Neobvyklé domy – pohled z jiného úhlu (26 fotek)

Od starověku se lidé pokoušejí vyniknout, vystupovat nad šedou rutinou. To je zvláště patrné v architektuře. Egyptští faraoni, kteří nešetřili život stavitelů, postavili vysoké pyramidy, které stály několik tisíc let. Římané postavili obrovský amfiteátr z Kolosea, jehož pozůstatky se zachovaly až dodnes. Rusští králové vyzvali slavné italské architekty, aby zachovali svou moc. V Evropě a v Asii postavili vládci paláce a domy neobvyklé architektury, které chtěly zapůsobit na představivost současníků. Mnozí se jim podařilo po staletí zapomenout na sebe. V tomto století se architekti naučili stavět původní domy přístupné obyčejným lidem a nikoli pro krále.

Dům s neobvyklou architekturou
Dům s neobvyklou architekturou
Dům v secesním stylu

Exotická stylizace minulosti

Zdá se, že lidé naší doby jsou obtížně překvapeni, ale moderní architekti vědí, jak to udělat. Už jsme nebyli překvapeni obrovskými hrady králů, ale co když budeme na našem webu budovat miniaturní zámek? To ohromí představy sousedů.

Dům s neobvyklou architekturou
Dům s neobvyklou architekturou
Neobvyklá architektura domu s panoramatickými okny

Mnohé jsou zasaženy neobvyklými obytnými domy, které se liší od obyčejných domků nebo chýší původními architektonickými řešeními.

Byly nedávno obzvláště oceněny obytné budovy, stylizované jako gotická, starověká ruská kultura, pod čínskými pagodami nebo paláce východních padisah.

Nejvíce neobvyklé domy na světě jsou budovy, stylizované ve starověku. Lidé se chtějí identifikovat starověkými a silnými civilizacemi, takže tento směr architektury je tak populární.

Nové technologie budov umožňují budovat domy různých vrstev a různých národů, udržovat si úplnou identitu, ale současně zajistit soulad s moderními požadavky.

Dům s neobvyklou architekturou
Dům v trupu letadla

Starý ruský styl

Dnes existuje mnoho architektonických organizací, které vytvářejí projekty starých ruských stylů domů a chat. Jedná se o dřevěné budovy, které byly vytvořeny podobně jako paláce starých ruských knížat. Mohou nejen venku, ale také v rámci staré historické éry. Interiér takového domu je vybrán odpovídající: masivní dubové stoly a lavičky, dekorace zdí pod starověkem, krby ve formě ruských kamen.

Dům s neobvyklou architekturou

V takovém domě je možný libovolný počet místností, vnitřní a vnější výzdoba je také pro všechny chutě. Prostory v knížecích domcích byly zpravidla prostorné, mohly hostit celou slávu na svátcích. Stěny, stropy a dřevěné sloupy podepírající stropní oblouky byly vyzdobeny vzory, velká místnost s osvědčenou slídou osvětlovala pokoje dobře.

Interiér domu v ruském stylu

Podle návrhu mohou být budovy cokoliv. Někdy se jedná o rámové domy postavené z moderních materiálů, ale můžete postavit budovu, která je úplně totožná s dobou - srubu.

Dřevěný dům v ruském stylu

Moderní materiály v něm jsou také přítomné - to jsou izolace, zvuková izolace, protipožární materiály. Díky kombinaci starých a moderních materiálů jsou tyto domy překvapivě krásné, odolné a bezpečné.

Ruský interiér venkovského domu

Styl středověké Evropy

Velmi populární jsou také neobvyklé návrhy domů ve stylu středověké evropské architektury. Jedná se o unikátní venkovské domy, krásné, s lancetovými okny a špičatými štítovými střechami. Jejich fasády mohou být dokončeny v závislosti na přání zákazníka a představivosti.

1
Viktoriánská architektura venkovského domu

Evropská architektura venkovské stavby je nejčastěji zastoupena ve dvou stylech: vizuálně náročné gotické stavby s poněkud temnou atmosférou nebo světlem otevřenými slunečními domky vyzdobenými veselými barvami.

