Fasádové panely pro cihly: rozpočet imitace elitní úpravy (20 fotek)

Postavené z cihelné soukromé chaty mají výrazný vzhled, avšak v tomto případě vyžadují klíčové materiály spravedlivé finanční náklady. Za takových podmínek se zvyšuje popularita fasádních panelů napodobujících barevné nebo bílé cihly. Tento produkt nepochybně zdobí stavbu, kromě toho vytváří podmínky pro dodatečnou izolaci.

Podstata a výhody stavebního materiálu

Základní vlastnosti stěnových panelů:

 • Fasádní desky pro cihly lze upevnit na jakémkoli podkladu - na stromě, zchátralé cihelny, beton;
 • Podmínky počasí nebudou mít vliv na trvání a úspěšnost instalačních postupů;
 • jak již bylo uvedeno výše, je uspořádána intenzivně izolovaná konstrukce;
 • instalace je doprovázena minimální úrovní odpadu - tvoří se maximálně 5% odpadního materiálu.
Fasádové panely z cihel s bavorským zdivu
Fasádové panely pro béžovou cihlu

Dokončování domu zvenku fasádními panely na cihly - relativně novým fenoménem v domácím stavebním segmentu, se tato technika stala populární doslova v posledních několika letech. Důležitost a vysoká popularita čelních výrobků jsou vysvětleny následujícími výhodami:

 • odolnost vůči podmínkám zvýšené vlhkosti a ostrým prodlouženým teplotním změnám. Panely se nezhoršují pod vlivem rychlých změn ukazatelů vysoké a nízké teploty, nebojí se stálého kontaktu s ultrafialovým zářením;
 • na povrchu nejsou žádné solené skvrny. Majitelé zděných budov jsou s tímto problémem obeznámeni: přírodní spálený materiál rychle absorbuje okolní vlhkost, ve kterém se obvykle rozpouští značné množství soli, případně se na fasádě objevuje povlak. Umělé analogy nemají takovou absorpční vlastnost;
 • velký sortiment. Výrobci nabízejí výrobky s různou strukturou, barvou, velikostí, zejména v imitacích poptávek pro bílou, béžovou, žlutou, červenou cihla. Tato rozmanitost vám umožňuje dát fasádě jedinečný design;
 • lehkost a vysokou rychlost instalace. K upevnění stěnových panelů není nutné zapojit tým řemeslníků - i bez zvláštních dovedností můžete sami dělat všechnu práci. Vzhledem k velké velikosti výrobků je událost na pokožce budovy provedena v krátké době;
 • skvělý provozní zdroj. Životnost dekorativního dokončovacího materiálu je srovnatelná s trvanlivostí zdiva;
 • nízká hmotnost výrobků - výrazně snižuje zátěž základů;
 • vysoká pevnost - panely jsou bezpečnější než vlečka, vydrží významné mechanické namáhání.

Na profilovém trhu lze nalézt modely, které se liší v oblasti montáže, přítomnosti ohřívače, základního materiálu, ukazatelů kvality a nákladů.

Nejvíce rozpočtovým segmentem jsou PVC panely, ale nemají bohatý výkon, tato vada je více než pokryta množstvím napodobenin - obzvláště jsou poptávka po variantách spálených cihel a lakonického žlutého zdiva.

Fasádní panely pro cihly s bílým švem
Fasádní desky pro bílé cihly

Specifičnost výrobků ze slinku

Panelové fasádní panely s ohřívačem mají vysokou bezpečnostní rezervu, jsou odolné a velmi spolehlivé, což vysvětluje jejich význam v oblastech se silným klimatem a měnícím se počasím. Takové výrobky jsou vyráběny s použitím inovativní technologie, výsledkem je nátěr různých barev, textur a velikostí.

Dokončovací materiál může vypadat starožitně (to jsou běžné žluté varianty), moderní modifikace v secesním stylu jsou také v poptávce. Mnoho výrobců přijímá individuální objednávky, dodává produkty zákazníkům v souladu s dodanými náčrty.

Fasádové panely pro betonové cihly
Fasádní desky pro dekorativní cihly

K výrobě daného typu obložení se obvykle používá vysoce kvalitní slinku světově proslulých stavebních značek, například Roben, ABC, Feldhaus Klinker, Strohe. Tloušťka dlaždice se pohybuje mezi 9-14 mm. Pro izolaci povrchu použijte 6-centimetrovou vrstvu z expandovaného polystyrenu nebo 4, 6, 8 cm polyuretan. Hmotnost každého výrobku obvykle nepřesahuje 16 kg.

