Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Foto interiéru kuchyně a obývacího pokoje s krbem ve venkovských domech

V posledních letech už není důležité pokoušet se rozdělit dům do mnoha malých místností. Moderní designové trendy předpokládají maximální jednotu, takže je možné vytvářet rozsáhlé interiéry.

Na vrcholu módy, nyní kombinace obytných místností s krbem: připravili jsme výběr fotografií, které prokáží výhodu takového řešení. Kromě toho, stejně jako v každém jiném z našich článků, najdete užitečné tipy, doporučení k návrhu a spoustu zajímavých nápadů.

Vlastnosti rozvržení

Samozřejmě, v bytech jsou zřídka instalovány krby - je potřeba speciální komín, povolení ... A z bezpečnostního hlediska je takové rozhodnutí velmi kontroverzní.

Ale v chalupách, chalupách a vilách najdou častěji. Pokusíme se vypořádat s některými jemnostmi, takže otázka umístění krbu se nestane úskokem.

Stejně jako jakékoli nestandardní uspořádání to vyžaduje zohlednění množství odstínů. Zvažme je:

  • Rozhodněte se, kde bude umístěn krb. Optimální je umístit na stěnu naproti oknu nebo přilehlé. Může být instalován jak na vnějších stěnách, tak i pod okenními otvory, ale pak bude mít horší funkce při vytápění.
  • Prostor kuchyně-obývací pokoj s krbem by neměl být příliš malý - nejlépe od 20 m². a další.
  • Přemýšlejte o tom, jak nejlépe uspořádat nábytek u krbu, abyste vytvořili příjemnou odpočinkovou oblast. To platí pro křesla, konferenční stolek nebo stojan;
  • Neumisťujte v blízkosti hořlavé předměty - někdy je náhodná jiskra dost způsobující požár. Ujistěte se, že záclony, ubrusy, dekorace papíru a neupravené dřevo jsou v dostatečné vzdálenosti.
  • Pokud se bojíte žít v domě, věnujte pozornost elektrickým krbům - LED panelům, které simulují plamen.

Zastavili jste výběr na stávajícím krbu? Bude muset být pravidelně čistit - proces je namáhavý a poměrně "zaprášený". Vyhněte se znečištění a nábytek - například bílé kožešiny koberce.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Jinak neexistují prakticky žádná omezení: existuje mnoho druhů krbů, které vypadají skvěle v různých dekoracích.

Abyste nebyli neopodstatněni, doporučujeme vám podívat se na následující fotografie.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

V interiéru

Pokud jste v rozporu s předchozími radami, uspokojíme je ujišťováním: jsou to doporučení v přírodě. Při konstrukci je vždy prostor pro určité manévry.

Zde je dobrý příklad malé kuchyně-obývací-jídelna s neskutečným krbem. Pokoj je malý, ale zdá se být velmi útulný kvůli správnému uspořádání nábytku a výběru barev. Doporučujeme Provence: světle vzduchové barvy a přírodní materiály jsou překvapivě chladné v kombinaci s imitací živého ohně.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Mimochodem: Krb s TV nad ním je přípustný jen tehdy, je-li elektronický. Skutečné ohnisko nebude fungovat. Ohřívá dráty, protože ztrácejí svou užitečnost.

V moderním stylu je v zásadě nejlepší použít LED panely. Není nutné, aby byly rozměrové - někdy úzký pás vypadá harmoničtěji. Zaměřte se na konfiguraci místnosti a pozorujte rovnováhu.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Existují více tradičních možností. Tento druh interiéru se nám líbil. Hojnost dřevních tónů, jednoduché formy ... Útulný a klasický design. Položte krbovou cihla v tónu stěn. Takže to bude vypadat jako jejich přirozené rozšíření.

Není nutné se pokusit vytvořit jediný celek z kuchyně a jídelny. Vyzkoušejte kombinovanou metodu s částečně rozdělenou místností. Budete mít útulný obývací pokoj a funkční kuchyň.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Dávejte pozor: Jedná se o skutečný krb na dřevo, takže oddíl musí být dostatečně tlustý, aby se neohřál od druhé strany. Zvláště pokud je umístěna chladnička nebo jiné domácí spotřebiče.

