Wnętrze pokoju bez okien (21 zdjęć): spraw, aby pokój był przytulny i jasny

W nowoczesnych mieszkaniach o indywidualnym planowaniu lub przy przebudowie często znajdują się pokoje bez pojedynczego okna. Początkowo może to być kilka pokoi na zapleczu, garderoby, łazienki i inne nie główne pomieszczenia w domu, zazwyczaj niewielka powierzchnia. Realizując wnętrze tych pomieszczeń, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów, które pomogą zrekompensować brak naturalnego światła w nich i sprawić, że projekt będzie harmonijny. W artykule pokażemy, jak poprawnie zaprojektować pokój bez okien - na co zwrócić uwagę i jakie aspekty należy podjąć ostrożniej.

Tapety i zasłony we wnętrzu pokoju bez okien
Fresk w pokoju bez okien

Techniki projektowania

Zastanów się, za pomocą których technik projektowania i dekoracji możemy osiągnąć harmonię pomieszczeń bez okien:

Symuluj okno

Ta recepcja jest najczęstsza w małym pokoju. Tworzy bardzo realistyczne wrażenie obecności okna. W końcu brak okien psychicznie dotyka człowieka. Psycholodzy twierdzą nawet, że nawet jeśli po prostu narysujesz węgiel na ceglanej ścianie, narysuj okno na ścianie pokoju - to samo będzie miało pozytywny wpływ na nastrój i stan układu nerwowego. Metody imitacji:

 • Dla pewności możesz powiesić zasłony - w miejscu, w którym chcesz "okno". Pobliski wentylator może wywoływać wrażenie, że wiatr z ulicy trzęsie tymi zasłonami. A lampa za zasłoną podtrzyma wrażenie, że światło pochodzi z zewnątrz. W tym przypadku sama zasłona nie powinna być zbyt gęsta, jest lepsza - półprzezroczysta. W ten sposób można oprawić nawet salon lub sypialnię.
 • Jeśli powiesz duże zdjęcie w krajobrazie lub tematyce morskiej na ścianie małej kuchni lub sypialni, ta technika pomoże stworzyć wrażenie, że okno w pokoju jest obecne. Ale zdjęcie powinno być w świetle, lepiej - niebieskie, zielone odcienie. Fototapety z pejzażami i realistycznymi obrazami roślin robią to samo wrażenie - można je ozdobić salonem i sypialnią.
 • Doskonałym rozwiązaniem będzie obraz o tematyce miejskiej - na przykład - jasno oświetlona ulica Nowego Jorku lub inna metropolia. Taki obraz lub tapeta może stworzyć całkowicie autentyczne wrażenie widoku z okna. Taki projekt często można zobaczyć w telewizji, gdy gospodarz programu jest w studiu, ozdobiony realistycznym panelem. Wszyscy widzowie mają wrażenie, że za gospodarzem jest okno, w którym na przykład widoczna jest wieczorna Moskwa. Dzięki tej recepcji sypialnia lub przestrzeń małej kuchni bez okien będą grać w nowy sposób.
 • Doskonały pomysł na zdjęcie - idąc na odległość, w "nieskończoność", długą uliczkę. Ta metoda wizualnie rozszerza przestrzeń małego pomieszczenia bez okien - pokój wizualnie wzrośnie.
 • Specjalne listwy z tworzywa sztucznego - listwy, w których wbudowane jest oświetlenie, mogą sprawiać wrażenie, że w pokoju jest okno. Ta konstrukcja jest szczególnie dekoracyjna, gdy pomieszczenie jest wyłączone. Niezbyt nadaje się do kuchni, szczególnie - małej.
 • Użyj luster do dekoracji wnętrza. Ich zdolność odbijania światła, mogą całkowicie zastąpić okna. Ponadto rozszerzają wnętrze małego pokoju.
Symulacja okna z lustrem w pokoju

Fałszywe okno w salonie

Okno do następnego pokoju

 • Jeśli obecność okna jest dla ciebie niezwykle ważna, przytnij go do następnego pokoju. Dzięki temu możesz połączyć przestrzeń kuchni z jadalnią, sypialnią i gabinetem. W następnym pokoju okno będzie w każdym razie obecne - niewielka ilość naturalnego światła dostanie się do pokoju, który nie ma okien.
 • Jeśli zależy Ci na prywatności, to wewnętrzne okno może być zasłonięte żaluzjami lub ozdobnymi żaluzjami.
Okno do następnego pokoju we wnętrzu
Duże okno do kuchni z salonu

Witraż

 • Wraz z imitacją otworu okiennego witraże służą również jako stylowa dekoracyjna dekoracja wnętrz, odpowiednia do małego pokoju.
 • Za szkłem witrażowym można umieścić źródło sztucznego światła. Technika ta podkreśli witraż, sprawi, że przestrzeń w kuchni lub sypialni stanie się bardziej przestronna i elegancka.
 • Witraże tworzą doskonały nastrój ze względu na ich piękno i dekoracyjność, napędzają śledzionę, depresję i wyglądają oryginalnie.
 • Dekoracje witrażowe łazienki, kuchni, a nawet korytarza wyglądają świetnie.
Witraż we wnętrzu salonu bez okien

Cherry

Jest to specjalne okno, często wewnętrzne, które się nie otwiera. Taki szczegół wnętrza w czasach sowieckich był często używany między łazienką a kuchnią. Niedaleko sufitu znajdowało się małe okienko, często zdobione matowym szkłem. Ludzie, którzy żyją teraz w domach starej budowli, taka pawęż jeszcze tam jest. Podobny element, tylko w nowoczesnej interpretacji, można ozdobić i pomieszczenie bez okien, łącząc je z salonem i sypialnią.

