Zasłony w stylu kawiarni: nietypowy projekt ulubionej kuchni (29 zdjęć)

Zasłony w stylu kawiarni otrzymały swoją nazwę ze względu na wygląd w miejscach publicznych, gdzie są najczęściej używane. W domowych wnętrzach zdobią okna kuchni, jadalni, czasem łazienki lub toalety. Ze względu na nietypowy design, takie zasłony nie zasłaniają okna przed jasnym światłem słonecznym, ale chronią przed wzrokiem przechodniów z ulicy, dając komfortowi pokój.

Kawiarnia z zasłonami na balkonie
Zasłony w stylu kawiarni z kwiatami

Funkcje specjalne

Główną cechą zasłon kaflowych jest ich wyraźna dekoracyjność, ponieważ pokrywają one tylko okno do połowy. Ale to wystarczy, by zapewnić dostęp do słońca i zaakcentować piękną ramę okna.

Zasłony w stylu rustykalnym

Curtains cafe na drzwiach

Dopuszczalne jest łączenie zasłon z lambrekinami pokrywającymi górną część okna w taki sposób, aby istniała przerwa między nimi. Górne zasłony mogą być ustawione równolegle do dolnego, bez ich dotykania, lub mogą spaść na parapet. Za pomocą tej metody można położyć kres projektowi, zachowując świeżość i lekkość obrazu wnętrza. Aby uzyskać dodatkową dekorację, zasłony są ozdobione festonami, szczotkami lub kilofami w tonacji.

Zasłony w stylu kawiarni na podwójnym liściu
Zasłony w stylu kawiarni wykonane z bawełny

Do zawieszania zasłon na gzymsie stosuje się różnego rodzaju zapięcia: na oczkach, zawiasach, kółkach i oczkach, haczykach i oplotach. Jako wsparcie używana jest również żyłka wędkarska, na której zasłony są zawieszone na wierzchołku.

Zasłony kawiarni w stylu wiejskim
Curtains cafe in the cage

Zasłony w stylu kawiarni na kółkach

Ze względu na to, że do wykonania zasłon kafli używa się niewielkiej ilości materiału, wyróżniają się one dostępnością. Staranne gospodynie domowe mogą pozostawić resztę materiału w szafie, wdychając w nie nowe życie.

Brown zasłony kawiarni
Krótkie zasłony we wnętrzu kuchni

Główne odmiany

W zależności od rodzaju szycia i metody mocowania istnieje kilka rodzajów zasłon w stylu kawiarni. Główne są następujące:

  • "Ekran", charakteryzujący się mocowaniem tkaniny na dwóch sznurach lub gzymsach na wysokości od dwóch do pięciu centymetrów nad powierzchnią progu;
  • "Klepsydra" - zasłony są przymocowane tak samo jak poprzednie, ale w środku są ozdobione jasnym ozdobnym zapięciem;
  • "T-shirt" - zasłony są zawieszone na zapięciach z tkaniny, naszyte w formie bez ramiączek t-shirt; górna krawędź może być wykonana zarówno z głównej tkaniny zasłon, jak iz kontrastowego koloru.

Rodzaj zasłon dobierany jest zgodnie z ogólnym stylem wnętrza, uzupełniając go lub koncentrując się na otworze okna.

Koronkowe zasłony w stylu kawiarni
Zasłony w stylu kawiarni w kuchni
Zasłony kawiarni z lambrekinem

Pomieszczenia odpowiednie do użytku

Curtains cafe idealnie uzupełnia wnętrze lokalu z niewielkim układem. Dlatego projektanci aktywnie wykorzystują je w kuchniach, łazienkach i toaletach.

Zasłony kawiarni wykonane z lnu
Zasłony w stylu kawiarni z makami

Inne pomieszczenia, w których można zastosować zasłony w stylu kawiarni to:

  • Sypialnia. Jeśli powiesisz je na otworach okiennych sypialni, wydając dodatkowe elementy, pokój będzie wyglądał jak zaciszny kącik, w którym przyjemnie się odpręży po męczącym dniu.
  • Pokój dziecięcy. Dobrze wyglądające krótkie zasłony w pokoju dziecięcym, zwłaszcza jeśli podnosisz materiał przedstawiający twoje ulubione postaci z kreskówek. Pomoże to stworzyć specjalny świat w pokoju, którego nie chcesz opuszczać.
  • Jadalnia. Pomieszczenie, które tradycyjnie jest miejscem spotkań wszystkich domowników, będzie grało nowymi kolorami, warto zwrócić uwagę na dekorowanie okna.

Szczególnie efektowne są zasłony kawiarni jako element wystroju w st
ylu Prowansji lub kraju. Tych trendów, które ucieleśniają koncepcje prostoty i powrotu do łona natury, nie da się wyobrazić bez okien, zaprojektowanych po prostu i delikatnie.

Curtains cafe w stylu Art Nouveau
Gwintowane zasłony w stylu kawiarni
Zasłony z organzy w stylu kawiarni
Oryginalne zasłony w stylu kawiarni

Wybór tkaniny

Wybierając kawiarnia z zasłonami, w pierwszej kolejności należy określić rodzaj tkaniny i jej kolorystykę. Aby ozdobić niewielki pokój, w oknie, w którym promienie słoneczne rzadko wyglądają, zaleca się stosowanie lekkich zasłon jednowarstwowych. Wizualnie rozjaśniają pomieszczenie, nadając mu brak jasności.

Striped curtains cafe
Curtains cafe we ​​wnętrzu kuchni w stylu Prowansji

I odwrotnie, jeśli okno jest wystarczająco oświetlone, zasłony powinny być wybrane na podszewce. Nie tylko chroni przed nadmierną ekspozycją na słońce, ale także przedłuża żywotność tkaniny, chroniąc ją przed wypaleniem.

1
Zasłony w stylu kawiarni z sowami na żłobek
Curtains cafe we ​​wnętrzu kuchni-jadalni

Kolorowanie musi być wybrane lub w przeciwieństwie do ogólnego tła pomieszczenia lub w połączeniu z nim. Curtains cafe przeznaczona do kuchni lub jadalni, tradycyjnie szyta z tkaniny wzorami w postaci kwiatów, przedmiotów naturalnych, zwierząt, form geometrycznych i abstrakcyjnych. Do ozdabiania łazienki najczęściej używane są jednokolorowe tkaniny o różnych rozwiązaniach kolorystycznych.

Curtains cafe na rogu okna
Zasłony w stylu kawiarni w łazience

W przypadku dzieci należy podnieść niepozostawiającą śladów tkaninę bez obfitości jaskrawych kolorów, aby nie męczyć oczu dziecka za pomocą wielu kolorów. Ta sama zasada nadaje się również do sypialni, których okna muszą być zasłonięte zasłonami w pastelowych kolorach.

Zasłony w stylu kawiarni z haftem
Zasłony w kuchni

Zasłony w stylu kawiarni mają na celu podkreślenie komfortu domu. Prawidłowo dopasowane do kolorystyki i rodzaju krawiectwa, ukrywają niedociągnięcia małych pomieszczeń, nadając wnętrzu wykończenie.

Żółte zasłony w kuchni
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 75 = 82