Tabela konsol: projekt i funkcjonalność (36 zdjęć)

Stół konsolowy można nazwać nowością "powracającą" w nowoczesnym designie. Wielu kojarzy ją ze świeckimi salonami minionych epok. Ich korzenie sięgają renesansu i panowania "króla słońca" Ludwika XIV.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Wtedy można je było spotkać tylko w eleganckich pałacach. Dzisiaj projektanci oferują nam szeroką gamę prostszych i bardziej funkcjonalnych stołów. Nie wiele osób chce, aby włączyć swój dom w muzeum, a teraz tabelę konsoli we wnętrzu - jest to raczej klasyczny podstawowy element, a nie towarem luksusowym.

Tabela konsoli

Co to jest?

Stół konsoli - wąski stół lub stojak o długiej formie. Często są przymocowane do ściany i mają od 1 do 4 nóżek. Ale można również znaleźć stabilne modele, które mogą działać niezależnie. Ich wysokość wynosi 70-110 cm. Wysokie są zwykle używane do celów dekoracyjnych, ale jeśli planujesz siedzieć za nimi, powinieneś wybrać niższy.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Do produkcji nowoczesnych stołów stosuj różnorodne materiały: metal, drewno, plastik, marmur, a nawet szkło.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Zalety konsoli stołowej:

  • estetyka;
  • zwartość;
  • wielofunkcyjność;
  • mały rozmiar;
  • dynamizm w kategoriach stylów;
Tabela konsoli

Rodzaje tabel - konsola

Główną zaletą takich stołów jest ich zwartość. Tabele typu konsoli mogą łączyć funkcje jadalni, biurka komputerowego i stołu na korytarzu. Często dla właścicieli małych mieszkań problemem staje się problem wolnej przestrzeni.

Tabela konsoli

W takich przypadkach bardzo przydatny jest konsolowy stół-transformator. Transformator - to stolik przesuwny, w swojej zwykłej formie nie różni się od prostej konsoli. Różnica polega na tym, że ma specjalny mechanizm przesuwny, a także 2-3 wkładki. W formie rozwiniętej zamienia się w dość duży stół jadalny, który może pomieścić do 12 osób. Ponadto jego konstrukcja umożliwia połączenie komputera i stołu gościnnego.

Tabela konsoli

Liczba wkładek może być zmieniana według własnego uznania. Zatem długość stołu może wynosić od 45 cm do 195 cm.

Tabela konsoli

Zastosowanie stołów konsolowych we wnętrzu

Ze względu na swoją wszechstronność mogą być stosowane w dowolnej części domu. W zależności od pokoju, istnieją pewne niuanse i zalecenia, które pomogą ci wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Rozważmy je poniżej.

Tabela konsoli

Stół konsolowy na korytarzu

Bardzo często w korytarzu używany jest stół typu konsola. Zajmuje mało miejsca i dobrze mieści się w największym pomieszczeniu. Jeśli masz dość wąski korytarz, lepiej wybrać jasne odcienie. Idealnie nadaje się do przechowywania wszelkiego rodzaju drobiazgów, kosmetyków i papierów. Pod stołem konsoli zmieści się para otomanek, co jest bardzo przydatne w przedpokoju.

1
Tabela konsoli
Tabela konsoli

Jako elementy dekoracyjne możesz układać kwiaty, wazony, świece lub zdjęcia rodzinne. A także może być uzupełniony lustrem, piękną lampą stołową lub kinkietami ściennymi. Ta kombinacja stworzy czarującą i przytulną atmosferę w pokoju i, oczywiście, zmieni każdy nieokreślony kąt.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Konsola w salonie

Oryginalny model stołu konsolowego zawsze z powodzeniem wpasowuje się w wystrój salonu. Nie bój się eksperymentować ze stylami. Spróbuj połączyć na przykład zaawansowaną technologię z wiejskim stylem i zobacz, co się stanie. Odważne decyzje uczynią Twój salon bardziej atrakcyjnym i dynamicznym.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Idealnym pomysłem jest umiesz
czenie stołu konsolowego za sofą.

Będzie mu bardzo wygodnie umieścić książkę lub postawić filiżankę kawy, bez obawy, że zrzuci ją na sofę. Ponadto, pokój wygląda o wiele wygodniej. Teraz możesz wybrać wiele wariantów stołów vintage, luksusowych, złoconych i minimalistycznych.

Tabela konsoli

Podczas kolacji stół konsolowy może służyć do serwowania lub jako stolik barowy. Konsolowy stół przesuwny stanie się wspaniałą jadalnią i pomieści do 12 osób.

Tabela konsoli

Konsola w sypialni

W sypialni konsola staje się wspaniałą toaletką. Dodaj do tego lustro w luksusowej oprawie, uroczą lampę, a stanie się ulubionym miejscem do nakładania makijażu.

Jeśli twoja sypialnia jest również biurem, konsola może być z łatwością używana jako biurko lub biurko komputerowe.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Stolik konsolowy w kuchni

W kuchni taki stół może doskonale zastąpić ladę barową. Jeśli jedna ściana jest pusta i nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować szafkę lub krawężnik, stół konsoli będzie doskonałym rozwiązaniem problemu. Może być stosowany jako element dekoracyjny i jako mini-bufet.

Tabela konsoli

Konsola w ozdabianiu pokoju

Tabele konsol są często używane do wypełniania pustej przestrzeni. Biorąc pod uwagę, że główną zaletą jest kompaktowość, można ją umieścić dosłownie w dowolnym miejscu. Na przykład stół konsolowy świetnie prezentuje się na schodach, zwłaszcza drewniane modele ręcznej roboty. Mogą ozdobić wąski korytarz lub wolną przegrodę.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

W ten sposób elementem dekoracyjnym jest sama konsola i jej rama. W rezultacie stół staje się nie tylko atrybutem mebli, ale prawdziwym obiektem sztuki. Między innymi może być używany do maskowania grzejników.

Tabela konsoli
Tabela konsoli
Tabela konsoli

Konsola idealnie nadaje się do dekoracji strefy telewizyjnej. Na takim stole nie jest trudno umieścić system stereo lub jakąkolwiek inną elektronikę, a będzie wyglądać bardzo stylowo i schludnie.

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Jeśli kanapa znajduje się przy ścianie, stół konsolowy znajduje się między nimi. W ten sposób powstaje dodatkowa przestrzeń na książki, lampy lub zdjęcia rodzinne.

Tabela konsoli

Mały rozmiar czyni go optymalnym jako kontrast kolorów. Zawsze można użyć neutralnego biały stół konsoli, to nie będzie wyglądać mniej opłacalne, ale jasny kolor nadać nutę uroku mieszkania. Między innymi, ich modne do dekoracji lub stworzyć imitację stole konsoli koronki (przymocowana do ściany tylko półki i nogi są utworzone z listew lub po prostu dorisovyvayut).

Tabela konsoli
Tabela konsoli

Na pierwszy rzut oka, stół konsola - bardzo prosty i low-key rzeczą, ale w rzeczywistości zakres jego stosowania jest znacznie szerszy niż moglibyśmy się spodziewać. Łącząc walory estetyczne i funkcjonalność, stół konsoli będzie doskonałym dodatkiem do wnętrza każdego pomieszczenia.

Tabela konsoli
Tabela konsoli
Tabela konsoli
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 72 = 79