Czerwona sofa: jasny akcent w nowoczesnym wnętrzu (27 zdjęć)

Czerwona sofa, kanapa szkarłat rafinowany fioletowy komplet wypoczynkowy - do wyboru właścicielom mieszkań, takie atrybuty uczyni spektakularny i atrakcyjny przebywa. Taki jasny kolor podstawowy meble mogą być najbardziej krzykliwe zły smak lub podszywać się nienaganną styl. Wszystko zależy od detali i ogólnej koncepcji wnętrza.

Aksamitna czerwona kanapa
Sofa Bordeaux

Czerwona tapicerka i opcje wystroju: złożoność wyboru

Mówiąc "czerwona sofa", możesz cokolwiek znaczyć z tym określeniem. To i różne tekstury tapicerki, a obecność elementów pomocniczych wystroju, a połączenie wielu kolorów na podstawie szkarłat tkaniny, a nawet pastisz jedną i tą samą rzeczą, z różnymi kątami.

Czarna i czerwona sofa

Czerwona kanapa Chester

Czerwona Skóra

Czerwona narożna sofa z skórzaną tapicerką jest niezwykle złożonym elementem. Sam materiał jest trudny do prawidłowego pokonania. Nieuwaga w szczegółach lub niedoskonałość samego pomysłu na projekt może prowadzić do tego, że luksusowa skórzana sofa będzie wyglądać niewłaściwie i bez smaku.

Klasyczna czerwona kanapa
Czerwona kanapa w przedszkolu

Minimalistyczne kompozycje wyglądają najlepiej. Preferowane style, w których ten mebel będzie odpowiedni - prowokujące art deco i powściągliwa nowoczesność. Jest powód do eksperymentowania z motywami etnicznymi i orientalnymi.

Czerwona kanapa w dom na wsi
Podwójna czerwona kanapa

Czerwona skórzana sofa nie pasuje do koncepcji stylu Prowansji, kraju, cheby-chic. Morskie i skandynawskie wnętrze również nie nadaje się do takich eksperymentów.

Czerwona kanapa w salonie

Wzory na czerwonym płótnie

Z jednej strony absolutnie wszelkie wzory mogą zmienić czerwoną sofę w rzeczywisty problem dla projektanta. W końcu taki jasny, wręcz krzykliwy wystrój stwarza wiele problemów, jeśli chodzi o łączenie wszystkich atrybutów. Z drugiej strony odpowiednio dobrany ornament na szkarłatu może nadać określony ton całemu pomieszczeniu, uczynić mebel bardziej harmonijnym, stylistycznie przywiązanym do konkretnego typu wnętrza.

Szkarłatna paleta jest uosobieniem barokowej koncepcji. Aby stworzyć bogate wnętrze w stylu rokokowym, arystokratycznych klasyków i tego samego baroku, można bezpiecznie wybrać czerwoną narożną sofę, uzupełnioną o kilka miękkich pufów lub elegancką sofę. Wzory mogą być złote lub srebrne. Wygląda ciekawie w czarne ornamenty, szafirowe i kremowe nadruki.

Czerwona sofa w stylu high-tech
Czerwona kanapa we wnętrzu dom na wsi

Kolejny ważny szczegół: meble powinny być wykonane z drogich materiałów, które podkreślają samo pojęcie „szlachetność stylu.” Na przykład, może to być teksturowane aksamit oraz litego drewna z rzeźbionymi nogami, elegancko urządzone z podłokietnikami i oparciem kanapy.

Czerwona cegła sofa we wnętrzu mieszkania
Czerwona sofa w stylu chińskim

Odcienie czerwieni jako godna alternatywa

Czerwona paleta jest bogata w kuszące i drogie odcienie. Oto tylko niektóre z nich:

  • Marsala;
  • Bordeaux;
  • Malina;
  • Fioletowy;
  • Scarlet.

Surowe bordeaux idealnie pasuje do biura. Pink jest dobrym rozwiązaniem dla pokoju nastolatka. Szkarłatny ton z elementami białego wystroju doskonale odświeży atmosferę w domu. Taka czerwona sofa we wnętrzu salonu odegra ważną rolę.

Czerwona kanapa w klatce
Skórzana czerwona sofa

Kuchnia - trampolina do "szkarłatnych" eksperymentów

Najbardziej "wdzięcznym" miejscem, w którym można eksperymentować we własnej przyjemności, jest kuchnia. Najważniejsze, aby wybrać praktyczną tapicerkę i ulubiony cień z palety "ognia". Czerwona kanapa narożna da wyjątkową pozytywkę kuchni.

