Wnętrze w stylu fusion (19 zdjęć): piękne przykłady

Eklektyczny lub fusion styl we wnętrzu to połączenie różnych kultur i orientacji. Jego popularność takiego projektu lokali nabytych w latach 90-tych. Ale tutaj ważne jest, aby nie iść po tej stronie, gdy wykwintne wnętrze zamienia się w mdły zbiór przedmiotów z dowolnych stylów, czasów itp.

Salon z kominkiem w stylu fusion

Kto pasuje do wnętrza w stylu fusion:

 1. Do kolekcjonerów. Każda antyczna rzecz tego projektu "znajdzie" swoje miejsce. Będzie więc idealną opcją dla tych, którzy lubią kolekcjonować antyczne przedmioty i jest zapalonym wielbicielem aukcji.
 2. Eksperymentatorzy. Dzięki udanym improwizacjom możesz łączyć elementy stylu, by w końcu uzyskać swój własny niepowtarzalny styl.
 3. Do podróżnych. Pamiątki i nietypowe przedmioty z różnych krajów, jeśli odpowiednio "wpasowują" je do wnętrza, doskonale łączą się zarówno z antycznymi, jak i nowoczesnymi meblami.
 4. Rodzina kilku osób należących do różnych pokoleń. Design w stylu fusion pozwala wybrać najbardziej optymalną kombinację różnych rozwiązań stylistycznych, nawet w tym samym pomieszczeniu - każdy członek rodziny z łatwością zaaranżuje dla siebie przytulny kącik.
Jasny wystrój tworzy ze zwykłego pokoju kolorowe wnętrze w stylu fusion
Połączona jasna kuchnia i salon w stylu fusion

Podstawy projektowania syntezy jądrowej

Główne elementy w tym przypadku:

 1. kolor;
 2. faktura;
 3. materiały (płytki, drewno itp.)
Salon w spokojnych kolorach w stylu fusion

Spokojne kolory ustępują bogatym, jasnym i bezczelnym odcieniom, które doskonale się uzupełniają. Najczęściej w stylu fusion we wnętrzu są kolory takie jak:

 • złoty;
 • szkarłat;
 • zielony;
 • turkusowy.

Dość odpowiednie i twórcze kompozycje, a także cieplejsze skale czy odważne opozycje. Najważniejsze, żeby nie przesadzić, w przeciwnym razie można uzyskać gwałtowne, aw konsekwencji całkowicie odrażające wnętrze.

Jasne wnętrze z klatką schodową w stylu fuzji
Apartament typu studio w stylu fusion

Sypialnia

Projekt sypialni w stylu fusion wymaga specjalnego podejścia. Projektanci powinni używać tego czysto białego koloru i uzupełniać go kilkoma kontrastowymi odcieniami.

Ważne: fuzja we wnętrzu sypialni pozwala stworzyć spokojną i spokojną atmosferę, która jest bardzo ważna dla każdego pokoju odpoczynku.

Jest tu także kominek. I nie ma znaczenia, czy jest to elektryczne czy działa na drewnie. Na przykład jako odpowiednia jest płytka jasnych tonów.

Kontrastująca sypialnia w stylu fusion

Inną dobrą opcją dla eklektycznej sypialni jest obecność bieli tylko w pościeli i dekoracja ścian, podłogi i sufitu w jaskrawych kontrastujących kolorach. Najważniejsze - sypialnia w stylu fusion, a raczej jej paleta kolorów, nie powinna być zbyt agresywna. Do tego projektu można dodać dowolną awangardę: obraz, dywanik w postaci skóry jakiegoś zwierzęcia, wzorzystą dachówkę na suficie itp.

Jasna sypialnia w stylu fusion

Pokój dzienny

Salon jest prawdopodobnie najbardziej udanym pomieszczeniem w domu, które może być urządzone w stylu fusion, co podkreśla wyjątkowość jego mieszkania. W tym przypadku różne pod względem poziomu powierzchni: wystające i nie zawsze płaskie płaszczyzny na suficie, kafelki na ścianach i na podłodze salonu, co pozwala nie tylko nadać pomieszczeniu szczególny wygląd, ale także ukryć przed wścibskimi oczami wszelkie wady pomieszczenia.

Nie mniej popularna jest konstrukcja ścian w salonie o innej formie i właściwościach materiałów wykończeniowych: na przykład jedna ściana wykonana jest z kamienia jesionowego, z drugiej strony znajduje się płyta licowa, panele dekoracyjne lub tapeta.

Jeśli pozwalają na to warunki i finanse, możliwe jest umieszczenie w salonie wyjątkowych egzotycznych roślin. Zapewni to wyjątkowy smak pomieszczeniu w stylu fusion.

