Tynk dekoracyjny “piasek” – złoto pustyni we wnętrzu (27 zdjęć)

Kiedy chcemy coś zmienić we własnym domu i mieszkaniu, chcemy, aby było coś wyjątkowego i niezwykłego. A zmęczony prostą tapetą, należy zwrócić uwagę na dekoracyjny tynk z piaskiem. Ten rodzaj powłoki ma swoje zalety, jest dość łatwy w obróbce, dlatego naprawa w domu przy pomocy takiego tynku może być wykonana samodzielnie bez pomocy mistrzów.

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Stiuk pod piaskiem

Rodzaje kompozycji

Tynk dekoracyjny "piasek" dzieli się na mat i perłę. Ściany pokryte farbą perłową mają aksamitny i jedwabisty wygląd. Formy perłowe mienią się odcieniami głównego tonu, ponieważ zawierają cząsteczki odbijające światło. Istnieje duży wybór takich preparatów, w których producenci mogą stosować jako dodatki i zmiażdżone muszle oraz różne cekiny, a także inne składniki.

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Ponadto. producenci reprezentują dziś szeroką gamę kolorów farb z efektem piasku.

Powierzchnie pokryte farbą z piasku przypominają gips wenecki. Oprócz podstawowych kolorów istnieją również srebrzyste, brązowe i złote odcienie imitujące powierzchnię metali.

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Charakterystyka i właściwości

Ostatnio dekoracyjny tynk z piaskiem kwarcowym stał się dość popularnym elementem wystroju pomieszczenia, i to nie tylko to. W końcu ma wiele zalet i ciekawych właściwości. Jako wypełniacz w tynku lub farbie można stosować piasek rzeczny lub kwarc oraz inne inkluzje w postaci iskier lub innych elementów.

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Główne zalety tynku z efektem piasku.

 • Długa żywotność i piękny wygląd. Taka powierzchnia będzie przechowywana na ścianach przez ponad 10 lat, bez utraty atrakcyjnego wyglądu i jasności. Farba nie wypala się i nie zmienia koloru pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego.
 • Przyjazny dla środowiska materiał, który nie szkodzi zdrowiu.
 • Duży wybór kolorów. Pozwoli ci to kupić dokładnie ten odcień, który pasuje do Twojego wnętrza i będzie pięknie wyglądał w pokoju.
 • Wszechstronność i prostota. Nie można kupić osobno i dekoracyjnego tynku, malować i kupić tylko jedną kompozycję, którą zastosujesz. Cena może być wyższa, ale w tym przypadku oszczędzasz czas naprawy. Praca z takim składem będzie w stanie nawet początkującego mistrza.
 • Powłoki rozpuszczalne w wodzie, które można łatwo nanosić na tynkowaną powierzchnię. Nawet jeśli farba przypadkowo się rozprzestrzeni, nie będzie trudno ją wyjąć.
 • Kompozycja zawiera substancje, które zapobiegają pojawianiu się pleśni na ścianach.
Stiuk pod piaskiem

Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i długą żywotność, powłoka ta jest stosowana na zewnątrz budynków, chociaż jest dość droga, ale mówi, że ten tynk jest wysokiej jakości i popytu.

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Zanim kupisz żądaną opcję, powinieneś zobaczyć, jak różne próbki będą wyglądać na ścianie i, w oparciu o to, wybrać właściwą.

Jeśli masz już farbę na ścianach, opcja przezroczystej mieszanki z odpryskami piasku lub błyszczy jest idealna. Ta warstwa po aplikacji nada Twoim ścianom zupeł
nie odmienny wygląd, a także doskonale chroni powierzchnię i przedłuża jej żywotność.

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Technologia aplikacji

Chociaż tynk z piaskiem kwarcowym nie ma żadnych problemów z aplikacją, nadal należy zadbać o przygotowanie powierzchni ścian.

Etapy przygotowania do aplikacji:

 1. Konieczne jest usunięcie z powierzchni wszystkich plam, zabrudzeń, śladów itp. Aby to zrobić, użyj odkurzacza budowlanego i specjalnych rozwiązań. Koniecznie sprawdź podłoże pod kątem pęknięć lub luźnych miejsc, w których tynk nie będzie prawidłowo się trzymał. Jeśli są takie wady, należy je usunąć, w przeciwnym razie będą one silnie widoczne na ścianie.
 2. Po usunięciu wszystkich uszkodzeń powierzchnia jest ponownie czyszczona i tynkowana tynkiem gipsowym. Gips na bazie cementu nie jest zalecany, ponieważ wysycha bardzo długo. Następnie powierzchnię wyrównuje się kitem akrylowym. A po szpachli powierzchnia jest czyszczona po raz ostatni.
 3. Aby malować piaskiem utrzymywanym na ścianie przez długi czas, nałóż podkład o głębokiej penetracji lub farbie wodnej, która będzie identyczna z główną. Taką kompozycję nanosi się w dwóch warstwach.
 4. Przygotowanie farby do aplikacji. Instrukcje wskażą, jak prawidłowo używać farby. Będzie musiał albo po prostu zamieszać, albo dodać trochę wody. Następnie farba jest nakładana na ścianę za pomocą futerka lub rolki z gwintem.
 5. Po nałożeniu farby należy odczekać kilka minut, aby wysuszyć warstwę. Następnie pobierany jest wałek piankowy o płytkiej strukturze, który pomaga uzyskać powierzchnię reliefową.
 6. Na końcu używa się szpatułki do tapet, która lekko maluje powierzchnię ściany farbą. Struktura powierzchni zależy również od kierunku szpatułki.
 7. Ostatnim krokiem jest poczekanie, aż farba wyschnie. To zajmuje jeden dzień, a następnie można wykorzystać powierzchnię.

Oczyść powierzchnię różnego rodzaju brudu za pomocą gąbki lub wilgotnej lub suchej szmatki. Lub możesz postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi farby użytej do pokrycia ściany.

1
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem

Łatwy w użyciu, nieszkodliwy, łatwy do pielęgnacji i atrakcyjny wygląd sprawia, że ​​tynk dekoracyjny z piaskiem jest popularny i popularny przez długi czas.

Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
Stiuk pod piaskiem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

36 − 26 =