Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Fotografie designu kuchyňského studia

Nabízíme Vám výběr fotografií s nápady pro návrh interiéru kuchyňského studia, stejně jako praktické tipy pro rekonstrukci.

Je to lákavé a na první pohled snadno realizovatelný nápad. Ale existují kromě pozitivních okamžiků a několika obtíží. Podívejme se na všechno v pořádku.

Výhody a nevýhody "společného bydlení"

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Nepochybně výhody kuchyňského studia zahrnují:

 • velká oblast, která umožňuje volný pohyb;
 • nikdy se nebudete cítit osamělá, nebudete dělat domácí práce;
 • je vždy možné uspořádat reality show "master-chef" za účasti všech členů domácnosti.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Nevýhody takové řešení interiéru není tolik, ale stále jsou:

 • šíření kuchyňských pachů (vaření, bohužel, je doprovázeno ne vždy chutnými vůněmi, je třeba zajistit silnou kapuci);
 • viditelnost pracovního procesu a nevyčištěné nádobí (vždy si pamatujte, že použité nádobí je třeba okamžitě umyt a vyčistit - nemůžete se uvolnit a nechat později).

Studio v Chruščově

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Lucky jsou ti, kteří mají obytné metry v nové budově nebo v jejich vlastním domě. Volné uspořádání prostor umožňuje "bavit" designem kuchyně-jídelna-obývací pokoj bez omezení na nic.

Mluvíme o tom později. Nyní budeme diskutovat o nezpochybnitelném osudu vlastního "sboru" v Chruščově.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Nedokončené 4m2 kuchyňského prostoru - hrozný sen designéra, vychovaný na otevřených prostorech moderního bydlení.

Dokonce i tyto skromné ​​částky mohou být změněny v dokonale slušné studio.

Než začnete vyčistit prostor, měli byste pečlivě prostudovat rozložení místnosti. A ne ze zbytečné zvědavosti.

To je, že „Chruščov“ má jeden, ale velmi významnou architektonickou zvláštnost: jako pravidlo, stěna mezi obývacím pokojem a kuchyní je nosič (není k dispozici ve všech projektech, ale nebude zbytečné upřesnit).

Proto, jeho úplné odstranění může mít katastrofální důsledky. Obecně platí, že při přestavbě prostor, včetně kombinace kuchyně s obývacím pokojem nebo balkonem, je třeba vzít v úvahu polohu nosných zdí a počet podlaží budovy.

Koneckonců, tyto parametry budou rozhodující pro vnitřní řešení vašeho kuchyňského studia.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Není nic nemožného. A dokonce i s vážnými konstruktivními omezeními můžete získat prostornější kuchyň, kombinovanou s obývacím pokojem nebo balkonem.

Oblouky a sloupy

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Pečlivě se seznámíme s plánem místnosti, zjistíme - historie je zatížena nosnou stěnou. Proto úplně odstranit nepříjemné bariéry mezi kuchyňou a místností nebude fungovat. Musí se dostat ven.

kuchyňské studio s nosnou stěnou

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Zde mohou pomoci podpůrné sloupce a oblouk. Hlavní podmínka - sloupy nemohou být čistě dekorativní, musí nést hlavní zatížení. Výběr materiálu pro budoucí podporu by proto měl být zodpovědně zodpovězen a nejlépe by měl být adresován odborníkovi, aby se později nepřišlo na nepříjemné překvapení.

Organizace prostoru

malé kuchyňské studio

Důležitým bodem při vytváření vnitřního kuchyňského studia je organizace prostoru. Zónování lze provést několika způsoby:

 1. 1 Různá úroveň místnosti
 2. 2 Zónování s barvou
 3. 3 Zónování s nábytkem
 4. 4 Posuvné oddíly.

Každá z těchto metod může být použita buď jednotlivě nebo v kombinaci. Zvažte různé možnosti.

  Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

 1. 1 Pokud je výška stropu nedostatečná, změny v úrovni prostoru nejsou zcela vhodné. A z hlediska bezpečnosti pohybu v malé místnosti je velmi problematické. I když existují výjimky.

  Tradičně při zónování v kuchyní, studiové zvedají podlahu v "výrobní místnosti". To je dáno ergonomií pracovního prostoru: je snadnější přepravit hotové výrobky dolů. A vizuálně ztráta výšky v kuchyni nebude tak nápadná, pokud používáte vertikální skříňky s lesklými fasádami.

 2. Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

 3. 2Toto rozdělení místnosti lze také kombinovat s barevným rozlišením. Pak by měla být podlaha v pracovním prostoru lehčí, což zvětšuje vizuálně hlasitost. Zbytek zóny by měla být oddělena tmavší podlahovou krytinou.

