Sofa z tablicy: produkcja i funkcje (25 zdjęć)

Jak wiadomo, sofy z litego drewna są bardzo tanie. Tak wysoką cenę tłumaczy fakt, że produkcja mebli z tablicy - praca jest bardzo pracochłonna. Produkcja wymaga dostępności zaawansowanego technologicznie drogiego sprzętu, wysoko wykwalifikowanych rzemieślników i wysokiej jakości surowców.

Sofa-akordeon z litego drewna
Sofa z tablicy barokowej

Produkcja ram drewnianych

Produkcja sof z tablicy rozpoczyna się od starannego doboru drewna bez wad. Następnie surowiec jest suszony. Ponadto kłody rozpadają się na tablicach o określonej wielkości, ponownie wysychają i są cięte na przedmioty obrabiane. Oddzielne elementy są traktowane różnymi substancjami, które chronią przed rozkładem i pojawieniem się pleśni. Montaż części odbywa się przez klejenie. W przyszłości produkty poddawane są szlifowaniu, rysowaniu rysunków poprzez frezowanie, powlekanie lakierem i farbami.

Sofa z litego buku

Bukowa kanapa

Po przygotowaniu drewnianej ramy należy ją wypełnić materiałem podłogowym i tapicerką. Idealnym dodatkiem do sof są ozdobne elementy dekoracyjne.

Rzeźbiona sofa z litego drewna

Elementy strukturalne

Kanapa z szyku składa się z kilku części, mechanizmów i miękkich materiałów, połączonych ze sobą:

  • Rama. Jest to drewniana konstrukcja, która pobiera główny ładunek, gdy jest używana. Część wspierająca konstrukcji produktu zawiera trwałe elementy drewniane (deski, pręty).
  • Miękkie elementy. Jako materiał podłogowy najczęściej stosuje się piankę poliuretanową o różnych gęstościach. Aby rozłożyć obciążenie na ramie, stosuje się elastyczne paski o różnym naprężeniu. Boczne struktury lub poduszki zawierają włókniny, kule, warstwy.
  • Mechanizm transformacji. Istnieje wiele mechanizmów, wybór zależy od częstotliwości używania sofy w różnych pozycjach.
  • Tapicerka. Odpowiada za wygląd produktu. Wykonany jest z gęstych ekskluzywnych tkanin.

Dodatek sof z litego drewna z różnymi dekoracyjnymi elementami w formie, na przykład z rzeźbienia, czyni je oryginalnymi i niezwykłymi. W zależności od dekoracji sofy mogą być wykonane w różnych stylach (klasyczne, nowoczesne).

Sofa z litego dębu

Sofa z tablicy w stylu etno

Funkcje sof z drewna

Drewniane meble są szczególnie cenione za praktyczność, niezawodność, bezpieczeństwo ekologiczne i wspaniały wygląd estetyczny.

Często używane do produkcji sof to drewno brzozowe i dębowe, ale najbardziej popularne są rozkładane sofy bukowe. Takie sofy mają wiele zalet.

Po pierwsze, buk jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska ras. Po drugie, drewno ma niezwykłą energię, tworząc spokój i wygodę. Sofy z teczki bukowej powstają w kuchniach, w pokojach dziecięcych, w sypialniach. Energia buku daje witalność i pozytywne emocje.

Sofa w salonie

Sofa w stylu rustykalnym

Do tych cech należy dodać, że cenne drewno jest trwałe, mocne i niezawodne. Buk doskonale przeciwstawia się różnorodnym negatywnym skutkom. Drewno bukowe ma niezwykły estetyczny wygląd, a jego kolor może być zarówno różowy, jak i nasycony, z unikalnym naturalnym wzorem.

Sofa na drewnianej ramie
Skórzana sofa z litego drewna

Odmiany sof z tablicy

Sofy, zgodnie z mechanizmem transformacji, są podzielone na wiele odmian: click-clack, francuski clamshell, delfin, tick-tak, puma i inne. Najpopularniejsze są niektóre rodzaje sof z litego drewna.

Rozkładana sofa z litego drewna
Sofa z tablicy w stylu minimalistycznym

Sofa-książka

Bardzo popularny rodzaj mebli. Na leżance można usiąść lub położyć się bez składania. Aby złożyć taką sofę, musisz podnieść siedzisko, aż kliknie i powróci do niższej pozycji. Niewielka wada tej sofy wciąż istnieje. W zmontowanym położeniu znajduje się przerwa między ścianą a tyłem sofy, więc musisz przesunąć ją do ściany. Aby rozłożyć sofę, znowu musisz przenieść sofę ze ściany.

1
Sofa z szykownego stylu w stylu Art Nouveau
Sofa z barwionego drewna

Sofa-akordeon z litego drewna

Bardzo popularny rodzaj sofy dzięki prostym urządzeniom transformacji i zwartości. Proste
i niezawodne urządzenie do transformacji umożliwia wytwarzanie produktu, którego szerokość złoża sięga 180 cm.

Sofa w paski z litego drewna
Sofa z tablicy w stylu Prowansji

Sofa-akordeon (tablica) ma wygodną powierzchnię do spania, składającą się z trzech części. Pierwsza część to siedzenie, pozostałe są złożone. Po rozłożeniu akordeonu sofy z fotela fotel przesuwa się do przodu, obie części - w jedną płaszczyznę z podstawą. Wygląd takiej sofy jest uważany za doskonałą opcję dla małych mieszkań, ponieważ jest zwarty i nie wymaga odwrotu od ściany. Doskonałym dodatkiem do sofy jest pojemny schowek do przechowywania prania.

Drewniana sofa w stylu prowansalskim
Sofa z litego drewna z szarą tapicerką

Sofa kuchenna

Innym popularnym rodzajem sofy jest sofa narożna kuchenna. Wybór mebli do kuchni jest dość trudny. Tutaj, z reguły, różne warunki temperaturowe, tłuszcz, sadza. Ponadto lokale zajmują na ogół niewielki obszar, na którym przechowywane są maszyny i sprzęty. Problemem jest wybór wygodnej jadalni z zakwaterowaniem całej rodziny i gości. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest sofa narożna kuchenna.

Sofa z litego drewna w stylu skandynawskim
Kanapa z klejonych arkuszy drewnianych

Przy wyborze modelu należy wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców domu, cechy układu. Również sofa kuchenna powinna dobrze pasować do wnętrza, być trwała, funkcjonalna i wygodna.

Sofa wykonana z litej sosny
Sofa z pliku ze stołem

Kanapę można podciągnąć blisko ściany, co nie jest dużo, ale zwiększy terytorium kuchni. Dużą zaletą jest obecność pudełek. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest dostępna dla prawie wszystkich modeli sofy kuchennej.

Sofa z litego drewna z tapicerką tekstylną

Kupując sofy z drewna, nie martw się o jego połączenie z innymi przedmiotami wnętrza. Obdarzony niezwykłą urodą drewno jest bardzo skuteczne i doskonale pasuje do każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego wnętrza. Będzie służyć takim meblom przez bardzo długi czas, nie zmieniając ich oryginalnego piękna, niezawodności i trwałości.

Sofa w ciemnym drewnie
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 4