Tapety w stylu malarstwa Van Gogha: niebanalna opowieść we wnętrzu (20 zdjęć)

Ludzie, którzy chcą nadać oryginalność wnętrzom salonu, sypialni, kuchni, pokoju dziecięcego, jako materiał dekoracyjny do ścian wybierają tapetę "Van Gogh". Może to być jasne, wyraziste, połączone lub kontrastowe, monofoniczne płótna, które powinny harmonijnie pasować do ogólnej sytuacji w pomieszczeniu.

Obrazy Van Gogha na tapecie

Obrazy słynnego holenderskiego malarza Van Gogha stały się inspirującą podstawą do stworzenia unikalnych tapet. Taki materiał dekoratorski do dekoracji ścian szczególnie ucieszy twórczych ludzi, którzy nie boją się eksperymentów i są gotowi podkreślić indywidualność tego stylu.

Tapety"Ван Гог" в детской
Tapety"Ван Гог" в интерьере дома

Na tapetę "Van Gogha" znajdują się epizodyczne lub pełne obrazy najlepszych dzieł mistrza. Kolekcja była martwa, krajobrazy, a także kompozycje kwiatowe, portrety w różnych odcieniach kolorów, wyraźnie naśladujące arcydzieła.

Tapety"Ван Гог" в гостиной
Tapety"Ван Гог" в интерьере

Dlaczego warto wybrać tapety z imitacją obrazów Van Gogha?

Tapeta "Van Gogh" jest coraz popularniejsza w dekorowaniu nowoczesnych pokoi. Jest to uzasadnione wieloma zaletami materiału wykończeniowego.

  • Człowiek ma wielką okazję podziwiać arcydzieło we własnym domu. Mogą to być pełne obrazy na tapecie lub poszczególne fragmenty skopiowane z dzieł mistrza. Kolekcja zawiera również modele monochromatyczne, które działają jako towarzysze, aby uzupełnić obraz pomieszczenia.
  • Każdy obraz to nie tylko piękny obraz przeniesiony z oryginału. Dzięki innowacyjnym technologiom udało się uzyskać doskonałą imitację starego płótna na bazie włókniny.
  • Aby uzyskać wytrzymałość i niezawodność materiału wykończeniowego, jest on pokryty specjalną warstwą ochronną. Dlatego tapetę można prać bez obawy o jej zepsucie lub rozbicie. Pozwoli ci to podziwiać piękno obrazów przez wiele lat.
  • Powłoka winylowa na płótnie umożliwia zastosowanie materiału wykończeniowego do ścian z jakimkolwiek uszkodzeniem mechanicznym.
  • Ważną rolę w selekcji odgrywa nie tylko obraz i kombinacja odcieni, a także tekstura materiałów. Kolekcja obejmuje modele średniej i wysokiej gęstości. W zależności od stanu dekorowanej powierzchni wybiera się odpowiednią tkaninę.
  • Popularność tapety van gogha polega na ich pełnej adaptacji do każdego stylu wnętrza. Ten materiał wykończeniowy świetnie prezentuje się na ścianach pomieszczeń o klasycznej lub nowoczesnej orientacji. Jest faworyzowany przez fanów baroku, Prowansji, Vintageów i wielu innych.

Ale chęć zobaczenia tapety "Van Gogh" we wnętrzu domu to za mało. Ważne jest, aby wiedzieć, które płótna pasują do wnętrza salonu, sypialni lub kuchni, pokoju dziecięcego.

Obraz Iris Van Gogh we wnętrzu salonu
Malarstwo Van Gogha we wnętrzu

Wskazówki dotyczące dekoracji salonu

Do salonu projektanci zalecają stosowanie tapety z obrazem kwiatów i zieleni. Wiadomo, że różne odcienie zieleni mają pozytywny wpływ na psychikę, nastrój osoby, a także wprowadzają komfort i spokój w otaczającą atmosferę. Przy wyborze warto pamiętać, że tapeta powinna znajdować się w centrum uwagi, niezależnie od wybranego stylu wnętrza. Dlatego należy preferować modele z kolorowym, dużym obrazem.

Ściany zdobionej tapetą "Van Gogha" nie mogą być zagracone sprzętem, półkami, dodatkowymi akcesoriami lub meblami. Materiał wykończeniowy ma zastosowanie do ścian pełnych, w których nie ma okien ani drzwi. Obraz stanie się jaśniejszy i przyciągnie uwagę.

Tapety"Ван Гог" на кухне
Tapety"Ван Гог" в интерьере квартиры

Jeśli wnętrze prezentuje się w stylu klasycznym, można go uzupełnić rysunkami z kolekcji na temat krajobrazów lub drzew migdałowych. Dotyczy to również pomieszczeń, w których przeważają kolory czarno-białe. Tapeta «Van Gogh» we wnętrzu takiego salonu doda oryginalności i podkreśli wykwintny smak właściciela.

