Żyrandole ze świecami: wyrafinowane klasyki po wiekach (28 zdjęć)

Postęp techniczny nie stoi w miejscu. Jego owoce czasami radykalnie zmieniają nasze życie. Ale są rzeczy, z których chętnie korzystamy w nowoczesnych warunkach. Na przykład, stare skrzynie, które mogą być stylizowane na dowolne wnętrze, lub żyrandol ze świecami, wciąż pozostają na szczycie popularności.

Żyrandol z wystrojem
Projektant żyrandol ze świecami

Zawieszony żyrandol ze świecami kojarzy się nam zawsze z eleganckimi średniowiecznymi salami, w których odbywały się bale i ważne spotkania. Teraz te lampy są z powodzeniem stosowane w małych mieszkaniach współczesnych ludzi.

Świecznik ze świecami w prywatnym domu

Świecznik ze świecami we wnętrzu salonu

Świecznik ze świecami we wnętrzu salonu

Oczywiście świece nie są już używane do oświetlania pomieszczeń, tylko w wyjątkowych przypadkach, aby stworzyć romantyczną atmosferę lub gdy prąd jest czasowo odcięty.

Świecznik ze świecami w hali
Kryształowy żyrandol ze świecami

Podczas produkcji nowoczesnych żyrandoli przy pomocy świec, stosowane są zwykłe źródła światła, chociaż wcale nie psuje to ich wyglądu. Ich "prymitywne" piękno wciąż pozwala nam pamiętać obrazy z książek przedstawiających tańczące kobiety w bujnych sukienkach i mężczyzn w perukach i płaszczach.

Świecznik z imitacją świec
Żyrandol w stylu kolonialnej klasyki

Źródła światła do zawieszania świeczników ze świecami

Producenci oświetlenia już dawno zrozumiał, że światła te są popularne ze względu na swoją oryginalność i starożytności, i starają się jak najlepiej przynieść im bliżej dziewiczy widzenia. Aby osiągnąć ten efekt, stosowane są różne źródła światła.

Kuty świecznik ze świecami
Round świecznik z świeczkami we wnętrzu

Lampy

W przypadku dużych żyrandoli, imitujących stary kandelabr, należy używać żarówek przypominających płomień świecy.

Cebulki-EPS lub skręcone świece mają małe kolby podłużny i tym samym stworzyć iluzję fruwające w języku płomienia wiatr. Mają podstawę E14 i nadają się tylko do żyrandoli, w których zainstalowane są odpowiednie naboje.

Lampy są podzielone na przezroczyste i matowe. W pierwszym przypadku uzyskuje się efekt iskrzącego się płomienia świecy, w drugim - ciepłe, przytulne światło. Niektórzy producenci stosują do szkła złote lub srebrne opryski.

Świecznik ze świecami w kuchni
Żyrandol z żarówek w postaci świec
Świecznik ze świecami w stylu loftu

Świece

Obecnie nadal istnieją kute żyrandole, które wykorzystują prawdziwe świece parafinowe lub woskowe. Nazywane są wiszącymi kandelabrami. Jeśli już kupiłeś jedno z tych arcydzieł, użyj świec stearynowych. Z nich nie ma sadzy, nie topią się nawet przy przedłużonym paleniu. Aby zachować klasyczny wygląd, lepiej kupić tradycyjne świece w formie kolumny, ale przy kwiatach można dużo eksperymentować. Nie zapomnij kupić specjalnej czapki z długim uchwytem, ​​dzięki której możesz zgasić knot bez wstawania z kanapy.

Wielopoziomowy żyrandol ze świecami
Świecznik ze świeczkami w stylu Art Nouveau
Świecznik ze świecami na suficie napinanym

Diody LED

Lampy kryształowe, stylizowane na świeczniki i wyposażone w diody LED, wyglądają bardzo pięknie i naprawdę przypominają błyszczące świece pod sufitem. Diody LED działają z baterii lub małych baterii i są włączane za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Świecznik ze świecami i odcieniami
Świecznik ze świecami w stylu Prowansji
Świecznik ze świecami, ozdobiony kryształkami

Kryteria wyboru zawieszanego żyrandola

Świecznik powinien być częścią wnętrza, jego kontynuacją i harmonijnym dodatkiem. Lampa brzydkie goście nawet nie zauważy, ale wisi żyrandol z kryształu i świece będą podlegać okrzyki zaskoczenia i wielu dyskusji.

1

Nie myśl, że lampy te nadają się tylko do drogich wnętrz. Nawet w minimalistycznym stylu możesz wybrać dobrą opcję. Przyjrzyj się dokładnie surowym formom kaskadowym wykonanym z białego metalu lub kryształu. Takie produkty skutecznie wyglądają nawet we wnętrzu w stylu high-tech.

Świecznik z świecami w sypialni
Spirala w kształcie spirali ze świecami

Jeśli nadal chcesz czegoś piękniejszego, na przykład wiszącego żyrandola z brązowymi nogami, powinieneś spojrzeć jeszcze bardziej na jej elementy dekoracyjne. Mogą to być napuszone obrazy, kryształowe wazony lub figurki.

Świecznik ze stali ze świecami
Świecznik ze świecami w stylu barokowym

Szczególny szyk tworzą duże gotyckie kute żyrandole z dużymi kręgami i łańcuchami. Wydaje się, że są nasyceni duchem średniowiecza i wypełniają wnętrze nowoczesnego mieszkania odpowiednim nastrojem.

Żyrandol LED ze świecami
Żyrandol z drobnymi kutymi świecami

Jeśli chodzi o styl pop-artu, można również znaleźć odpowiednią opcję, czytając najnowsze kolekcje współczesnych projektantów. Tworzą świeczniki ze świecami, dostosowane do nowoczesnych wnętrz.

Świecznik z świeczkami
Świecznik z świeczkami we wnętrzu dom na wsi

Lampy wiszące ze świecami nie mogą być sklasyfikowane jako "pozostałość przeszłości". Do tej pory są one wykorzystywane do dekoracji domu i wykonywania najważniejszej funkcji żyrandoli - oświetlenia sali. Obecnie istnieje wiele opcji dla różnych źródeł światła i różnych wnętrz, umożliwiając świecznik ze świecami być istotne i popularne do dziś.

Czarny świecznik z świeczkami
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

70 + = 79