Lampa łazienkowa w łazience wnętrza

Lampy

Są w stanie stworzyć w pokoju bez okien imitację naturalnego światła - jeśli zainstalujesz ukryty w oczach opraw. Mogą być umieszczone w specjalnych panelach w suficie, za szafkami i meblami. Wygląda na to, że oświetlenie rozproszone jest bardzo dekoracyjne, konstrukcja zapewnia miękkie otoczenie, które nie jest szkodliwe dla oczu - sypialnia lub salon jest przytulny i wygodny.

Użyj różnorodnych lamp - wszelkiego rodzaju modyfikacji i odmian. Użyj lampy podłogowe, kinkiety, oświetlenie punktowe, żyrandol, lampki nocne, lampy stołowe itp.

Zasłony i biały żyrandol w sypialni bez okien

Zasłony i biały żyrandol w sypialni bez okien

Podświetlenie

Dekoracyjne paski LED to świetna opcja, aby wprowadzić więcej światła do pomieszczenia bez okien. Możesz umieścić diody LED w dowolnym miejscu - na półkach, półkach, w szafkach itp. Mają doskonałą zdolność nadawania lekkości i lekkości meblom oraz odświeżania wnętrza kuchni lub salonu jako całości.

Jasne oświetlenie i lampy w sypialni bez okien
Oświetlenie w kuchni bez okien

Lustra

 • Ten detal wnętrza nadaje głębi pomieszczeniu, doskonale odbija światło, podwajając jego ilość.
 • Lustra są doskonałe do każdego wnętrza, bez względu na to, jaki styl jest urządzony. Różnice będą jedynie w postaci lusterek i konstrukcji ramy.
 • Doskonały odbiór - do umieszczenia w małym pokoju specjalnych paneli lustrzanych w pobliżu sufitu. Odzwierciedlają one światło, które wypełni całe pomieszczenie miękkim, rozproszonym światłem, sprawi, że jego projekt będzie znacznie lżejszy i wizualnie lżejszy.
 • Połączenie luster i lamp. Na przykład, mały kinkiet przymocowany do krawędzi lustra, stworzyć dwa razy więcej światła, ozdobić wnętrze.
Lustra w biurze bez okien
Lustra w salonie - sypialnia bez okien

Powierzchnie

Użycie w małym pomieszczeniu nie jest matowe i błyszczące. Mogą to być lakierowane półki, stoły, szafki itp. Światło odbija się w błyszczących powierzchniach i rozprasza się w całym salonie lub w kuchni.

Kontrastujące powierzchnie i duże lustro w łazience
Tapety w sypialni bez okien

Wskazówki

Kilka użytecznych punktów:

 • Dekorując pomieszczenie bez okien, użyj więcej lekkich elementów. Nie zagracajcie takiego pokoju ciemnymi ponurymi meblami i przedmiotami wystroju - w takim zakwaterowaniu w dosłownym znaczeniu tego słowa i przenośnym będzie "mało powietrza". Sufit w salonie lub kuchni bez okien jest koniecznie biały, a jego konstrukcja powinna być prosta.
 • Więcej szklanych powierzchni. Ten przezroczysty materiał tworzy lekkie i świeże wnętrze w małym pokoju. Możesz na przykład użyć szklanych blatów, drzwi do mebli, błyszczących szklanych bombek. Pokój dzienny, sypialnia lub inny pokój z przewagą szkła będzie wyglądał nowocześnie i wykwintnie.
 • Wykorzystuj w odpowiedni sposób tkaniny do wnętrza. W pokoju, w którym nie ma okna, gęste, ciężkie zasłony i zasłony, narzuty na łóżka nie są potrzebne. Sypialnia lub salon tekstylny powinien zachować "lekkie" wrażenie - tak delikatne, półprzezroczyste tkaniny przydadzą się przy okazji. Tekstylia mogą być, w tym i drapowane - liczne fałdy powietrzne dają pomieszczeniu bez okna nieważkości.
 • Jeśli pomieszczenie zawiera niszę ścienną, musi koniecznie mieć oddzielne źródło światła, może nie jedno. Taki projekt sprawi, że ten narożnik będzie wielką imitacją okna.
 • Chromowane i niklowane powierzchnie trafią "na boisko" w pokoju bez okna. Bardzo dobrze będą wyglądać, jeśli projekt pokoju zostanie zaprojektowany w stylu hi-tech lub minimalizmu.
Fototapety we wnętrzu salonu
Tapety w jasnym salonie
Fototapety w salonie z fałszywym oknem
Światła punktowe i oświetlenie we wnętrzu lekkiej kuchni
Darmowe przejście i matowe szkło pomiędzy kuchnią a jadalnią
Jasna dekoracja i jasne oświetlenie sypialni bez okien
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

41 − = 32