Wystrój mebli: zaktualizowane i oryginalne wnętrze (24 zdjęcia)

Prawdziwe piękno i wdzięk tworzą starannie przemyślane i wybrane detale. Wystrój mebli może całkowicie zmienić wygląd i styl produktu, przekształcić wnętrze, wypełniając go znaczeniem i charakterem. Wybierając odpowiedni wystrój, możesz pokazać swoją wyobraźnię lub skorzystać z pomocy doświadczonych projektantów.

Wystrój meble z papieru
Klasyczny wystrój mebli

Różnorodność wystroju mebli

Postęp techniczny i innowacyjne technologie otwierają niemal nieograniczone możliwości w zakresie projektowania. Nowoczesny wystrój mebli jest bardzo zróżnicowany pod względem formy, materiału, metody aplikacji i innych cech. Łatwo jest wybrać elementy we właściwym stylu i zgodnie z możliwościami finansowymi.

Wystrój mebli z techniką decoupage

Drewniany wystrój mebli

Do najpopularniejszych odmian należą:

  • wystrój z drewna;
  • dekoracja poliuretanowa;
  • Części z tworzyw sztucznych;
  • dekoracja z tkaniny;
  • meble dekoracyjne z tapetą i innymi elementami z papieru.

Ostateczny wybór będzie zależał od rodzaju mebli i, oczywiście, od fantazji dekoratora.

Wystrój mebli dziecięcych
Wystrój tekstylny do mebli

Szlachetność i luksus drewna

Proste meble bez eleganckiego wykończenia można przekształcić w prawdziwe dzieło sztuki. Taka transformacja jest możliwa dzięki specjalnym nakładkom drewna. Łuki, wsporniki, gniazdka, bagietki i wiele innych elementów ozdobią każde meble.

Zasadniczo drewniany wystrój odbywa się w stylu klasycznym. Eleganckie przeplatanie, tradycyjne ozdoby, wyrafinowane wzory i motywy koronek są idealne do pompowanych wnętrz, na przykład w stylu barokowym, gotyckim, greckim i rzymskim. Drewniany wystrój w stylu Prowansji sugeruje bardziej zwięzłe i proste linie. Możliwe jest użycie motywów roślinnych i roślinnych o nieskomplikowanej strukturze.

Wystrój mebli farbą
Dekoracja łóżka w drewnie

Wystrój stiuku na łóżko

Wszystkie elementy wykonane są na nowoczesnym sprzęcie. Maszyna odtwarza ideę projektanta w najdrobniejszych szczegółach. Szlifowanie drewnianego wystroju odbywa się ręcznie. W ten sposób mistrz doprowadza do perfekcji każdy milimetr produktu.

Wystrój kuchni

Drewniane okładki mogą dekorować meble do kuchni, salonu, jadalni lub sypialni. Klasyczna rzeźba jest zawsze aktualna, nie wychodzi z mody od dziesięcioleci. Stoły, krzesła, krawężniki, łóżka i meble tapicerowane zadziwią swoją łaską i szlachetnością.

Tapicerka dekoracyjna do mebli

Poliuretany w dekoracji mebli

Produkcja dekorów meblowych opartych na sztywnych piankach poliuretanowych jest zupełnie nowym kierunkiem w branży. Z wyglądu nie można odróżnić produktów od tych wykonanych z naturalnego drewna. Dekor poliuretanowy doskonale imituje nitkę meblową. Możliwości nowoczesnego sprzętu pozwalają tworzyć wzory o dowolnej złożoności i kształcie. Producenci dywanów wykonują elementy nawet zgodnie ze szkicami klientów.

Wystrój mebli z tapetą

Dekor poliuretanowy jest szeroko stosowany do dekoracji mebli kuchennych, zagłówków do łóżek, sof, foteli, krzeseł i tak dalej. Stała się doskonałą alternatywą dla naturalnego drewna. Do niedawna luksusowy, rzeźbiony zestaw litego drewna nie był dostępny dla wszystkich. Wraz z pojawieniem się polimerów wszystko się zmieniło. Wystrój rzeźbiony na meble z poliuretanu będzie godną ozdobą każdego wnętrza.

