5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

5 miejsc, w których możesz umieścić lodówkę w każdej kuchni

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne wnętrze bez sprzętu AGD. To sprawia, że ​​nasze życie jest wygodne i oszczędza dużo czasu. Ale jeśli potrafisz się dogadać bez kuchenki mikrofalowej i zmywarki, to lodówka jest po prostu niezastąpionym obiektem, który jest w każdym mieszkaniu, niezależnie od jego obszaru.

5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

Wymiary tego urządzenia nie są małe, więc często jesteśmy zaniepokojeni pytaniem - gdzie umieścić lodówkę w kuchni? To proste, gdy twoja kuchnia jest przestronna, ale co jeśli jest mała?

W tym artykule należy znaleźć kilka sposobów rozwiązania tego problemu, a także ich zalety i wady. Nie daj się pozbawić naszej uwagi i właścicieli dużych kuchni, które będą w stanie dobrać dobre pomysły dla siebie.

1 Prawidłowy montaż lodówki
2 Jeśli masz dużą kuchnię
3 Zasada wygody
4 5 łóżek w małej kuchni

Najbardziej praktyczne opcje, w których można umieścić lodówkę w kuchni w dowolnym miejscu, można zobaczyć na proponowanych dalszych zdjęciach.

Prawidłowy montaż lodówki

5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo zainstalować lodówkę! Niezależnie od kuchni, należy wziąć pod uwagę zasady instalacji.

Podążając za nimi, nie tylko będziesz w stanie przestrzegać przepisów bezpieczeństwa, ale także zapewnisz swojej lodówce długą żywotność. W końcu zgodzisz się, to nie jest temat, który kupujemy co roku.

Instalacja powinna uwzględniać następujące czynniki:

 1. 1. Poprzez chłodzenie produktów, lodówka wydziela ciepło, więc odległość od ściany do ściany powinna wynosić co najmniej 10 cm. Ponadto ściana nie powinna być również ciepła, aby spowodować niepotrzebne nagrzewanie urządzenia. Jeśli stare modele miały wentylację tylną - tj. zasada ta dotyczyła usytuowania tylnej ściany, a następnie nowoczesne lodówki mają wentylowane ściany boczne, co znacznie upraszcza sytuację z instalacją.
 2. 2. Z powodów wymienionych powyżej Nie umieszczaj lodówki w pobliżu urządzeń grzewczych - kuchenka gazowa, piekarnik lub grzejnik. Zalecana optymalna odległość to 50 cm, konieczne jest również uniknięcie przegrzania korpusu urządzenia - lepiej nie wystawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoja kuchnia znajduje się po słonecznej stronie.
 3. 3. W przeciwieństwie do kuchenki gazowej lub zlewu, Lodówka ma dużą swobodę "poruszania się", ponieważ jest podłączony tylko do gniazdka. Ale są tu pewne niuanse:
  • pożądane jest, aby połączenie było wykonane bezpośrednio, bez kabli przedłużających i adapterów;
  • drut z lodówki, z reguły, nie jest tak długi, więc gniazdo powinno być w pobliżu;
  • Gniazdo powinno być zainstalowane z dala od zlewu i pieca;
  • możliwość uziemienia połączenia jest mile widziana.

  Lodówka powinna być zainstalowana na płaskiej podłodze, w przeciwnym razie spowoduje niepotrzebny hałas lub praca będzie niepoprawna.

 4. 4. I jeszcze jedno. Biorąc to pod uwagę, możesz uniknąć wielu niedogodności i możliwych obrażeń - nie zapomnij o drzwiach! W nowoczesnych modelach zastosowano mechanizm, który pozwala w razie potrzeby zmienić ustawienie uchwytu i zmienić kierunek otwierania drzwi lodówki. Ale nie wszystkie modele mogą się poszczycić tym. Dlatego zalecamy zapoznanie się z charakterystyką urządzenia przed zakupem.

Jeśli masz dużą kuchnię

Cóż, jest cudownie! Masz nieograniczoną liczbę opcji! W szczególności możesz:

 • wybierz tradycyjne zakwaterowanie lodówka, dzięki czemu jest głównym akcentem Twojej kuchni - jasny element wystroju lub wcielenia własnej kreatywności;
 • umieść lodówkę w rogu, nadanie ścianie bardziej zaokrąglonego kształtu i przestrzeganie tych samych zasad feng shui;
 • podzielcie przestrzenie waszej kuchni na oddzielne strefy;
 • Jeśli mieszkasz w dworku lub dwupiętrowym mieszkaniu, a w twojej kuchni są schody prowadzące na górę, możesz zbuduj lodówkę na schodach, wypełnianie pustej przestrzeni, a tym samym oszczędność miejsca;
 • zbuduj lodówkę w meblach, zapewniając mu najbardziej harmonijny wygląd z zestawem kuchennym.

Na zdjęciu nowoczesne wnętrza ilustrujące sposób, w jaki lodówka może być umieszczona w przestronnych kuchniach.

