Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Fotografie kuchyňských interiérů s barovými pulty

Není žádným tajemstvím, že v mnoha moderních interiérech kuchyně v post-sovětské barové pultové pultu není neobvyklé. Navíc existuje celá řada možností, jak se to dá udělat, a ukážeme vám takové příklady.

Obsah:

1 Pros k baru
2 Odrůdy
3 Materiály
4 Příslušenství a příslušenství
5 Chyby při navrhování a objednávání

Před několika desítkami let takový prvek těžce zvykl na naši kuchyni, vzhledem k naší mentalitě a lásce k bohatým svátkům a "kuchyňským rozhovorům srdcem ke srdci".

Moderní tempo života však diktuje jeho podmínky. Nyní je pro náhrobní šálek ranní kávy nebo lehké občerstvení, než půjdete do baru v restauraci.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Na fotografii je nástěnná tyč, která dokonale zapadá do malého kuchyňského prostoru a zcela nahrazuje jídelní stůl.

Navíc to je bar bar pomáhá při řešení několika úkolů najednou uspořádání kuchyňského interiéru.

 1. 1 Další pracovní plocha. Jaká paní se vzdát dalších centimetrů pracovní desky! Navíc v malé kuchyni může stojan zcela nahradit pracovní plochu. Můžete sestavit všechny kuchyňské spotřebiče a moduly náhlavní soupravy, které je kombinují do improvizované zdi. V tomto případě lze lištu, nainstalovanou pod úhlem, snadno vyměnit a stůl na oběd a pracovní stůl.
 2. 2 Územní bod. Barový pult se stal nepostradatelným prvkem uspořádání bytu s uspořádáním studia. V tomto případě hraje roli "oddělovače" mezi kuchyňou a obývacím pokojem. A v samotné kuchyni může čítač rozlišovat mezi pracovním a jídelním prostorem.
 3. 3 Alternativa k jídelnímu stolu. Tato možnost je nejčastěji vybrána majiteli miniaturních kuchyní, kde není dostatek prostoru pro plný večeře, ale je zcela možné najít zdarma metr pro barový pult.
 4. 4 Další úložný prostor. Základna stojanu je skvělým místem pro vybavení dalších skříní, zásuvek a polic. A druhá úroveň stojanu se také používá k ukládání například sklenic.

Odrůdy barových čítačů

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Na fotografii se nachází barový pult kuchyně v moderním stylu z MDF.

Který stojan si můžete vybrat pro svou kuchyni? Jaké parametry je třeba zvážit a co hledat? Tyto otázky budou projednány v této části. Ty typy čítačů barů a jejich charakteristiky:

Stojan na stěnu

Jak vidíte z názvu, takový stojan je instalován v blízkosti stěny, bez ohledu na nábytkovou sadu. Dobrá volba pro kuchyň s nestandardním tvarem, když je třeba se přizpůsobit nepřiměřeným rozměrům.

Možnosti umístění

 • Obvykle je regál instalován s koncem ke stěně, kde se stane centrem jídelny.
 • Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

  Fotografie zobrazují tradiční design, který se hodí pro většinu interiérů.

 • Stojte místo parapetu.Takový stojan může být uspořádán, pokud postavíte parapetu kuchyňského okna. To znamená, že dlouhá strana stojanu bude přiléhající k oknu a stěně.

  Ve spodní části za dekorativní mřížkou zmizí akumulátor pro ústřední topení. Okno sjezdovek se může stát pro nádherné výklenky pro bar. Nebo zde můžete instalovat zábradlí a nehtové police pro uložení různých barových doplňků. Navíc získáte skvělé panorama, které můžete obdivovat pro šálek ranní kávy.

 • Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

  Na fotografii je parapet, který slouží jako jídelní stůl. Tento design je skvělý pro malou kuchyň, kde je každý centimetr důležitý.

 • Třetí volba je vhodná pro ty, kteří se chystají spojit kuchyň s sbalkony. Nepokoušejte se zlomit část stěny, která bývala základnou pro vnitřní okno. Může být snadno přeměněn na barový pult. Už máte nadaci. Nastavte desku - a stojan je připraven.
 • Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

  Tato fotografie je vynikajícím řešením pro kuchyni v kombinaci s balkonem.

Jak vyrobit zdi?

Vše závisí na tom, jakou funkčnost chcete baru dát.

