Zasłony z kwiatami: 10 prostych zasad użytkowania we wnętrzu (23 zdjęć)

Kwiatowy nadruk to dość powszechny wystrój domu, więc zasłony z kwiatami są z powodzeniem stosowane w wielu stylach i rozwiązaniach wnętrz.

Kilka dziesięcioleci temu kwiaty na zasłonach i zasłonach mogły być wykonane przez tkanie kolorowych nici. Nowoczesna technologia umożliwia drukowanie na tkaninie, co pozwala na rozszerzenie oferty zasłon o kwiaty do niewiarygodnych rozmiarów.

Zasłony z kwiatami we wnętrzu domu
Zasłony z kwiatami w przyjaznym dla środowiska wnętrzu

Style, które wykorzystują zasłony z kwiatowymi ornamentami

Wiele osób uważa, że ​​kwieciste zasłony łatwo pasują do każdego wnętrza. Nie musisz tracić czasu na wybór, kopać w katalogi i przeglądać zdjęcia w Internecie. Ta opinia jest błędna. Kurtyny kwiatowe są bardzo trudne do wyboru dla istniejącego projektu lub do pokoju, który musi zostać naprawiony. Dlatego bardzo ważne jest określenie stylu wnętrza pokoju. To ona powie Ci, który kwiatek stanie się integralną częścią projektu.

Zasłony z fioletowymi kwiatami
Zasłony z niebieskimi kwiatami

Style wiejskie: kraj i prowansja

Kwiatowe rolety zawsze wprowadzają odrobinę romansu i delikatności, co jest cechą charakterystyczną takich stylów jak kraj i prowansja. W tych wnętrzach mile widziane jest użycie różnorodnych naturalnych ozdób w dowolnym kształcie i dowolnych rozmiarach.

Aby stworzyć ciepłe światło, ozdobić okno zasłonami w pastelowych kolorach z drobnym kwiatowym nadrukiem. To rozwiązanie wygląda bardzo ładnie w salonie i sypialni, gdzie powinien panować pokój, wygoda i słońce. Wykonaj kilka poduszek w tonie zasłon, a Twoje wnętrze będzie wyglądało bardzo harmonijnie i będzie połączone ze sobą.

Zasłony z kwiatami w salonie

Styl wiejski jest również reprezentatywny dla kierunku wsi, co oznacza, że ​​kwieciste nadruki w takim wnętrzu są zgodne z zaleceniami lekarza. Do dekoracji okna można użyć prostych zasłon, które można również ozdobić kolorami w tonie zasłon. To tylko wzmocni ogólne poczucie bliskości z naturą, doda odrobinę lekkości i wyrafinowania.

Zasłony wykonane z bawełny z kwiatami
Zasłony z chryzantemami

Elegancki wiktoriański styl

Klasyczny angielski styl sugeruje również obecność podobnych rysunków na draperii okien. Aby zapewnić skuteczną kontynuację linii ogólnej, lepiej jest preferować zasłony z dużymi różami. Anglicy bardzo lubią królową kwiatów i wszędzie używają jej wizerunku. Jeśli nie lubisz róż, użyj szmatki z wzorem innych roślin, ale nadruk powinien być płytki. Najlepsze rozwiązanie dla projektantów w stylu wiktoriańskim to neutralne kolory, które nie przeciążają ogólnego obrazu wnętrza.

Kwiatowe rolety w stylu wiejskim

Zasłony z czerwonymi kwiatami we wnętrzu salonu

Wybierz materiał na zasłony

Rozmiar i odcienie kwiecistego wydruku muszą ściśle odpowiadać nie tylko wybranemu stylowi, ale także funkcjonalnej naturze pomieszczenia.

Pokój dzienny

W salonie zastosowano tkaniny, które podkreślają dekorację ścian i otaczających mebli. Zidentyfikuj centralny element wnętrza i na tej podstawie wybierz kolor zasłon. Zgodnie z zasadami dekoracji, musi różnić się znacznie od odcieni głównego wystroju. Jeśli pokój jest już nasycony kwiatami, draperia okienna może być wykonana w neutralnym zakresie.

