Zasłony w lukarnach – cechy dekoracji strychu (23 zdjęcia)

Poddasze od dawna przestało być używane tylko do przechowywania niepotrzebnych rzeczy. Interesujące projekty magazynów i Internetu pokazują przekształcenie strychu w pełnowartościowy pokój dziecięcy, stylowe biuro. Te przykłady inspirują wielu właścicieli poddaszy do zamiany metrów kwadratowych. Dlatego popularność okien mansardowych w ostatnich latach znacznie wzrosła.

Zasłony na świetlikach
Zasłony na świetlikach

Okna mogą być różne: okrągłe, kwadratowe, prostokątne, złożone kształty. Głównymi funkcjami są oświetlenie, wentylacja, ochrona cieplna, szczelność. Ze względu na pochylone położenie ramek, 30-40% więcej światła wchodzi do pomieszczenia niż przez tradycyjne pionowe otwory. Zainstaluj rolety na świetlikach - najprostszy i najwygodniejszy sposób zarządzania naturalnym światłem.

Zasłony na świetlikach

Zasłony na świetlikach

Cechy konstrukcyjne

Zasada działania rolety - tkanina jest nawijana na specjalny wał (rolkę). Metalowy pasek na spodzie materiału zapewnia równomierny i stabilny ruch ostrza.
Zalety wałka tkankowego:

 • Nie zgniataj, zawsze zachowuj estetyczny wygląd;
 • proste zarządzanie;
 • długi okres użytkowania;
 • pozwalają szybko dostosować poziom naturalnego światła w pomieszczeniu;
 • obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu w słoneczny letni dzień;
 • Nie znikaj, nie znikaj;
 • chronić rzeczy, podłogi, sytuację w pokoju przed promieniowaniem ultrafioletowym;
 • mieć działanie odstraszające kurz;
 • możliwość samodzielnego montażu i instalacji wewnątrz / nad otworem okna;
 • duży wybór producentów i szeroki przedział cenowy;
 • różnorodność tkanin na płótno;
 • stylowy detal wnętrza, możliwość łączenia z innymi opcjami do projektowania otworów.
Zasłony na świetlikach
Zasłony na świetlikach

Funkcje operacji:

 • wskazane jest użycie suchej szmatki (za pomocą szczotki lub odkurzacza). Zbyt zanieczyszczoną tkaninę można wytrzeć wilgotną szmatką z mydłem. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pralni chemicznej;
 • dla stabilnej pracy konstrukcji zaleca się smarowanie mechanizmów za pomocą roztworów silikonowych;
 • Po wyposażeniu pomieszczeń w system inteligentnego domu i instalacji zdalnie sterowanych mechanizmów, możliwe jest zaprogramowanie automatycznego otwierania / zamykania rolet w określonym czasie.
Zasłony na świetlikach
Zasłony na świetlikach

Zestaw rolet: skład i krótki opis

Systemy rolet są dostarczane jako kompletny zestaw lub projektant. Zestaw zawiera wałek z pudełkiem, prowadnice, system kontroli, materiał obrusowy. Do produkcji części używanych stali, plastiku, anodyzowanego aluminium. Kolor pudełka i prowadnic może być inny. Najpopularniejsze odcienie to metalik (złoto / srebro) lub imitacja drewna.

Zasłony na świetlikach
Zasłony na świetlikach

Wykonując niezależne pomiary, należy wziąć pod uwagę, że parametry produktu są wybierane na podstawie szerokości i wysokości ramy (wzdłuż zewnętrznych krawędzi koralików).

Zasłony na świetlikach

Funkcje wyboru materiałów na wstęgę

Zasłony wykonane są z bawełny, lnu, satyny, jedwabiu. Tkanki podlegają specjalnym wymaganiom:

 • wstęga nie powinna opadać (jakość ta jest z góry określona nie tylko przez materiał, ale również przez kąt nachylenia płaszczyzny ramy);
 • tkaniny oferowane są w różnych gęstościach: od półprzezroczystego do całkowicie przyciemniającego pomieszczenia. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę cel pomieszczenia, po której stronie wynurza się okno. Poważna ochrona przed słońcem tworzy materiał o charakterystyce Black-out. Jego specjalna powłoka całkowicie odbija promienie słoneczne i zapewnia ciemnienie. Takie zasłony są pożądane do użytku w biurach, sypialniach;
 • powłoka "termo-punkt" przyczynia się do zachowania ciepła w zimie i eliminuje przegrzanie pomieszczeń w gorące letnie dni;
 • impregnacja tkaniny impregnatem antystatycznym, nie przyciągająca kurzu.
Zasłony na świetlikach

Sterowanie rolkami: rodzaje i krótki opis

Rolety do okien mansardowych wyposażone są w mechanizmy sprężynowe dwóch rodzajów.

System otwarty

Tkanina jest ustalana przez urządzenie. Tkanina jest zawsze napięta. Wysokość położenia rolki regulowana jest za pomocą haka dolnego ogranicznika dla przezroczystych haków zainstalowanych po stronie otworu. Tkanina może być w stanie zamkniętym i otwartym lub ustalona na określonych poziomach.