Zajímavé uspořádání obývacího pokoje v klasickém stylu - není zřejmé zónování. Nábytek a domácí spotřebiče hladce procházejí z jedné zóny do druhé a poskytují jednolůžkový pokoj. Nicméně díky nuancům přizpůsobení barev je jasné funkční účel každé části místnosti.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Zrcadlo nad krbem - tradiční technika, hraná v interiéru. Obecně se snažíte vytvořit něco takového, neztrácejte z dohledu veškeré detaily. Svícny na krbu jsou přizpůsobeny tónu podstavce pod televizí, záclony na kuchyňském okénku - odrážení čalounění pohovky.

Stíny se podobají, vytvářejí překvapivě harmonický obraz, kde se vše zdá vhodné a elegantní.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Ve dvoupatrovém soukromém domě se často nachází v tomto pokoji schodiště do druhého patra. Zvažte to při navrhování projektu. Zároveň je lepší rozdělit halu do kuchyně s tímto uspořádáním pomocí symbolického oddílu. Jen na to bude napodobenina krbu dokonale vyvstávat.

Chcete-li však zdůraznit celistvost interiéru, kupte si podobný nábytek - koutek v kuchyni jako zrcadlový odraz pohovky v obývacím pokoji. Jednoduché, ale velmi působivé.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Nicméně, v kombinaci s obývací pokoj kuchyňský prostor může být neméně zajímavé. Zvláště pokud využijete některý z nejnovějších moderních nápadů - čtyři LED-obrazovky s ohněm, které se nacházejí kolem sádrokartonové desky. Nákladné? Nemysli. Ale výsledek je působivý.

Je třeba poznamenat, že původně myšlenka designu kuchyně a obývacího pokoje, zdobeného krbem, přišla k nám z USA. Není proto divu, že bychom nemohli ignorovat americký styl - jakýsi klasický design.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Vedle krbu přinesl další užitečnou inovaci - pracovní plochu s kuchyňským ostrovem. Oceníte jeho pohodlí. Kromě toho je schopen sloužit jako druh hranic - pohodlný, praktický a módní.

Nezapomeňte na bezpečnostní opatření. V dřevěném domě s živým ohněm musíte být opatrní. Pokud z nějakého důvodu nemáte v úmyslu instalovat elektrický krb, přemýšlejte ostrovní. Díky konstrukci zabraňuje vnikání jisker a uhlí do stěn a podlahy.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Populární design ve stylu chaty bude mít také výhodu z instalace krbu. Zkuste ji uzavřít ochranným plátnem tak, aby malé částice sazí nepronikly k lehkému koberci. Vzhled toho není ztracen, ale bude mnohem jednodušší vyčistit.

Stěny zdiva až do stropu v tomto interiéru vypadají úžasně. Zvlášť když je položíte na strop. Na tomto prvku je lepší nešetřit - kvalita kámenu převážně určuje nejen krásu konstrukce, ale i její spolehlivost a bezpečnost.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Mezi kuchyň a obývací pokoj jsou často umístěny takzvané ekologické krby - ne pracovat na palivovém dříví, ale na speciálním palivu. Jako hlavní zdroj tepla nejsou vhodné, ale mnohem ekologičtější než jejich "autentické" protějšky. Vzhledem k nedostatku kouře a dítěte mohou být snadno zapuštěny do přepážky bez obav o potenciální požár. Kromě toho, nedostatek nutnosti vytvořit komín - těžký argument ve své prospěch.

Vytváříte jeden prostor, který není rozdělen do zón? Má smysl přemýšlet hranatý krb. Nastavte jej tak, aby ho bylo možné vidět odkudkoliv v místnosti. Doporučujeme však, abyste nezapomněli na naše doporučení v první části, zvláště pokud plánujete použít jako zdroj vytápění.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Pro kuchyňský obývací pokoj v podkroví má smysl "hrát" s výhledem na krb. Neštandardní formy jsou pro něj typické, takže se zřekněte obvyklého čtvercového kamene. Ale černé zaměření slzy v centru místnosti je to, co potřebujete.

Doplňte interiér světlým nábytkem a zdmi z cihel.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Důležité: Instalace takového krbu je komplikovanou záležitostí. Proto se obraťte na odborných montážních pracovníků. Všechno, co se týká živého ohně, je riskantní, zvláště pokud se rozhodnete pro nestandardní pohyb. Nepokoušejte se uložit na instalaci - závisí na tom vaše bezpečnost.

