Jak wybrać odpowiednią sofę dla nastolatka?

W nowoczesnych sklepach znajduje się ogromny asortyment kanap i łóżek w pokoju dziecinnym, a rodzice, którzy przychodzą do centrum handlowego za kanapą, lepiej zapomnieć o oszczędnościach. Jeśli chcesz, aby dziecko miało prawidłową postawę, a ciało nie boli rano, przygotuj się na drogie dziecięce kanapy wykonane z wysokiej jakości materiałów z ortopedycznym materacem.

Na co powinieneś najpierw zwrócić uwagę?

Przy wyborze sofy dziecięcej nie mogą być drobiazgi. Sofa dla nastolatka i małego dziecka powinna być:

 • bezpieczne;
 • jakość;
 • wygodne;
 • funkcjonalny.

Biała kanapa dla nastolatka

Ile lat nie było dziecka, musisz martwić się o jego bezpieczeństwo. Sofa dla małego dziecka powinna mieć wysokie boki, które nie pozwolą mu spaść na podłogę. Dla starszych nastolatków kanapa może nie mieć takich desek, ale nie może mieć ostrych rogów. Szczególnie ważne jest, aby znaleźć sofa z zamkniętych kątów tkanek gęstych, bez żadnych elementów żelaznych w szkółce dla chłopców, bo chłopcy są ciągle w ruchu, a nie chcę, żeby zostało rannych, kiedy przypadkowo zderzają się z kanapy.

W pokoju dla nastolatka musisz wybrać sofę wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i kupić tani mebel, przygotuj się na to, że już wkrótce zacznie się deformować i straci swój wygląd. Wybierając sofę w pokoju dla nastolatka, musisz zwrócić uwagę na:

 • wypełniacz;
 • szkielet;
 • tapicerka.

Najlepiej kupić sofy dla nastolatków z drewnianą ramą. Główną zaletą drewna jest jego ekologiczna kompatybilność. Drewno nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie wydziela żadnych szkodliwych oparów, ale rama musi być dobrze przeszlifowana i zabezpieczona lakierem lub innym związkiem. Jeśli kanapa dla nastoletniego chłopca ma nieobrobioną ramę, nie można uniknąć drzazgi i zadrapań. Drewniana rama jest droga. Możesz znaleźć sofy z połączoną ramą, częścią części, w której jest zastąpiona płyta wiórowa.

Ponadto rama może być wykonana z metalu. Jest to bardzo niezawodna, ale ciężka konstrukcja. Ta sofa waży za dużo i przenosi ją z miejsca na miejsce, co będzie problematyczne. Nowoczesne sofy mogą być z plastikową ramą - konstrukcja jest lekka, ale bardzo niewiarygodna. Jeśli dziecko zacznie je podskakiwać, mebel może po prostu nie wytrzymać obciążenia.

Turkusowa sofa dla nastolatka

Wybór wypełniacza na sofę

Wewnątrz sofa dla nastolatka powinna być tylko jakościowym, hipoalergicznym i nietoksycznym materiałem. Kanapa wypełniona pianką gumową będzie tania, ale szybko straci swój wygląd. Do spania i siedzenia taka sofa będzie odpowiednia tylko przez pierwsze kilka miesięcy. Pianka gumowa, zwłaszcza grudkowata, zapadnie się i zdeformuje, a spanie na takiej kanapie będzie bardzo niewygodne.

Optymalna wersja mebli tapicerowanych - sofy z wypełniaczem poliuretanowym. Do sypialni odpowiednia jest sofa, przy czym dolna warstwa jest twarda, a górna - bardziej miękka. Na takiego nastolatka wygodnie będzie spać: nie zawiedzie i nie upadnie. Kiedy dana osoba leży na takim projekcie, mięśnie pleców rozluźniają się, rozciągają się i dochodzą do normalnej pozycji. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy dużo piszą lub siedzą przy komputerze.

Pamiętaj, ile dziecko wydaje na lekcje i kup sobie taką sofę. Jest to szczególnie wygodne, jeśli poliuretan jest dodatkowo pokryty warstwą sinteponu, ale taka sofa będzie kosztować kilka razy więcej.

