Zasłony z koralików w nowoczesnym wnętrzu: zasady wytwarzania i łączenia (25 zdjęć)

Aby wprowadzić luksusowe elementy do wnętrza, nie trzeba kupować drogich mebli ani akcesoriów: czasami sama dekoracja może radykalnie zmienić styl pomieszczenia. Oryginalne ozdobne zasłony z koralików można z łatwością zamontować samodzielnie w domu, specjalne umiejętności nie są tutaj potrzebne, wystarczy dokładność, wytrwałość i cierpliwość.

Zasłony z białych koralików
Dekoracyjna kurtyna z koralików

Dlaczego gotowe modele fabryczne nie są popularne? Odpowiedzią jest koszt takich produktów: często zakup surowców jest znacznie tańszy, a sam proces produkcyjny jest atrakcyjny dla tych, którzy lubią osobiście wcielać się w niezwykłe pomysły na projekt. Nie zapominaj, że nie zawsze należy używać rzeczy, które pochodzą z linii produkcyjnej. I po co kupować coś, co można spotkać z sąsiadami?

Zasłona wykonana z drewnianych koralików
Ślepy koralik w stylu etno

Przegląd popularnych produktów

Aby złożyć elegancki muślin, wystarczy kupić lub znaleźć coś z poniższej listy:

 • koraliki wykonane z akrylu, tworzywa sztucznego, kamienia, kryształu, szkła, drewna i kości;
 • dekoracyjne kryształy;
 • wszelkie małe przedmioty, w których można zrobić dziury, na przykład plastikowe zabawki, pamiątki, drewniane pręty, metalowe pierścienie i szpice, orzechy;
 • szklane paciorki i koraliki.
Ślepa kurtyna czerwonych koralików

Jeśli chcesz zrobić coś interesującego, możesz łączyć różne kolory i faktury, najważniejsze jest to, że wynik nie wygląda pretensjonalnie i bez smaku. Ważna uwaga: na początku musisz upewnić się, że kurtyna będzie ozdabiać dom i nie będzie swobodnie się na nim poruszać.

Ślepe z kryształków perełek

Gwintowane zasłony z koralikami mogą mieć różne wzory:

 • w postaci łuków;
 • w postaci złożonej asymetrycznej kompozycji;
 • gładki, kryształowy deszcz, sięgający podłogi lub spadający na nią;
 • zakrzywione półkole;
 • oryginalny panel z ornamentem.
Ślepe z koralików nad łóżkiem

Priorytetowe obszary zastosowania

Wprowadzając zasłony we wnętrzu, przede wszystkim przychodzą na myśl otwory okienne. Ale w naszym przypadku możliwości zastosowania są niezwykle szerokie: dzięki umiejętnemu podejściu można skutecznie udekorować dowolną strefę w mieszkaniu lub wiejskim domu. Warto więc pomyśleć o:

 • Produkt można zainstalować w przejściu, które jest przejściem. Gwinty można starannie zmontować po obu stronach, tak aby nie utrudniały przejścia;
 • dekoracja drzwi balkonowych, ścian i nisz;
 • dekoracja żyrandoli;
 • zagospodarowanie przestrzenne kurtyn z powodu rozdzielenia dużych przestrzeni na małe obszary funkcjonalne;
 • dodatek lekkich zasłon tekstylnych.

Rozważane modele są uważane za uniwersalne, ponieważ będą odpowiednie w sypialniach, łazienkach, salonach, kuchniach.

Ślepy koralik we wnętrzu mieszkania

W zależności od wybranego materiału podstawowego możesz skorzystać z jednego z następujących rozwiązań stylu:

 • Szklane zasłony (monofoniczne i kolorowe) nadają się do eklektyków i retro-uzależnień;
 • rozgwiazdy, muszle, kolorowe kamienie zadowolą miłośników morskich trendów;
 • zasłony z drewnianych koralików świetnie prezentują się we wnętrzach w stylu ekologicznym i wiejskim;
 • koneserów kwiatów i serc będą odpowiednie dla miłośników romansu.
Ślepe od koralików na schodach
Zasłony z koralików w morskim stylu

Wybierając harmonijne rozwiązanie kolorystyczne, należy wziąć pod uwagę nie tylko zgodność odcieni, ale także specyfikę pomieszczenia:

 • w słabo oświetlonych pomieszczeniach północnych lepiej jest stosować ciepłe kolory, w szczególności beżowy, pomarańczowy, złoty, zielony;
 • Lepiej jest udekorować pokój dziecięcy w radosnej skali, na przykład czerwonymi, lazurowymi, żółtymi pędzlami;
 • jeśli członkowie rodziny nękani są nadmiernym oświetleniem w południowych pomieszczeniach, lepiej jest przejść do zimnych odcieni - liliowy, niebieski, fioletowy.

Jeśli chcesz wykonać wewnętrzne zasłony z koralików pod wpływem bieżącej wody, projektanci zalecają stosowanie przezroczystych elementów o nierównej średnicy, a także wprowadzanie produktów w kształcie kropli.

