Tapeta bez szwu tkanina – zapomniane klasyczne (28 zdjęć)

Chociaż ta metoda rejestracji jest dziś jedną z najbardziej zaawansowanych i popularnych, bezklejowych tapet zaczęła się wiele wieków temu. Tak zaprojektowano domy słynnej szlachty. Ciężka, ciężka tkanina została umieszczona na ścianach, a dzięki integralnej fakturze pomieszczenie zostało wykonane kompletnie i idealnie.

Klasyczna bezszwowa tapeta

Bezszwowa tapeta z kwiatami

Obecnie tapeta z tkanin bezszwowych jest najczęściej stosowana we wnętrzach wykonanych w stylu klasycznym lub w nowoczesnym stylu. Mogą to być monofilowe płótna lub całe obrazy o skomplikowanych kształtach. Najczęściej taki papier jest wykonywany przez całe pomieszczenie, ale istnieją warianty wnętrz, gdy tylko jedna ściana jest obramowana bezszwową tkaniną.

Jednolite szare tapety

Bezszwowa tapeta w stylu eleganckiego szyku

Bezszwowa tapeta w jadalni

W nowoczesnych wnętrzach są też nie tylko bezszwowe tapety na ściany, ale także opcje na sufit. Są one bardzo kosztowne i tylko specjaliści mogą montować takie projekty, ale wynik końcowy jest wart wszystkich inwestycji.

Bezszwowa tapeta z wystrojem

Bezszwowa tapeta z geometrycznymi drukami

1

Tekstura tkaniny tapety jest przyjemna w dotyku i dobrze utrzymuje ciepło, co pozwala stworzyć poczucie przytulności i spokoju w pokojach. Ponadto bezszwowa tapeta z tkaniny doskonale izoluje dźwięk, dlatego te powłoki są coraz częściej stosowane w sypialniach i pomieszczeniach roboczych.

Bezszwowa tekstylna tapeta

Tapeta bez szwu tkaniny

Bez szwu tapety

Odmiany bez szwu płótna

Tapeta tego typu może być wykonana w różnych odmianach: z jedwabiu, żakardu, lnu i innych nici. Taka różnorodność faktur powoduje powstawanie obfitości możliwych kolorów. Monochromatyczny, jasny, biały i beżowy, jasny i nietypowy - bezszwowa faktura pozwala tworzyć niepowtarzalne opcje aranżacji. Na przykład, jedwabne tapety są często udekorowane obrazami fantastycznych ptaków i kwitnących drzew, które będą wyglądać wspaniale, jeśli twoje wnętrze jest wykonane w orientalnym stylu.

Jednolite niebieskie tapety

Bezszwowa tapeta w salonie

Bezszwowa tapeta we wnętrzu

Dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na wybór gotowych kolorów, projektanci opracowali bezszwową tapetę do malowania. Dzięki takiej tapecie możesz nie tylko stworzyć własne wnętrze, ale także zmienić je w dowolnym momencie.

Bezszwowa tapeta w biurze

Bezszwowa brown tapeta

Bezszwowa tapeta z łabędziami

Tkanina dziecięca typu bezszwowego tapeta ma jasne i wesołe kolory, a także doskonale zachowuje ciepło w pomieszczeniu i chroni przed obcymi dźwiękami. Taką tapetę można używać zarówno w pokoju dla małych dzieci, jak i w lokalach dzieci w starszym wieku.

Bez szwu tapety w stylu art nouveau

Bezszwowa tapeta z ornamentem

Bezbarwny pastelowy odcień tapety

Przyklejony bez szwu tapety

Istotą bezszwowej tapety jest to, że są one umieszczane na powierzchni pojedynczej wstęgi, stąd trudności w klejeniu materiału, dlatego lepiej powierzyć tę procedurę profesjonalistom lub pracować z dużą firmą.

Bezszwowa tapeta z nadrukami

Bezszwowa tapeta w stylu Prowansji

Bezszwowa tapeta z kwiecistym wzorem

Przed sklejeniem bezszwowej tapety, jeszcze raz zmierz pomieszczenie, usuń wszystkie listwy i cokoły, zaopatrz się w niezbędne narzędzie. Do klejenia lepiej jest wybrać klej do ciężkich tapet, co zapewni lepszą przyczepność do powierzchni ściany.

Przylegają bez szwu tapety poziomo od podłogi do sufitu, płótno nie jest cięte. Cechą klejenia tego rodzaju tapety jest to, że w trakcie pracy wszystkie drzwi, okna i inne otwory w pokoju są wklejane. W końcowym etapie przecinają kontur.

Bezszwowa tapeta z wzorem

Bezszwowa różowa tapeta

Bezszwowa tapeta z różami

Tak więc algorytm do pracy z bezszwową tkaniną:

  1. Wyczyść ściany i rogi. W razie potrzeby wyrównaj i wykonaj dodatkowe przygotowanie powierzchni.
  2. Wyjmij listwy, cokoły, bagietki.
  3. Przeturlaj się w miejscu, w którym rozpocznie się praca. Najczęściej jest to kącik, w którym wszystkie masywne meble będą znajdować się w przyszłości.
  4. Nałóż klej na powierzchnię do dwóch metrów i załóż szmatkę.
  5. Mocno dociśnij płótno do ściany, górne i dolne mocowanie za pomocą specjalnych listew, dzięki temu powierzchnia pozostanie po wyschnięciu.
  6. Odkręć rolkę i przyklej ją dalej wzdłuż obwodu pomieszczenia, mocno dociskając do ściany i mocując. Co dwa metry sprawdź pionowość płótna za pomocą poziomu lasera lub linii pionu.
  7. Gdy powrócisz do punktu odniesienia, musisz naprawić płótno w taki sposób, aby szew był ledwo widoczny.
  8. Nadwyżki cięcia, cięcia okien i drzwi.
  9. Reiki należy czyścić dopiero po całkowitym wyschnięciu płótna i zamocowaniu go na powierzchni.
  10. Zainstaluj usunięte listwy i cokoły.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że procedura klejenia jest bardzo prosta, jednak wrażenie to jest błędne. Lepiej powierzyć tę pracę zespołowi konstrukcyjnemu złożonemu z kilku osób, ponieważ proces wymaga skoordynowanej koordynacji na całym obwodzie pomieszczenia i ma zwiększone obciążenie mocy - bezszwowa tapeta jest najczęściej produkowana przez rolki 50 m.

Bezszwowa tapeta z orientalnym wzorem

Bezszwowa zielona tapeta

Bezszwowa tapeta ze złotem

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

84 − 81 =