Lniane zasłony z kwiatami
Zasłony z makami we wnętrzu

Sypialnia

Sypialnia to pomieszczenie, w którym ludzie przechodzą na emeryturę od wścibskich oczu, co oznacza, że ​​we wnętrzu pomieszczenia każdy szczegół powinien podkreślać tę cechę pomieszczenia.

Zgodnie z zasadami dekoracji, zasłony z kwiatami powinny być wykonane w jednym rozwiązaniu stylistycznym z pokrowcem na łóżko i poduszkami. Bez względu na to, jaką ozdobę zdobią zasłony - duże czy małe - najważniejsze jest stworzenie atmosfery relaksu i uspokojenia. W sypialni nie powinno być wielu kolorów, więc draperia do okien wybierana jest zgodnie z jednym z już istniejących w tonacjach wewnętrznych.

Kwiatowe zasłony we wnętrzu secesji
Zasłony w pastelowych kolorach

Kuchnia

W kuchni krótkie zasłony z jasnym, dużym kwiatowym ornamentem są idealne. Kolor tkaniny zależy od powierzchni pomieszczenia. W małym pomieszczeniu lepiej jest użyć jasnych kolorów, w dużym pomieszczeniu nie ma specjalnych zasad.

1
Zasłony z kwiatowym nadrukiem

Zalecenia dotyczące wyboru zasłon

Draperia do okien wybierana jest nie tylko na podstawie powyższych wskazówek. Istnieją inne funkcje, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  • Zasłony z kwiatami we wnętrzu to harmonijne połączenie blasku i prostoty. Jeśli okno zdobione jest w postaci licznych fałd w połączeniu z dużym kwiatowym ornamentem, korzystne jest napisanie takiego piękna tylko w specjalnie stworzonym skromnym wzornictwie. I na odwrót, w luksusowych i luksusowych wnętrzach warto wybierać modele low-key.
  • Jeśli na przeciwległej ścianie znajduje się kolorowy panel, zasłony tego samego stylu mogą mocno obciążać wnętrze. Aby stworzyć harmonijny styl, lepiej użyć piasku, kremu lub pistacjowych odcieni.
  • Gęste zasłony lniane z kwiatowym nadrukiem - doskonałe rozwiązanie do sypialni, w których powinna panować atmosfera prywatności i spokoju.
  • Kwiat na draperii okien wybiera się biorąc pod uwagę dekorację ścian.
  • Projektanci polecają połączenie kwiecistych zasłon z tapetą w paski.
  • Organza jest najlepszym rozwiązaniem dla okien zlokalizowanych po stronie północnej.
Zasłony z kwiatowym nadrukiem w stylu Prowansji
Drukowanie warzyw na zasłonach
Szare zasłony z kwiatami

Jaki powinien być rysunek?

Nie mniej ważnym kryterium przy wyborze zasłon do domu jest rysunek. Na przykład mała ozdoba jest idealna do pomieszczeń z małą wolną przestrzenią. Mały nadruk może wizualnie powiększyć pomieszczenie.

Jedwabne zasłony z kwiatami
Niebieskie zasłony z kwiatowym wzorem

Duże kwiaty to idealne rozwiązanie do przestronnych jadalni i salonów. Takie zasłony korzystnie podkreślają wysokie sufity i niezwykle szerokie okna.

Zasłony z kwiatowym wzorem w sypialni
Tiul z haftowanymi kwiatami

Wolisz japoński styl? Tajemnicę Wschodu można przenosić za pomocą zasłon z wizerunkiem orientalnej wiśni. To drzewo kwitnie na początku roku, dlatego w twoim domu zawsze będzie wiosenny nastrój, duch romantyzmu i pragnienie czegoś idealnego i czystego. Aby wzmocnić efekt, użyj organzy. Kwiaty Sakura nie powinny być faszerowane, lecz starannie haftowane kolorowymi nitkami.

Kwiat wzór na zasłony

Do chwili obecnej istnieje ogromna liczba wariacji na temat "kwiatowy wzór w projektowaniu okien". W takiej różnorodności ważne jest, aby wybrać te zasłony, które najbardziej korzystnie i harmonijnie pasują do wnętrza pokoju. Przestrzegając powyższych zasad, zawsze możesz wybrać idealną opcję dla swojego domu.

Japońskie zasłony z kwiatami
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 13 = 15