli ty peníze máte a stále nedávají odpočinku vavřínech v domácnosti, které vaří po dobu 10 minut, polévky, důrazně doporučujeme, abyste si vybrat nejen indukční varné desky a v kombinaci s obvyklým druhem tepla.

Jsou odlišné. Například 2 varné desky jsou indukční a tři jsou běžně. Nebo naopak. A přijmout takovou možnost je mnohem méně riskantní, jak tomu rozumíte.

A teď hovoříme o konvenčních elektrických panelech, zvažte jejich typy a určit výhody a nevýhody každého z nich. Současně můžete určit, který typ topení je výhodnější ve verzi "combi".

Jaké jsou elektrické varné desky? Jejich výhody a nevýhody

Takže existují dva hlavní typy:

 • Tradiční (s litinovými "palačinkami")
 • Sklo-keramika

Který z nich si vybere? Začněme v pořádku.

S litinovými plackami

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Okamžitě řekneme, že z plusů je pouze jeden - rozumnou cenu. Pokud ho plánujete použít jen zřídka, například v zemi, pak ano, je to dobrá volba.

Pro každodenní použití jsou od té doby trochu jako každá hostitelka mít takové nedostatky:

 • dlouhé zahřátí;
 • nejsou ekonomické, čerpají hodně elektřiny;
 • jsou obtížné v péči;
 • Časem se palačinky stanou nepoužitelnými a je třeba je změnit.

V závislosti na materiálu vrchního panelu jsou smaltované nebo nerezové oceli.

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Pokud ušetříte na nákupu, pak budete po léta přeplňovat světlo, přemýšlejte o tom, zda stojí za to vařit znovu nebo zda ušetříte elektřinu. Oni a ve srovnání se nezúčastní zisku pomocí skleněných keramických elektrických desek.

Také umyjte je velmi nepříjemně, a jídlo je připraveno v nich pomalu, asi 1,5 krát delší, než u plynových hořáků.

Kromě toho, pokud se během vaření dávají jídlo, je zápach nepříjemný, velmi hořící.

Pak, když utečeš mléko, pak je třeba okamžitě odstranit všechny pánev, jako normální vypnutí nebude fungovat: litina řídit další hodinu vychladnout! Abych vám řekl pravdu, je to minulé století.

Skleněné keramické varné desky

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Ale sklo-keramika může být vypnuta a ochladí ještě méně blesku než indukce, ale také velmi rychle.

V závislosti na druhu vytápění jsou:

 • Rychle (běžné spirály, doba zahřátí 10-12 sekund)
 • Halogen (topení halogenovými žárovkami 1-2 sekundy, ale často se vyhoří)
 • Hi-Lite (ohřívače pásu, azbestová základna, doba zahřívání 5-7 sekund)

A co volba typu vytápění, pak naše rady - obvyklé (rychlé) spirály. Nehorí se příliš často a jejich nahrazení bude levnější než jiné spotřební materiály.

A ještě jedna výhoda této možnosti: skvělá volba. Koneckonců, spirálové panely jsou na trhu po dlouhou dobu a téměř všichni významní výrobci je vyrábějí.

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Někteří se bojí vzít moderní skleněné keramické varné desky, protože se bojí, že je rozbijí. Ale alarm je zde marný, protože jsou velmi trvanlivé.

Mají jednu slabost: strach z určitého úderu. Pokud spustíte nůž z velké výšky a dopadne na povrch pevně, pak teoreticky může prasknout.

V praxi jsou takové případy extrémně vzácné a většina kupujících, kteří mají takové vybavení, je s touto volbou velmi spokojená.

Jaké další funkce mám dávat pozor při nákupu varné desky?

Jak vybrat elektrickou varnou desku: Tipy pro odborníky

Kromě typů a typů je třeba věnovat velkou pozornost sadám funkcí, které jsou vybaveny varnými deskami.

Někdy je cena zbytečně nadhodnocena tím, že model má mnoho inovativních doplňků, které vůbec nebudou užitečné. A jsou zde také velmi užitečné věci, bez kterých by nebylo pohodlí stejné.

Ovládací tlačítka - jsou senzorické a ve formě otočných knoflíků. Je lepší dát přednost první, protože panel lépe se čistí.

Časovač čekání nebo zastavení - stiskem tlačítka se může pohybovat na chvíli z polévky varu (ohřev zastaveno). Podle našeho názoru je zcela směšná funkce. Nic neumožňuje jednoduché vypnutí pánve nebo přesunutí do jiného pohodlí.

Časovač jídla - velmi užitečná věc a talíř bez ní nestojí za to. To je výhodné: dát čas a nezapomenete na varnou misku.
Zamknutí dotykového panelu zapněte - pokud máte v domě malé děti, pak nešetřete na takovou míru bezpečnosti.

Detektor pro nádobí na pohodlí - pokud dáte prázdnou kapacitu nebo zapomenete něco položit na sporák a zapnout pohodlí, bude fungovat: začne se hrát. Je nečinné pracovat se skleněnou keramikou "nelíbí se" a kazí z toho, proto je taková funkce velmi užitečná.

Záruční doba - toto je obecně první věc, kterou musíte věnovat při nákupu. Pokud se zárukou 3 měsíců, není to stojí za to techniku, která se nezdá přijatelnou cenu. Čím je výrobek kvalitnější, tím delší záruční doba.

Paměť receptu - pamatuje si režimy vaření různých jídel. Absolutně zbytečná funkce, v našem subjektivním pohledu. Dokonce i když je nádoba jedna, produkty mohou být jiné.

Například dnes vaříte polévku kuřecí, jehněčí a zítra. A to, co cítíte, že panel „pamatuje“, jak se vaří polévka kuře? Pokud se spoléháte na její "zkušenost", pak dostanete polézané maso.

Náš článek skončil a my jsme vám řekli všechno, co je pro kupujícího opravdu důležité. Doufáme, že s pomocí tohoto materiálu bude snazší pochopit, co deska je pro vás nejlepší.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 1 =