Patyna mebli dekoracyjnych

Dekoracja papieru

Jeśli fasady kuchenne straciły swój pełny kolor, stara komoda nie wygląda zbyt dobrze, a na drzwiach szafki jest duże zadrapanie, nie trzeba kupować nowych mebli, wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą papieru dekoracyjnego. Będzie tchnął nowe życie w już zirytowane wnętrze i umiejętnie ukryje wszystkie wady.

1
Film dekoracyjny do mebli
Wystrój mebli w stylu Prowansji

Każda powierzchnia nadaje się do dekoracji papieru, ale obraz jest lepiej zachowany na równej i twardej powierzchni. Przesyłanie obrazów do mebli tapicerowanych jest złożonym zadaniem, ale wykonalne. Wystrój papieru na meb
le tapicerowane wymaga więcej czasu, pewnych umiejętności i materiałów.

Istnieje kilka technik dekorowania papieru, ale najczęstszym jest decoupage. Wybrany wzór przenosi się do mebli za pomocą pędzla i kleju. Dekorowanie mebli własnymi rękami w technice decoupage nie jest trudne. Proces wymaga dokładności i powolności działania. Obraz jest wygładzany milimetr po milimetrach. Po całkowitym wyschnięciu powierzchnia pokryta jest kilkoma warstwami specjalnym lakierem ochronnym.

Umeblowany w stylu prowansalskim
Malowany zestaw kuchenny

Motywem do decoupage może być papierowe serwetki, lubiane zdjęcia, zdjęcia, a nawet resztki tapet. Najważniejsze, że wzór harmonijnie pasuje do ogólnego stylu wnętrza. Do dekoracji papieru odpowiednie są meble w kuchni, salonie i pokoju dziecięcym.

Rzeźbiony wystrój mebli
Komoda

Malowanie mebli

Jednym z najbardziej dostępnych sposobów na dekorowanie mebli jest malarstwo artystyczne. Kilka odważnych pociągnięć pędzlem i na komodzie, rozkwitają wiosenne kwiaty, drzwi kredensu pokryte są złoconymi monogramami, a na ramie lustra chwieje się winorośl.

Malowanie mebli jest zawsze piękne i ekskluzywne. Gwarantujemy, że otrzymasz unikalny i wyjątkowy w swoim rodzaju.

Dla tych, którzy nie mają wielkiego talentu artystycznego, warto zwrócić uwagę na szablony do dekoracji mebli. Są wykonane ze specjalnego materiału i mogą być używane wiele razy. Aby przesłać obraz, wystarczy zastosować szablon na dekorowanej powierzchni, aby wykonać kilka pociągnięć pędzla.

Wystrój mebli z obrazem
Dekoracja ekranu do mebli

Szablony można kupić w specjalistycznym sklepie lub wyprodukować samodzielnie. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że zbyt cienki materiał bardzo szybko stanie się bezużyteczny.

Dekoruj meble za pomocą tkaniny

Dekorowanie mebli za pomocą tkaniny

Jeśli nie możesz pozbyć się plam na meblach tapicerowanych, skorzystaj z metody zdobienia przy użyciu szmatki. Mając niewielką wyobraźnię, można znaleźć oryginalne i odważne rozwiązania. Różnorodność świata tkanin ułatwia odbiór materiału po kolorze i fakturze. Chcesz uzyskać żywe akcenty i ożywić wnętrze - wykorzystaj kontrastujące odcienie i odważne kształty. Aby uzyskać ciche decyzje projektowe, wybierz tkaniny z sąsiednich odcieni.

Dekoracja klatki piersiowej ze wzornikiem szablonowym

Dekorację tkanin starych mebli można wykonać własnymi rękami na całym produkcie lub na oddzielnych częściach. Na przykład fotele i podłokietniki, poziome paski z tyłu itp.

Niezależnie od dekoracji faktury na meble, nadaje produktowi nowe życie, nadaje wnętrzu niepowtarzalny wygląd i indywidualność. Sypialnia, salon, kuchnia i jadalnia zawsze będą wyglądać nowocześnie i stylowo.

Komoda z szufladami z tkaniny
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

38 + = 44