Tkanina sufitowa z draperii (30 zdjęć): oryginalne pomysły na projekt

Stylowe, oryginalne i ekologiczne sufity z tkaniny. Taka dekoracja powie o delikatnym smaku mistrza, podkreśli ogólną stylistykę i kolorystyczne rozwiązanie pomieszczenia, nadając mu tożsamość i autentyczność. Jednak oprócz głównych zalet, przyjazności dla środowiska i piękna, ten pułap ma inne. O nich - łatwość instalacji, możliwości draperii z naturalnymi płótnami i specjalne sposoby dekoracji - przeczytaj w artykule.

Sufit tkaniny na tarasie
Dekoracja sufitu z tkaniny bordo

Trochę historii: sufit tkaniny lub skąd pochodzi

Mistrzowie starożytnej Armenii pracowali z płótnem, które zdobiło nie tylko ściany domów, ale i sufit. W tym czasie kolor ścian i "niebo nad głową" był taki sam, więc cienka bawełniana tkanina została zaimpregnowana kredą i rozciągnięta na ramie. Rezultatem jest idealnie gładka i płaska powierzchnia, która wyróżnia bogate domy.

Sufit zdobiony taśmami tkaninowymi

Niemal w ten sam sposób profesjonaliści pracowali w Egipcie, Grecji i Rzymie, używając jedwabnych tkanin. Tutaj monochromatyczny nie był już doceniany, ale wybrano tkaninę z ornamentem lub ozdobnym wzorem. Wyglądało to praktyczne, piękne i niepowtarzalne.

Biały dwupoziomowy sufit z tkaniny w salonie

Ludzkość, zapominając przez chwilę o sufitach napinanych, ponownie wróciła do nich za pomocą nowoczesnej technologii. W 1967 r. Francuzi udoskonalili kompozycję i metodę produkcji folii PVC do sufitu, a następnie przystąpili do sufitów z tkaniny. Dlatego obecnie sufity napinane są często nazywane "sufitami francuskimi".

Szwedzi twierdzą, że byli pierwszymi, którzy otworzyli świat z PVC na sufity napinane. Na pewno ten fakt jest nieznany.

Sufit z białej tkaniny w klasycznym wnętrzu
Szaro-biała tkanina sufitowa

Beżowo-brązowy sufit z tkaniny
Dekorowanie sufitu sypialni szmatką

Dekorowanie pokoju na uroczystości z kolorowymi wstążkami

Tkanina sufitowa: cechy i zalety TOP-5

Wysokiej jakości sufity napinane z tkaniny są w rzeczywistości tkaniną impregnowaną z obu stron polimerami. Takie "urządzenie" pozwala sufitom z tkanin mieć znaczną przewagę nad płótnem z PVC. Przyjrzyj się im i upewnij się, że twój wybór jest właściwy!

Biała i brązowa tkanina sufitowa w salonie

Są to:

  1. Wyjątkowa trwałość. Gry z poduszkami, otwieranie butelek z szampanem, drobne uszkodzenia mechaniczne nie mogą uszkodzić sufitu sukiennego. O ile nie jest specjalnie cięty ostrym nożem. Ta funkcja pozwala na przykład zastosować ją w pokoju nastolatków, którzy zawsze szukają czegoś nowego;
  2. Niezawodność i trwałość. Taki sufit nie ulega zużyciu, nie pęka, nie zmienia tekstury i koloru nawet przy bezpośrednim i stałym wystawieniu na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu można nie myśleć o remontach przez wiele lat;
  3. Niemożliwość zapłonu, brak nieprzyjemnego zapachu z płótna, gromadzenie się pyłu i przyciąganie elektryczności statycznej. Te cechy bezpieczeństwa mówią same za siebie;
  4. Temperatura pracy. Temperatury ujemne nie są powodem do porzucenia tego rodzaju sufitu. Dzięki temu można go zamontować nie tylko w salonie lub w kuchni, ale także na terenie ogrodu zimowego, balkonu lub loggii i cieszyć się doskonałością materiału;
  5. Rozmiar płótna. Kilka dekad temu, w erze lnu z PCW, trzeba było go spawać, aby uzyskać materiał do dużego pokoju. Tkanina z tkaniny ma szerokość 5,1 m, co pozwala bez przeszkód zamontować ją bez szwów w pomieszczeniu o tej samej szerokości.
Sufit z tkaniny z okrągłym elementem w salonie

Montaż sufitu napinanego z tkaniny odbywa się jedną z dwóch metod: clip-on lub zszywki. Pierwsza opcja jest bardziej doskonała i niezawodna, druga jest łatwiejsza do samodzielnego montażu. Jednak obie metody napinania taśmy mają wyraźną przewagę przed instalacją wykładziny PCW - jest to bezgłośność, brak elementu temperatury, czystość i dokładność. I nie martw się sprzątaniem po odejściu profesjonalistów!

