Co je to cyklonový filtr ve vysavači?

Co je cyklonový filtr ve vysavači?

Udržování objednávky v domě nebo v bytě je důležitým aspektem života každého člověka. Jen velmi málo lidí se chce vrátit do špinavých, neuspořádaných pokojů.

Co je to cyklonový filtr ve vysavači?

Technický pokrok nezastaví: čistění s moderními zařízeními je mnohem snazší než před deseti lety.

Například prakticky nikdo nepoužívá vysavače se sáčky na odpadky.

Moderní modely, jako jsou vysavače s cyklonovými filtry, jsou populární a jejich klady a zápory jsou aktivně diskutovány v příslušných fórech.

Zařízení cyklónového filtru

Takže tyto filtry jsou mnohem pohodlnější než mnoho pytlů na prach, které jsou mnohým známy: jsou hygienické, nedovolte malým odpadkům, často prostorné a snadno se čistí.

Ale ne každý ví, jak jsou uspořádány. Princip fungování vysavače s cyklonovým filtrem je následující:

 1. 1. Takže když zapnete vysavač, silný proud vzduchu začne sbírat odpadky.
 2. 2. Před vstupem do odpadkového koše prochází skrz první filtr vzduch - obyčejná jemná plastová síť.
 3. 3. Nejmenší částice jsou zadržovány druhou bariérou - filtrem HEPA, což je deska z bavlněné vlny.
 4. 4. Dále 90% odpadu, s výjimkou mikroprášku, vstupuje do sběrače prachu ve tvaru odříznutého kužele.
 5. 5. Tento tvar v kolektoru prachu není záměrným motivem: vytváří vírový efekt, díky němuž se odpad spočívá a usazuje se na jeho dně působením odstředivé síly.
 6. 6. V důsledku toho vysává vzduch vysavač, který je 97% vyčištěn z prachu.

Jednoduše řečeno, cyklónový filtr je dva filtry + odnímatelný sběrač prachu.

Všechno, nic komplikovaného. Namísto vaku ukrytého ve vysavači máme kónusový oddíl s dvěma jednoduchými filtry.

Doufejme, že jsme mohli odpovědět na otázku, co znamená mít cyklónový filtr ve vysavači.

Ale stojí za to koupit vysavač s CF? Podívejme se.

Výhody a nevýhody

Co je to cyklonový filtr ve vysavači?

Převážná většina výrobců (Bosch, Philips, LG, Samsung, Dyson) již dlouho vyrábí takové vysavače.

Byla vytvořena obrovská zpětná vazba od zákazníků, ze které jsme dokázali identifikovat výhody a nevýhody cyklonu.

Začněme s profesionály:

 1. 1. Nejdřív budete velmi snadno se zbavit nečistot a prachu: Odpojte prachový sáček a nalijte jeho obsah do koše. 5 sekund od případu.
 2. 2. Dále je třeba je poznamenat trvalejší práce. Na rozdíl od analogových vysavačů s prachovými kolektory, modely s cyklonovým filtrem slouží mnohem déle, aniž by bylo nutné neustále vyprázdňovat nádrž. To je snadné vysvětlit.
 3. 3. U starých vysavačů začíná vápník na prach, klepání začíná ovlivňovat sací výkon - začíná klesat a technika je přehřátá. U vysavačů s cyklonovým filtrem je tento problém vyloučen: odpadky okamžitě spadnou do samostatného odnímatelného oddělení (sběrače prachu), aby nenarušovaly proudění vzduchu. Absence kolísání sacího výkonu je pozitivním faktorem, který má pozitivní vliv na životnost vysavače.
 4. 4. Navíc péče o samotné filtry je poměrně jednoduchá a hygienická. Není potřeba tahat po dlouhou dobu a pak se pokusíte shromáždit prach, který se v tomto procesu rozptýlil. Mohou se snadno oddělit a umyt.
 5. 5. Úspory. Vzhledem k tomu, že nejsou žádné tašky, nenosí a nemusíte je kupovat. Je to jednoduché.

Co je to cyklonový filtr ve vysavači?

Porovnáme-li vysavač s cyklonovým filtrem a akvfiltrem, mají menší rozměry a hmotnost.

Dokonce i takové dítě bude schopno vybavit takový agregát bez námahy (zejména bezdrátové modely, například Dyson).

Bohužel, existuje několik malých nuancí, které někteří kupující považují za minuty:

 • Cena více.
 • Navzdory tomu, že tento vysavač je hygienický než model s vakem, trochu prachu (3%) se stále dostává do vzduchu. Proto by alergie měla uvažovat o dalších možnostech - například vysavač s vodním filtrem. V takovém případě není nutné vyčerpat nádrž - jen vypláchněte špinavou vodu.
 • Další nedostatek lze považovat za úzkou funkční. Tento vysavač je vhodný pouze pro suché čištění. Nepochybně to dělá velmi kvalitě, ale z moderních modelů by mnozí rád víc - například mokré čištění.
 • Další nevýhodou je výhradně kosmetika. Během provozu zanechávají na tanku malé škrábance, které poškozují vzhled sběrače prachu. Tento nedostatek však není příliš významný - spíše je to nuance, kterou je třeba mít na paměti.

Tipy pro výběr

Jak již bylo řečeno, řada výrobců vybaví své modely tímto filtrem. Proto je obtížné okamžitě orientovat a udělat správnou volbu. Doufáme, že vám naše doporučení pomohou.

Co je to cyklonový filtr ve vysavači?

Především byste měli věnovat pozornost síle vysavače - to přímo ovlivňuje schopnost nasát prach a trosky. Nejlepší číslo je 300-350 wattů.

Dostane se k čištění obytných prostor. Model s vyšším indexem může poškodit koberec a méně silný se nemůže vypořádat s čištěním.

Věnujte pozornost spotřebě elektrické energie. Pokud je hodnota zástrčky od 1500 do 3000 wattů, je lepší vybrat průměr. Takže snížíte cenu elektřiny a vysavač bude pracovat spolehlivě a stabilně.

Vyberte si model s teleskopickou trubkou - a proto je pro vás vhodnější vyčistit pod gaučem a na jiných těžko dostupných místech. Je také výhodné, když přímo na rukojeti je regulátor výkonu.

Kromě toho má značnou hodnotu pohodlí vysavače - uvidíte, zda je drát dostatečně dlouhý, je vhodné, abyste drželi trubku v ruce. Pokud se budete muset přesunout ze zásuvky do zásuvky a vybavit zařízení, bude to nepohodlné - zapomeňte na pohodlné čištění.

Velmi důležitá je reputace výrobce: nekupujte čínský neznámo vysavač, který se snaží ušetřit peníze. S největší pravděpodobností tato jednotka selže v prvním měsíci. Je lepší věnovat pozornost modelům osvědčených výrobců.

Doufáme, že naše doporučení vám pomohou vybrat spolehlivou jednotku. Pro usnadnění výběru jsme sestavili hodnocení nejlepších modelů vysavačů s cyklonovým filtrem.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

78 − = 68