Kombinace tapety v ložnici (53 fotek): nápady a návrhy

Ložnice je pokoj, který je určen k spaní a odpočinku. Z dokončení a vybavení ložnice závisí blaho člověka, jeho nálada a stav mysli. Proto je třeba vybrat barvu, ve které je ložnice vyrobena, s přihlédnutím k parametrům místnosti a preferencím majitele. Kombinace tapety v ložnici může poskytnout vynikající efekt, pokud je třeba zvýraznit výhody místnosti a skrýt zjevné nevýhody.

Jasná kombinace různých tapet s oranžovými prvky v ložnici

Tyrkysová tapeta v ložnici

Květinová tapeta v ložnici

Kombinace tapety s květinami v ložnici

Kombinace tapety s dekorem v ložnici

Kompetentní přístup ke kombinování tapety ve vnitřku ložnice pomůže dosáhnout harmonie a pohody. Před zdobením místnosti je důležité určit, jaký efekt je třeba správně vybrat kombinaci dvou tapet. Kombinace tapety v ložnici je velmi elegantní techniku, jako příležitost k uskutečnění umělecké myšlenky, stejně jako řešit ryze praktické problémy, například, vizuální nápravu nedostatků nebo dokončení zaostření na objekt umění.

Proč potřebuji v ložnici kombinaci tapety?

Se správnou kombinací tapety ve vnitřku ložnice můžete eliminovat řadu nedostatků:

 1. nadměrně vysoké nebo nízké stropy;
 2. malá oblast;
 3. špatné přirozené osvětlení místnosti;
 4. Potřeba ekologického zónování prostoru.
Kombinace monochromatické šedé tapety a tapety se vzorem

Kombinace tapety v ložnici doma

Kombinace fialové a šedé tapety v ložnici

Kombinace tapety s geometrickým vzorem v ložnici

1

Kombinace modré tapety v ložnici

Před vytvořením návrhu je důležité určit všechny nedostatky a důstojnosti místnosti. Pokud je potřeba odstranit určitý nedostatek interiéru, například špatné přirozené světlo, pak potřebujete kombinaci světlé tapety bez obrázku spolu s jasným potiskem. Chcete-li vizuálně snížit výšku stropů pomůže tapety tmavé barvy, které pomohou vytvořit intímnou a útulnou atmosféru. Pokud existují nápady, jak kombinovat ložnici rodičů s dětským pokojem, pak v zóně, která je přidělena školky, můžete použít kombinaci monofonní tapety s jasným a zajímavým výkresem. Pokud je místnost nízká a tmavá, budete potřebovat tapetu světlých barev, která dodá světlo. V místnosti s vysokými stropy byste měli zvolit odstíny tmavších odstínů, které dodávají intimitu a pohodu.

Před výběrem kombinací je třeba vzít v úvahu, že příliš nasycené a jasné barvy musí být zředěny klidnějšími odstíny. Tapety dvou barev by se měly navzájem doplňovat a neměly by vyvolávat úzkost nebo odmítnutí.

Perfektní volbou v interiéru ložnice je kombinace těchto dvou barev:

 1. písek a hnědý;
 2. růžová, bílá nebo světle šedá;
 3. oranžová s modrou barvou;
 4. červená s jemným - zeleným.
Pískově zelená tapeta se vzorem a bez ní ve vnitřku ložnice
Jasně zelená tapeta s potiskem v bílé ložnici
Kombinace klasické tapety v ložnici
Žlutá a bílá tapeta ve vnitřku ložnice

Kombinace tapety pro polkotky v ložnici

Pravidla pro kombinování tapet

Správná kombinace tapety je nemožná bez znalosti příslušných pravidel.

 1. Nelze kombinovat více než tři barvy, i když jsou velmi blízko;
 2. Dokončení hlavních ploch závisí přímo na osvětlení místnosti. Je třeba si uvědomit, že stejná verze tapety budou vypadat jinak při umělém i přirozeném osvětlení.
 3. Rozšiřte prostor tím, že pomůžete vlepit jednu zeď tapetou, obvykle tmavšími barvami a třemi zbývajícími pomocí světlých odstínů. Navíc, v rozšíření prostoru může pomoci panoramatické nebo tapety s 3D efekt, umístěn na jedné ze stěn.
 4. Můžete vybrat určitou oblast, například plochu nad postelí, pomocí intenzivnější tapety. Takováto úprava bude upozorňovat na určitou oblast místnosti.
 5. Možnosti kombinace mohou být horizontální a vertikální. Pokud myšlenka kardinálních změn vás děsí, můžete použít tapety v dekoraci zdí nebo ozdobit pomocí kontrastní barvy k dispozici výklenky.
 6. Návrh ložnice musí být smířen. Proto se taková technika, jako je použití patchwork panelů, nedoporučuje, protože pro neprofesionální návrháře je poměrně obtížné správně provést kombinaci různých textur a barev.
 7. Dosažení jednoty stylu může být, pokud návrh ložnice bude vytvořen s použitím materiálů stejné textury. V tomto případě přechod barvy i při vkládání s kontrastními tapety nebude tak agresivní.
 8. Kombinací tapety ve vnitřku ložnice můžete rozdělit místnost do zón. Například stěna v horní části postele může být ro
  zlišována tichými fotografickými tapetami. V tomto případě by tón zbytku měl být nasycenější. Nebo s více nasyceným rozsahem květin v hlavě ostatních zdí by mělo být více tlumené.
 9. Exkluzivní design lze získat, pokud aplikujete v dekoraci tapety ložnice, které mají jinou strukturu. Před zahájením experimentů je však nutné studovat hotové verze a příklady takových úprav.
Modrá a bílá tapeta v interiéru ložnice
Béžové tapety a kamenné desky v ložnici
Tapety s živočišným tiskem a béžovou tapetou ve vnitřku ložnice
Zlaté panely na šedé stěně

Kombinace tapety s graffiti v ložnici

Kombinace hnědé tapety v ložnici

Kombinace monochromatických tapet v ložnici

Kombinace pastelových odstínů v ložnici

Kombinace tapety v pásu v ložnici

Kombinace tapety s dalšími materiály pro dekoraci

Vytvoření návrhu ve vnitřku ložnice, není nutné používat pouze tapety k vytvoření něčeho kreativního, neobvyklého a čerstvého. Můžete si uvažovat o kombinaci různých materiálů s tapety. Existují různé nápady a možnosti, a to jak ve vnitřku ložnice, tak i v krásném designu. Za tímto účelem můžete zvážit použití dřeva, kamene, cihel nebo dekorativní omítky. Samozřejmě by tyto materiály měly ideálně odpovídat zvolené tapetě. Nejlepší kombinace pro ložnici je kombinace dvou materiálů: dekorativní omítky a tapety.

V tomto případě můžete použít různé kombinace nápadů, protože jako dekorativní omítku můžete použít tradiční omítku, novodobý hedváb nebo benátskou omítku. Použití dekorativní omítky je přijatelné, aby byly stěny neobvyklé textury a objemové obrazy. V tomto případě mohou mít stěny hladký nebo reliéfní povrch.

Vynikající variantou kombinace dvou materiálů, omítky a tapety se stane interiérovým designem v klasickém stylu. V tradičním svěžím designu dokonale sedí dekorativní prvky, které jsou vyrobeny ze sádry. Při aplikaci dekorativní omítky na strop se doporučuje ozdobit stěny hladkými povlaky, aby vnitřní prostor nebyl přetížen objemnými prvky.

Tapety a panely v klasické ložnici
Tapeta a barva uvnitř ložnice
Vzorované tapety a panely v klasické ložnici
Jasná růžová a bílá tapeta v ložnici

Kombinace tapety s potiskem v ložnici

Kombinace nástěnného papíru ve stylu Provence v ložnici

Kombinace tapety s ptáky v ložnici

Kombinace tapety s obrazem v ložnici

Kombinace tapety s růží v ložnici

Kombinace stříbrné tapety v ložnici

Kombinace šedých tapet v ložnici

Použití pásů

Pruhy mohou být vodorovné nebo svislé, v závislosti na tom, jaký design je plánován v interiéru.