1
Czerwona sofa w stylu loft
Sofa Marsala

Taka jasna cecha uzupełniająca akcesoria i wystrój to przyjemność. Ponadto można grać z elementami gastronomicznymi. Na przykład miękki kącik koloru truskawek skutecznie uzupełni wystrój jagód na zasłonach kuchennych, roboczym fartuchu lub dekoracyjnych tekstyliach.

Czerwona sofa w stylu Art Nouveau

Czerwone tło i masywne detale

Agresywność szkarłatnej palety zawsze można zrównoważyć tradycyjnymi białymi i czarnymi kolorami. Ta sama kuchenna sofa jest czerwona, ale z czarnymi drewnianymi podłokietnikami jest odbierana zupełnie inaczej. Czarnego koloru można użyć do tworzenia ozdobnych wzorów, komórek demokratycznych, eklektycznych pasków.

Art deco - idealny styl, w którym można połączyć tylko trzy podstawowe kolory. Podstawą jest biała sofa. Czarny ornament i czerwone elementy, tworzące złożoną surrealistyczną kompozycję, nadadzą temu meblom szczególny kolor stylistyczny.

Czerwona modułowa sofa

Minimalizm

Wspomniano już, że minimalistyczny design pozwoli ci bardziej swobodnie pracować z tak złożonym elementem nowoczesnego wnętrza. Minimalizm jako podstawę można hojnie doprawiać eksperymentami o kształcie, rozmiarze, ogólnym składzie.

Meble tapicerowane w kolorze czerwonym

Czerwona kanapa i kilka krzeseł w tym samym odpowiednich rozwiązań projektowych w nowoczesnym stylu, nowoczesne, awangardowe i Imperium. Jednocześnie właściciel mieszkania ma swobodę wyboru zarówno prostych mebli modułowych (połysk będzie miał dokładnie taki kolor), jak i absolutnie szalonych przedmiotów, które można zaklasyfikować jako ekstrawaganckie dzieła sztuki współczesnej.

Czerwona sofa w stylu skandynawskim

Sztruks i aksamit

Być może jest to jeden z najbardziej niepraktycznych materiałów do tapicerowania sofy, ale najbardziej luksusowy, bogaty stylistycznie i przytulny pod każdym względem. Prawdziwy luksus jest dobrze dopełniony czarnym, srebrnym, kremowym dekorem.

Czerwona sofa w sypialni

Pokój dzienny z czerwoną kanapą, tapicerowaną drogim brokatem lub aksamitem, będzie miejscem odbioru najdroższych gości. Takie meble mogą być wartościową podstawą do stworzenia modnego orientalnego wnętrza. Czerwona narożna sofa z aksamitnym płótnem stworzy prawdziwie ekskluzywne wnętrze, ucieleśniające elegancką epokę wiktoriańską.

Czerwona kanapa w jadalni

Do biura

Często w pracującej szafce domowej preferują skórzane meble. Wygląda solidnie i przyzwoicie. Czarny kolor czasami zaciemnia sytuację w pokoju pracy, ale jasnoczerwona kanapa narożna może stanowić rodzaj psychologicznego dysonansu w całej kompozycji.

Narożna skórzana sofa w kolorze czerwonym

Idealna opcja - bogata marsala lub bogate bordeaux na wysokiej jakości skórzanym płótnie. Styl - klasyczny lub powściągliwy modernizm. Takie meble będą wyglądać bardziej trafnie i świeżo, dając wyjątkowy połysk całemu pomieszczeniu.

Czerwona kanapa narożna

Spokój buduaru

Wielu projektantów, uzbrojonych przy wsparciu psychologa, radzi, aby nie dekorowali sypialni czerwonymi tonami. Szczególnie korzystaj z rozkładanej sofy, czerwonej, szkarłatnej, której różowy kolor raczej drażni niż dostosuje się do odpoczynku i relaksu.

Czerwona sofa z tapicerką welurową

Jest to jednak tylko jedna strona medalu. W końcu czerwony kolor jest uważany za symbol miłości, zmysłowego erotyzmu i namiętności. Czerwone pudełko nawet najjaśniejszych odcieni może zapuścić korzenie w sypialni, jeśli dokładnie przemyślisz styl, podnieś akcenty, wyrównasz nadmierną agresję koloru (na przykład czarny dywan z miękką drzemką).

Czerwona kanapa w dom na wsi

Nie bój się odważnych eksperymentów i jasnych projektów. Poczucie stylu i umiejętność pracy z drobnymi akcesoriami sprawią, że Twoje mieszkanie będzie najbardziej przytulne i piękne.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

40 − = 32