Zabytkowe meble: luksus przeszłości w nowoczesnych wnętrzach (23 zdjęć)

Miłośnicy antycznych mebli, kupują szalenie drogie przedmioty wyposażenia wnętrz, niektórzy wydają się dziwaczni. Jednak w domach panuje niewytłumaczalny urok, w którym stoją krzesła, stoły i komody, których wiek szacuje się na dziesięciolecia, a nawet stulecia. Wśród ludzi żyjących pośród takich rzeczy, inny przepływ czasu i odmienne postrzeganie życia jest taką atmosferą w domu, w którym stoją stare meble, które są wielokrotnie starsze od właścicieli.

Antyczny bufet
Zabytkowe drewniane meble

Każdy wiek odcisnął piętno na osobliwości mebli. Wyniki różnych trendów i rozwoju branży stały się coraz bardziej wyrafinowanymi i wygodnymi przedmiotami, które służą jako źródło inspiracji dla współczesnych mistrzów.

Antyczna skórzana sofa

Antyczna sofa w nowoczesnym wnętrzu

Poniżej krótko opisane style antycznych mebli, ale nie jest to pełna lista. Istnieje wiele stylów, które powstały równocześnie z tymi opisanymi i reprezentowanymi przez tak mało obiektów, o których wiedzą tylko poważni eksperci historii i antyków.

Antyczne meble w domu

Style wnętrz (krótki przegląd)

Gotycki XII-XVI wiek, Francja

Do tego czasu można przypisać Jacobean, to meble są ciężkie, ekspresywnie średniowieczne, wykonane na wieki. Bogate wykończenie, rzeźba dębu. W Anglii styl opracowany przez Williama i Marię (widać wpływy chińskie i holenderskie), meble są lakierowane, miękkie, stosuje się poduszki.

Antyczne meble w salonie

Antyczne meble w stylu wiejskim

Dla Gothic to typowe cechy:

  • jasne linie;
  • prosta, nawet ostra rzeźba;
  • Formy, które mają tendencję do wznoszenia się.

Po tym jak styl wyszedł z mody, nadal żył w pracach mistrzów, manifestując się jako odrębne elementy.

Antyczne fotele

Odrodzenie (renesans)

Era, która odcisnęła piętno na meblach, jest dynamiczna, co podkreśla kształt mebli. Rarytasy tego okresu są niezwykle małe, ale w tych, które są, wywierany jest wpływ włoskich artystów renesansowych.

Barokowy XVII-XVIII wiek

Jest to wyjątkowy styl, który uważany jest za najbardziej luksusowy.

  • Meble wykonane z dobrego drewna, umiejętnie udekorowane, tylko prawdziwi mistrzowie mogli stworzyć tak złożone i subtelne ozdoby.
  • Eleganckie niepowtarzalne wzory, które zdobią wszystko (krzesła, fotele, sekretarki), nitują oczy.
  • Obowiązkowe cherubiny, gładkie linie, zaokrąglone kształty - wszystkie zaprojektowane w celu podkreślenia romantycznego nastroju tego okresu.

Te zabytkowe meble, jak nigdy dotąd, podkreślały nie tylko piękno, ale i bogactwo właściciela.

Antyczny stół w stylu chińskim

Rokoko

Styl, jaki wyłonił się w przedrewolucyjnej Francji, czasami uderza w jego ekscentryczność, czasami wydaje się zbyt pretensjonalny, ale meble rokokowe są zawsze oryginalne. Być może mogą wydawać się nieco przeładowane detalami dekoracyjnymi, jednak skomplikowany kształt z zakrzywionymi, gładkimi liniami, wieloma ozdobami, złotem i srebrem w wykończeniu są niesamowicie fascynujące.

1

Chippendale

Kierunek angielski, który ma charakterystyczny element - wygięte linie części, nogi na krzesłach i fotelach, podpory w postaci łap z kulkami. Kierunek, w jakim się rozwijał, nabrał francuskiego akcentu, potem azjatyckiego, ale jako całość pozostał dość rozpoznawalny.

Antyczna komoda we wnętrzu

Ludwik XVI

Niezmienny styl, który przypadnie do gustu kolekcjonerom wszechczasów: antyczne meble w prostych liniach i surowych liniach, przypominające surowy klasyczny klasycyzm (klasycyzm).

English Empire Empire Regency

Krótki okres panowania księcia Jerzego pozostawia namacalny ślad, który teraz nie ma ceny: niesamowita kombinacja elementów mebli, nawiązująca do starożytnej Grecji, Rzymu, Egiptu, Chin.

  • Fragment tego czasu: uchwyty do mebli w postaci wolnego pierścienia, czasem z głową lwa.
  • Najdroższe meble zostały wykonane z mahoniu, ozdobione okleiną, wstawkami z hebanu i palisandru.
  • Starożytne tajemnicze symbole, bogowie olimpijscy i rzymscy, gryfy, lwy, sfinksy, antyczne tarcze i włócznie - drewniane rzeźbione ozdoby można oglądać bez końca.

Charakterystyczną cechą - nogi w postaci łap zwierząt i ptaków były czasami wykonane z metalu, mosiądz został użyty do dekoracji.