Zasłony na świetlikach

Takie modele są zalecane do instalowania na niewidomych oknach, znajdujących się na poziomie dogodnym do kontroli.

1

Zamknięte systemy z miniclasses

Konstrukcje są umieszczone w ozdobnych pudełkach i wyposażone w mechanizmy hamulcowe. Aby zamocować ostrze na żądanej wysokości, kurtyna opada do pożądanego poziomu i nieznacznie podnosi się. Przy takim ruchu wału przez pół obrotu sprężyna blokuje roletę. Naprawa za pomocą działań odwrotnych jest usuwana. Tkanina jest obniżana o pół obrotu wału i ostro podniesiona do pożądanej wysokości, trzymając gałkę kontrolną (umieszczoną na dolnym pasku). Jeśli okno znajduje się wysoko, możesz użyć uchwytu przedłużającego, 1 m, 1,5 m, 2 m.

Zasłony są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących lub taśmy montażowej. Prowadnice są zamocowane na ramkach dwustronną taśmą po bokach wstęgi.

Zasłony na świetlikach

Takie systemy rolet można optymalnie zainstalować na oknach z ramami uchylno-uchylnymi.

Otwory znajdujące się na trudno dostępnej wysokości zdobią również rolety z tkaniny z automatycznym pilotem. Takie modele są wyposażone w napęd elektryczny, działający z sieci lub z paneli słonecznych.

Projektowanie rolet

Najważniejszym momentem przy wyborze akcesorium do okna jest zrozumienie, jak w przyszłości wszystkie elementy wnętrza zostaną połączone. I rolety materiałowe nie są wyjątkiem. Ciekawą cechą modeli walcowych jest to, że mogą same dekorować okna lub wykonywać je w zestawach z innymi zasłonami.

Zasłony na świetlikach

W wersji kombinowanej system jest zamontowany na ramie okna i pełni wyłącznie funkcję ochronną. Towarzyszem są lekkie przezroczyste i półprzezroczyste zasłony, które są ustalone w określony sposób na szczycie otworu. Aby stworzyć harmonijny zespół, zasłony są szyte z tkanin wzorzystych i wybierane są odpowiednie rolki jednokolorowe. Jeśli nie ma potrzeby zaznaczania rolet, materiał jest używany w przezroczystym białym kolorze lub w tonacji ramy. Ten rodzaj okien projektowych nadaje się do mansard, czyli sypialni, rekreacji lub relaksu.

Zasłony na świetlikach

W wersji standardowej okno otwiera się tylko roletą. W tym przypadku dekoracje okien spełniają zarówno funkcje ochronne, jak i konstrukcyjne. Tkaniny można wybierać tonem wnętrza lub tworzyć jaskrawe akcenty. Rolety jednokolorowe nadają się do stylowego wystroju przestrzeni biznesowej lub biura. Inteligentne tkaniny z kolorowymi wzorami lub obrazkami nadają dziecku radosnego nastroju.

Zasłony na świetlikach

Ogólne zalecenia dotyczące doboru i instalacji zasłon

Prawidłowo dobrane rolety nadają poddaszu przytulność, zachowują świeżość i komfort.

Zasłony na świetlikach

Jeśli otwory okienne znajdują się na znacznej wysokości, wówczas do instalacji rolet lepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów. Pomoże to uniknąć trudności w pomiarze i montażu. Ponadto wyspecjalizowane firmy świadczą usługi gwarancyjne na określony czas.

Zasłony na świetlikach

Konstrukcje instaluje się na otworze (w przypadku "niewidomych" okien) lub montuje się na ramie. W przypadku jakościowej pracy mechanizmów maksymalne parametry produktu wynoszą: szerokość 1 m, wysokość 1,5 m.

Zasłony na świetlikach

Szerokie prowadnice są instalowane na oknach o szerokości przekraczającej 94 cm i nachyleniu większym niż 15 °. W innych przypadkach używane są wąskie prowadnice.

Zasłony na świetlikach

Niestandardowym rozwiązaniem do dekoracji płótna jest użycie drukowania zdjęć. W tym przypadku zamawiany jest indywidualny projekt do projektowania zasłon.

Zasłony na świetlikach

Cena produktu zależy od wielkości okna, rodzaju tkaniny, rodzaju mechanizmu kontrolnego.

Zasłony na świetlikach

Różnorodność materiałów i modeli rolet może poważnie skomplikować wybór odpowiedniej opcji. Po aktualizacji obudowy chcę uzyskać nie tylko oryginalne i modne wnętrze, ale także funkcjonalne pomieszczenie. Aby wykorzystać zalety i cechy strychu, nie trać czasu na zatrzymywanie i poprawianie instalacji produktów, wskazane jest korzystanie z usług specjalistów. Tylko profesjonaliści mogą kompetentnie łączyć charakterystykę pomieszczenia i wyobraźnię klientów.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =