Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Wnętrze kuchni w stylu Art Nouveau i Tiffany - zdjęcie

Nowoczesna kuchnia w stylu "Modern" - temat dzisiejszego artykułu. Tutaj zobaczysz wiele zdjęć we wnętrzu i znajdziesz wiele ciekawych pomysłów. I niech nas nie zbesztują profesjonalni projektanci, dla których takim wyrażeniem jest alogizm!

Ludzie już dawno zapomnieli, jak wygląda słynny "współczesny" i po prostu używają tego słowa, którego tłumaczenie z łaciny brzmi "nowy, nowy, nowoczesny". Wszystko jest więc logiczne!

Wiele osób nazywa nowoczesny nowoczesny projekt kuchni, chociaż jest to całkowicie błędne.

Główne cechy

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

  • Gładkie linie. Główną techniką dekoracyjną, która jest nieodłącznym elementem tego stylu, jest bogactwo gładkich zakrzywionych linii, które powtarzają kontury roślin i drzew. Półki w kształcie łuku, zakrzywione i przesuwające się kształty w kształcie litery S znajdują wyraz we wszystkim: w projektowaniu mebli, w formach wnętrz, w pełne wdzięku sylwetki lamp.
  • Witraż. Ta funkcja ma na celu wprowadzenie do wnętrza jasnej gry kolorów i światła w przeciwieństwie do zwykłego przezroczystego lub półprzezroczystego szkła. Wielokolorowe szklane wstawki na szafkach kuchennych, niesamowite abażury w stylu Tiffany, a także szkło z czeskiego szkła, po prostu muszą być w modernistycznej kuchni.
  • Umiarkowane oświetlenie. Są oczywiście wyjątki, ale w większości przypadków, gdy dekorujemy nowoczesną kuchnię światłem, starajmy się nie posuwać zbyt daleko. Witraże lub klosze z kolorowego szkła mufają dobrze i płynnie rozpraszają światło. Ta atmosfera zapewnia ciche przygotowanie posiłków, rodzinne obiady i duchowe rozmowy przy stole.

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Przyjrzyjmy się teraz aspektom wykończenia wnętrz kuchni w stylu secesyjnym.

Kolory

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Ściany. Aby ozdobić ściany, z reguły użyj naturalnych kolorów stłumionych, możesz nawet powiedzieć, fajne tony. Klasyczna biała, kojąca kość słoniowa lub jasna oliwka, arystokratyczna szarość lub purpura.

Również projektanci oferują porcyjnie używać ciemnych tonów czerwone, żółte i niebieskie kwiaty do grania wraz z witrażami i Tiffany. Osiąga się to za pomocą różnych materiałów i technik wykończeniowych.

Seks. Tutaj możesz użyć zarówno płytek jak i laminatu. Kolory są mniej więcej takie same jak w przypadku ścian, ale częściej parkiet jest ciemniejszy, a płytki lżejsze i jaśniejsze.

Jeśli chodzi o jawną prostość form seksu, nie bój się pokazywać wyobraźni. Na przykład, jeśli zdecydowałeś się na płytki ceramiczne, połóż jadalnię w kształcie owalu lub koła - to wystarczy, by nie przekroczyć modernistycznego stylu.

Kolor mebli. Kolor ciemnego drewna, naturalna faktura, w skrajnym przypadku, sztuczny. Ponadto, czasami elewacje kuchni malują w stonowanych kolorach z obfitym stosowaniem patynowania, starzenia, często używanych plam i innych podobnych barwników.

Meble i tekstylia

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

We wnętrzu kuchni w stylu secesyjnym wymagane są po prostu drewniane meble. Wynika to z faktu, że jednym ze sloganów nowoczesności jest powrót do wszystkich naturalnych form, konturów i materiałów.

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

  • Integralną cechą takich mebli będą elementy rzeźbienia, oryginalne zakrzywione linie fasad i gzymsów, a także gładkie zewnętrzne i wewnętrzne narożniki.
  • Często można znaleźć zastosowanie podrobionych elementów różnych dziwnych form świetlnych.
  • Projektując kuchnię w stylu Art Nouveau, nie zapomnij o głównej atrakcji - wstawkach kolorowego szkła. Witraż w stylu Tiffany da niesamowity efekt estetyczny i doskonale dopełni dominującą paletę drzewa.

Zasłony w kuchni w stylu Art Nouveau mogą być zarówno monofoniczne, jak i szlachetne wzory o gładkich kształtach. Materiał powinien być "ciężki", wyglądać drogo, ale nie pretensjonalnie. Gzymsy można ozdobić oryginalnymi końcówkami z wstawkami z kamieni lub szkła.

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Tekstylia kuchenne w takiej kuchni nie powinny się wyróżniać. Raczej ma ona pełnić rolę "udomowienia" i podkreślać atmosferę komfortu i komfortu.

Wystrój i akcesoria

Ogólnie rzecz biorąc, ta kuchnia powinna stworzyć aurę arystokracji i romansu w ścisłym powiązaniu z gotowaniem i spotkaniami rodzinnymi przy stole. Do końcowego wypełnienia należy podejść ostrożnie i ze smakiem.

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Art Nouveau (Tiffany) we wnętrzu kuchni

Oświetlenie. Jak wspomniano wcześniej, powinien być stłumiony. Elegancki żyrandol w odcieniach kolorowego szkła, lampy stołowe i podłogowe w stylu Tiffany - wszystko przyda się.

Obszar roboczy. Projektowanie urządzeń gospodarstwa domowego jest pożądane, aby wybrać "antyczny" i, jeśli to możliwe, chowa się za fasadami. Fartuch składa się z małych płytek lub mozaik z wizerunkiem czegoś naturalnego: kwiatów, ptaków, krajobrazów lub gładkich abstrakcji.

Jadalnia. Stół może być kwadratowy, ale z zakrzywionymi nogami lub wypukłymi bokami. Krzesła z pięknymi plecami, aksamitnymi siedzeniami, a także skórzane elementy. Szczególnie mile widziane są rzeźby w drewnie, oryginalność form, solidność i jakość mebli.

Umiar. Wnętrze kuchni w stylu Art Nouveau nie toleruje gromadzenia się z akcesoriami - tylko najlepsze i odpowiednie elementy wystroju. Statuetki z brązu lub miedzi z różnokolorowymi kamieniami, wazony witrażowe, figurki zwierząt i owadów, szlachetne kwiaty domu w wazonach o wydłużonym kształcie itp.

Wnętrze kuchni w secesyjnym stylu przypadnie do gustu miłośnikom wyrafinowania przełomu XIX i XX wieku. Jego arystokracja, oryginalność i dynamika doskonale łączą się z naturalnymi krzywymi i gładkimi liniami, tworząc niepowtarzalny zespół harmonii kształtów i materiałów.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

25 − 17 =