Style domów wiejskich (25 zdjęć): wybierz swój styl dekoracji

Wszyscy cenią sobie w duszy ukochane marzenie o wygodnym mieszkaniu. Przekupstwo w wiejskiej rezydencji z ich niezwykłym wdziękiem i szerokimi detalami wnętrza.

Dom w stylu high-tech

Istnieje niesamowita liczba stylistycznych wskazówek, które sprawią, że lokalizacja na wsi będzie przytulna i ekskluzywna. Jaki projekt wybrać, każdy właściciel decyduje indywidualnie, biorąc pod uwagę jego potrzeby i pragnienia.

Wnętrze domu w stylu high-tech

Bardzo często dyletantyzm lub banalny brak dobrego smaku prowadzi do tego, że na podstawie jednej kompozycji architektonicznej połączyło się kilka autentycznych oryginalnych, całkowicie różnych styli projektów. Niemożność wyboru jednego typowego formatu wnętrza prowadzi do tego, że wiejska rezydencja wygląda czasem bez smaku i niedorzeczności, bez jej konkretnej koncepcji i idei. Lepiej dać pierwszeństwo jednemu kierunkowi.

Dworek w stylu klasycznym

Klasyczne rozwiązania wymagają prostych form, łatwości i łaski we wszystkim. Przestrzeń nie jest zaśmiecona nadmierną ilością rzeczy. Nowoczesna konstrukcja i klasyczne kompozycje architektoniczne charakteryzują się połączeniem umiarkowanego minimalizmu i bogatych akcentów. Na przykład całkowicie prosty przestronny pokój zdobią kolumny lub przytulna sypialnia w beżowej tonacji ozdobionej efektowną sztukaterią.

Dworek w stylu klasycznym

Nowoczesny design poprzez pryzmat nieśmiertelnego klasycyzmu wymaga, aby fasada domu była odpowiednio dopasowana do otaczającego środowiska. Po prostu zewnętrzny wygląd i wnętrze domu powinny być poparte podobną koncepcją projektową w projektowaniu krajobrazu. Ważne jest, aby wybrać jeden naprawdę wysokiej jakości pomysł i stworzyć projekt domu wiejskiego, przemyślając go w najdrobniejszych szczegółach.

Wnętrze kuchni w stylu klasycznym

Na przykład zadbany schludny trawnik, dopełniony efektownymi rabatami kwiatowymi i starannie przyciętymi kwiatami, powinien harmonijnie wtopić się w fasadę domu. W przypadku nowoczesnego kompleksu architektonicznego dopuszczalne jest stosowanie balustrad, koronek i kolumn zewnętrznych. W procesie budowy ważne jest, aby wziąć pod uwagę najmniejsze niuanse.

Wnętrze salonu w stylu klasycznym

Romantyczny historyzm w zamku rycerskim

W nowoczesnych wnętrzach, szczególnie niedawno, charakterystyczne stało się naśladownictwo dawnych kompozycji architektonicznych. Im bardziej dom wiejski, tym częściej jego właściciele odwołują się do historycznego romantyzmu, wznosząc ogromny zamek w stylu angielskim.

Wiejski dom w romantycznym stylu

Następujące cechy są typowe dla tego wnętrza:

 • Masywne wysokie ściany;
 • "Posiekane", szorstkie rysy, zarówno w przestrzeni wewnętrznej, jak i na fasadzie budynku;
 • Całkowity brak ozdobnych ozdób;
 • Najpopularniejszymi elementami architektury są mozaika i płaskorzeźby;
 • Design emanuje "średniowiecznym" urokiem, rodzajem historycznego prymitywizmu.
Salon w romantycznym stylu

Tworząc projekt dla przyszłego domu, ważne jest, aby pamiętać, że "scurf historii" musi być widoczny wszędzie. Na przykład okna z podwójnymi szybami będą wyglądały śmiesznie i niedorzecznie. Lepiej jest ozdobić fasadę witrażami.

