Tapeta z tkaniny: luksusowe i eleganckie tekstury (34 zdjęcia)

Tapeta tekstylna lub tekstylna jest obecnie szczególnie popularna, ze względu na nienaganny wygląd, doskonałe właściwości techniczne i dekoracyjne. Istnieje wiele rodzajów tapety z tkaniny, wszystkie mają swoje specjalne cechy i cechy. W artykule zastanowimy się, jakie funkcje ma tapeta na tkaninie, jak je wybrać i jakie typy tej powłoki są najbardziej popularne.

Tapeta z tkaniny
Tapeta z tkaniny

Funkcje specjalne

Tapeta tekstylna to liczba materiałów wykończeniowych wysokiej klasy. Są w stanie nadać ekskluzywny i drogi wygląd każdemu pomieszczeniu, podnieść status domu, poczuć komfort i wygodę.

Ten rodzaj pokrycia ścian jest doskonałym rozwiązaniem do wnętrz w tradycyjnym stylu. Klasyka wydawała się specjalnie stworzona do połączenia z tymi tapetami.

Tapeta z tkaniny

Należy zauważyć, że tapeta tekstylna jest znana od dawna. W dawnych czasach było to pokrycie ścienne, które przycinało ściany i powierzchnię sufitu w pałacowych pokojach bogatych ludzi. W tym czasie tapeta była bardzo droga i wykonana w całości z naturalnych materiałów. Teraz, na szczęście, prawie każda kategoria obywateli może sobie pozwolić na taką dekorację mieszkania, ale nie można nazwać taniej tapety z tkaniny. Do dziś jest elitarnym materiałem wykończeniowym, chociaż tapeta tekstylna jest wytwarzana z materiałów sztucznych.

Tapeta z tkaniny

Tapeta z tkaniny na podłożu papierowym na ścianie klatki schodowej
Tapeta z tkaniny

Nowoczesna tapeta z tkaniny jest zwykle tkaniną dwuwarstwową, w której wierzch jest dekoracyjną warstwą tekstylną, a spód jest podstawą papierową. Im więcej naturalnych materiałów użytych do wytworzenia materiału, tym wyższa jego ostateczna cena.

Tapeta z tkaniny

Zalety i wady

Plusy

Niesamowicie bogaty i luksusowy wygląd tapety zasługuje na osobną linię. Często tapeta tekstylna to prawdziwe dzieło sztuki, które może znajdować się na ścianach. Są w stanie zamienić każde mieszkanie w prawdziwą komnatę pałacową, ale wymagają odpowiedniego środowiska. Tkanina do tapet ma bardzo różnorodne kolory i odbitki. Możesz wybrać odpowiednią osłonę ścienną do każdego wnętrza.

Tapeta z tkaniny

Tapeta tkankowa jest odporna na długotrwałą konserwację. Z czasem bledną, nie tracą swoich dekoracyjnych cech. Ta powłoka jest również odporna na naprężenia mechaniczne. Niektóre typy można nawet myć.

Tapeta z tkaniny

Tapeta tekstylna - ekologiczny materiał wykończeniowy, który pozwala używać ich do wklejania pokoi dziecięcych.

Materiał ma wysoką przepuszczalność powietrza. Ta jakość zapewnia optymalną swobodną cyrkulację powietrza, tak aby pod tapetą, na powierzchni ścian i sufitu, nie wystartował żuk, grzyb i pleśń nie pojawiają się.

Tapeta z tkaniny

Przeciw

Tapeta tekstylna nie jest zbyt odporna na bezpośrednie działanie światła słonecznego, wypala się, więc ryzykowne jest przyklejenie do niej słonecznego pomieszczenia - jasna powierzchnia może w końcu stać się wyblakła i nieatrakcyjna.

Tapeta z tkaniny

Materiał nie jest zbyt wodoodporny, ale istnieją już zmywalne typy, które z łatwością wytrzymują czyszczenie na mokro. Ponadto tapeta z tkaniny charakteryzuje się zwiększoną zdolnością do pochłaniania zapachów, kurzu, dlatego w pomieszczeniu o takiej powłoce ściennej palenie jest niepożądane. Do kuchni też się nie nadają - zapachy w tym pomieszczeniu pozostaną w grubości ścian i sufitu, a okresowo to poczujesz.

Tapeta z tkaniny

Jeśli tapeta z tkaniny jest zabrudzona lub ma tłustą plamę, trudno będzie pozbyć się tego zanieczyszczenia.

1
Tapeta z tkaniny

 

Tapeta z tkaniny

Tapetowanie tapety z tkaniny - proces jest dość skomplikowany i ma specjalne wymagania, lepiej skorzystać z usług specjalistów-finisherów, w przeciwnym razie możliwe będzie tylko zepsuć drogi materiał przez niezależną interwencję niepiśmiennika.

Tapeta z tkaniny

Należy zauważyć, że nauka nie stoi w miejscu, a teraz istnieją już wynalezione tekstylne materiały wykończeniowe, które nie mają wymienionych wad. Tak więc istnieją już tapety z tkaniny z powłoką przeciwpożarową, a także warianty tekstylne z impregnacją antystatyczną, która zmniejsza wchłanianie zapachów i kurzu.

