Rohové WC: důležitá kritéria výběru, postup instalace (26 fotek)

Rohová toaleta - invence posledních let, se ještě nestala běžná mezi obyvatelstvem. Avšak nepopularita neznamená nedostatek zásluh. Jen malá sláva pro takové rozhodnutí.

Rohová instalace WC mísy má následující výhody:

 • Kompaktnost. V malé kombinované koupelně, kde je důležitý každý centimetr, rohová záchodka je v rohu, má trojúhelníkový nádrž. Výsledkem je uvolnění poměrně velkého prostoru.
 • Originální design. Můžete si vybrat jakýkoli design, jakoukoliv barvu a perfektně se vejít do rohu toalety v designu místnosti, a přeměňuje je téměř na dekoraci.
 • Možnost výběru záchodové mísy s mnoha dalšími funkcemi: od splachování k hygienické sprchě.
 • Spolehlivost. Úhlové toaletní mísy nejsou křehké než obvykle. Jsou schopné vydržet až 500 kg zatížení.

Chcete-li však šetřit místo a dělat to hezky, nestačí jen koupit první toaletu, kterou jste našli, musíte si zvolit vhodný všestranný model.

Rohová toaleta
Rohová toaleta

Základní kritéria výběru

Výběr toaletní mísy je zodpovědná věc, takže musíte pochopit, co je důležité.

 • Materiál. Záleží na tom, jak silný a odolný bude design.
 • Zařízení. Důležité je pochopit, jak funguje toaleta, jak komunikuje s kanalizačním systémem, odkud je dodávána boční voda.
 • Design. Protože to bude vypadat jako záchod, záleží na tom, jak dobře to zapadá do konkrétní koupelny.
 • Cena. Chcete-li koupit podlahu nebo připojitelný rohový záchod je možné 3000 rublů, a můžete za 30 000 rublů. V každém případě bude o něco dražší než klasické protějšky.
 • Další funkce. Vždy potřebujete vědět, jaké potrubí je schopné.
Rohová toaleta

Rohová toaleta

 

Než půjdete do obchodu, je také důležité měřit oblast údajného toalety. Není-li to nutné, instalace nebude možná.

Materiály

Při výrobě sanitární keramiky se nepoužívá tolik materiálů.

Keramika

Nejběžnější možností a velmi levné. Obvykle se vztahuje smaltem na vrcholu, vypadá jednoduše, umožňuje zvolit barvu, ale ve skutečnosti nejsou odolné proti působení času - smaltu vystaven tekoucí voda je vyčerpána, vlhkost nasáklé sama keramiky a jsou ošklivé žluté značky, které nelze prát. Spolehlivost celé struktury je navíc snížena: neopatrný pohyb může způsobit kolaps.

Rohová toaleta
Rohová toaleta

Faience

Méně časté kvůli celkové možnosti vysoké ceny. Skládá se z bílého jílu s příměsí keramzitu a živce, je dvakrát tak dlouhá jako keramika, protože se takový rámec smalt nosí pomaleji. Spolehlivý, odolný.

Nerezová ocel

Drahá a vzácná možnost. Používají se převážně dobře vycvičení lidé, kteří chtějí získat koupelnu ve stylu techno. Je odolný, velmi spolehlivý a slouží déle než faján.

Litina

Vyskytuje se velmi zřídka. Silnice jsou tak těžké, že se skutečně nezaplatí s absolutní spolehlivostí.

1

Mramor nebo přírodní kámen

Velmi drahé, velmi náročné řešení, které se používá pouze v domě, dostatečně zařízené. Silný, ale velmi spolehlivý materiál.

Rohová toaleta
Rohová toaleta

Plastové

Nejlevnější a bohatší variantu barev, ale zároveň nejlevnější. Zřídka se používá v městských bytech - častěji v chalupách.

Návrhové prvky

Konstrukce rohových toalet se liší od tradičního designu, najdete rohovou toaletu a rohovou toaletu. Oba se dokonale hodí do designu koupelny, hlavním je vědět, jak se liší.

