Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Jak správně odmrazit ledničku: 12 kroků k úspěchu

Dnes vám řekneme, jak rozmrazit chladničku krok za krokem. Pro zkušené ženy v domácnosti v tomto procesu nejsou žádné nepochopitelné momenty, ale pro mladé - problém. To se musí provádět pravidelně, protože technika nezpůsobuje zbytečný stres, nosí a rozbíjí.

Kromě toho, co se naučíte, protože při rozmrazování ledniček vám poskytneme několik doporučení pro uchování jídla pro dobu odmrazování. A také se dozvíte, jak umýt chladničku po rozmrazení ledem.

1. Pravidla pro odmrazování jakýchkoli chladniček
2. Potřebuji rozmrazit Know Frost?
3. Jak mohu uvolnit chladničku se dvěma oddělenými prostory?
4. Je možné rozmrazit mrazák bez vypnutí celé chladničky?
5. Kde a jak dočasně ukládat potraviny na dobu odtávání?
6. Jak a jak umýt chladničku po rozmrazení.

12 kroků k odmrazování

V zásadě se nějaký typ chladničky rozmrazí schématem, který budeme psát dále.

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Mezi "známým mrazem" a konvenčními lednicemi existují malé rozdíly, ale my se na ně podíváme odděleně níže. A teď vás požádáme, abyste se seznámili se základy.

Jak víte, postupně se na vnitřní straně chladničky vytvoří malá vrstva ledu. To snižuje efektivitu zařízení, přidává peníze na váš účet za elektřinu a také obtížně zapíná a vypíná.

Toto video rychle a jasně znázorňuje hlavní fáze rozmrazování. Podrobnější doporučení - přečtěte si další informace.

Postupujte podle následujících kroků, a pochopíte, jak chladničku co nejrychleji a nejsprávněji rozmrazit.

Krok 1

Vypněte chladničku. Pokud tomu tak není, pak nemůže led.

Krok 2

Chladnička uvolněte z jídla a jídla. Chcete-li zabránit rozmrazení zmrazených potravin, zabalte je do utěrek nebo papíru a umístěte je do krabice a zakryjte je nějakou látkou. Uchovávejte to v nejchladnější části kuchyně, mimo přímý sluneční světlo.

Krok 3

Vysuňte zásuvky, palety a grily. Vezměte je do koupelny a poté se umyjte. Tam je mnohem pohodlnější než v kuchyňském dřezu.

Krok 4

Najděte vypouštěcí hadici. Některé ledničky mají takovou nouzovou hadici a většinou jde pod mrazničku. Zjistěte, jestli ho najdete. Přitáhněte je dopředu a vodu směrem od chladničky. Nejlepší je, když ji umístíte do nějaké kapacity, jako je panva.

Krok 5

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Zabraňte tvorbě kaluží. Dejte staré noviny kolem dna mrazničky, bude absorbovat vodu, když kapání led. Jsou ideální pro tuto práci, protože jsou extrémně savé. Místo toho můžete použít kuchyňské utěrky nebo hadr. To je zvláště důležité, pokud máte laminátovou podlahu.

Krok 6

Vyberte metodu odmrazování. Existuje několik způsobů, jak odmrazit ledničku, z nichž každá má výhody a nevýhody. Jsou to možnosti:

1. Rozmrazování bez akcelerace - to je tradiční způsob. To je poměrně pomalý proces, zvláště pokud žijete ve studené oblasti a váš dům je špatně provozován, ale je to také nejbezpečnější cesta. Pro rozmrazení vrstvy ledu může být zapotřebí asi 5-6 hodin.

2. Pokud nechcete dlouho čekat, použijte běžnou vysoušeč vlasů. Je absolutně bezpečné používat odvlhčovač k odmrazování mrazničky, a to za určitých základních bezpečnostních opatření. Ujistěte se, že stojíte dostatečně daleko od vodní kaluže a její šňůra se nedotýká vody.

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Také byste neměli přivést konec sušičky blíže ke svitkům nebo bočním stěnám chladničky, protože vysoké teploty mohou zařízení poškodit. Vysoká teplota může také poškodit plast uvnitř chladničky, a proto bez fanatizmu. Nenouchejte horký průtok velmi blízko.

3. Místo fén, ty můžete použít ventilátor. Pomůže vám rozšířit teplejší vzduch do mrazničky, ale funguje to jen tehdy, pokud máte dostatek tepla v místnosti. To moc nepomůže, ale urychlí proces o jeden a půl až dvě hodiny.

4. Umístěte nádobí horkou vodou na police. To je skvělý způsob, který dokonce i naše babičky vědí.

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Skládá se z umísťování misky nebo pánve horkou vodou na polici a zavření dveří chladničky. Pára by měla led velmi rychle roztavit a po asi 20-30 minutách budete moci lednici zcela vyprázdnit z ledu. Za předpokladu, že je malý, a to je možné, pokud pravidelně odmrazujete a nedovolíte silnou námrazu. Všichni jsou v metodě dobří, ale horké nádobí mohou poškodit plastové regály. Chcete-li snížit pravděpodobnost poškození, položte několikrát ručník pod hrnce.

5. Pro urychlení procesu použijte horkou látku. Můžete použít hadřík namočený ve velmi horké vodě k roztavení kůry.

Krok 7

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Odstraňte led. Jakmile ustoupí, přitiskněte ho rukou nebo dřevěnou špachtlí. Nepoužívejte ostré předměty, jako je nůž, pro odtrhávání kusů ledu. To může poškodit chladničku a dokonce způsobit únik plynu, koneckonců, její stěny jsou dost tenké.

Krok 8

Zlikvidujte veškerou vytvořenou vodu. Používejte papírové utěrky nebo hadry, které dobře absorbují. Ponechte je ve fotoaparátu na chvíli, dokud není vše ledové, a voda přestane proudit.