1

Czarna rozkładana sofa dla nastolatka

Rodzicom, którzy martwią się o zdrowie swoich dzieci, należy zwrócić uwagę na sofę dla nastolatka z materacem ortopedycznym. W takiej sofie są wkładane specjalne sprężyny, które tworzą niezbędną sztywność. Te sprężyny mogą wytrzymać duże obciążenia i nie deformują się. Sen na takim materacu jest dobry dla zdrowia - ciało zajmuje właściwą pozycję i relaksuje się tak bardzo, jak to możliwe. Specjalnie dla nastolatka z materacem ortopedycznym zaleca się zakup sofy dla dzieci mających problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Materac ortopedyczny pomoże rozwiązać problem, który nie jest znany pokoleniu dzieci w wieku szkolnym - skoliozy.

Pomimo tego, że konstrukcja wytrzymuje dużą wagę, wymaga starannego traktowania. Jeśli dzieci będą skakać na nim, prędzej czy później, sprężyna może przerwać, wyjść i złamać wypełniacz i tapicerki. łóżeczko dziecięce z koniecznie kupić materac ortopedyczny dla chłopców, ale ponieważ jest to sprawa nie jest tanie, starają się wychować bachory że należy delikatnie i ostrożnie obchodzić.

Drewniana rozkładana sofa dla nastolatka

Sofa dla nastolatka

Oklejono tapicerką

Dziś sofy są pokryte różnymi rodzajami tkanin. Jako zastosowanie tapicerskie:

 • mikrofibra;
 • welur;
 • żakardowe;
 • stado;
 • bawełna;
 • arpatek;
 • Chenille.

Te tkaniny różnią się ceną i mają swoje własne cechy. Do pokoju dziecięcego należy wybrać sofę, która jest wyłożona naturalną, bezpieczną ściereczką dla zdrowia dziecka. Powinien być hipoalergiczny i dobrze prany. Wszystkie dzieci uwielbiają jeść i pić siedząc na kanapie przed telewizorem. Jeśli nie chcesz spędzać wielu godzin próbując usunąć plamy z soku i owoców z kanapy, poszukaj tapicerki, z którą można je szybko połączyć. Również do sofy w przedszkolu nadaje się arpatek - ten materiał, podobnie jak sztuczna skóra, jest łatwy do czyszczenia i nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Dla otomana w przedszkolu zbliży się do szenili. Nie rozciąga się i można łatwo usunąć wszelkie zanieczyszczenia za pomocą roztworu octu. Również w pokoju dziecięcym będzie wyglądać dobra sofa, tapicerowany żakard - ten materiał z czasem nie traci koloru, nie wypala się i nie zastępuje.

Kanapa, tapicerowana welurem, do pokoju dziecinnego nie będzie działać. Materiał ten jest bardzo miękki w dotyku, ale szybko się zużywa, a ponieważ dzieci spędzają dużo czasu na kanapie, szybko stają się nieprzedstawialne. Podobnie jak welur, bawełna szybko się zużywa. Jednak trudno jest znaleźć bardziej naturalny i bezpieczny materiał niż bawełna na tapicerkę sofy.

Nie musisz kupować sofy w pokoju nastolatka. Materiał ten szybko gromadzi drobny pył i nie można go czyścić chemikaliami. Mikrofibra wymaga również szczególnej troski.

Kanapa eurobook dla nastolatka

Skórzana kanapa dla nastolatka

Jaki kolor wybrać?

Ważne jest, aby rodzice nie pomylili się z kolorem sofy dla nastolatka. Dziecko spędza dużo czasu w swoim pokoju, dlatego pow
inno być oprawione w te kolory, które pozytywnie wpływają na jego psychikę.

Dla nastolatka, musisz zamówić sofę w spokojnych kolorach:

 • szary;
 • czarny;
 • niebieski;
 • zielony;
 • brązowy.

Kanapa dla chłopców powinna być ciemna nie dlatego, że nie zawsze są schludne i mogą wlać coś na nią. W wieku młodzieńczym chłopiec zaczyna rozwijać męski charakter, swoje zasady życiowe i nawyki. Na kształtowanie postaci wpływa fakt, w jakim wnętrzu facet rośnie. Ważne jest znalezienie "złotego środka". Nastolatkowie mają skłonność do gwałtownej zmiany nastroju i depresji. Jeśli ciemne kolory w pokoju zbyt wiele, stan emocjonalny nastolatka mogła jeszcze gorzej, więc jeśli w pomieszczeniu odbywa się w neutralnych kolorach, może to być jedna ciemna plama - kanapa, ale jeśli ciemnej tapety, podłogi i sufitu, kanapa powinna być jasnoszary lub beżowy .

