Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Fotografie kuchyňského designu o rozloze 10 m².

Téma dnešního článku: design kuchyně o rozloze 10 čtverečních metrů. Fotografie, které najdete zde - bez jakýchkoliv designových náhrdelníků a vhodné pro každého, kdo plánuje opravy a hledá nápady.

1. Plánujeme návrhový projekt
2. Vyberte rozvržení
3. Zónování kuchyně
4. Styl interiéru
5. Vyberte barvu
6. Kuchyňský prostor 10 m2 s výstupem na balkon
7. Co se děje s lednicí, pokud se nejedná o design?
8. Má osvětlení kuchyně 10 čtverečních. metrů
9. Vytápění
10. Pohovka v kuchyni 10 m².
11. Rohová kuchyně

Kromě fotografií naleznete mnoho důležitých tipů, které budou pro ty, kteří se takový úkol poprvé setkají, velmi užitečné.

V kuchyni tato kubatura obsahuje téměř vše, co potřebujete! A pračka, pohovka a televize a dokonce i bufet, pokud si přejete. A tady je to, jak to nejlépe řešit - řekneme vám a ukážeme vám

Plánujeme návrhový projekt

Kuchyňský design s rozlohou 10 m². někdy se zdá být neméně obtížnější než design pětimetrové kuchyně.

Na tak velké ploše je mnoho lidí pokoušeno vybavit další mini bar, jídelnu nebo obývací pokoj. Saturace prostoru s různými zónami vede k přeplněnosti a množství nábytku činí kuchyni nepohodlnou a přeplněnou.

Jak navrhnout kuchyni o velikosti 10 m², jaký styl designu si vybrat a co hledat?

Než začnete opravovat kuchyň, musíte nejprve odpovědět na několik otázek. To vám pomůže rozhodnout se o zónování a nábytku.

1. Kolik lidí je ve vaší rodině? Takže například v bachelorském bytě je velký jídelní stůl zjevným nadbytkem, v rodině, kde jsou malé děti, je třeba zajistit místo pro vysoký křeslo a pro velkou rodinu bude zapotřebí více míst skladování potravin.

2. Kde chcete jíst? Pokud se většina obědů a večeří uskuteční v obývacím pokoji před televizorem, má smysl uspořádat v kuchyni plnohodnotnou jídelnu? Možná je lepší se omezit na barový pult?

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

3. Jak často vaříte? Pokud dáváte přednost tomu, abyste jedli polotovary nebo zřídkakdy obýváte doma, může být pracovní plocha kuchyně minimální. V tomto případě může kuchyň ubytovat kompletní jídelnu nebo dokonce obývací pokoj.

4. Potřebujete tak velkou kuchyni, pokud nemáte dostatek místa v jiných pokojích? Mnozí například odnášejí část kuchyňského prostoru pod úložným prostorem věcí a oděvů, jiní mohou potřebovat přistýlku a ještě jiní chtějí mít vlastní studium.

Po určení účelu kuchyně uveďte podrobný seznam nábytku, který potřebujete.

Nezapomeňte zahrnout do seznamu dostatečný počet skříní a krabic pro ukládání jídel a nádobí, pečlivě zkontrolujte seznam domácích spotřebičů. Nyní můžete začít zónovat a vytvářet interiérový design.

Vyberte rozvržení

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

S rozlohou 10 m². Rozložení kuchyně může být cokoli: lineární, dvouřadý, rohový, ostrov.

Hodně závisí na tvaru místnosti, na tom, zda jsou výčnělky, jako důl, výklenky a další nepravidelnosti ve stěnách. V tomto případě musíte pečlivě vybírat nábytek.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Ideální volbou je rozložení ve tvaru písmene L, protože je vhodné pro libovolný pokoj.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Kuchyně s ostrovem je vhodná, pokud máte čtvercovou místnost.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Pro úzkou a prodlouženou kuchyň je vhodnější pro lineární uspořádání nábytku.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Zónování kuchyně

Kompetentní zónování je důležitou podmínkou, pokud chcete vytvořit něco opravdu útulného a pohodlného.

V počáteční fázi jste již rozhodli, kolik zón bude v kuchyni. Ale kde je umístit a co hledat?

Je výhodnější umístit pracovní zónu v blízkosti stoupaček potrubí, což zajistí bezproblémové propojení umyvadla, pračky a myčky nádobí, plynového sporáku.

