Jak szybko umyć sufit bez rozwodu: sekrety gospodyń domowych

Często zdarza się, że przy zamawianiu porządku w mieszkaniu właściciele zapominają o suficie. Uważa się, że jest on najmniej podatny na zanieczyszczenia: nie ma żadnych obiektów zainstalowanych, praktycznie nie jest dotykany, w przeciwieństwie do podłogi i ścian. Jednak w przeciwieństwie do podłogi i ścian, na suficie nie można ukryć wszelkiego rodzaju miejsc, rozwodów i innych problemów. Ponadto, sufity mają zazwyczaj jasne odcienie, więc wszelkie zabrudzenia na nich będą widoczne gołym okiem. W kuchni sufit jest najbardziej podatny na zanieczyszczenia, dlatego regularne czyszczenie jest absolutnie konieczne. Idealnie czysty sufit bez rozwodu - dekoracja każdego mieszkania!

Sufit naciągany w kuchni

Jak umyć malowany sufit

Wcześniej sufity były zwykle traktowane wybielająco. Wszelkie zanieczyszczenia zostały ukryte przez nową warstwę. O mokrym czyszczeniu sufitu nie było mowy. Teraz na wybiegu pojawiły się nowe sposoby pokrycia: sufity napinane, farby olejne, płytki z polistyrenu i inne. farby olejne, choć mniej przyjazne dla środowiska (nie zatyka porów, zapobiegając wentylacji), ale pozwala na mokro sufitu. Sufit traktowane farba olejowa może być bezpiecznie przemyto wodą i myjących środków (szmatki, gąbki lub mopa). Następnie powierzchnię należy dokładnie przetrzeć i pozostawić do wyschnięcia.

Alternatywą dla farby olejnej jest związek na bazie wody na bazie polioctanu winylu. Takie sufity boją się czyszczenia na mokro, ponieważ mogą być plamy i plamy. W takim przypadku należy użyć specjalnej wilgotnej szmatki lub odkurzacza. Przed tymi serwetkami najpierw trzeba oczyścić najmniej widoczną część sufitu, a jeśli wynik jest pozytywny, można wyczyścić cały sufit.

Fałszywy sufit w kuchni

Jak umyć sufit napinany

Popularność sufitów napinanych jest łatwa do wytłumaczenia. Przy pomocy takiego sufitu możesz nadać swojemu domowi wyjątkowy styl. Ponadto nie boją się deformacji, pyłu, nie tracą oryginalnego koloru, nie pękają. Sufity tego typu są różne: matowy, błyszczący, biały, kolorowy, zwykły i ozdobione wzorami, aluminium, ale nawet taki cud nowoczesnej konstrukcji jest czasami konieczne, aby oczyścić, zwłaszcza w kuchni. Jak to zrobić dobrze?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas czyszczenia sufitu, nie należy używać twardych szczotek ani gąbek, aby nie uszkodzić powierzchni sufitu. W tym celu najlepszą opcją jest gąbka z gumy piankowej lub tkanina flanelowa. Mokre gąbki lub szmaty mogą znajdować się w wodzie z niewielką ilością mydła. W żadnym wypadku nie zaleca się stosowania środków ściernych ani kremów z cząstkami stałymi. Nie zaleca się również mycia sufitu wodą sodową - może to spowodować uszkodzenie gładkiej powierzchni. Ogólnie należy zawsze pamiętać, że powierzchnia sufitu napinanego jest bardzo delikatna i podatna na zadrapania, szczególnie na połysk. Przed czyszczeniem lepiej zdjąć całą biżuterię: pierścionki, bransoletki. Sufit należy wycierać okrężnymi ruchami, lekko naciskając na niego.

Jak wspomniano wcześniej, gąbkę lub szmatę można zwilżyć wodą z mydłem. Jeśli sufit jest błyszczący, plamy mydła mogą na nim pozostać. Aby usunąć je po umyciu, powierzchnię należy dobrze wytrzeć suchą szmatką. Stretch błyszczący sufit zaleca się umyć specjalną serwetką wykonaną z mikrofibry. Przy pomocy takiej serwetki możesz z łatwością usunąć wszystkie plamy, ponieważ doskonale wchłania wilgoć.

