Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

Kuchnie Zebrano: 15 ciekawych zdjęć przedstawiających wygląd

Czy interesują Cię nowe trendy w nowoczesnym wnętrzu? A może szukasz świeżych rozwiązań do dekoracji swojej kuchni? W tym artykule opowiemy o zebrano (lub - zebrawood, zingano) i jego zastosowaniu we wnętrzu kuchni.

Jak może wyglądać kuchnia z elementami zebrano i jak można ją wykorzystać w niemal każdym wnętrzu, można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Zebrawood, drewno z Afryki Zachodniej z charakterystycznymi falistymi lub przecinającymi się włóknami, już jedna z jego nazwy wskazuje na jej kolor.

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na to drzewo było na granicy wymarcia, konieczne stało się stworzenie substytutów o tym samym kolorze. Jeśli przedmioty wykonane z naturalnego drewna zebrano i elementy dekoracyjne są dziś luksusem, to jego odpowiedniki są dość przystępne i szeroko stosowane w projektowaniu nowoczesnych wnętrz.

Modne, piękne i praktyczne

Dlaczego Zebrano nieustannie podbija świat designu? Oto kilka powodów:

1. Jego wielką zaletą jest różnorodność kolorów i różny stopień kontrastu, w wyniku czego zebrano - oczywiście z właściwą "dozą" - organicznie pasującą do każdego, niekoniecznie nowoczesnego lub egzotycznego wnętrza. Sugerujemy, aby zobaczyć to, oglądając zdjęcia, które oferujemy.

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

2. Ogromną rolę odegrały również różnorodne materiały z kolorystyką "pod zebrano". Jeśli nie jesteś gotowy do zakupu laminatu w paski lub już gotowy w domu lub na przykład Białoruskie meble zebrano, można ograniczyć do linoleum, płytek, folii samoprzylepnej lub tapety. Nie ma potrzeby wykonywania wszystkich mebli kuchennych w pasie, w końcu wystarczy przykleić tylko jego elewację. Zaledwie kilka notatek zebrano w Twojej kuchni stworzy poczucie nowości i komfortu.

3. Możesz nie tylko wybrać kolor, który najbardziej Ci odpowiada, ale także połączyć go z innymi elementami wnętrza, ale także z lokalizacją pasm. Może być poziomy, pionowy, a nawet ukośny.

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

4. Powierzchnia może być również zróżnicowana - jest tu połysk zebry i nieco mniej praktyczny w kuchni, ale wciąż bardzo piękna wersja matowa.

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

5. Zebrawood - jest to świetna okazja do wykorzystania słynnej techniki projektowania "light top, dark bottom". Dodatkowo kolorystyka zebrano może pomóc w dzieleniu kuchni na oddzielne mini-strefy.

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

6. Nie zapominajmy o praktycznej stronie sprawy. W porównaniu do jednobarwnej, pasiastej powierzchni bardzo dobrze kryje różne zanieczyszczenia. Pamiętaj, jak szybko białe fasady mebli kuchennych tracą swoją niewinną czystość i jak wyraźnie widać kurz na monofonicznej podłodze.

Ciekawy fakt: Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zebra ma tak jasny, kontrastowy kolor? W końcu nie łączy się całkowicie z terenem, ale wręcz przeciwnie - przyciąga wzrok. Naukowcy również podjęli to pytanie. Przeprowadzone badania dowiodły, co dokładnie takiego koloru jest najmniej jak ... Do much. Niespodziewanie tak?

Jak najlepiej wykorzystać zebrano w projektowaniu kuchni

Oto kilka typowych zaleceń dotyczących używania zebrano we wnętrzu, które jednak nie powinny chronić Cię przed eksperymentami:

 • Zebrano źle łączy się z różnorodnością kolorów, a także z bogactwem wystroju, dlatego najlepiej używać go we wnętrzach zaprojektowanych w minimalistycznym stylu, a także w kuchniach high-tech, modern lub etno. W tym samym czasie są całkiem udane eksperymenty, które obalają to;
 • Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

  Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

 • zebrano będzie dobrze wyglądać ciepłymi, jasnymi tonami i oddzielić jasne elementy we wnętrzu;
 • Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz
  Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

 • z tym bardzo łatwo przesadzić, więc Zebrawood powinien zająć nie więcej niż 20-30% powierzchni. Nie przeładowuj siebie i innych poprzez układanie pasków. Paski, nawet jeśli stylowy blat po prostu połączy się z podłogą tego samego koloru. Prawdopodobnie nie trzeba mówić o niekongruencji ścian zebrano i mebli tego samego koloru. Najlepiej używać kontrastu: jeśli zebra jest zdominowana przez jasne kolory, meble powinny być ciemne i na odwrót. Lub użyj zebrano do pojedynczych wkładek w meblach.

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

Piękne połączenie kolorów

Piękno to kwestia gustu i tylko Ty możesz wybrać, które kolory Cię otoczą, zapewniając uczucie komfortu. Chcielibyśmy dać ci kilka wygrywających kolorów.

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

Kuchnia zebrano: przykłady wnętrz

 • Zebrano należy łączyć z ciepłymi i jasnymi kolorami, chociaż można znaleźć rzadkie, ale udane wyjątki;
 • białe ściany twojej kuchni będą wyglądać organicznie i stylowo z ciemnym zebrano na fasadzie ścian kuchni i odwrotnie - ciemne ściany odświeżą zebrano w jasnych kolorach;
 • jasne, kontrastujące odcienie zebrano można rozcieńczyć jasnymi i ciepłymi tonami - karmelowym, waniliowym lub kremowym;
 • praktycznie smaczna kombinacja może być nazywana zebra-wanilia, czekolada i kakao - wygląda równie przyjemnie w różnych kombinacjach;
 • zazwyczaj projektanci powinni dodać do zebrano tylko jeden jasny kolor, ale są całkiem udane plamy kilku jaskrawych elementów;

I ostatnia rzecz, którą chcieliśmy ci powiedzieć - mimo, że powinieneś zadbać o projekt kuchni z całą uwagą, nie bój się eksperymentować! Inspiracje dla ciebie!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

88 − = 87