Pokud máte typické uspořádání, ukáže se, že pracovní plocha bude umístěna v blízkosti stěny přilehlé k koupelně.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Chcete-li přesunout pracovní plochu blíže k oknu, mějte na paměti, že je třeba nainstalovat další potrubí, které zajistí připojení zařízení k kanalizaci a vodovodnímu potrubí a také vytáhnout vodiče.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Několik dalších tipů týkajících se zónování:

  • Osvoboďte vstup. Nábytek, který se nachází těsně u vchodu, vytváří pocit napjatosti, i když vaše kuchyně bude zdobena v minimalistickém stylu.
  • Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

  • Zvažte způsoby zónování. Existuje několik z nich:

1. S pomocí světla. Pracovní plochu můžete vybrat tím, že instalujete reflektory kolem obvodu a dodatečné osvětlení pracovní desky a zavěste lustr nebo láhev nad jídelní stůl.

2. Pomocí barvy. V blízkosti jídelního rohu můžete rozlišovat přízvuk stěny. Například, malováním v kontrastní barvě, vložené s fotografickými tapety, můžete zdobit zeď zdivo nebo strukturovanou omítku. To znamená, že dokončovací materiály pro tuto zónu by se měly lišit buď barvou nebo strukturou.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

3. S podlahovým a stropním povrchem. Tato volba je snadná, pokud zvolíte víceúrovňový strop a různé podlahové materiály: například dlažba v blízkosti pracovního prostoru a laminát - v jídelně.

Styl interiéru

Deset metrů čtverečních - poměrně prostorná plocha, a proto nejsou žádná omezení ve výběru stylu. Je lepší začít s vlastním vkusem a preferencími.

Klasika - mimo čas a mimo módu, další "plus" - klasika se "nudí".

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Mějte však na paměti, že klasické styly dávají přednost přírodním materiálům a některé pompéznosti, pro které potřebujete volný prostor.

Ano, a domácí spotřebiče se budou muset schovávat za hluchými fasádami, aby nedošlo k porušení jednoty stylu.

Moderní styly jsou stručnější a pohodlnější, naznačují použití inovativních materiálů a technik. Interiér je dynamický.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Moderní styly jako hi-tech, minimalismus, kontemporari nebo loft jsou vhodnější pro lidi aktivní, připraveni na experimenty.

Etnické styly - francouzské Provence, africké motivy, orientální interiéry, venkovské nebo skandinávské kuchyně ocení znalci tradic a příznivců ručně vyráběných.

Vyberte barvu

Zvolený styl diktuje jeho paletu. Ale jsou tu chyby, které se nejlépe vyhnout.

1. Silný kontrast. Hra kontrastů je náladový, vyrovnávací akt na jemné linii mezi opravdu stylovou technikou a celkovým špatným vkusem. Dvě kontrastní barvy nutně vyžadují třetí neutrální odstín.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Kontrastní jsou:

  • Červeno - zelená
  • Žlutá - modrá nebo šeřík
  • Pink - zelená
  • Vápno - fialová
  • Barva oceánu - oranžová

2. Hodně bílé. Móda pro skandinávské interiéry a pohled, že bílé "tlačí" hranice, vedou k tomu, že interiér může být příliš bílý.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Taková kuchyně bude nudná a monotónní. Bílá sama je bezbarvá a nejlépe ukazuje její vlastnosti pouze v kombinaci s jinými odstíny.

Chcete bílou kuchyni? Zanechte bílé dominanty, ale nezapomeňte zdobit interiér s jasným doplňkem.

3. Barevný chaos. Hojnost nejrůznějších odstínů a barvy, nebude kuchyně útulné, protože vícebarevnost dává místě nepořádek.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Mnoho konstruktérů dodržuje následující vzorec: 60% - pro hlavní barvy (nejvýše tři), 30% - pro další barvy a 10% pro barevné přízvuky.

Kuchyňský prostor 10 m2 s výstupem na balkon

Zjistili jsme základy plánování a designu. A teď se přesuňte k specifikám a podívejte se na ilustrativní příklady toho, jak vybavit kuchyni desetimetrovým čtvercem s přístupem na balkon.

Co by mělo být při tomto plánování zvažováno? Hlavním důvodem je, že výstup na balkon by měl být volný, a proto není nutné umístit pult na první pohled.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

A v tomto případě, pokud máte na této straně pracovní stěnu, pak budete mít kus stěny, která bude prázdná. A to je ošklivé a nepohodlné.

Pokud se tedy dveře balkonu otevírají směrem dovnitř, nejlepší možností je přesunout pracovní plochu na protilehlou stranu. A na té, kde jsou dveře, je lepší dát stůl s židlemi.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Pokud to z technických důvodů není možné (například na druhé straně jsou nainstalovány komunikace), budete muset jednat jinak. Řekněme, že roztrhaná stolní deska vypadá docela dobře: polovina na jedné stěně a druhá polovina pod oknem.

Alternativně můžete jednoduše odstranit balkónové dveře a tím zvětšit prostor. A místo balkonového bloku můžete dát bar.

Co se děje s lednicí, pokud se nejedná o design?

V kuchyni, kabina o rozměrech 10 metrů čtverečních často způsobuje, že chcete vytvořit trochu neobvyklý design, například provence a ne jednoduchý moderní. A aby styl země francouzštiny "hrál", musíte vybavit kuchyni formou bufetu s jídlem a pohovkou.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

A proč ne, pokud to oblast dovolí? Ale objemná chladnička velmi brání plnit úkol, protože deset čtverců je hodně, ale ne tolik! Jeho vzhled navíc kazí celý obraz starověku.

Kde může být umístěn tak, aby nezahrnoval tuto oblast? Pokud máte kuchyňku v kombinaci s balkonem, můžete si ji vzít, z dohledu a dát na její místo bufet.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

A pokud takovou možnost neexistuje, možná máte v kuchyni malou spíž? Pokud ano, můžete ji použít, ale pro to musíte odstranit dvířka a zavěsit na její místo pěknou oponu (v tónu kuchyňského textilu). Takže chladnička nebude vůbec vidět z kuchyně ani z chodby.

Má osvětlení kuchyně 10 čtverečních. metrů

Pokud v malé kuchyni 6-7 čtverců stačí jeden lustr s jednou lampou, pak pro větší oblast to nebude stačit.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Pokud máte příležitost, okamžitě vytvořte falešný strop se sérií reflektorů nad pracovní plochou. A zavěste lustr uprostřed místnosti.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Pokud jste již tento okamžik vynechali, budete se muset spokojit s dvěma závěsy, které mohou být umístěny nad stolním nebo jídelním prostorem. Samozřejmě nebudou vytvářet to samé dobré světelné toky jako stropní osvětlení, ale přesto to nebude nudné.

Vytápění

Velmi, velmi důležitý parametr! Někteří stavitelé neberou tento okamžik do úvahy a do kuchyňských kuchyní položí stejné velikosti radiátorů na šest a deset čtverců. A nakonec ve druhém případě vypadá kuchyně chladná a nepohodlná.

Proto musíte při plánování opravy nejprve uvažovat o pohodlí a pak o kráse.

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Pokud máte pouze jednu baterii, důrazně vám doporučujeme položit druhou, od 10 metrů čtverečních. m. Není to tak snadné se zahřát a jen v zimě zmrazíte s jedním, zvláště pokud je malý.

Pohovka v kuchyni 10 m².

Pokud se v malé kuchyni jen stěží vejde do rohové pohovky, je vhodnější volba, například pohovka typu "Baby", umístěna na deset metrů.

Ale vizuální design kuchyně 10 m². s pohovkou na fotografii níže:

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Rohová kuchyně

Nejde o nábytek, který je úhel, ale o samotný pokoj. Tam jsou takové kuchyně, ve kterých stěny nejsou vyrovnané, ale jsou sklápěny v jednom směru pod úhlem. To se děje v panelových domech, kde se nachází kuchyň na křižovatce dvou domů.

Zde je pár fotografických příkladů tohoto designu rohové kuchyně:

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Jak zdobit kuchyňský prostor 10 čtverců

Ano, takové projekty nejsou nejlepší řešení. Ale musíme se nějak dostat ze situace? Nabízíme vám toto: zavřete tento roh se stěnou s dveřmi a uspořádejte skladovací komoru tam pro zachování. Plocha je vyrovnána a kuchyně vypadá atraktivněji

No, náš článek skončil. S tématem: kuchyňská plocha o rozloze 10 m² - jsme si pomysleli a doufáme, že fotografie a tipy zde uvedené pomohou uspořádat kuchyňský prostor co nejpohodlněji.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 5