Czy oprócz mydła nadal można prać sufity napinane? W tym celu eksperci zalecają stosowanie specjalnych detergentów przeznaczonych do prania suficie napinanym. Takie środki zapobiegają bezproblemowemu zanieczyszczeniu. Nie są tanie, ale eksperci doradzają stosowanie takich narzędzi, szczególnie do czyszczenia sufitu w kuchni. Po nich nie ma rozwodu.

Gąbka i roztwór mydła do mycia sufitu

Jeśli chodzi o fundusze przeznaczone do prania suficie napinanym, ważne jest, aby nie zawierały acetonu. Chodzi o to, że aceton może niekorzystnie wpływać na wygląd powierzchni sufitu. Ponownie, przed użyciem takiego detergentu, wskazane jest sprawdzenie na jakimś niepozornym obszarze. Aby to zrobić, nałóż niewielką ilość substancji na powierzchnię i odczekaj około 15 minut. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz kontynuować pracę. Jeśli kolor powierzchni się zmienił, pojawiły się nieregularności, to należy je odrzucić.

Przypominamy, że podczas czyszczenia sufitu należy lekko docisnąć, bez nadmiernego wysiłku. Zastosowanie mopa uprości ten proces, szczególnie jeśli ściany w mieszkaniu są wysokie. Tutaj również nie można bardzo mocno naciskać - jest obarczona deformacjami lub pęknięciami, aw konsekwencji wymianą sufitu. Im niższy stopień ciśnienia, tym lepiej.

Podwieszany sufit można również myć odkurzaczem. Jednak tutaj musisz mieć pewność, że projekt jest bezpiecznie dołączony. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia jakiejkolwiek części. Jeśli w jakiejś części sufitu znajduje się wstęga lub kurz, lepiej jest ją usunąć szmatką lub wiechy. W tym przypadku odkurzacz jest niepożądany.

Można również dodać, że sufit napinany zaleca się myć około raz na sześć miesięcy, w kuchni - i częściej. Myślimy, że teraz wiesz, jak myć sufit napinany w domu.

Sufit aluminiowy

Jak umyć plastikowy sufit

Jak pokazuje doświadczenie, najczęściej w mieszkaniu sufit jest zanieczyszczony w kuchni. Jest to łatwe do wyjaśnienia - jest w kuchni warunki najbardziej agresywnych (wilgotność, temperatura, tłuszcz), więc specjalne wymagania muszą być złożone do sufitu w kuchni: to musi być dobrze oczyszczone, nie chłoną wilgoć i inne substancje. Takie wymagania w pełni odpowiadają sufitowi z tworzywa sztucznego. Plastikowe płytki do mycia nie jest trudne, w przeciwieństwie do sufitów naciąganych lub bielone.

1

W kuchni z biegiem czasu wszystkie powierzchnie zyskują żółtawy odcień: ściany, kafelki, lodówka. Pułap nie jest wyjątkiem. Potrzebuje na czas opieki, a wtedy ten problem nie będzie. Płytki na suficie należy również czyścić w regularnych odstępach czasu.

Detergenty do mycia sufitu

Aby nie stać się na stałe drabiny lub tabeli, a następnie nie przenieść go lub go stale, można użyć mopa do czyszczenia - tak będzie wygodniej i szybciej. Ponadto, mop do czyszczenia płytek pozwala trudnodostępnych miejscach bez trudności (np czyszczenie listwy sufitowe).

Jak i co prać plastikowy sufit? Jak właściwie t
o umyć? Odpowiednie są do tego następujące narzędzia:

  • roztwór mydła;
  • środki do mycia naczyń;
  • amoniak.

Korzystanie z mydlanego roztworu do mycia płytek z tworzyw sztucznych jest najprostszą i najtańszą opcją. Jest to odpowiednie dla mydła do prania. Mydło powinno być jasne. Mydło miesza się z gorącą wodą do momentu pojawienia się piany. Płyny do mycia naczyń stosowane są w ten sam sposób - konieczne jest wymieszanie przed tworzeniem się piany. Cóż, amoniak nie powinien piana. Mimo to skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z płytek.

Aluminiowy złoty sufit

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

91 − 88 =