Salon-jadalnia w stylu romantycznym

Dworek w stylu secesyjnym

"Nowoczesny" dom powinien najlepiej odzwierciedlać najlepsze osiągnięcia architektów XIX wieku. Projekt pomieszczeń i styl architektoniczny fasad domów jest ceniony za optymalne połączenie wyeksponowanych walorów estetycznych i doskonałej funkcjonalności.

Pod względem budowy podmiejskiej możliwości architekta nie są ograniczone żadnymi ramami, co pozwala na stworzenie prawdziwie ekskluzywnej instalacji projektowej. Projekty w stylu Art Nouveau charakteryzują się nieograniczonymi możliwościami we wszystkich parametrach.

Dworek w stylu secesyjnym

Wnętrze domu w stylu Art Nouveau to połączenie najbardziej niepojętych form, gry z fakturami i rozmiarami, eksperymenty z przestrzenią. Styl deklamuje indywidualność i ekskluzywność.

Jest to jedyny kierunek, w którym kilka wewnętrznych trendów różnych czasów i narodów połączyło się jednocześnie. Każdy, kto nie akceptuje zimnego minimalizmu i pragnie ekskluzywności w każdym szczególe, może z łatwością stworzyć projekt podmiejskiego domu w stylu secesyjnym.

1
Salon w stylu Art Nouveau

Minimalizm dla rosyjskich domków

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż stworzenie projektu domu wiejskiego w stylu minimalizmu. Nie wystarczy jednak porzucić zamieszanie kolorów i nadmiar elementów dekoracyjnych. Ważne jest, aby stworzyć naprawdę wyraźną kompozycję jakościową, która wyróżniałaby się prostotą linii i przyciągała wyrafinowane wyrafinowanie geometrycznych kształtów.

Charakterystyczną cechą stylu minimalizmu jest szczególny nacisk na okna. Muszą być ogromne, zajmujące większą część ściany.

Dom w stylu minimalizmu

W minimalizmie wszystkie elementy konstrukcyjne i funkcjonalne są ukryte. Jest to stosunkowo nowy format do pracy z przestrzenią dla rosyjskich domków, ale szybko zyskuje na popularności.

Monochromatyczność i prostota przestrzeni wewnętrznej z dużymi oknami powinny wywoływać chęć podziwiania otaczającej przyrody. Właśnie dlatego zaprojektowanie wiejskiego domu w stylu minimalizmu oznacza również obecność spektakularnego widoku z okna.

Sypialnia w minimalistycznym stylu
Pokój wypoczynkowy w stylu minimalizmu

Dworek w stylu prowansalskim

Coraz częściej projekty chałup rosyjskich zaczęły powstawać w charyzmatycznym i kolorowym prowansalskim stylu. Ten "czysto europejski" projekt jest daleka od złotych standardów amerykańskiego wnętrza.

Nie recytuje przytulnej filozofii angielskiego wiejskiego domu. Ale jest w nim specjalna "postać".

Dworek w stylu prowansalskim

Prowansja charakteryzuje się dużymi łagodnie nachylonymi dachami. Pierwsze piętro jest tradycyjnie wzniesione z kamienia, a drugie jest wykonane z wysokiej jakości drewna.

To właśnie amerykański typ konstrukcji tych domów zakładał modę na konstrukcję drewnianej belki. Ale dla Francuzów to nie jest najważniejsze.

Sypialnia w stylu prowansalskim

Głównym elementem jest duży kominek, który wywiera bezpośredni wpływ zarówno na wnętrze domu, jak i jego wygląd. Piękny domek w stylu francuskim rustykalnym zakłada obecność następujących wymaganych atrybutów:

 • Wykorzystanie naturalnych materiałów;
 • Schemat kolorów składa się z wyciszonych naturalnych odcieni;
 • Połączenie drewnianych paneli i podłóg ze skrobanego drewna, co jest typowe dla "czysto rosyjskiego" projektu;
 • Dekoracja elewacji i wnętrz z naturalnym kamieniem o szorstkiej fakturze;
 • Naturalność we wszystkim.
Kuchnia prowansalska

Chalet - przytulny alpejski styl

Kolejny przytulny rustykalny design z wyraźnie wyczuwalnymi roszczeniami do elegancji i ekskluzywności - domek. Dla domków charakteryzują się: dużym rozmiarem, niestandardowym układem, złożonym i przemyślanym systemem regulacji ciepła.