Jeśli pokój jest reprezentowany przez jeden z nowoczesnych kierunków, możesz wybrać materiał wykończeniowy o jasnych kolorach i ich kompozycjach. Należy jednak ozdobić tylko jedną ścianę arcydziełem, a reszta powinna być pokryta prostą, ale zawsze monotonną tapetą. Mogą być ciemne lub lekkie, tak naprawdę nie ma to znaczenia.

Aby obraz był bardziej wyrazisty, projektantom zaleca się dekorowanie przestrzeni pomieszczenia podobnymi detalami na tapecie. Na przykład, jeśli słonecznik jest namalowany na płótnie, możesz umieścić duży wazon o tych samych kolorach na podłodze. Zrewitalizuje wnętrze, sprawi, że będzie bardziej żywy i piękny.

Drzewo migdałowe Van Gogha we wnętrzu
"Звездная ночь" Ван Гога в интерьере
Paleta kolorów tapet malarstwa Van Gogha

Wskazówki dotyczące dekoracji sypialni

Tapeta «V
an Gogh» we wnętrzu sypialni pomoże stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę relaksu. Na tę okazję wybierz krajobraz, motyw morski lub kompozycję kwiatową na ścianie, umieszczoną na czubku łóżka. W takim przypadku połączenie odcieni obrazu i tekstyliów powinno być w harmonii ze sobą.

1

Zwycięstwo będzie wyglądać jak rysunki kwitnących drzew w małej sypialni. Lepiej jest wkleić tapetę na ścianie naprzeciwko wejścia. Tak więc przestrzeń wydaje się nie mieć końca. Najlepszym rozwiązaniem jest obraz w pastelowych odcieniach z miękkimi szkicami. Przynoszą spokój ogólnej sytuacji i są nastawieni na odpoczynek.

Należy pamiętać, że w sypialni płótna nie powinny się wyraźnie wyróżniać i nitować oczy.

Panel we wnętrzu kuchni
Tapety"Подсолнухи" Ван Гога

Wskazówki dotyczące dekoracji kuchni

Najlepszym rozwiązaniem dla kuchni będą wszelkiego rodzaju martwe natury. Pomimo tego, że tapeta "Van Gogh" nie jest podatna na zabrudzenia, wchłaniająca zapachy i wilgoć, nie nadaje się do pokrycia wszystkich ścian w kuchni. Co najciekawsze, ten materiał wygląda obok stołu jadalnego. Jako towarzysze tapet możesz wybrać analogi winylu, charakteryzujące się wysoką odpornością na uszkodzenia i wypalenie.

Projekt tapet dla kuchni nie powinien być zbyt chwytliwy lub ponury. Wygrywające wyglądają na kwiatowe obrazy z rzadkimi powtórzeniami. Taka tapeta nie powinna rozpraszać uwagi członków rodziny i pożądane jest zharmonizowanie z analogami w całym wnętrzu domu.

Projektanci nie polecają kuchni, aby używała zdjęć motywów morskich lub portretów. Druga opcja jest preferowana tylko dla pomieszczeń w stylu awangardowym.

Szare tapety"Ван Гог"
Tapety"Ван Гог" в спальне

Wskazówki dotyczące ozdabiania pokoju dziecięcego

W przypadku pokoju dziecięcego ta opcja materiałów wykończeniowych nie jest całkowicie odpowiednia. Małe dziecko nie zrozumie zdjęć wielkiego mistrza. Jednak dla nastolatków dekorowanie ścian we własnym pokoju będzie bardzo interesujące. Możesz więc zaszczepić dziecku miłość do malarstwa i piękna w środowisku.

Tapety"Ван Гог" в интерьере спальни

Dobrym rozwiązaniem będzie wybór tapety na spokojne kolory, ponieważ nastolatka tutaj jest zaangażowana, odpoczywa, śpi. Tapeta "Van Gogh" we wnętrzu pokoju dziecięcego nie powinna być akcentem, skupiającym się na sobie. Dlatego warto podjąć bardzo ostrożne podejście do kwestii wyboru.

Tapeta z tkaniny"Ван Гог" в интерьере

Dla chłopca najlepszą opcją będzie ściana pokryta tapetą z wizerunkiem łodzi. Aby zapewnić harmonię we wnętrzu wystarczy dodać kilka elementów wystroju motywu morskiego. Na przykład można podnieść zasłony, koc z rysunkami kotwicy, muszli lub kierownicy.

Malowanie w formie drzewa migdałowego na krawężniku

Dla dziewczynki doskonałym wyborem będzie tapeta na ścianie z kwiatami i krajobrazami. Aby uzyskać pełną harmonię w pomieszczeniu, możesz dodać tekstylia, których odcienie powtarzają się na ścianach. Tutaj musisz użyć tapet-towarzyszy, przedstawionych w pastelowych kolorach.

Tapety"Ван Гог" в ванной

Mając określone informacje, każdy może wybrać najbardziej odpowiednią wersję materiału wykończeniowego z obrazem Van Gogha dla dowolnego pomieszczenia.

Zielona tapeta"Ван Гог"
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

5 + 5 =