Rodzaje

Welur

Ten typ jest podłożem papierowym, na którym jest nadrukowana warstwa, symulując różne aksamitne tekstury. Ta powłoka jest dość kosztowna i wymag
a starannej i starannej pielęgnacji. Jednocześnie jednak wyróżnia się tak niesamowitymi walorami dekoracyjnymi, że te ostatnie uzasadniają koszty finansowe i czasowe wielu osób.

Tapeta z tkaniny

Ciemne welurowe tapety w salonie

Welurowe tapety tekstylne szybko pochłaniają nieprzyjemne zapachy i nie są zbyt trwałe, dlatego najlepiej używać ich w sypialni - gdzie powłoka jest najmniej narażona na niekorzystne wpływy zewnętrzne.

Tapeta z tkaniny

Juta

Na dolnej stronie również papierowa podstawa, z góry - w specjalny sposób spleciona płócienna, twarda przędza. Ta powłoka jest dość teksturowana, więc z ich pomocą możesz ukryć małe nierówności i wady ścian i sufitów.

Tapeta z tkaniny

Powłoka z juty ma dobrą odporność na światło. Ponadto ma wysokie właściwości izolacji cieplnej i akustycznej. Powłoka jest przyjazna dla środowiska i nadaje się do pokoju dziecięcego.

Tapeta z tkaniny

Ta powłoka nie jest tak wybredna w pielęgnacji, jak poprzednia. Jutową tapetę można czyścić i normalny odkurzacz lub pędzel ręczny, można je również prać. Nie zaleca się stosowania juty w kuchni, ponieważ szybko pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Tapeta z tkaniny

Jest to idealna opcja do dekoracji ścian i sufitu apartamentu w tak popularnym obecnie ekologicznym stylu. Ze względu na interesującą fakturę, do wykończenia często stosuje się materiał wykończeniowy z juty.

Tapeta z tkaniny

Piórko

Jako warstwa wierzchnia w tym przypadku stosuje się naturalny filc lub polipropylen. Ten rodzaj powłoki jest bardzo trwały, może wytrzymać intensywne oświetlenie. Ponadto, ze względu na fakturę filcowe pokrycie jest w stanie ukryć nierówności ścian.

Tapeta z tkaniny

Filcowa tapeta w klatce w męskiej sypialni

Ta pokrywa ścienna i sufitowa jest przyjazna dla środowiska, ale szybko pochłania zapachy i przylega do nich kurz. W kuchni taka tapeta nie jest odpowiednia, ale jeśli otrzymasz produkt z polipropylenową warstwą wierzchnią, łatwiej będzie sobie poradzić z kurzem: za pomocą odkurzacza.

Tapeta z tkaniny

Pościel

Z przodu tego materiału są splecione włókna lniane. Tapeta z tkaniny na ściany z lnu, jak juta, ma doskonałą charakterystykę dźwiękową i żaroodporną, działa antybakteryjnie, dlatego polecana jest do pokojów dziecięcych i sypialni.

Tapeta z tkaniny
Tapeta z tkaniny

Ta powłoka silnie przyciąga sierść zwierzęcą, więc jeśli dom ma czworonożne zwierzęta, tapety lniane lepiej nie wybierać.

Tapeta z tkaniny

Ciemne aksamitne tapety o klasycznym wzorze w salonie
Tapeta z tkaniny

Silk

Tapeta z tkaniny

Najdroższy rodzaj tkaninowych pokryć ściennych. Twarz w tym przypadku to wiskoza lub jedwab. Ta wykładzina ścienna ma specjalny dekoracyjny i bogaty wybór luksusowych kolorów. Pokrycie jest bardzo drogie i wygląda statystycznie, nadaje ton całemu pomieszczeniu. Jedwabne tapety idealnie wpasowują się w klasyczne i historyczne wnętrza, idealnie komponując się ze stylami rokokowymi i barokowymi.

Tapeta z tkaniny
Tapeta z tkaniny
Tapeta z tkaniny

Jedwabna okładka jest odporna na wypalenie, łatwo się nią zająć w codziennym życiu, najczęściej te tapety można prać. Ze względu na ich wysokie walory dekoracyjne i "status" wklejały one pomieszczenia mieszkalne, biura i sypialnie.

Tapeta z tkaniny

Żakard

To, tak zwane bez szwu tapety. Ta funkcja pozwala stworzyć z materiału żakardowego pojedynczy materiał bez widocznych fug. To pokrycie ścienne produkowane jest w rolkach o znacznej szerokości, co pozwala zapewnić jego wizualną spójność.

Tapeta z tkaniny

Syntetyczny

Ten rodzaj powłoki jest cienką warstwą pianki, na którą nakłada się dowolną tkaninę. Są dobre, ponieważ nie wymagaj
ą wstępnego poziomowania ścian, same w sobie są doskonałym "prostownikiem". Są również doskonałymi izolatorami akustycznymi i często są ich zmywalne odmiany, co ułatwia opiekę.

Tapeta z tkaniny
Tapeta z tkaniny
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 75 = 78