 • Je možné sestavit horní část, která je vybavena průchozími policemi - získáte nádherné "oddělovací" zóny.
 • Je-li to žádoucí, může být část zdi postavena i pomocí sádrokartonu a vybavit zde místo, kde můžete ukládat například lahve. Nezapomeňte zvýraznit otevření ve stěně a výklenky se okamžitě stanou světlem uměleckým objektem.
 • Nejjednodušší možnost: nainstalovat zrcadlo na zeď - dobrou příležitost porazit prostor. Navíc bude zrcadlo "pracovat" pro rozšíření.
 • A můžete použít tuto část zdi pro výzdobu: pověsit obrázek, vybranou podle stylu dekorace, viset na fotografii nebo dokonce postavit fotografickou koláž.
 • Stenu můžete zdobit malbou. Bude to vypadat organicky, zvláště pokud se prvky nástěnné malby opakují v návrhu samotného stojanu nebo v interiéru celé kuchyně.

Kombinovaný stojan

Takový čítač částí je považován za pokračování pracovní desky. Moderní výrobci nabízejí kuchyňský nábytek s vestavěným barem. Ale pokud chcete, můžete si samostatně objednat stánku se zaměřením na vlastní vkus a požadavky.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Kombinovaný postoj není obvykle vysoký. Ale dokonale se hodí i do interiéru malé kuchyně. Tento stojan je často vyzdoben stejným způsobem jako pracoviště: to znamená, že zvolí stejné materiály pro dokončení obkladů a barvu, která se opakuje na kuchyňské zástěře nebo nábytku.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

No, pokud je regál instalován v úhlu k hlavní pracovní oblasti. V dlouhé a prodloužené kuchyni to pomůže vyvážit tvar místnosti a přiblíží ji k požadovanému náměstí.

Rack-ostrov

Tento regál je vhodný pouze pro prostorné kuchyně, kde je spousta volného prostoru nebo v apartmánech pro studium.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Lehká verze: deska stojanu je instalována na konzolách. Celková volba: spodní část slouží k umístění skříněk, uzavřených a otevřených polic, zásuvek a stolní deska se používá jak v jídelně, tak jako pracovní plocha.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Kromě toho může být takový stojan vybaven mini lednicí, komplikovaným systémem kolejnic, závěsů pro sklenice na víno a brýle, stejně jako střecha s autonomním osvětlovacím systémem.

Dvoupatrový regál

Vynikající možnost uspořádání studia nebo prostorné kuchyně. Část pultu je plný jídelní stůl, druhá - vyšší část - jako bar samotný.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Tato možnost je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi nebo staršími lidmi, kteří nepohodlně vylézou vysoké barové stoličky.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

V apartmánech, kde jsou kombinována kuchyň a obývací pokoj, se takový postoj může stát nezbytným prvkem uspořádání a zónování. Obvykle je spodní strana nastavena ze strany kuchyně a vysoká ze strany obývacího pokoje.

Materiály pro stojan

Návrháři doporučují zvolit si regál vyrobený ze stejného materiálu jako zbytek nábytku. Současně je třeba vzít v úvahu jak styl interiéru, tak kvalitu samotného materiálu.

Nestojí za úspory, protože levné materiály nemají dostatečnou trvanlivost a váš stánk se brzy stane zdrojem trvalých problémů.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Nejoblíbenější materiály pro výrobu stojanu:

 • MDF, dřevotřískové desky, dřevovláknitá deska - je lepší vybrat vrstvené desky. Navíc tento materiál - bohatá škála barev. Stropní stojan můžete vyzdobit ve stejné barvě jako zbytek nábytku. A můžete si vybrat kontrast. Například pokud máte bílé moduly, černý regál se stane jasným a stylovým interiérem.
 • Plastové - Materiál je vhodný, pokud máte kuchyň zdobený v jednom z moderních stylů. Zvláště milují plastové styly minimalismu a high-tech.
 • Strom - nepostradatelný materiál pro klasickou kuchyni. Pokud je kuchyně prostorná, strom může být zdoben řezbami, navíc zdobené mozaikou, zrcadlem nebo dlažbou. V malé kuchyni bude dřevěný bar lakonické podoby vypadat důkladně a luxusně. Ale přísné formy nevypadají příliš masivně.
 • Stone - přírodní nebo umělé. Tento regál se vejde do jakéhokoli interiéru, bez ohledu na styl a směr. To je nejvhodnější možnost, protože kámen je velmi odolný a atraktivní vzhled.
 • Corian - nejoblíbenější materiál pro barové desky. Vypadá jako mramor, ale je mnohem levnější a cenově dostupnější. Nespornou zásluhou Koriana je, že má bohatou paletu, takže si můžete zvolit barvu pro každou kuchyni.
 • Sklo - volba pro milovníky neobvyklých a odvážných možností. Skleněný stojan je skutečně světlý, vzdušný, originální. Takový kus nábytku bude vhodný v moderních kuchyní. A také je to skvělá volba pro kuchyň "palce".
 • Sádrokarton - Ekonomická volba. Ale vzhledem k tomu, že sádrokarton je snadno ovladatelný, můžete postavit regál nejvíce neobvyklé, abstraktní podobě. Jediná nevýhoda, sádrokartonové desky, je lepší udělat, pokud ji používáte jako dekorativní prvek - například jako "oddělovač" zón. Pamatujte si, že hojnost změn vlhkosti a teploty může vést k deformaci plechu sadrokartonu.
 • Kov - Původní řešení pro stojan. Dokonale zapadá do interiéru kuchyně, vyrobené v jednom z moderních stylů. Pokud přidáte ozdoby z kovaných předmětů - získáte stylový stojan ve stylu secese.

Příslušenství a příslušenství

Barová stolička

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Hlavními "sousedy" postoje jsou vysoké židle, které se také nazývají bar. Vzhledem k tomu, že standardní výška stojanu je 110-125 cm, měly by být také židle vysoké.

Při výběru židlí si všimněte, že velká část nohou je přijatelná, pokud je prostor v kuchyni velký. Pro miniaturní kuchyň je lepší vybrat židle na jedné noze.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Možnost: ve velmi malé kuchyni můžete dělat bez samostatných židlí. Sedadla jsou přišroubována k dolní části stolu a v případě potřeby jsou jednoduše vytažena.

Tvrdé židle lze vylepšit umístěním polštářů na sedadla, která odpovídají ostatním textiliím. Opěradla a pera na židlích - to je již dle výběru. Ale přítomnost podpory pro nohy - vždy.

Než si koupíte židli, zkuste si sednout - postavte nohy na stánku, je vhodné "vylézt" na vysoké sedadlo. V opačném případě je lepší hledat modely s nastavitelnou výškou sedadla a opěrky nohou.

Podsvícení pro stojan

Podsvícení je nejdůležitějším detailem. Nejvhodnější je naplánovat autonomní osvětlení části kuchyně s regálem předem.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Možnosti:

 • Vestavěné stropní světla po obvodu stojanu;
 • LED pásky ve spodní části stolu;
 • lampy na dlouhých šňůrách, uspořádané v řadě nad počítadlem;
 • lampy nebo diody LED na vnější straně základny.

Barová trubka

Volitelná, ale velmi funkční a stylová část stojanu. Může se protáhnout až ke stropu a podpírat horní konzolu osvětlením. Umí jednoduše odpočívat na stropě a "stavět" s různými držáky na brýle a závěsné police.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Pokud má vaše kuchyně nízké stropy, je lepší opustit vysoký bar, protože vizuálně podhodnocuje výšku stropů.

Materiál, z něhož je vyrobena taková trubka, může být odlišný. Tradičně je vyroben z kovu (mosazi, niklu nebo nerezové oceli), v klasické kuchyni si můžete vybrat dřevěný model zdobený řezbami.

Konzoly

Pokud jste zvolili masivní neotevřený typ stojanu, pak si povšimněte, že konzoly sloužící jako základna, můžete zdobit podle svých představ. Z kuchyně, samozřejmě, je vhodnější, pokud jde o soubor otevřených a uzavřených polic a zásuvek. Fasády jsou vybírány v tónu hlavního nábytku.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Ale část základny, směřující ven, je opravdovým prostorem pro designovou fantazii.