Sufit tkaniny w zabytkowym wnętrzu

Uwaga: tkanina z tkaniny do instalacji na dużym obszarze będzie wymagać dodatkowego profilu łączącego. Szew na takim płótnie jest niemożliwy, więc instalacja będzie składała się z dwóch kawałków materiału.

Tkanina piękny sufit w jasnym pomieszczeniu
Rozciągliwy strop z tkaniny z kwiatami
Niezwykły sufit z dekoracją z tkaniny
Dekoracja sufitu za pomocą białej lekkiej tkaniny

Kolor i tekstura tkanin elastycznych: perfekcja bez końca

Nowoczesny sufit wykonany z tkaniny to matowa powierzchnia wykonana w ponad 40 odcieniach. Absolutnie biały sufit będzie wyglądał jak bielone, ale jasne kolory, terakota i pomarańcz, liliowy i bordowy, oliwkowy i niebieski stworzą grę kolorów, intryg, specjalnego nastroju, podczas gdy matowa powierzchnia "nie wyprzedzi" sama, pozwalając sufit to tylko tło. Tło, na którym oryginalne i jasne przedmioty wnętrza będą wyglądać świetnie!

Biały sufit z tkaniny w minimalistycznym salonie

Warto zauważyć, że producenci są zadowoleni ze swoich klientów nowymi produktami, oferując im:

  • satynowa tkanina. Dzięki drobno rozproszonemu reliefowi, ma perłowy połysk, optymalny do hali, przedpokoju i salonu;
  • Wariant tekstury składający się z tkaniny-siatki i tkaniny z wytłoczonym wzorem. Co ciekawe, stylowy i niebanalny!
  • suede suede lub cloth, imitujące skórę, aksamit, a nawet kamień. Taki sufit łatwo stanie się częścią wnętrza w dowolnym stylu: krajowym, nowoczesnym lub naturalnym.
Sufit z podświetleniem w salonie

Uwaga: przy wyborze sufitu należy zwrócić uwagę na producenta. Od tego wyboru zależy żywotność sufitu, stabilność koloru i wytrzymałość tkaniny.

Kontrastowe sufity z tkaniny w sypialni
Sufit z tkaniny w białej i niebieskiej sypialni
Dekoracja sufitu szmatką w pokoju relaksacyjnym
Duży pokój z sufitem z czerwonym obrusem

Naturalny len lub draperia sufitu za pomocą szmatki

Czy chcesz czegoś niezwykłego na terenie wiejskiego domu lub mieszkania w stylu eklektyzmu? Może to być draperia sufitu z tkaniną, która przyniesie nutę zabawy, zmysłowości, romansu do pokoju i obudzi wyobraźnię. Warto zauważyć, że ta metoda dekorowania sufitu jest dobra tylko na chwilę, na oficjalne wydarzenie lub uroczystą uroczystość. W każdym innym przypadku jest to kłopotliwe, zbyt kosztowne i niepraktyczne.

1
Sufit z tkaniny w przedszkolu

Sufit może być przykryty szmatką własnymi rękami. Wystarczy wybrać jeden ze sposobów mocowania płótna, który po zdarzeniu można łatwo usunąć. Jednocześnie należy wybrać len, brokat, szyfon, w tej samej kolorystyce iz tym samym wzorem, który podkreśli ogólny stylistykę uroczystości, jej motywy. W tym samym czasie wybrany kolor powinien być optymalny w płaszczyźnie psycho-emocjonalnej dla każdego gościa, nie powinien się martwić, gnębić i naciskać.

Sufit z tkaniny w korytarzu

Wybór dekoracji należy do Ciebie. Może to być kształt namiotu, sugerujący opadanie płótna ze środka sufitu i dalej wzdłuż ścian. Wyznaczenie miejsca takiego planu znacznie zmniejszy przestrzeń, dlatego należy zwrócić uwagę na powierzchnię pomieszczenia. Falista powierzchnia, stworzona z przezroczystego i lekkiego szyfonu, będzie dobrze wyglądać na terenie pomieszczenia, w którym dominuje światło naturalne. Ten projekt nada pomieszczeniu lekkości, objętości, a co za tym idzie, powagi. Jednym słowem, wybór dekoracji sufitu należy do Ciebie!

Tkanina w dekoracji sufitu
Projekt sypialni z serwetą
Tkanina z sufitu z rumianku
Biały sufit napinany w minimalistycznej sypialni
Dekoracja sufitu w sypialni za pomocą beżowej tkaniny
Dekoracja sufitu za pomocą białej, przezroczystej tkaniny
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

38 − = 35