10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Tipy pro zdobení kuchyně s nízkými stropy (2,5 m a níže)

Některé apartmány se nemusí vždy pochlubit prostornými kuchyní. Někdy je to malý pokoj s nízkými stropy. Aby to vypadalo krásně a stylově, není to tak jednoduché.

Konstrukce kuchyně s nízkým stropem na fotografii, kterou vyzdvihnete, je téměř nemožná: vše se zdá originální a stylové. Je však obtížné pochopit, jak se tato nebo její varianta opravy bude chovat v místnosti s nedostatečnou výškou.

Shromáždili jsme pro Vás deset doporučení, které vám pomohou vizuálně rozšířit pokoj, udělat to krásné a prostorné.

Osvětlení

Především je třeba brát v úvahu osvětlení - je schopen jak zvednout strop, tak výrazně snížit strop. Jemně dlážděte LED pás kolem obvodu místnosti, vytvoříte efekt plovoucího stropu, který bude mnohem vyšší.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Jasné osvětlení je klíčem k úspěchu vašich záměrů. Zkuste si vybrat velké lustry s obrovskými detaily. Je mnohem vhodnější hledat bodové světla nebo malé ploché lampy.

Další tabu je teplé odstíny světla. Na rozdíl od barvy v návrhu by mělo být osvětlení chladné tóny. Takže díky rozptýlení můžete vizuálně zvednout strop.

Vyberte správnou tapetu

Vzpomínáte si na hlavní pravidlo výběru oblečení? Tenký Vertikální kapely vás činí vyšší a štíhlejší, a široká horizontální - tlustší a spodní. Stejný princip funguje při návrhu malých místností.

Nejlepším bude tapeta s hladkými svislými pruhy kontrastních odstínů - takže strop vzroste vizuálně. Místnost bude vypadat vyšší a prostornější.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

No, pokud jsou stěny o něco jasnější než strop - takový kontrast bude mít také pozitivní vliv na velikost malé kuchyně. Použijte celou řadu dekorativních technik: osvětlený podstavec ještě více zvedne pokoj.

Vyhněte se tmavým barvám: zúží prostor. dělat to malé a squat. Je lepší vybrat šťavnaté jasné odstíny, na rozdíl od pastelového stropu.

Správný nábytek

Nemyslete si, že návrh stěn a stropů - jediná věc, která pomáhá při vizuálním zvětšení malé místnosti. Správná volba nábytku hraje nemalou důležitost.

První věc, kterou byste si měli pamatovat: nekupujte vysoké skříně a masivní sedačky. Čím větší a vyšší jsou kusy nábytku, tím nižší je strop. Je lepší vybrat si elegantní malý stůl, čistou pohovku a malé úhledné skříně.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Na druhé straně je třeba zdůraznit samostatnost. Nekupujte široký dvoubarevný model s horizontálními policemi. Je lepší vybrat úzké dlouhé skříňky, prosté nebo zdobené vertikálními pruhy.

Teď pojďme hovořit o řešení barev. Použijte paletu pouze ze světelných barev.

Nejobecnější a téměř bezpečnou možností je kuchyňská sada bílé barvy. Všechno.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Pokud nejste bílá milenka, můžete vytvořit spodní řadu kávové, béžové nebo pískové barvy v kuchyni a vrchol v tónu stropu. V tomto případě se zdá, že mezi horní částí skříně a stropem je další prostor.

A hlavní věc: Nenechávejte nic v této mezery! Dokonce i v malé místnosti najdete skryté hrnce nebo konzervované pokrmy. A jejich nahromadění pod strop vizuálně znatelně sníží.

Mimochodem, o objednávce ...

Čím menší je kuchyň, tím více přesnosti je třeba cvičit. Rozptýlené věci, přebytečné odpadky, špinavé povrchy ... Všechno toto vizuálně snižuje pokoj.

Zvláštní pozornost by měla být věnována čistotě stropu a stěn. Jakékoli skvrny a skvrny mohou narušit barevné vnímání, což negativně ovlivní barevné vnímání místnosti. Navíc pravidelně otřete strop: prach a nečistoty na nich zakrývají místnost.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

A množství nadbytečných věcí dodává pocit napjatosti. Pokud nevíte, jak uspořádat objednávku v kuchyni - přečtěte si naše doporučení v samostatném článku.

Otvory oken

Interiér kuchyně s nízkými stropy velmi určuje podrobnosti. Pokud jste šťastní majitel místnosti s vysokými panoramatickými otvory, můžete si uvědomit, že máte štěstí.

Čím vyšší jsou otvory dveří a oken, tím prostornější je celá místnost. Pokud je rozložení ve vašem apartmánu standardní, hrajte si s závěsy. Vysoká římsa s vzdušnými, létajícími závěsy přidá objem a světlo.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Je lepší vybrat světlé barvy designu, které se mírně liší od stropu. Tato metoda pomůže udělat kuchyni nejen širší, ale i mnohem vyšší.

Nepoužívejte vícevrstvé záclony se složitými vzory: jsou vhodnější pro prostorné místnosti s velkou výškou stropu.

A co je nejdůležitější: použijte závěsy na podlaze. V ideálním případě, pokud můžete položit římsu 10-15 centimetrů pod strop. Tato konfigurace je vhodná pro malé kuchyně.

Rozptýlení

Řešení s jasným kontrastem na stěnách jsou to, co potřebujete. Hlavní věc není překročit určitou linii.