Zde je několik možností:

 • Ozdobit kámen je zvučný, stylový a luxusní. Dokonale odráží klasickou dekoraci kuchyně.
 • Plechy MDF plechy, opakování fasád nábytku. Takový stojan se bude zdát jako pokračování kuchyňské sady.
 • Imitace zdiva - zajímavá volba pro kuchyni ve stylu země a ve stylu podkroví.
 • Skleněné panely - originální řešení. Ale nezapomeňte zdobit interiér osvětlením - a získáte opravdovou extravaganci světla a barvy. Mimochodem, sklo musí být odolné proti nárazům. A pokud nechcete, aby obsah vnitřních regálů leskl, vyberte si matnou sklenici.
 • Skinali - varianta skleněných desek, zdobená fotografickým nebo fotografickým potiskem. Skvělý způsob, jak zdobit bar, obzvláště od té doby, co se kresba může volit objemně, což dá celý stylový postoj.
 • Vestavěné akvárium - kreativní řešení pro neobvyklou kuchyni. Tento stánok se okamžitě změní na umělecký objekt a bude sloužit jako skutečná výzdoba interiéru. A pokud máte pochybnosti, zda si vyberete skutečné akvárium s živými rybami, věnujte pozornost takzvaným "suchým" akváriím. Naprosto napodobují ty pravé. Navíc pro suché akvárium můžete přijít s neobvyklým tématem registrace: například ne podvodní svět, ale svět pouště, zahradu kamenů nebo mini džungle.
 • Mosaic je jasný a stylový dekor pro váš stojan. Můžete vytvořit určitý vzorek, nebo můžete zopakovat mozaikové zdivo na zástěře. Mějte však na paměti, že mozaika je těžká, takže vyžaduje pevný a zdravý základ.
 • Umělecké malování je dalším způsobem, jak změnit postoj na umělecké dílo. Ale výběr barev pro kreslení, nezapomeňte, že obecná paleta by neměla být neslučitelná s jinými barvami v kuchyni.

Příslušenství

Barový pult vytváří zvláštní atmosféru lehkosti, pohodlí. A protože stojan je nejčastěji spojen s pitnými nápoji, stojí za to vybavit speciálními doplňky, které zdůrazní funkčnost.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Mezi takové předměty patří:

 • speciální držáky pro brýle. Je-li kuchyň malá, dostatek držáku, připojený k hlavní liště. Ve velké kuchyni můžete instalovat držáky nahoře, jako v reálném baru.
 • ovoce;
 • fľaše na láhev;
 • shaker;
 • mixér;
 • okraj (zařízení pro zdobení okraje skla);
 • barvivo (barová barva);
 • gejzír (zařízení pro nalévání tekutiny tenkým prachem);
 • madler (palička pro broušení čerstvých listů a bobulí);
 • odšťavňovač;
 • kbelík na ledu.

Takové příslušenství dodá interiéru vaší kuchyně zvláštní chuť. Nyní můžete pozvat hosty a mít skutečný koktejl party.

Základní chyby návrhu

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

 1. 1 Špatné umístění. Ujistěte se, že po instalaci lišty je výhodné přistupovat k liště. Je lepší instalovat regál přímo u vchodu nebo v blízkosti chladničky.
 2. 2 Nepohodlí během provozu. Často, odnášené designovými lahůdkami, zapomínáme, že spodní část tyče by měla být užší než deska. Jinak se jen držet na kolenou, což je nesmírně nepohodlné.
 3. 3 Přetížení. Nenahládejte konstrukci, vybavte stojan se všemi možnými kolektory, držáky a policemi. Přetížené horní nebo nadměrně masivní dno způsobí, že váš stojan je příliš objemný. To platí zejména pro kuchyňské regály se skromnou plochou.
 4. 4 Špatná forma stojanu. Nejoblíbenější jsou obdélníkové, kulaté a polokruhové regály. Hlavní věc, která je třeba vzít v úvahu, je, že tvar stojanu by se měl opakovat v interiéru. Takže například pokud máte nábytkové lakonické tvary s pravou přímkou, pak by měl být regál pravoúhlý. Pokud chcete určitě zvolit polokruhovou tyč, pak přemýšlejte o tom, jak opakovat tyto hladké linie v interiéru. Můžete opakovat půlkruh v podobě falešného stropu, můžete nakreslit polokruhovou podlahu a položit ji obkladem po obvodu stojanu. Nejjednodušší je vybrat textilie s hladkými čarami nebo obrázky kruhů a oválů. Zvláště tato poznámka se týká stojanů abstraktních forem. Máte-li například stojan v podobě padající vlny, měly by být v interiéru hladké linie.

Barové pulty v kuchyni: příklady v interiéru

Jak můžete vidět, barový pult není jen luxusní zboží, ale plně funkční kus nábytku, který řeší několik problémů najednou a zdůrazňuje zvolený styl dekorace. Doufáme, že naše rada vás vyzve k vytvoření vašeho originálního barového pultu, který se dokonale hodí do interiéru vaší kuchyně.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 7 = 1