Czerwona kanapa dla nastolatka

Sofa dla chłopca nastolatka

Dla nastoletniej dziewczyny możesz wybrać sofę w pastelowych lub jasnych, nasyconych kolorach:

 • różowy;
 • oliwka;
 • fioletowy;
 • turkusowy;
 • niebieski.

Im starsza dziewczyna, tym spokojniejszy powinien być schemat kolorów. Dla dzieci można uzyskać jasnoróżową sofę, a dla dziewczynki trzeba będzie już wybrać miękkie meble w kolorach pudrowych. Również dla kobiecej sypialni jest sofa, tapicerowana tkaniną z kwiecistym lub geometrycznym nadrukiem. Sofa w małej róży, rumianku lub lawendce stanie się centrum każdego pokoju dziecięcego.

Projekt i funkcjonalność sofy

Kanapę można umieścić w pokoju, w którym mieszka jedno dziecko. Jeśli masz córkę i syna i dzielą jeden pokój dla dwóch osób, lepiej wybrać jedno łóżko. Dwie kanapy w pokoju nie pasują, ale dwa łóżka - całkowicie. Łóżko dla dziewczynki może być kute, a dla chłopca - z niemalowanego drewna, ale jeśli różne łóżka nie pasują do wnętrza, lepiej wybrać ten sam neutralny kolor i prostą konstrukcję. Najważniejsze jest to, że łóżko dla nastolatka jest wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jeśli w pokoju nie ma wystarczająco dużo miejsca, możesz zainstalować łóżko piętrowe. Jest bardziej odpowiedni dla dwóch synów. Ten projekt pozwala nie tylko na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni - staje się obiektem gier. Dwupoziomowe łóżka są odpowiednie dla nastoletnich chłopców. Kiedy dorosną, musisz pomyśleć o kupowaniu większej ilości mebli dla dorosłych.

Aby zaoszczędzić miejsce, możesz także kupić "strych" dla nastolatka - łóżko, które jest zamontowane na wysokich nogach prawie pod sufitem. Można się wspinać tylko po drabinie, a poniżej znajduje się stół z komputerem, kącik sportowy lub miejsce do zabawy. Łóżko na poddaszu nie jest odpowiednie dla małych dzieci, a nastolatek będzie zainteresowany snem na nim.

Sofa wykonana z metalu dla nastolatka

Sofa dla nastolatka

Łóżko na antresoli z rozkładaną sofą będzie wyglądać oryginalnie. Jeśli pokój ma jednego właściciela, to w ciągu dnia na kanapie może spędzić czas, a wieczorem wspiąć się. Jeśli pokój dziecięcy jest podzielony na dwa, jeden śpi na łóżku na poddaszu, a drugi na rozkładanej sofie poniżej. Układaj co noc, takie transformatory są niewygodne, ale jeśli pomieszczenie jest małe i konieczne jest pomieszczenie wszystkich, to nie ma innych opcji. Rozsądnie byłoby położyć łóżko z pudełkami na dole w pokoju dziecinnym. W nich można położyć zabawki, pościel, ubrania.

Do pokoju dziecięcego - łatwo dopasowana sofa. Mechanizm powinien być tak miękki, aby nastolatek mógł go samemu zebrać. Rodzice powinni zwrócić uwagę na książkę eurobook - kanapę, która w jednym ruchu rozumie podwójne łóżko. Eurobook dopasuje się do każdego wnętrza, a w zmontowanej formie nie zajmie dużo miejsca.

Narożnik z rozkładaną sofą dla nastolatka

Wbudowana sofa dla nastolatka

Do pokoju dziecięcego odpowiednie są rozkładane sofy składane. Poszukaj modeli, które mają koła - mogą być demontowane przez dziecko bez pomocy rodziców. Również dziecko poradzi sobie ze składaną kanapą "akordeon", ale z "francuskiej klapki" lepiej odmówić. Powinien być umieszczony w pokoju dziennym, gdzie będzie układany raz w roku na przybycie krewnych.

Kupienie kanapy do pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem i musisz podejść do niej ostrożnie, ale nie musisz oszczędzać na kupowaniu sofy - powinna być wygodna, wysokiej jakości i łatwa w użyciu, najlepiej z materacem ortopedycznym. Najlepszym rozwiązaniem dla dziecka będzie sofa z drewnianą ramą, wypełniona poliuretanem i pokryta tkaniną łatwą do czyszczenia.

Sofa z pudełkami dla nastolatka

Wśród ogromnej różnorodności wzorów lepiej jest wybrać eurobook lub kanapę - te modele nastolatek może sam się rozebrać.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 2 =