Hall-kuchyně-jídelna ve světlých barvách bude zvláště dobré, pokud zředíte paletu několika jasnými odstíny. Jejich úlohu mohou provádět červené polštáře, živé rostliny nebo ... moderní kovový krb. Ten bude přinášet dotek špičkových technologií v docela neutrálním interiéru.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Přemýšleli jste někdy o tom, že otevření krbu nemusí být naplněno dřevem a ohněm? Nepoužívejte jej pro svůj určený účel, ale jako prvek výzdoby. Myšlenka je těžké nazvat standardem, ale zaslouží si právo žít. Takové neočekávané pohyby oživují jakýkoli design. Hlavní věcí je najít správné věci. Pro malou kuchyň - obývací pokoj - skvělou volbou.

Nebojte se experimentovat s nečekanými kombinacemi na první pohled. Jemný pastelový sortiment nábytku a dokončovací práce budou mít prospěch jen z antracitově černého krbu. Takový kontrast vyplní všechny barvy s hloubkou.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Mimochodem: Všimli jste si, jak je na této fotografii naskládané palivové dříví? Jsou také schopni stát součástí životního prostředí, spíše než spotřebního zboží. Stačí najít kontejner vhodný pro váš styl interiéru. Tyto detaily velmi určují krásu celkového vzhledu.

Erzat krb bude vypadat zajímavější, pokud jej umístíte na atypické místo. Například jako zde. Takový oddíl mezi kuchyňkou a obývacím pokojem na jedné straně zonuje místnost, na druhé straně - nerozbíhá.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Je-li místnost malá, je to ideální řešení. Umístěte tam nejen obrazovku s ohněm, ale i imitace dřevotřískových desek. To vytváří efekt realismu. Jsou připraveni hádat, vaši hosté si okamžitě neuvědomí, že plameny jsou naprosto chladné.

Je-li místnost prodloužena, měl by být vhodnější výběr obrazovky. Dlouhý elektrický krb vypadá spíše harmonicky než by vypadal jeho čtvercový analog.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Nicméně nikdo nenavrhuje omezení čtyřúhelníků: přemýšlejte o sobě, která postava je vhodnější pro váš interiér. Naštěstí si můžete objednat cokoliv.

Populární nyní těší plynové krby, pracující na principu konvenčního sporáku. Pokud se zdá, že je nudné a triviální, pak se mýlíte.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Podívejte se na tuto fotku - opravdu fascinující. Kuchyně-obývací pokoj v moderním stylu je víc než dobrý.

Jak již bylo řečeno, myšlenka přišla k nám z Ameriky, kde byla místa tradičně umístěna v rekreačních oblastech. To není absolutní pravidlo - kdo vám brání v umístění krbu přímo u kuchyňské soupravy?

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Tento krok poněkud připomíná starobylé panství, a to i v secesním stylu.

Plánujete používat skandinávské motivy v designovém projektu? Také se nevzdávejte instalace krbu. Zaprvé plně odpovídá základním stylistickým principům. Za druhé, v příliš známém rámci vypadá zcela odlišně.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Zkuste tuto volbu. Samozřejmě, že sazí a oheň se budou starat o bílé cihly v poměrně pracný proces. Koupit ekologické krb nebo imitace, problém zmizí sám o sobě. Ale výsledek vypadá opravdu působivě.

Dekorace art deco sama o sobě je docela rozmarná, zvlášť pokud máte v plánu přidat prvky high-tech. Například moderní televizor na vysoké skříňce. A co když otočíte stojan do téměř skutečného krbu? K tomu je potřeba pouze tři elektronické panely, které ukazují živý požár.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Není to tak těžké, pokud zapomenete na finanční stránku problému. Přesto si myslíme, že není nutné připomínat, že každý krb bude stát levně.

Ano, pokud jste se rozhodli instalovat krb ve vašem domě, pak čekáte na hodně práce: vývoj vývoje, jak se vejde do interiéru, položí komín a krb, exteriér a podobně.

Krb ve vnitřním prostoru kuchyně-obývací pokoj

Nicméně je snadné na to vše zapomenout, pokud se podíváte na fotografii obývacího pokoje kombinovaného s kuchyní, se skutečným nebo ne docela krbem - originální a originální doplněk jakéhokoli designu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

77 + = 85