Používejte barevné zářivky nebo výtisky. Dodržujte zásadu zónování - zvýrazněte oblast vaření nebo odpočinku a další prvky interiéru z něj činí měkčí.

Rozptýlí pozornost z výšky místnosti, přinese jí originálnost a pikantnost. Experimentujte, ale buďte opatrní: nadbytečné detaily vám nebudou bolet a nebudou vám přidávat prostor.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Ze stejného důvodu byste neměli zapojit do maleb na stěnách, sochy a jiné drobnosti, které jsou schopny velkou vůli spam volného místa na tapetu a polic, dodává pocit tlaku v místnosti.

Ano, a čisté v této místnosti bude obtížné, což nepřináší dobrou náladu.

Sex může také pomoci

Nemyslete si, že podlaha nemá vliv na výšku místnosti. Pokuste se zdobit to na rozdíl od stropu a uvidíte, jak se místnost změní.

Proč nepoužívat jednu z nich? Pokud zůstanete na lesklém světlých barvách, proč neudělat podlahu tmavou a matnou? To nejen vypadá velkolepě.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Takový ostrý přechod barev pomůže vizuálně odstranit strop, čímž bude prostor vyšší a prostornější.

Nevybírejte nátěr s výkresy: bude lepší vypadat vyrovnaně a rovnoměrně. Při výběru materiálu pro podlahu nezapomeňte, že v kuchyni často dochází k úniku vody, klesají kapky mastnoty a malé úlomky. Proto je třeba zvolit takovou, která se vyznačuje vysokou pevností a odolností proti vlhkosti.

Zrcadla

Univerzální příjem pro zvětšení místnosti - použití zrcadlových ploch. Existují dvě možnosti, které zvýší strop a vypadají krásně v interiéru.

První z nich vyžaduje určitou odvahu - zrcadlo na stropě. Princip fungování je zřejmý: místnost se odráží a zdá se dvakrát tak vysoká. Nicméně, budete se muset postarat o vzhled kuchyně velmi pečlivě. Jakákoli porucha bude patrná. Ano, a péče o takové zrcadlo je docela obtížné: budete muset vynaložit úsilí, aby se dostal k místům, které vznikly kvůli malým částicím tuku a páry.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Umístěte zrcadlo plátno a celou výšku stěny. Místnost se bude zdát vyšší a daleko důležitější pro malé kuchyně. Dbejte však na bezpečnost. Je lepší vybrat si sklo s nárazuvzdorným povrchem, abyste předešli nehodám. Ale umýt to bude mnohem jednodušší: otírání stěny je vždy snadnější než dostat se na židli a mytí stropu, být v nestabilní pozici.

Použijte stropní stropy

Nepovažujte toto doporučení za rozporné. Mnozí věří, že v kuchyních se stropy o výšce 2,4-2,5 metru, zejména v Chruščově, není použití nosítka možné. Ano, to vyžaduje až 10 vzácných centimetrů, ale vy jste jim více než porazili správnou volbou textury.

Vyberte lesklý nebo zrcadlový potah. Díky svým reflexním vlastnostem vizuálně zvedají strop, zvětšují prostor a zvyšují prostor.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Je lepší použít světlé barvy - přidávají se také objemová místa. Pokud chcete jas, pak zvolte teplé odstíny červené, modré nebo žluté. Ale chlad je lepší se zdržet - vizuálně stlačují místnost.

Silně kontraindikované tmavé, matné nebo reliéfní stropy. Takové povlaky sníží vaši kuchyň.

Navíc buďte opatrní s prvky designu výzdoby. Jaké je vaše heslo? Чем проще - тем лучше! Víceúrovňové konstrukce také bohužel neodpovídají. Budou strop ještě nižší a místnost se bude zdát stísněná. Bohužel se budeme muset vzdát objemného štuku: ze stejného důvodu.

Dokonce i jednoduchý jednopodlažní strop může být navržen tak, aby vypadal jako mistrovské dílo. Takže se nebojte experimentovat. Samozřejmě s přihlédnutím k našim doporučením.

Návrháři doporučují: Existuje výjimka z jakéhokoli pravidla. Použijte dvouúrovňový roztahovací strop s rozdílem dvou až tří centimetrů. Zvýrazněte je pomocí podsvícení LED, abyste vytvořili větší hlasitost.

Nakreslete více místa

Použití stropních stropů s fotoprintováním následuje přímo z předchozího bodu. Rozhodli jsme se však o něm psát samostatně, abychom vysvětlili všechny nuance. Špatný výběr tisku může zkreslit místnost, což je ještě menší.

Přístup k výběru zodpovědně. Klasická volba bez ztráty - dekorace stropu v podobě zamračené oblohy. To pomůže přidat prostor i do nejmenší kuchyně. Nebojte se odvážných experimentů: abstrakce ve vzdušných, světlých barvách vypadá svěží a neobvyklá a místnost se zdá mnohem vyšší.

10 tipů pro majitele kuchyně s nízkým stropem

Ale z tmavých obrazů je lepší odmítnout. Nepoužívejte a děj populární v moderních designových nápadech: bude vypadat dobře ve velké kuchyni, ale není vhodný pro nízké prostory.

Jak můžete vidět, nízký strop není překážkou pro krásný a zajímavý design kuchyně. Správné konstrukční techniky vám pomohou zvýšit prostor, což je zároveň stylové. Použijte naše tipy a uspějete.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

18 − = 9