 1. V místnostech s nízkými stropy byste měli zvolit vertikální směr pruhů. Tím se vizuálně zvýší výška místnosti. V interiéru horizontální pruhy dávají ložnici zeměpisné šířky, ale budou vizuálně nižší.
 2. Chcete-li vytvořit pruhy, můžete kombinovat pruhy tapety nebo kontrastní barvy. Můžete také střídat monochromatické pásy s pruhy, které mají kresby. Navíc můžete kombinovat různé odstíny barev, například vytvářet přechod od světlých barev k tmavým odstínům.
 3. Jako druh kombinací pruhů ve vnitřku ložnice lze také nazvat výběr horizontů lepením spodní a horní části stěn různými tapety. Tato technika umožňuje kombinovat pruhované tapety s monofonními. V důsledku toho je dosaženo rozšíření prostoru v obou výškách a šířkách.
Pruhované a květinové tapety ve vnitřku ložnice
Béžově hnědé pruhované tapety a krémové tapety se ložnicí

Béžově hnědé pruhované tapety a krémové tapety se ložnicí
Pruhované a vzorované tapety v ložnici
Pruhované tapety s potiskem v klasické ložnici

Kombinace modré tapety v ložnici

Kombinace lehké tapety v ložnici

Kombinace temné tapety v ložnici

Krycí vložky

Kombinace tapety ve vnitřku ložnice lze provést a vkládat tapety. Tento přístup zahrnuje práci s již připravenými zdmi. Chcete-li začít na wall tapety tapety nebo jen malovat, a pak přes stávající povrch dokončete vložky. Samotná technologie je velmi jednoduchá: vložky jsou vyrobeny z masivnější tapety větší tloušťky. Obvykle mají netkaný základ. Tvar a rozměry těchto kusů se liší.

V klasickém stylu jsou vložky obvykle zarámovány, například s obrubníky, lištami nebo tenkými lištami. Rámcové návrhy čtvercového nebo obdélníkového tvaru jsou charakteristické znaky baroka. Komplexní geometrické tvary lze použít k vytvoření neoklasického designu.

Vložte kabát do ložnice

Přidělení jedné stěny

Kombinace tapety v interiéru ložnice může být také provedena jednou společnou technikou - výběr jedné stěny nebo její části s ornamentem, strukturou, barvou. Typicky zdobené a živější tapety zdůrazňují podrobnější detaily: zónu toaletního stolku nebo hlavu postele. Pokud je ložnice kombinována například s pracovištěm, obvykle se zde nachází pracovní plocha.

Tato technika může být často pozorována tam, kde je tapeta s kontrastním a jasným vzorem roztříštěná, například to může být zvířecí barvy afrického vnitra. V tomto případě to může být naopak, když je zdůrazňující zóna klidnější ve srovnání se sousedními zdmi. Jako odrůda můžete zvolit možnost, když tapety jiných barev vložené do výklenků nebo výklenků. Tato technika vám umožňuje vytvořit kontrast, zdůraznit a zdůraznit objem a hloubku prvku.

Zvýrazněte stěnu tmavou tapetou
Izolace stěny pomocí tapety v ložnici
Izolace stěny v ložnici s tapetami

Příklady účinné kombinace

U ložnice můžete bezpečně doporučit následující příklady:

 1. pruhy a květiny, hustá pestrost malých bodů;
 2. grafika, polka tečky a černobílé textury;
 3. textury a dvě ozdoby;
 4. textury a pruhy, ornament založený na starověkých žánrových scénách;
 5. monofonní plátna a geometrické vzory, freska (fotopapír);
 6. paisley vzor ("okurka"), klece a grafiku.
Pevná tapeta s paisley vzorem v ložnici
Jasná tapeta s geometrickým potiskem v bílé ložnici
Jasná tapeta s geometrickým vzorem v ložnici s růžovými akcenty
Kombinace krému a zelené tapety v ložnici

Kombinace tapety se vzorem v ložnici

Kombinace žluté tapety v ložnici

Kombinace zlatých tapet v ložnici

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

42 + = 46