Zaprojektuj garderobę w sypialni: utwórz użyteczną przestrzeń (23 zdjęć)

Każdy przybysz marzy o dokładnym przechowywaniu jego rzeczy osobistych, zwłaszcza że jest to ważne dla przedstawicieli pięknej połowy ludzkości. Jakie są jedyne pomysły, które nie rodzą się w twojej głowie przed realizacją twojego snu. Wszakże poprzednio używane skrzynie nie pasują harmonijnie do nowoczesnego wnętrza lokalu. Aby prawidłowo zaplanować, a następnie zainstalować garderobę, należy wziąć pod uwagę rozmiar i lokalizację, w której zostanie ona umieszczona.

Garderoba

Dla niektórych szafa narożna w sypialni jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem do poprawy. W takich przypadkach używana jest ściana z otworem drzwiowym. Jeśli ten projekt znajduje się z tyłu pokoju, spowoduje wrażenie zatłoczenia, a przy wejściu garderoba wygląda jak pojedynczy cały pokój, kompletnie go uzupełniając.

Garderoba

Wybór miejsca i projektu wzoru w małej sypialni

Wielu spotyka się z problemami dotyczącymi optymalnego rozmieszczenia garderoby. Cała rodzina zaczyna wyrażać swoje poglądy na ten temat. Montaż budynku najlepiej wykonywać podczas naprawy, ponieważ wtedy możesz zapewnić niszę w wybranej ścianie, która zostanie uzupełniona o niezbędne komponenty. Następnie problem, jak zrobić wszystko pięknie i racjonalnie, jest rozwiązywany krok po kroku. Jeśli sypialnia ma widok prostokątny, najlepiej jest zainstalować ściankę działową na czele łóżka. Dzięki temu pomieszczenie uzyska właściwą konfigurację.

Garderoba

Przegroda może być wykonana z wielu odpowiednich materiałów: drewna, płyt gipsowo-kartonowych, plastiku lub szkła. Możesz także zbudować otwartą garderobę. Mówiąc najprościej, jest to szafka umieszczona wzdłuż ściany lub w pewnym rogu bez drzwi.

Garderoba

Nadal istnieją decyzje, jak zrobić szatnię bez inwestowania znacznych funduszy. Przestrzeń ukryta jest za pomocą gęstej zasłony zawieszonej na gzymsie sufitu, spadająca zasłona wygląda dobrze.

Garderoba

O wiele trudniej jest wybrać miejsce, w którym pokój jest mały, w nim wszystkie niezbędne rzeczy pakowane są w szafki zajmujące przestrzeń. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie narożnej garderoby.

Garderoba

Podczas konstruowania tego projektu przestrzeń zostaje uwolniona, wszystkie szafki są usuwane, a pokój staje się bardziej funkcjonalny. Osiąga się to przez zainstalowanie ścianki gipsowo-kartonowej oddzielającej niewielką przestrzeń.

Garderoba

Ściany ścian z płyt gipsowo-kartonowych pod ogólnym tłem. Drzwi garderoby stają się bardziej widoczne; piękne uczucie przynosi matowe i witraże. Nie zapominaj, że wybrany projekt sypialni z garderobą powinien w pełni zaspokoić wszystkie życzenia najemców. Wybierając określony układ, musisz całkowicie odrzucić wszystkie możliwe dodatkowe szafy.

Garderoba

Rozwiązania konstrukcyjne

Wybierając sypialnię z wbudowaną szafą, należy zwrócić szczególną uwagę na wydajność kolorów. W tej sytuacji najlepsze wyniki pokazały użycie jasnych odcieni (biały, beżowy, miękki-pastelowy). W tym przypadku nie stosuje się tapety z ornamentem. Korzystając z takiego projektu, najlepiej jest użyć dekoracyjnego tynku lub klejowej tapety w płynie.

Przy właściwym doborze luster tworzy iluzję objętości pomieszczenia. Dobre wrażenie pozostawiają lustra o nietypowym kształcie.

Opcja wygrana-wygrana będzie wyborem zasłon, które mają przeświecającą teksturę z zakładkami. Mają również zastosowanie w przypadku przechodzenia z sypialni do sypialni, tworząc w ten sposób przytulną atmosferę.

1
Garderoba
Garderoba

Wystrój ścian wymaga szczególnej uwagi. Nie ma potrzeby używania tej samej kolorystyki co szafki, półki. Dobre wyniki pokazują ich kontrast.

Garderoba

Wybierając oświetlenie sypialni, należy wyjść z potrzeb ludzi, którzy w niej mieszkają. Aby się nie pomylić, konieczne jest zastosowanie oświetlenia trójpoziomowego. Możesz również użyć paska LED, aby oszczędzać energię.

Układ szafy

Z dużą rezerwą miejsca na ubrania i buty, problem ich bezpieczeństwa znika. Co powinno być zawarte w wewnętrznej zawartości garderoby, każdy sam decyduje, w zależności od wielkości pomieszczenia, ale są ogólne zalecenia, które można znaleźć w szatni:

  • rury do wieszania rzeczy;
  • kilka pralni;
  • półki na walizki.
Garderoba

Jeśli przed rozpoczęciem naprawy pomieszczenie miało kształt prostokątny, jego kształt można zmienić za pomocą przegrody, w którą zmieści się szafka. Wypełnij projekt może być przesuwane drzwi lub panele lustrzane.

Garderoba

Jeśli twoja szafa w małej sypialni wyposażona jest we wszystkie zalecenia, przyniesie tylko pozytywne emocje. W przypadku małych pomieszczeń zastosowanie lusterek jest właściwe. Pozwala to wizualnie zwiększyć dostępną przestrzeń.

Garderoba
Mobilny wieszak

Wygląda na dobre wejście do przebieralni, wykonane w przejrzysty wzór. To rozwiązanie konstrukcyjne pomaga utrzymać idealną kolejność, zapobiega tworzeniu się nieporządanej przestrzeni.

Garderoba
Garderoba
Mobilny wieszak

W bardzo niewielkim rozmiarze potrzebny jest specjalny układ sypialni, polegający na wykorzystaniu otwartego systemu szaf. Zawiera, wraz z mobilnym wieszakiem, użycie innego rodzaju ekranu. Taki szczegół, oprócz bezpośredniego przeznaczenia, spełni rolę niepowtarzalnego wystroju.

Garderoba
Garderoba
Garderoba

Na tym etapie istnieje wiele opcji garderoby. Wszystkie są wykonane w pełnej zgodności ze wszystkimi dostępnymi standardami. Różnią się one różnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, ale wszystkie są dobre na swój sposób.

Garderoba
Garderoba
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 72 = 80