Ślepy od koralików w oknie
Osłona okienna z koralików

Zasady dbałości o kompozycję wnętrza

Zarówno gotowa fabryka, jak i modele domowe nie wymagają specjaln
ej konserwacji, wystarczy je od czasu do czasu oczyścić z pyłu. W przypadku silnego zabrudzenia można użyć miękkiej szmatki i łagodnego roztworu mydła. Wyjątkiem są tylko drewniane kompozycje, które należy wytrzeć lekko zwilżoną ściereczką, a następnie suchym ręcznikiem papierowym.

1
Blind-podział koraliki
Ślepy od koralików w drzwiach

Co zajmie praca?

Aby skutecznie i szybko zebrać zasłony z koralików samodzielnie, musisz wcześniej wykonać kilka czynności:

 • zmierzyć parametry otworu lub przekroju na ścianie, które zostaną ozdobione dekoracjami powietrznymi;
 • wybierz wartość i kluczowe cechy, zewnętrzne wykonanie koralików, narysuj szkic, który pomoże obliczyć wymaganą ilość materiałów;
 • jeśli chcesz wykonać panel z ruchomymi koralami, możesz użyć specjalnych schematów, na przykład zaprojektowanych do haftowania krzyżykowego;
 • Określ dogodny sposób mocowania;
 • kupować materiały z rezerwą na wypadek utraty lub małżeństwa.

Aby nici kurtynowe powiewały gładko, na końcu każdego elementu konieczne jest dostarczenie ciężaru, na przykład, większego lub tego samego rozmiaru zgrubienia, ale z innego materiału. Zwykle do łowienia kupuje się linię, której parametry zależą od natury wybranego materiału: im bardziej złożona kompozycja, tym trudniej. Doskonała podstawa może służyć jako jedwabna lub nylonowa przędza, plecione sznury, łyka, elastyczny, metalowy drut.

Zasłona z przezroczystych koralików
Zasłona wykonana z wielobarwnych koralików

Ciekawie jest wyglądać na firanki, a także modele wykonane z satynowych wstążek. W takich przypadkach stosuje się duże elementy i łączy je w znacznej odległości od siebie. Aby naprawić szczegóły na podstawie, możesz skorzystać z jednej z trzech technik:

 • za pomocą specjalnych metalowych zacisków, tj. zacisków, są one mocowane blisko elementów i zaciskane szczypcami;
 • węzły po obu stronach koralików;
 • Tworząc pętlę, przewód jest podwójnie podawany do kanału i zaciskany.

Pierwsze dwie opcje są najbardziej wiarygodne, tutaj są gwarancje, że rysunek nie spadnie w przyszłości. W trzecim przypadku elementy pozostają mobilne, można poprawić ornament, ale szanse są dobre, że korzystanie z domu przypadkowo psuje oryginalny pomysł.

Ślepa siatka z koralików
Ślepe od koralików w sypialni

Jak zrobić i naprawić?

Zastanawiając się, jak zrobić zasłony z koralików, w pierwszej kolejności musisz wybrać najwygodniejszy sposób mocowania konstrukcji w oknie lub drzwiach. W szczególności może to być gzyms w połączeniu ze specjalnymi pierścieniami kurtyny. Często można spotkać regały z otworami, przez które następnie przepuszcza się żyłkę wędkarską. Jeśli chcesz naprawić każdą gotową nić indywidualnie, lepiej jest wbić w ościeżkę niewielką papeterię z pięknymi nakryciami. Najbardziej mobilny jest uważany za pierwszy sposób - w tym przypadku kurtyna może zostać szybko usunięta i przeniesiona do wygodniejszego miejsca.

Ślepy koralików we wnętrzu sypialni
Szklane perły ślepe

Jako przykład można wziąć połączenie z szafą i na jego podstawie rozważyć etapy montażu produktu:

 • Stojak dla modeli zamontowanych na drzwiach powinien przekraczać szerokość otworu w centymetrach o 10. Odległość pomiędzy otworami powinna być 1,5 razy większa od średnicy największego zastosowanego zwoju. Odległość od krawędzi ramy wynosi 5-6 cm;
 • Aby rysunek był dokładny, musimy najpierw narysować szkic z oznaczeniem kolorów, kolejnością perełek i odległością między nimi;
 • uciąć kawałek żyłki o wymaganej długości, a jeżeli ma być zapięte pętelki lub węzeł części, musi istnieć naddatek wynoszący co najmniej 60 cm;
 • montaż zasłon musi zaczynać się od dołu, tzn. pierwszy powinien naciągnąć ciężary, a następnie postępować zgodnie z wybranym schematem;
 • Podczas wypełniania, żyłki są przymocowane do szyny, po zakończeniu prac, kompozycja jest montowana w otworze.

Zasłony z koralików - oryginalny dodatek, który z powodzeniem pasuje do pomieszczeń o dowolnym stylu. Bogata gama kolorów, bogaty wybór faktur i materiałów pozwala zręcznie podkreślić zarówno minimalistyczne, jak i luksusowe królewskie wnętrze.

Wzór na zasłonie z koralików
Zasłona z perłowych koralików

Aby wykorzystać unikalne zasłony z koralików we wnętrzu, warto zrobić to własnymi rękami - wymaga to tylko wolnego czasu, pięknego szkicu i niedrogich materiałów. Unikalna kompozycja sprawi przyjemność mistrzowi i rodzinie od lat!

Przeznaczenie strefy przez zasłonę z koralików
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 5 = 2