Biokamin – ogrzewanie przyjazne dla środowiska (24 zdjęcia)

Biokominki - modny akcent w nowoczesnych wnętrzach miejskich i nie mniej istotny atrybut przytulnych wieczorów w wiejskim domu. Rewolucyjny rozwój europejskich koncernów z pewnością przyciąga uwagę mieszkańców miast, którzy preferują wyłącznie progresywne koncepcje aranżacji mieszkaniowej:

 • w przeciwieństwie do swoich poprzedników - kominki na drewno kominkowe i kominki elektryczne - biokominki na mieszkanie są atrakcyjne pod względem przyjazności dla środowiska;
 • klasyczne biokominki nie zakładają obecności kranów do produktów spalania, działają bez komina, chociaż w nich płonie prawdziwy ogień;
 • Bio-kominek dla domu harmonijnie prezentuje się zarówno w klasycznym wzornictwie jak i nowoczesnym.

Przewagę konkurencyjną urządzenia można również zauważyć dla łatwości obsługi i konserwacji.

Designerski biokominek
Biokominek w futurystycznym stylu

Cechy projektu i zasady biopaliw

Biokamin dla domu to blok grzewczy w obudowie z materiałów ogniotrwałych.

Biocamina w konstrukcji z płyt gipsowych
Bio-kominek we wnętrzu salonu
Biokamin we wnętrzu high-tech

Istnieją klasyczne bio-kominki na bioetanolu, który nie emituje niebezpiecznych związków lotnych podczas spalania. Z tego powodu ekokaminy działają bez komina. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej, zmienność objętości zależy od modelu urządzenia.

Na przykład ścienny biokominek jest wyposażony w kompaktowy zbiornik paliwa, a konstrukcje podłogowe mają imponujący zbiornik.

Biokominek w stylu high-tech

Aby zrozumieć, jak działa biokominek, przypomnij sobie lampę alkoholową w szkolnym laboratorium fizyki. W rzeczywistości biokominek do domu ma prosty mechanizm działania:

 • Palnik jest wypełniony biopaliwem w postaci cieczy lub żelu;
 • paliwo biopaliwowe włącza się za pomocą specjalnej zapalniczki lub wydłużonej zapałki;
 • w zależności od objętości zbiornika biokominek we wnętrzu mieszkania może pracować nieprzerwanie 2-9 godzin.

Urządzenie grzewcze jest wykonane w postaci zbiornika paliwa lub kompaktowego pojemnika z palnikiem. W pierwszym przypadku intensywność spalania regulowana jest za pomocą specjalnego tłumika. Aby zgasić płomień, użyj pokera, który jest wyposażony w biokominek do domu i zasłoń cały tłumik. W drugim przypadku nie ma możliwości dostosowania intensywności ognia, a aby zgasić płomień, należy umieścić specjalny pojemnik bezpośrednio na palenisku.

Ognisko z imitacją drewna opałowego
Okrągły bio kominek

Odmiany urządzenia

Rynek oferuje szeroką gamę ekologicznych kominków: wśród aktualnej palety produktów nie jest trudno wybrać odpowiedni projekt do każdego wnętrza.

W aranżacji salonu w stylu prowansalskim popularne są ceramiczne bio-kominki, których konstrukcja symuluje kompozycję z klocami. Do wnętrza high-tech wybierz szklany bio-kominek o skomplikowanej geometrii. W aranżacji "inteligentnego domu" wprowadzono bioelektryczne kominki z automatycznym systemem regulacji.

Naścienny biokominek

Ta kategoria jest podzielona na następujące typy:

 • Modele z zawiasami. Są przymocowane do ściany za pomocą łączników. W miejskich wnętrzach często znajduje się ścienny biokominek, który symuluje obraz. Konstrukcja wyposażona jest w szklaną osłonę;
 • Wbudowany biokominek. Najbardziej optymalny model pod względem racjonalnego wykorzystania przestrzeni użytkowej. Aby zainstalować wbudowany bio-kominek, konieczne jest zbudowanie niszy w ścianie i wyposażenie jej w pudełko ochronne;
 • Klasyczne biokominki są montowane na ścianie. Tylny panel i boczne części korpusu wykonane są ze stali, kamienia naturalnego lub sztucznego. Strefa frontowa jest ozdobiona szklanym ekranem;
 • Kominek narożny z bio. Wyróżnia się niecodziennym projektem, jest instalowany na połączeniu dwóch ścian.