5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

Jedno "ale" - konieczne i bardzo użyteczne dla urządzeń kuchennych staje się coraz bardziej, a wszystko to musi być jakoś umieszczone, przy użyciu możliwie jak najrozsądniejszej przestrzeni. Dlatego możesz potrzebować pomysłów na małe kuchnie.

Zasada wygody

Oprócz przestrzegania przepisów bezpieczeństwa ważne jest również położenie lodówki. Logiczne byłoby umieszczenie go bliżej stołu lub zlewu, a dla kogoś - na przykład do kuchenki mikrofalowej.

Istota jest jedna - nikt nie chce likwidować dodatkowych kręgów, nawet w obrębie własnej kuchni.

Oczywiście ze względu na wygodę nie warto poświęcać bezpieczeństwa. Radzimy wziąć pod uwagę oba te czynniki, a także fakt, że niektóre udogodnienia mogą wymagać odrzucenia.

Jeśli masz małą kuchnię lub - długo oczekiwane 5 miejsc

Gdzie i gdzie w kuchni w kręgu Chruszczowa nie ma kołowrotka! A rozmieszczenie mieszkań w nowych budynkach ma tendencję do zmniejszania przestrzeni kuchennej.

Co można zrobić w małej kuchni? A oto co:

 1. 1. Jeśli miejsce na lodówkę jest całkowicie niewystarczające, zastanów się, czy jest to możliwe umieść go w korytarzu, szafie lub pokoju, być może zamontowany w szafce, co nada jej bardziej odpowiedni wygląd.

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  Zalety: oczywistą zaletą jest rozwiązanie problemu z lokalizacją jednostki, aw niektórych przypadkach jest to jedyna opcja, która pozwala wygrać przynajmniej trochę wolnej przestrzeni do przeprowadzki.

  Wady: jeśli nie boisz się krętych kółek wzdłuż korytarza - kuchni lub kuchni - to musimy przypomnieć ci, że lodówka jest raczej hałaśliwym urządzeniem. Nowoczesne modele generalnie wydają bardzo dziwne dźwięki i co można powiedzieć o starszych próbkach. Czy jesteś gotowy, aby te dźwięki dotarły do ​​ciebie z korytarza lub stały się częścią twojego pokoju?

  Kolejna wada. Co kojarzysz z lodówką? Tak, z jedzeniem, jak wszyscy inni. Czy nie byłoby to dodatkowym przypomnieniem o jedzeniu i okazjach, na przykład niezaplanowanym posiłku między obiadem a kolacją lub ponownie "grzechem" i jedzeniem w nocy?

 2. 2. Bardziej radykalną opcją może być wydaje się, że łączy kuchnię z balkonem lub loggią. Możliwe jest również ujednolicenie kuchni z pokojem, aby uzyskać dość popularne w nowoczesnym wnętrzu pokoju studio.

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  Zalety: rozwiązanie kwestii zakwaterowania; Możliwe jest zmniejszenie odległości między lodówką a stołem kuchennym w porównaniu z poprzednią wersją.

  Wady: w przypadku loggi byłoby miło, gdyby lodówka nie rozgrzała się cały dzień na słońcu - aby tego uniknąć, można użyć zasłon lub zasłon w oknach. Weź pod uwagę, że wszystkie kuchenne zapachy i dźwięki będą obecne w twoim pokoju. Na zdjęciu można zobaczyć przykłady wnętrz, w których te zalecenia zostały z powodzeniem zastosowane.

 3. 3. Drzwi przesuwne w kuchni. W niektórych przypadkach całkowicie rozwiązuje to sytuację, ponieważ wypełniasz niefunkcjonalną przestrzeń.

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  Zalety: są oczywiste.

  Wady: demontaż drzwi, co nie zawsze jest możliwe.

 4. 4. Najprostszy, ale daleki od opcji budżetowej - niestandardowe rozmiary lodówki lub jego Wersja naścienna. Wąska lodówka może z łatwością zmieścić się w małej szafce, można ją również umieścić w płytkiej niszy. Elewacja ściennej lodówki nie może w żaden sposób różnić się od elewacji mebli kuchennych. A jeśli nie zdobędziesz gotowej opcji, która Ci odpowiada, zawsze możesz ją zorganizować z korzyścią dla różnych dostępnych metod i materiałów. Ale główny cel, zgodzicie się, zostanie osiągnięty.

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  Zalety: są oczywiste.

  Wady: wysokie ceny i zapewne długie poszukiwania odpowiednich rozmiarów.

 5. 5. Do podobnych wyników z obawy i sytuacji oddzielne moduły do ​​lodówki i zamrażarki (na przykład mini-zamrażarka o wysokości 85 cm), którą można umieścić pod meblami kuchennymi i na powierzchniach roboczych, dekorując swoją fasadę tak, aby pasowała do mebli kuchennych.

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  5 miejsc do wstawienia lodówki do kuchni

  Zalety: są oczywiste.

  Wady: jak w poprzedniej wersji: znalezienie idealnych wymiarów będzie kosztowne i długotrwałe.

Cieszymy się, że ten artykuł był dla Ciebie zrozumiały, a co więcej - pomógł wnieść komfort i piękno do wnętrza Twojej małej lub dużej kuchni.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

17 + = 18