Dům ve stylu venkovského gotického stylu

Také populární je venkovský nebo tesařský gotický styl - architektonický styl, který vznikl v USA ve druhé polovině 19. století a napodobuje viktoriánskou novogotickou. Existuje podobný architektonický styl - venkovské baroko. Neobvyklé dřevěné domy postavené v tomto stylu, trochu jako gotika.

Starobylé architektury domu

Další možností je technolo
gie středoevropských domů s polovičními rohy. Dnes jsou takové domy oblíbené daleko za hranice Německa, kde se poprvé objevily. Dnes se však projekty rámových domů používají nejen pro styling ve středověkých budovách, ale na základě této technologie také stavějí budovy zcela moderního typu.

Evropský zámecký interiér soukromého domu

Orientální styl

Budovy postavené ve stylu japonské, čínské nebo vietnamské architektury nejsou v Rusku tak populární, ale také se vyskytují. Střechy soukromých domů, které byly navrženy ve stylu dalekých východních pagod, mají zakřivené tvary, symbolizující princip cyklickosti.

Dům v orientálním stylu
Venkovský dům v japonském stylu

Čínské a japonské styly znamenají absolutní minimalismus. V nich není jediný nadbytečný detail, ani na fasádě ani uvnitř. Barvení těchto domů se skládá z maximálně dvou barev: bílé a černé, žluté a šedé, stejně jako kombinace jiných tradičních barev. Neobvyklé uspořádání domu je kombinováno s velmi jednoduchou téměř asketickou situací. Obvykle se vedle takového domu rozpadá malé jablko, hruška nebo třešňový sad.

Střecha domu v čínském stylu

Tam jsou také neobvyklé domy z dřeva s jinými charakteristickými asijskými architektonickými prvky: nízké ploché střechy, otevřené verandy a penziony. Takové budovy jsou výhodnější budovat v teplých zeměpisných šířkách naší země, protože ploché střechy nemají rádi těžké sněhové pokrývky. Fasáda domu může být namalována charakteristickým asijským ornamentem, který bude zdůrazňovat jeho neobvyklé. Ve dvoře můžete uspořádat otevřené altán.

Dům s neobvyklou střechou
Dům na vodě

Moderní architektonické styly

Moderní dřevěné budovy jsou také neobvyklé pro náš pohled, stejně jako styling pro starověku. Domy neobvyklé podoby ve stylu high-tech vypadají poněkud futuristicky. Na první pohled se mohou zdát hromadou kostek, průsečíkem asymetrických čar, nesouměrnými rohy. Dobrý architekt z toho všeho udělá umělecké dílo.

High-tech, široce používaný při výstavbě obrovských kancelářských budov ze skla a betonu, lze použít pro projekty jednopodlažních dřevěných domů.

Futuristická architektura domu
Neobvyklá geometrie domu

Mnoho lidí se mýlí, myslí si, že ze stromu mohou stavět pouze obdélníkové domy. Moderní technologie vám umožňuje navrhnout a postavit domy z libovolného tvaru, od konvenčních krabic až po futuristické budovy ve tvaru elipsy a dalších neobvyklých geometrických tvarů. Vzhledem ke shodě materiálu se stromem můžete udělat cokoliv, cokoliv, byl by silný rámec. Avšak futurismus v soukromém sektoru není příliš rozvinutý a v tomto stylu jsou obvykle postaveny pouze mohutné železobetonové budovy pro různé korporace. V podobném stylu však existují také dřevěné jednopatrové domy.

Důmní architektura ve stylu high-tech
Malý dům neobvyklého tvaru

Krásné a neobvyklé domy jsou kusové zboží, jsou speciálně navrženy pro individuální objednávky, reagující na přání zákazníků. Typický vývoj, dokonce i ty nejkrásnější, nikdy nepřekročí původní a neobvyklé jednorázové projekty, které zůstávají v jediném představení. Koneckonců, v jednotlivých projektech investují projektanti více než do standardních návrhů. Mnoho z těchto projektů, vyrobených s láskou, získalo prestižní architektonické ocenění, jako "Elitarh", "Reputace", ADD Awards a mnoho dalších.

Dům s kulatou střechou
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

28 − = 18