Zauważ, że Biokominki Ściana kątowa konfiguracja zajmuje minimum miejsca, to jest popularne w aranżacji wnętrz w każdym stylu.

Biokominek w kuchni
Biokominek we wnętrzu mieszkania
Biokominek w lakonicznym wzorze

Ekokaminy podłogowe i stołowe

Oprócz stacjonarnych typów konstrukcji produkowane są również modele mobilne:

1
 • Biokominki stół - oznacza kompaktowe wymiary, wykonane w różnych kształtach i wzornictwa, ma małą pojemność, wyposażoną w system zabezpieczającej przy przewróceniu;
 • podłoga z biokominka - charakteryzuje się imponującą wielkością i mocą. Konstrukcja jest wygodnie umieszczona na dowolnej powierzchni, ponieważ dolna część urządzenia nie nagrzewa się.
Biokominek w stylu Art Nouveau
Biokominek z marmurowym portalem

Pomimo imponującej wielkości projektu,
modele podłogowe nie są trudne do przeniesienia w inne miejsce.

Odkryty bio kominek
Naścienny biokominek

Zalety i wady

Po zainstalowaniu biokominka w salonie, nie możesz się martwić z powodu możliwych konsekwencji; przewaga konkurencyjna produktów - ekologiczna czystość urządzenia:

 • stosowane jest biopaliwo, nie występuje efekt zanieczyszczenia środowiska. Etanol wytwarzany jest z naturalnych surowców, oparzeń bez spalania, sadzy, dymu i sadzy;
 • powietrze w pomieszczeniu nie jest suszone w wyniku działania urządzenia, podczas spalania bioetanolu powstaje para wodna i niewielka część dwutlenku węgla.
Przenośny biokominek
Bio kominek pod telewizorem

Wielofunkcyjność

 • Za pomocą tego urządzenia powstaje efekt żywego ognia;
 • zapewnione jest dodatkowe ogrzewanie pomieszczenia;
 • Nawilżanie i aromatyzacja powietrza w mieszkaniu odbywa się.
Biokamina z podświetleniem
Biokominek w sypialni

Dekoracyjne

W wystroju wnętrz nie jest rzadko używany jako dominujący, zwłaszcza jeśli jest wbudowany biokominek. Projekt pozostałych elementów aranżacji został wybrany ze względu na swoją stylistykę.

Prostota i bezpieczeństwo konstrukcji

Naścienny bio-kominek jest instalowany bez specjalnych tolerancji, modele mobilne są wykorzystywane do projektowania dowolnych pomieszczeń.

Biokamina w stalowej obudowie
Stół z biokominkami

Szeroki wybór

Biokominek do domu produkowany jest w szerokiej gamie modeli i modyfikacji, nie jest trudno wybrać odpowiednią wersję produktu o pożądanym projekcie, w zależności od wymagań.

Jeśli weźmiemy pod uwagę braki biokominków, wyróżniamy następujące punkty:

 • wysoki koszt - zakup konstrukcji wiąże się ze znacznymi wydatkami, nadal trzeba płacić za biopaliwa;
 • Nie można pozostawić działającego biokominka bez nadzoru;
 • konieczne jest zapewnienie wentylacji pomieszczenia.

Dla szczęśliwych posiadaczy ekokaminov ważne pojęcie życia ogień z naturalnymi pasemkami i urzekające piękno, a to eliminuje obecność wyżej wymienionych wad projektowych.

Kominek narożny z bio

Funkcje wyboru i obsługi

Jeśli interesują Cię dekoracyjne biokominki do małego pokoju, wybierz spośród modeli na zawiasach. Elegancki bio-kominek we wnętrzu salonu - dobra decyzja przy projektowaniu mieszkania w typowej obudowie.

Wbudowany biokominek

Biokominki decyduje się dać zwrócić uwagę na modele podłogowe stojące w formie akwarium. Taka konstrukcja pozwala zachwycać się pięknem gra ogień ze wszystkich stron. Użyj klasycznego akwarium Biokominki jako ozdoba romantyczny wieczór we wnętrzu pomieszczenia lub ustaw budowę wystroju ogrodu trawnik na zebraniach zabawy w przyjaznej firmy.

Biokominek w stylu japońskim
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 25 = 27