Antyczny stół wspornikowy

Imperialny styl

Powracając raz, klasyk nie odchodzi od wyglądu mebli. Przedmioty z wnętrza epoki panowania Napoleona Bonaparte do tego dowodu. Jasne linie proste, ozdoby z orłami i łabędziami. Często są emblematy z literą "N". Zabytkowe meble z tego okresu, jego wyrafinowana elitaryzm był i pozostaje przykładem stylu klasycznego.

Wiktoriański styl

Meble zaczynają być produkowane w parti
ach w częściach, dzięki czemu elementy wnętrza z tego okresu można znaleźć nienaruszone. Charakterystyczną cechą tego stylu jest jego niesamowity eklektyzm i zamieszanie. Obejmuje wszystko, ponieważ odzwierciedla erę szybkiego rozwoju kraju, przemysłu, handlu. W starych angielskich domach i obecnie są antyczne meble, szafki z tego okresu i całkiem funkcjonalne, w dobrym stanie.

Antyczne meble w kuchni

Nowoczesny

Styl, który jest bliższy współczesnemu myśleniu, wydaje się pragmatyzmem - prostymi liniami, które dyskretnie łączą się z płynnymi krzywiznami.

Art Deco

Logiczną kontynuacją nowoczesności jest prostota, elegancja. Harmonijne połączenie gładkości z ostrymi zygzakami. Cenne gatunki drzew używane są w połączeniu z luksusowymi materiałami - skórą węża i krokodyla, aksamitem. Używał takich mebli we wnętrzu najdroższych hoteli, był wyposażony przez prywatne samoloty. To był symbol bogactwa, dobrobytu, takie meble są bardzo cenione przez antykwariuszy.

Antyczny stół jadalny

Antyki dziś

Wcześniej czy później osoba zainteresowana antykami odwiedzi ideę zdobywania prawdziwych wartości sztuki meblarskiej. Powinien natychmiast zwrócić uwagę na fakt, że nie tylko zabytkowe meble są same w sobie wartościowe, ale także profesjonalna renowacja, dlatego ważne jest, aby zwracać się do sprawdzonych specjalistów, aby nie kupowali przypadkowo wykonanej repliki wykonanej i naszkicowanej. Musimy również zrozumieć, że będzie to znaczna kwota - starożytna rzecz, która przetrwała stulecia, nie może być tania.

Pisemny antyczny stół

Decyzja o kupieniu takiego dodatku do wnętrza, jak antyczne meble, świadczy nie tylko o stabilnych dochodach, jest to pewien sposób myślenia, który formuje komunikację z obiektami sztuki tworzonymi przez mistrzów przeszłości.

W tym przypadku konieczne jest właściwe rozróżnienie antyków, które są bardzo drogie, wymagają dużo przestrzeni, odpowiedniego otoczenia i stylu vintage.

Antyczne meble na korytarzu
Antyczne meble w sypialni w stylu Prowansji
Malowane antyczne meble
Meble w stylu retro

Co to jest vintage?

Tworzenie domu w stylu vintage będzie znacznie tańsze - w końcu rocznik uważany jest za rzeczy nie młodsze niż 20 lat, to nie jest antyczne meble w pełnym tego słowa znaczeniu. Przestarzałe przedmioty łączą się z nowymi rzeczami, nadają im inny wygląd, znajdują nowe przeznaczenie, więc stare wyposażenie zyskuje drugą młodość.

Sekretarka w stylu rokoko

Oczywiście meble vintage będą tańsze, nie mówiąc o tym, że wybór będzie znaczący i niedrogi. I w tym przypadku przywrócenie może przebiegać na dwa sposoby: przedmiot może zostać przywrócony lub specjalnie postarzony. Czasami zabytkowe rzeczy są tylko przykładem sztuki - tak naturalnie zamieniają się w stare.

Vintage meble mogą być zestresowane odrapane, lekko zużyte, detale mogą być trochę zardzewiałe. Wszystko to odpowiada ogólnemu nastrojowi kierunku.

Antyczna szafa w przedszkolu
Antyczne meble w nowoczesnym wnętrzu

Wnętrze w stylu vintage tworzy wyjątkową atmosferę w domu, zatrzymując czas, nadaje nostalgicznie romantyczną nutę. Stara sofa, pokryta niespodziewanie jasną tkaniną, stolikiem noszonym lub sztucznie wymodelowanym, lampą z zeszłego wieku - te akcenty można zrobić nawet własnymi rękami. W tym wnętrzu może istnieć prawdziwie starożytna rzecz, nawet nieliczne, ale będą musiały zostać odnowione i nadane pożądany wygląd, w zgodzie z ogólną ideą.

Zabytkowe biurko z drewna

Ten styl można idealnie połączyć z krajem, stylem, eleganckim stylem, z amerykańskim lakonizmem i miłością do powietrza.

Antyczne krzesło we wnętrzu

Możesz to potraktować łatwiej: antyczne meble mogą być wykonane w naszych czasach i sztucznie starzone - to nie jest dzieło sztuki, ale wygodne i piękne przedmioty wnętrza, które mają przystępną cenę. Wszystko zależy od idei, która jest zawarta w jego domu przez właściciela.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

1 + 5 =