Přední panel pro cihlu na domě
Fasádové panely pro tvarované cihly

Příklady betonových panelů pro cihly

Jedním z nejoblíbenějších typů jsou desky "Canyon", moderní plastifikační přísady, vysoce kvalitní beton, barevné pigmenty napodobující barvu přírodního materiálu a jemně zrnitý písek. Vnější podobnost a struktura cihel je dosažena použitím vibrační technologie, základem jsou v tomto případě silikonové formy.
Pro usnadnění instalace a zvýšení pevnosti upevnění je každý panel vybaven speciálním kovovým držákem. Hmotnost čtverečního metru panelu činí 40 kg.

Fasádní panely pod kamenem
Fasádové panely pro cihlovou cihlu

"KMEW" je japonská řada výrobků na bázi křemenně-cementové kompozice, jako plnivo je směs celulózových vláken. Díky inovativní výrobní technologii je hmotnost materiálu výrazně snížena. Panely mohou mít jakoukoli barvu, texturu, ale povinnou součástí je specifický ochranný povla
k. Tloušťka materiálu dosahuje 16 mm, rozměry - 45 x 30 cm.

Upevnění fasádních panelů na cihly
Fasádní panely pro cihly s mramorovými štěpkami

Polymerní fasádní panely pro venkovní dekoraci "Döcke-R" přitahují jednoduchost a rychlost instalace. Vzhledem k tomu, že se na fasádě netvoří výrazné zatížení, lze s nimi použít jakoukoliv izolaci. Výrobky jsou samostatným typem vinylu, který napodobuje cihlovou tvář. Velikost panelů nepřesahuje plochu 113 x 46 cm s hmotností nepřesahující 2 kg a tloušťkou 16 mm.

1
Montáž panely na cihlu na fasádu
Obložení obkladů pro cihly

Domácí linka "Alta-profil" vykazuje vysokou odolnost proti projevům silného klimatu a vysoké vlhkosti, vyznačuje se trvanlivostí a zvýšenou pevností. Standardní rozměry výrobků jsou 114x48 cm, hmotnost dosahuje 2,5 kg.

Plastové panely na cihlu na fasádě
Fasádové panely z cihel z PVC

Specifičnost výrobků

Tváření lze provést samostatně, předběžné práce jsou rozděleny do dvou etap:

 1. pečlivou přípravu podkladu a vytvoření ideálně plochého, rovného povrchu. Je nutné zcela odstranit opotřebované nátěry, pokud existují, aplikovat antiseptiky a antifungální látky na celý povrch. Dále je vyrovnaná plocha primární;
 2. snížit rozdíly a vytvořit symetrickou fasádu na nástěnném držáku dřevěné nebo kovové bedny, ve které můžete položit ohřívač.

Pravidla pro instalaci panelů:

 • Pokládání fasádních desek začíná v jednom z rohů spodního řádu. Pokud se nepředpokládá zavedení speciálních rohových prvků, materiál se odřízne pod úhlem 45 ° (zde potřebujete bulharský);
 • panel je připojen k přepravce pomocí samořezných šroubů;
 • další řádek začíná teprve po úplném připojení celé předchozí;
 • rovinnost umístění všech prvků je kontrolována pomocí úrovně budovy;
 • Všechny klouby a švy jsou vyplněny řešením, které je odpovědné za těsnost kloubů.

Sjezdovky jsou zpravidla vyrobeny z plastu. Pokud návrhový projekt nezajistí použití různých materiálů, mohou být tyto plochy pokryty dekorativní omítkou. Péče o panely zahrnuje periodickou kontrolu spolehlivosti spojovacích prvků, zvláštní pozornost je věnována úhlovým segmentům (dostatečně jednou za rok). Znečištění je odstraněno vlhkým hadříkem.

Fasádní desky pro lehké cihly
Fasádní panely pro tmavé cihly

Atraktivní vzhled - to není jediná výhoda panely pod cihly. Mají nízké náklady, nízké množství odpadu, vyznačují se snadnou instalací, díky čemuž se předstírají, že vedou v oblasti dekoračních materiálů pro fasády. Jsou stále častěji vybrány jako hlavní fasáda budov, protože nemohou být vizuálně odlišeny od skutečných zdí.

Tepelná izolace s fasádními panely pro cihly
Fasádní panely pro cihly s topným tělesem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

70 − = 61