1
Przestronny salon w stylu fusion
Duży salon w beżowo-fioletowych odcieniach w stylu fusion

Kuchnia

Kuchnia w stylu fusion to design z kontrastującymi kolorami w wystroju ścian, podłóg i sufitów. Warunek obowiązkowy - użycie naczyń wykonanych z ceramiki, plastiku lub szkła, a także garnki z warzywami i kwiatami pokoju na parapetach. Aby dopełnić wnętrze kuchni w stylu fusion, możesz zainstalować oryginalny bar z oświetleniem, który sprawi, że atmosfera w pokoju będzie ciepła i magiczna.

Kuchnia z dużą wyspą w stylu fusion
Mała kuchnia w apartamencie typu studio w stylu fusion

Pokój do nauki

Ponownie, wszystkie te same elementy stylu, jak w projektowaniu innych części mieszkania w stylu fuzji: obecność bieli, kontrast kolorów i dekoracji ścian z różnych materiałów: płytek, drewna lub kamienia. Ale jednocześnie projekt biura (w przeciwieństwie do tego samego salonu) powinien być bardziej ascetyczny, aby nie rozpraszać właści
ciela od pracy. Tylko wszystkie najbardziej potrzebne. Niektóre przedmioty starożytności we wnętrzu są również dopuszczalne, ale powierzchnie wielopoziomowe (z reguły biuro jest wyposażone w mały pokój) będą zbędne.

Oświetlenie

Idealnym rozwiązaniem dla stylu fuzji jest całkowita odmowa zastosowania żyrandoli z wieloma żyrandolami w lokalu, bez względu na to, czy jest to salon, sypialnia czy kuchnia. Zamiast tego lepiej wybrać reflektor, który stworzy niepowtarzalny wystrój w pomieszczeniu z efektem małego show, gdzie jest miejsce na tajemnicze i patosowe nuty. Ponadto można umieścić kilka oryginalnych lamp bezpośrednio na podłodze.

Duży żyrandol i oświetlenie punktowe w salonie w stylu fusion

Styl fusion pozwala również:

 • tworzenie odważnego i oryginalnego wystroju za pomocą całego zestawu nietypowych lamp;
 • oświetlenie mebli, korzystanie ze stołowych lamp, lamp i kinkietów;
 • użycie kontrastujących urządzeń oświetleniowych, dzięki którym można uzyskać zarówno niewielkie, jak i duże dźwięki w ogólnym wnętrzu domu.
Mały żyrandol i oświetlenie punktowe w mieszkaniu w stylu fusion

Ważne informacje i porady od profesjonalistów

Jednym z głównych elementów tego kierunku - obecność dużego obszaru w mieszkaniu i połączenie białych płaszczyzn z dziennym światłem. Jeśli mówimy bardziej szczegółowo o materiałach, to oprócz materiałów naturalnych powinniśmy również zwrócić uwagę na:

 • "Chłopska" wersja projektu salonu, sypialni itp. - kompozycja ścian z bali i klasycznych mebli.
 • Złote lub srebrne elementy projektu (na przykład kafelki do sufitu). Będą bardzo korzystne, aby spojrzeć na tło trąbek świerkowych.
 • Oryginalny kominek w połączeniu ze spektakularną draperią ścian, która nada pomieszczeniu przytulny urok.
Pokój dziecięcy z elementami stylu fusion

By the way, draperia jest głównym narzędziem w stylu fusion. Dzięki dywanom, zasłonom, zasłonom i poduszkom muślinowym można przekształcić własny dom w prawdziwe "dzieło sztuki", nawet przy niewielkich kosztach finansowych.

Duży salon z bogatym wystrojem w stylu fusion

Jeszcze kilka przydatnych rekomendacji dla koneserów stylu fusion

Aby stworzyć harmonijne i niepowtarzalne wnętrze w salonie, kuchni lub sypialni, należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

 • Jednym z najbardziej rażących błędów w tym przypadku jest zagracenie przestrzeni. Wszystkie elementy projektu powinny podkreślać i ocieniać się wzajemnie (płytki na ścianach, nadające się do koloru na tapicerkę mebli itp.). Nie daj się ponieść emocjom i chęć zszokowania odwiedzających.
 • Kompletny i stylowy "obraz" można stworzyć nie za pomocą kreatywnej wyobraźni i lekkomyślnej odwagi, jak przy dobrym guście.
 • Ponadto chaotyczny projekt pomieszczeń jest absolutnie niedopuszczalny.
Połączony salon i jadalnia w stylu fusion

Fusion - wcale nie drogie wnętrze. Po zatrzymaniu się na tym wyborze trzeba uważnie przemyśleć nie tylko mieszanie wszystkich możliwych kierunków, ale także opracowanie tekstury stropów, a także wyrównanie powierzchni podłogi. Według wybitnych projektantów, ten styl charakteryzuje się obecnością dużych, jasnych okien, łukowych otworów i zaokrąglonych form sufitu.

Design w stylu fusion pozwala realizować dowolne, nawet najbardziej odważne pomysły, a także pokazywać własną wyobraźnię.

Wąski salon w stylu fusion z lśniącym sufitem
Sypialnia w spokojnych kolorach w stylu fusion
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 1