Rohová toaleta
Rohová toaleta
Rohová toaleta

Venkovní

Jak název napovídá, jedná se o klasickou verzi toaletní sedačky na podlaze, která je vidět ve většině bytů. Jsou to:

 • kompaktní - pro snadnou výměnu jakékoli části toalety v případě poruchy, je nádrž instalována odděleně od misky na speciální police;
 • monoblok - toaleta je jednoduše vytvarována jedinou strukturou, která je levnější, ale také ji zcela změnit, pokud je to nutné.
Rohová toaleta
Rohová toaleta

< h3>Vedle sebe

Postranní rohový záchod vypadá velmi originální, ale bylo by obtížné stanovit - základní provedení trik je, že nádrž je zabudována do zdi. Výsledek vypadá jako miska, která vyčnívá ze zdi.

Rohová toaleta
Rohová toaleta

Podlahové WC je snadné instalovat sami s určitou dovedností a přesností. S toaletní mísou se bude muset pot, ale vypadá mnohem působivější.

Rohová toaleta
Rohová toaleta

Další funkce

Rohová toaleta může být vybavena dalšími funkcemi, díky nimž bude její použití ještě pohodlnější. Může mít:

 • vestavěný bidet - to může být jednoduchý vodní paprsek a možná i masáž vybavená sušícím zařízením a schopnost měnit teplotu podle potřeby;
 • vestavěné osvětlení - pomůže vám orientovat se na toaletu, a to i v noci, její světlo je měkké a nudné natolik, abyste neřízli oči;
 • dvojité proplachování - umožňuje řídit intenzitu vyplachování a šetřit vodu pomocí malého množství vody, kde již není zapotřebí;
 • vestavěná sprcha - tank v tomto případě je vybaven horní podoby malého pláště, který umožňuje rychle umýt ruce a výrazně ušetřit místo v malé koupelně kombinační bez instalace samostatné misce;
 • vytápěné sedadlo - to nejenom pomůže těm, kteří jsou v zimě zima, ale i těm, kteří ze zdravotních důvodů škodí, když sedí na chladu;
 • mikroobjektiv ve víku ušetří lidi, kteří jsou citliví na hluk, protože umožňují víko velmi ticho.
Rohová toaleta
Rohová toaleta

Samozřejmě, že ne všechny z těchto funkcí může a dělat, ale pak je třeba sledovat, na toaletu v nabývaného neměl jim, protože oni často záviset na konečné ceně.

Rohová toaleta
Rohová toaleta

Montážní funkce

Sousední rohová toaleta je lepší svěřit odborníkům, a zde je možné položit obvyklou podlahu a ruce. K tomu potřebujete:

 1. Odstraňte staré toalety a rozlomte cement.
 2. Zarovnejte podlahu - toaletu lze umístit pouze na zcela rovný povrch;
 3. Vyčistěte kanalizační potrubí nánosů;
 4. Vložte toaletu na podlahu a označte místo jeho instalace a upevnění značkou;
 5. Vyjměte toaletu, vyvrtejte upevňovací body a vložte hmoždinky do nich;
 6. Pečlivě umístit na kanalizační potrubí z vlnité trubky, které lze kombinovat jeho druhý konec s vydáním mísy a umístit ji na vrcholu hory;
 7. Zajistěte šrouby, nasaďte na zástrčky - příliš mnoho utažení, může to vést k poškození;
 8. Chcete-li umístit odtokovou nádrž, pokud jde samostatně - je nutné jednat opatrně, kombinovat všechny otvory a snažit se nepoškodit zařízení uvnitř nádrže;
 9. Tmel se zřeďte, s jeho pomocí zakryjte kanystru potrubí s vlnitou trubkou a také místo instalace toaletní misky na podlahu.
Rohová toaleta
Rohová toaleta
Rohová toaleta

Když je těsnicí materiál zmrzlý, můžete zapnout vodu a zjistit, zda nedošlo k úniku. Pokud ne, pak je vše připraveno, můžete použít rohové WC. Pokud dojde k netěsnosti, je nutné znovu uzavřít vodu a mazání opakovat pomocí těsnicího prostředku. Je důležité si uvědomit, že voda nemůže být vypuštěna dříve, než je vše zcela zmrzlé.

Rohová toaleta

V opačném případě je výběr a instalace rohového toaletu záležitostí, která vyžaduje více trpělivosti než zkušenosti nebo specifické znalosti.

Rohová toaleta
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 18 = 23