Dom w stylu chalet

Wyróżniają się one amerykańską logiką, angielską elegancją, włoskim bogactwem faktur i kombinacjami stylistycznymi. Domek jest lakoniczny i przytulny, który tradycyjnie panuje w wiejskich domach alpejskich. Wygląda na bogatszą i bardziej zamyśloną niż zwykły amerykański kraj lub pretensjonalny włoski design.

Kuchnia w stylu chalet

Wszystkie elementy mają nie tylko walory dekoracyjne, ale także funkcjonalność. Komfort w domku jest praktyczny. Spośród wszystkich wzorów krajowych (country, Provence, Scandinavian format), dom alpejski wyróżnia się również szczególną elegancją.

Projekt domu w skandynawskim stylu

Łapówka w stylu skandynawskim, nieodłączna od minimalizmu, niesie ze sobą komfort i przytulność, z których słynie włoski kraj, jest ceniona za funkcjonalność w najlepszych tradycjach high-tech lub art deco.

Dom w stylu skandynawskim

Podstawowe tony: beżowy, biały, seledynowy, granatowy, zielony. Zastosowanie materiałów naturalnych jest mile widziane: drewno, metal, kamienie naturalne, szkło, ceramika, skóra i futro. Skandynawowie, podobnie jak koneserzy stylu śródziemnomorskiego i włoskiego kraju, lubią żywe kwiaty we wnętrzu i pasjonują się tematyką morską.

Wnętrze w skandynawskim stylu
Sypialnia w skandynawskim stylu

Art Deco - luksusowy, nowoczesny design

Skandynawskie wnętrze jest nieodłącznie związane z prostotą i naturalnością, dlatego art deco ucieleśnia nowoczesną progresywność i arystokratyczny amerykański szyk. Główne cechy stylu:

 • Kult geometrycznych akcesoriów, surowe konfiguracje, złożone kompozycje (jak w stylu loftowym i high-tech);
 • Zygzakowskie ozdoby i motywy zaczerpnięte z dawnych kultur;
 • Wyraźne granice we wszystkich (cecha jest również nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego, częściowo loftowego i high-tech);
 • Kontrast jest typem "klawiszy fortepianowych", których nie znajdziesz ani w zamyślonym domku, ani w wyszukanym baroku, ani w wyrafinowanym minimalizmie.
Dom w stylu Art Deco

Art Deco wybierają odważne i twórcze osobowości. Wiejski dom w tym stylistycznym kierunku wyeksponuje urok Hollywood i amerykańską troskę.

Salon w stylu Art Deco

Styl śródziemnomorski

Wiejski dom w stylu śródziemnomorskim jest niesamowitą mieszanką przytulnego domku i niestandardowego loftu, który emanuje naturalnym urokiem skandynawskiego stylu i barwy morskich krajów. Kiedyś śródziemnomorskie kompozycje architektoniczne były prymitywnymi drewnianymi chatami. Dziś koncepcja zmieniła się diametralnie.

Dom w stylu śródziemnomorskim

Teraz dom w stylu śródziemnomorskim to ogromna willa z rzeźbionego piaskowca, której fasada jest pomalowana w kremowy, biały lub jasnobeżowy kolor. Dom musi mieć kilka sypialni. Pokoje są małe, ale przytulne.

Wymaga patio i małego tarasu, a także ogrodu z drzewami. Dla Śródziemnomorza ogrody oliwne są tradycyjne.

Jest to raczej ascetyczny styl, w przeciwieństwie do loftu, rokoko, progresywnej hi-tech lub francuskiej Prowansji. Jednak styl wita połączenie kolorów białego i niebieskiego, tak jak w skandynawskich wnętrzach i eksperymentów z kontrastami, jak w art deco.

Dom w stylu śródziemnomorskim jest pozbawiony zabawy i połysku. Najbliższy i przyjazny styl jest dla niego rustykalny.

Salon w stylu śródziemnomorskim
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

44 − = 38