Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Jeśli w skrócie, piec konwekcyjno-parowy to mieszanka parowaru i pieca, również z konwekcją (wymuszony wdmuchiwanie gorącym powietrzem).

Za to, co jest potrzebne i co jest lepsze niż zwykły piekarnik, powiemy ci w dzisiejszym artykule.

Jaka jest kombinacja pary i ciepła?

Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Daje chrupiącą skórkę, ale jednocześnie - soczystość w środku. Na przykład pieczenie mięsa w takich piecach jest niezwykle proste, a wynik przekracza wszelkie oczekiwania.

To samo dotyczy pieczenia. Spalić go, w rzeczywistości, nie ma szans, podobnie jak nedopcheshsya.
Ponadto konwekcja przyspiesza czas gotowania. A to, wiesz, jest wielką oszczędnością, jeśli mówimy o wielkości produkcji.

Tak, piec konwekcyjny parowy - rzecz profesjonalna i nie tania. Istnieją również domowe odpowiedniki, ale są one tak wygórowane, że chęć kupienia ich w domu znika prawie każdego, kto widzi cenę.

Ale w restauracjach - są one konieczne. W takich piecach łatwiej jest pracować i zabezpieczają przed błędami każdego kucharza, co jest niezwykle konieczne w produkcji.

To i wszystkie zalety?

Nie, nie wszystkie. Piec konwekcyjno-parowy to uniwersalny piekarnik. A w nim można nie tylko piec, ale także:

  • Gotuj w zwykły sposób
  • Gotowanie na parze
  • Fry
  • Głęboko usmażyć
  • Blanch
  • Regeneruj produkty (wędkarstwo)

Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Co więcej, konstrukcja pieca pozwala na wykonanie kilku operacji w tym samym czasie, natomiast mieszanie zapachów nie będzie możliwe, jeśli gotujesz potrawy z różnych produktów.

Oczywiście, aby zacząć korzystać z takiego piekarnika w pełnej mocy jego zasobów, musisz mieć pewne umiejętności i przyzwyczaić się do niego.

Ale później, na cokolwiek innego, nie będziesz chciał pracować, ponieważ jest to wygodne. I bardzo oszczędne pod względem zużycia energii elektrycznej, jak już pisaliśmy powyżej.

Ponadto szybkość i możliwość kombinacji znacznie zwiększają ogólną wydajność produkcji.

Tak więc, jak widać, istnieje wiele zalet. Tradycyjny piec nie ma porównania z tym wszechstronnym i potężnym urządzeniem. W prostym piecu można tylko piec coś, a do innych operacji trzeba będzie kupić inny sprzęt.

Jakie rodzaje pieców konwekcyjno-parowych istnieją?

Istnieje kilka pieców konwekcyjnych parowych. Podamy tutaj niektóre klasyfikacje, ale musisz wybrać piekarnik na podstawie konkretnego modelu i tego, co "wie".

Nie ma sensu "ścigać" tylko pieca mechanicznego, na przykład ze względu na większą niezawodność, jeśli istnieje sterowanie elektroniczne, ale z korzystnym okresem gwarancji.

Jakiego rodzaju piec oferuje nam rynek?

Po pierwsze są podzielone na systemy zarządzania:

Mechaniczny

To wszystko jest proste. Na panelu sterowania pojawi się kilka przycisków i dźwigni, których funkcje są bardzo jasne. Przy takiej "maszynie" może sobie poradzić nawet początkujący.

Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Zasadniczo funkcjonalność mechanicznych pieców konwekcyjnych parowych nie jest zbyt duża, niemniej jednak daleko jej do prostego pieca.

Dużym plusem tego typu piekarnika jest to, że mechanika psuje się rzadziej i będzie tańsza w naprawie.

Elektromechaniczne

Najpowszechniejsza forma do tej pory. Istnieją również dźwignie, przyciski, a także panel dotykowy wyświetlający: temperaturę, mikroklimat, koncentrację pary i inne ważne dla profesjonalnego szefa kuchni rzeczy.

Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Ich użycie nie jest tak trudne. Warto trochę przestudiować tablicę.
A co z pęknięciami? Nie można powiedzieć, że ten gatunek jest bardzo wrażliwy. Łamie się tak samo, jak mechanicznie (to jest rzadko), ale nie zapominaj, że jest elektronika.

I trzeba to zmienić, na wypadek czego, co nie jest tanie. Zasadniczo warto jednak rozszerzyć funkcjonalność i zwiększyć kontrolę nad naczyniami, czasami przepłacając za naprawy.
Profesjonalna technologia ulega awarii w każdym przypadku, nie ma nic wiecznego.

Elektroniczny

Jest to bardzo nowoczesna wersja, w której sterowanie procesem odbywa się bezpośrednio z panelu sterowania, który współdziała ze specjalnym panelem (takim jak telewizor). Jest to raczej nietypowe dla wielu, ale bardzo technologicznie.

Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Oprócz tych różnic, piece konwekcyjno-parowe są podzielone na:

Metoda tworzenia pary - są kotłownie, a tam są zastrzyki. Oznacza to, że w pierwszym wariancie jest mały zbiornik wody do pieca, zawsze napełniony, aw drugim przypadku - wtrysk gorącej pary jest prosto z rury wodnej, przechodząc przez specjalny etap ogrzewania, gdy przycisk jest wciśnięty.

To ty decydujesz, do czego służą te opcje, ale nie ma w nich zasadniczej różnicy. Para jest parą, a droga do kamery nie jest tak ważna.

Pojemność. Im więcej poziomów, tym większa przestrzeń. Małe modele mają 3-6 poziomów, średnie - 6-10, dobrze i duże - 12-24.

Czym jest piec konwekcyjno-parowy i jakie są ich zalety?

Wybierając kuchenkę, nie próbuj przyjmować największego. Im większy aparat, tym większe zużycie energii. Dlatego zawsze naprawdę policz ilość potraw.

Energia - są elektryczne, i jest gaz. Druga opcja jest zawsze droższa i z jakiegoś powodu nie odbywa się z mechaniczną kontrolą.

Gaz jest droższy, ponieważ jest bardziej ekonomiczny niż elektryczny pod względem zużycia zasobów.

Podsumowując, możemy powiedzieć: piec konwekcyjny parowy jest rzeczą godną wszystkich zmysłów, a kupowanie jej usprawiedliwia się w każdym przypadku.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 1