  Také to může dále pomoci s výběrem materiálu: dlažby v kuchyni, vyberte (jednu barvu nebo vzor, ​​v závislosti na zvoleném styl designu místnosti), a pro zbytek prostoru se nejlépe hodí, nebo laminát, parkety nebo masivní dřevo.

 4. Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

 5. 3 Některé styly interiéru navrhují řešení barevného prostoru. Toto zónování je vhodné kombinovat s oddělením místnosti a pomocí nábytku.

  Loft, eklektičnost, techno a fúze jen zajišťují organizaci pohraniční oblasti barovým pultem nebo ostrovem. Pracovní část se pak zdá být přidělena v obecném řešení a rekreační plocha a jídelna jsou strukturovanější.

  Řešení barev může být jak kontrastní, tak i úzké. Při malých plochách se doporučuje, aby jedna ze stěn byla nasycená, zbytek by měl být klidný. Je také nutné vzít v úvahu barvu nábytku, příslušenství a textilií.

 6. Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

 7. 4 Jak již bylo uvedeno výše, vaření je doprovázeno specifickými chutí. A mimochodem, ne všichni jsou potěšeni jejich šířením po celém bytě.

  Tento problém není nyní obtížné vyřešit aplikací posuvných oddílů. Nedávno byly hotové skleněné panely s tematickými vzory významné. Příčky jsou vhodné nejen proto, že chrání proti hluku a pachům, ale také pomáhají vytvářet potřebné soukromí a pohodlí.

Stylová volba

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Nejpřijatelnější volba stylového řešení prostoru může být loft, techno, fusion. Samozřejmě, nikdo vám nemůže říci, že Biedermeier, baroko nebo secese to neudělají.

Kuchyňské studio je možné navrhnout obecně v jakémkoli stylu, ale bude obtížné se s takovým úkolem vypořádat nezávisle - budou zapotřebí odborné designérské služby.

Pokud jste odhodláni vyřídit vše bez pomoci, měli byste věnovat pozornost více funkčním a méně "vysoko nadýchaným" stylům, které nevyžadují pečlivé studium malých částí.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Loft - perfektní výběr studia. Ale nezapadá do každého bytu. V malých apartmánech k vytvoření skutečného českého podkroví nebude fungovat.

Koneckonců, rozlišující vlastnost Tento směr - vysoké stropy, což vám umožní udělat druhou úroveň, obrovské okna a maximální otevřený prostor. Pokud vaše prostory splňují tyto požadavky, můžete bez problémů pokračovat v úpravě objektu.

Přítomnost nezasažených trubek, větracích šachet, hrubých cihelných stěn je vítána. Ale je důležité si uvědomit, že povrch musí mít vysokou kvalitu a bezvadný do místnosti vypadal opravdu elegantní a nevypadají jako garáž vypleněn.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Techno Něco jako podkroví. Ale to je jen zdánlivá podobnost. V obou případech jsou jako dodatečné dekorace použity technické prvky. Ale v techno, hodně pozornosti je věnováno osvětlení místnosti.

Použití profesionálního osvětlovacího zařízení na regálech a konzolách, spousta kovových částí v dekoru nábytku a často kovový nábytek je charakteristickým znakem tohoto stylu.

A pokud je podkroví charakterizováno přirozenými základními tóny s jasnými barevnými akcenty, pak pro techno dominantní jsou svalnaté studené odstíny bez jasných kontrastních bodů.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Fusion - dobrá volba pro rodinný pár. Jedná se o skutečně styl designu, který naznačuje, že vše míchá se všemi. A důvodem není funkčnost, ale emoční složka.

Uvolněte svou představivost, užijte si čas a začněte statečně. V důsledku toho obdržíte vynikající kuchyňské studio ve stylu fúze. Vícebarevné stěny, kombinace různých textur, množství lamp, textilu a nábytku z dřeva, kovu a plastu přispějí k vytvoření potřebné atmosféry.

Je však důležité si uvědomit, že místnost by měla vypadat jako jediný harmonický celok, a ne připomínat salon nábytku, zatížen starožitným oddělením.

Kdo nastaví tón

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Rozhodli jste se o stylu a dokonce "vidět", jak bude vypadat vaše renovované kuchyňské studio? Nespěchejte.

Nejprve rozhodněte, co je pro vás důležitější - volný prostor k vaření nebo komfortní obývací pokoj s jídelnou. To je z toho na konci a bude záviset na vzhledu vašeho kuchyňského studia.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

1Gourmet Gourmet

Pokud je vaření všechno a většina z vašeho života s potěšením v kuchyni, pak byste měli preferovat jednoduché funkční interiérové ​​řešení.