Krok 9

Umyjte chladničku. Využijte této příležitosti, abyste ji znovu dezinfikovali.

Krok 10

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Vysušte chladničku, Než jej znovu zapnete. Můžete použít vysoušeč vlasů nebo otřete hadříkem, ale měl by být co nejsušší. Pokud zapojíte zařízení do sítě, ale uvnitř jeho vlhkosti, vytvoří se na ni velmi rychle nová kůra ledu.

Krok 11

Zkontrolujte gumové těsnění. Pokud uschly a vytvořily mezery, je to právě důvod pro rychlou tvorbu ledu.

Chcete-li trvat déle, gumové těsnění mohou být mazány silikonovým tukem.

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Nebo v extrémních případech rafinovaný slunečnicový olej. To zabraňuje vysušení pryže a pomáhá udržovat silné uchopení při zavírání dveří.

Je to naprosto nezbytné, protože malé odpory nejen způsobují mráz, ale také postupně rozbíjí kompresor. Každé zařízení je navrženo tak, aby předstihovalo požadovanou teplotu v chladničce a odpojilo se, a v takovém případě je zbavena možnosti "odpočinku".

Krok 12

Rozmrazte se častěji. Je samozřejmě možné položit otázku, proč a jak častěji rozmrazovat lednici?

Za prvé, hustý ledový koláč je kompresorem silně opotřebovaný. Proč se to děje? A protože led zablokuje přístup studeného vzduchu k motoru a přístroj "myslí", že uvnitř není dost studený. A jako důsledek, dobíjení a dobíjení chladem, přirozeně, pomocí motoru.

A není absolutně určen pro takovou zátěž a čím dál víc pracuje, tím rychleji skončí.

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Za druhé, kvůli neustálé práci kompresoru, vaše chladnička "pokazí" v čase více elektřiny než nová nebo nedávno rozmrazená.

To jsou všechny základní kroky. Teď si téměř dokážete představit, jak často je třeba chladničku odmrazovat.

A nyní doporučujeme, abyste se podrobněji seznámili s některými funkcemi odmrazování různých typů chladniček, jakož i s technickými aspekty jejich provozu.

Odmrazování chladniček Žádné mrazy

Takže pojďme zjistit, jak rozmrazit chladničku systémem "známeho mrazu" a zda by se mělo vůbec udělat, pokud se samo odfrzuje.

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Je třeba rozmrazovat, ale velmi zřídka. Nejen jednou za rok existuje taková potřeba.

Ano, proces odmrazování se objevuje mnohem rychleji než u jiných systémů.

Pokud si všimnete led na stěnách takové chladničky, pak je to v pořádku. V "poznat mráz", v čase, tenký vrstva ledu, ne led, ve skutečnosti tvoří, ale mráz.

Neexistují žádná speciální doporučení, jak rozmrazovat ledničky firem Indesit, Samsung, Liebher, Lg nebo Bosch. Není žádný rozdíl, zda je jednokomorový nebo dvoukomorový. Proces je vždy stejný pro všechny značky.

Mimochodem, nezapomeňte se podívat na naše poslední hodnocení nejlepších chladniček.

Odmrazování dvoukomorových chladniček

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Jak mohu uvolnit chladničku se dvěma oddělenými prostory?

Odpověď je velmi jednoduchá: stejně jako jediná odpověď.

Jediný nuance je: tam jsou takové chladničky, ve kterých kamery pracují nezávisle na sobě. Je to velmi výhodné. V době rozmrazování jedné kamery můžete produkty přenést do jiné, poté je znovu spustit a druhou rozmrazit.

Nyní jsou téměř všechny moderní jednotky vybaveny touto funkcí.

Dokonce i chladničky domácí výroby "Atlant" mají takový plus.

Je možné rozmrazit mrazničku bez vypnutí chladničky?

Pokud chcete vědět, jak mrazničku odmrazit, a ponechte hlavní kameru pracující, musíte nejdříve zeptat to nejen z vyhledávače, ale od výrobce.

Otevřete instrukce k modelu a zjistěte, zda existuje možnost částečného vypnutí. Pokud ano, pak bezpečně vypněte mrazák, a pokud ne, pak bohužel musíte vypnout celou ledničku.

Kam mám jít z chladničky na dobu odtávání?

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Jak již bylo uvedeno výše, je nutné jej přebalit do pánve po jeho obalení látkou.

Nejlepší je, když vložíte potraviny, které nejsou dlouho uloženy vedle zmrazeného masa nebo něco, co neztratí teplotu po dlouhou dobu. Pak nemusíte hledat nejchladnější místo v kuchyni nebo

Noste na balkóně. Ujistěte se, že od sebe odkládáte potraviny, které mají ostrý zápach. Například by se ryby neměly vkládat do obecného kontejneru, jinak existuje velké riziko, že všechny produkty budou "vytaženy" rybí vůní.

Než umyjete chladničku uvnitř po rozmrazení?

Jak rozmrazit chladničku: 12 jednoduchých kroků

Před odmrazením chladničky je třeba přemýšlet o tom, zda máte prostředky k umytí. Pokud není nic zvláštního na dezinfekci a odstranění zápachu, můžete použít obvyklý gel na nádobí.

Neumývejte chladničku pracími prášky nebo jinými chemikáliemi, které silně pachují. Zvažte, že vůně brzy nebude erodovat a budete muset jíst kotlety chemickým parfémem.

Náš článek skončil a teď víte, jak správně odmrazit ledničku a jak často to má být provedeno. Doporučujeme vám, abyste nezanedbávali naše rady, neboť trvanlivost zařízení závisí přímo na frekvenci odtávání.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

27 − 23 =