V tomto případě se nic odvrátit vás od vzrušující zábava, a obývací pokoj s jídelním koutem je jen hlediště, kde bude vaše domácnost moci vychutnat exkluzivní kulinářská show ve svém výkonu.

Pak bude pravděpodobně tiché, mírně ztlumené tóny pracovního prostoru fungovat. Obývací pokoj studia může být vyzdoben v jasnějších barvách.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Územní prostor je vhodnější, aby se zorganizoval nejen pomocí barvy, ale také díky zařízení pultového pultu.

Tento prvek interiéru současně rozdělí místnost podle funkčních charakteristik a umožní její kombinování a vytvoří ochrannou zónu mezi "průmyslovou zónou" a komfortní zónou.

Pokud velikost místnosti dovolí, část části hosta "oddělení" bytu by se dále dále rozdělila na jídelnu a samotnou obývací pokoj.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

2Odpočinek a útulnost

Ne všem, kuchyně je hlavní místností v domě. Někdy je to jen místo pro rychlé vaření a většinu času strávíte v obývacím pokoji. Ale nechci být sama se sporákem a lednicí.

Poté je prioritou kuchyňského ateliéru obývací pokoj s jídelnou. Právě ona diktuje základní podmínky uspořádání interiéru. K dispozici je široký výběr stylů - od avantgardy po baroko.

Zónování se nejlépe provádí pomocí posuvné přepážky a na podíl kuchyně samotné, aby se vyčlenila minimální prostor, zachování pouze základních funkcí.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

3Najednou

Často kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem jsou nejlepší volbou pro řešení interiéru za přítomnosti velké rodiny, jejíž členové mají různé chutě a potřeby.

Tímto způsobem organizovaný předpoklad umožní a sblíží všechny dohromady a každému umožní dostat "kus" osobního prostoru.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Nejlepším stylovým řešením bude výběr moderních designových trendů nebo tradičních řešení, jako je provence nebo země.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Všechny moderní styly jsou skvělé pro organizaci multifunkčního prostoru.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Skvělé řešení bude také vybrat skandinávské. Charakteristické pro tento interiér bílé stěny a jednoduché linky jsou ideální pro malý pokoj.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Nyní styl Provence prožívá své druhé narození. Jeho popularita roste. Jednoduchost vesnického života a blízkost k přírodě je jeho základem.

Při navrhování pastelu považována za základní, jako „spálených“ barvy: béžová, mléčné, popel šedé, levandule, světle modrou.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Ale ne všechno je tak nudné a vybledlé. Interiér je vítán světlé skvrny přízvuk: světelné závory, hojnost pestrou textilie, nábytek fasády intenzivní modré nebo zelené tóny, ale s patinou.

Nábytek by měl být dřevěný, pevný a jednoduchý.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Země styl je také jednoduchý a blízký přírodě. Stejný duch venkovského života, jen jasnější, trochu barevnější. Nábytek by měl být jednoduchý, funkční a zdravý. Je možné použít proutěný nábytek.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Významným rozdílem mezi těmito dvěma styly je použití přírodního a barevného dřeva.

Venkovský styl zahrnuje použití přírodních dřevěných barev, zatímco Provence je malované povrchy. Země se také liší v organizaci prostoru.

Pracoviště v kuchyni je uspořádáno ve formě ostrova, a nikoli u zdi, jak je obvyklé v jiných stylech.

Vanguard - nejradikálnější a nepředvídatelný styl. Neexistují žádné malé detaily. Barva, tvar, umístění objektů - vše je zaměřeno na vytvoření jediného, ​​harmonického a jedinečného souboru.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Pokud jste jsou určeny, aby vaše kuchyňské studio avantgardní, pak zapomeňte na tapety klasické barvy, písma, vinetochkah a pilastry s štukem - až příliš běžné, že avantgarda.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

Jednotnost kontrastu, harmonie neslučitelných textur je volbou tvůrčí, volné přírody, která má umělecký vkus.

Kuchyňské studio - jedna z nejdražších forem sanace stávajících prostor. Přesto počet získaných výhod převažuje nad nedostatky.

Kuchyňské studio: interiérový design a dispozice

A emoční složka by neměla být vyloučena. Pohodlí, skvělý prostor a příležitost vytvořit - co by mohlo být lepší.

Jakékoliv nápady lze realizovat v rozlehlé kuchyni. Hlavní věcí je nezapomínat na míru a smysl pro chuť, a také vzít v úvahu všechny technické a technické vlastnosti místnosti.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

90 − = 83