Szklane półki we wnętrzu (54 zdjęcia): rodzaje, wygląd i układ

Meble ze szkła wyglądają elegancko i stylowo, dzięki czemu idealnie pasują do każdego nowoczesnego wnętrza. Dlatego szklane półki na ścianie weszły w modę, która wytrzymuje znaczne obciążenia, mimo pozornej kruchości. Szczególnie dobrze pasują do wystroju niewielkich pomieszczeń, ponieważ ze względu na ich przejrzystość nie zabierają miejsca z pokoju.

Zorientowana we wnętrzu szklana półka z książkami

Dekoracyjne szklane półki

Projektowanie szklanych półek

Zalety szklanych półek

Szklane półki idealnie nadają się do umieszczania książek, luksusowych towarów, usług, kryształów lub po prostu pięknych naczyń - wszystkie te rzeczy, które właściciel chce udekorować wnętrze. Przezroczysta półka umożliwia łatwe przeglądanie tych przedmiotów ze wszystkich stron.

Duże szklane półki we wnętrzu domu

Duże szklane półki we wnętrzu domu

Półka szklana

Szklane półki w salonie

Główne zalety szklanych półek:

 • szkło, w przeciwieństwie do drewna, nie boi się wysokiej wilgotności;
 • odporny na grzyby i inne mikroorganizmy;
 • łatwe do czyszczenia (jeśli powierzchnia nie jest matowana);
 • nawet najmniejsze zanieczyszczenie jest wyraźnie widoczne;
 • upraszcza wdrażanie własnych pomysłów na projekt;
 • dobry przegląd pod każdym kątem.

Szklane półki na ścianie służą nie tylko do celów praktycznych, ale również dekorują pomieszczenie, w którym się znajdują. Doskonale łączą się z lustrami, zwiększając ilość widocznej przestrzeni, a jeśli na nich kładziemy kwiaty - nie ocieniają światła słonecznego. Jeśli półka nie jest wystarczająco oświetlona, ​​możesz uzupełnić jej projekt o oświetlenie LED, dzięki czemu będzie błyszczał wszystkimi kolorami tęczy.

Piękne szklane półki na przybory kuchenne

Piękne szklane półki na przybory kuchenne

Szklane półki we wnętrzu

Szklane półki na metalowych łącznikach

1

Szklane półki w kuchni

Kwadratowe szklane półki

Jakie są szklane półki

Ponieważ funkcje mebli szklanych są nie tylko praktyczne, ale także estetyczne, na rynku dostępne są różne rodzaje szklanych półek, które ozdobią każde wnętrze. W formie mogą to być minimalistyczne prostokąty ze szkła, półki narożne, trójkąty, klasyczne "pudełka", modularne konstrukcje lub niezwykłe kręcone półki, podkreślające cechy wnętrza.

Różnorodne formy uzupełniają różne opcje dekorowania samego materiału:

 • tonowanie;
 • Fasetowane przetwarzanie krawędzi;
 • matowanie, stosowanie rysunków;
 • twórcze kompozycje witrażowe;
 • Podświetlenie LED.
Szklane półki na ścianie w salonie

Szklane półki w stylu loftu

Półki szklane matowe

Szklane półki na metalowej ramie

Szklane półki w stylu Art Nouveau

Aby nadać wnętrzu indywidualny charakter, zastosowano różnorodne rozwiązania projektowe: specjalną formę półek, szkło wygięte w wysokiej temperaturze, kombinację elementów o różnej grubości, kolorze i fakturze, kute łączniki wykonane z metalu. W modzie, a także w wielu opcjach oświetleniowych, doskonale łączy się ze szkłem i podobnymi materiałami.

Wcześniej oświetlenie półek odbywało się na energooszczędnych lampach, które zużywały dużo energii elektrycznej i okresowo znikały. Dzięki rozwojowi technologii białe diody LED zastąpiły białe lampy, które są o wiele bardziej organiczne w każdym wystroju. Małe diody LED zużywają znacznie mniej energii i różnią się od lamp o wysokiej trwałości.

Szklane półki w małym biurze

Szklane półki na ścianie

Szklane półki z podświetleniem

Funkcjonalność i tryb umieszczania

Regały na książki

Pierwszą rzeczą związaną z jakimkolwiek pułkiem są książki. Dlatego w przypadku książek zakres półek jest najbardziej rozległy. Możesz wybrać modele klasycznego kształtu, naścienne
mini-szafy lub stylowe półki - wieże, które oszczędnie konsumują przestrzeń na ścianie i harmonijnie pasują do każdego projektu.

Szklane półki na książki w każdym wnętrzu wyglądają bardziej wytwornie niż drewniane, szczególnie jeśli umieszczasz na nich różne elementy dekoracyjne, przedmioty kolekcjonerskie, kubki, nagrody i inne wartości osobiste. Ponieważ książki mogą być dość masywne, półki dla nich są zwykle wykonane ze szkła hartowanego, co pozwala im wytrzymać do 15 kilogramów.

Półki na książki wykonane ze szkła w salonie
Białe półki ze szklanymi półkami

Szklane półki wiszące

Półki szklane prostokątne

Szklane półki w stylu retro

Szklana półka na telewizor

Stylowa szklana półka pozwoli ci zainstalować telewizor bez użycia tradycyjnych elementów mocujących, a jednocześnie idealnie wpisze się w każde nowoczesne wnętrze. Najważniejsze jest to, że jest wykonana z wysokiej jakości i wytrzymałego szkła.

Asortyment odpowiednich półek jest bardzo szeroki. Szczególnie dobrze przyciemniane modele, a także połączone struktury ze szkła i drewna lub szkła i metalu. Dla tych, którzy chcą wyposażyć stylowy zestaw kina domowego, półki modułowe są w sprzedaży. Stanowią miejsce na telewizor, a także specjalne biura, w których będzie przechowywany odtwarzacz DVD i wybrane ulubione płyty.

Stolik nocny do telewizora z półką szklaną

Półka ze szklanymi półkami

Stół konsoli ze szklaną półką

Szklana szafka

Wąskie szklane półki

Półki na kwiaty

Piękna kompozycja kwiatowa jest w stanie przekształcić każde wnętrze. W nowoczesnym stylu, kwiaty najbardziej harmonijnie pasują, znajdujące się na szklanej półce. Asortyment takich półek na kwiaty jest również bardzo zróżnicowany. Są wysokie kwiaciarnie od podłogi do sufitu, zwykłe szklane półki na ścianie i specjalne modele zaprojektowane do umieszczenia przed oknem.

Wykorzystując półki ze szkła, aby zrealizować swoje kreatywne pomysły, możesz stworzyć prawdziwą szklarnię w mieszkaniu o dużej liczbie kolorów, ponieważ szkło prawie nie tworzy przeszkód dla światła słonecznego. W projektowaniu półek kwiatowych ze szkła wyglądają modele kątowe i wiszące, dobrze udekorowane kutymi elementami.

Szklane półki na kwiaty i więcej

Szklane półki w łazience

Szklane zaokrąglone półki

Wiszące szklane półki

Te niezwykłe półki nie są przymocowane bezpośrednio do ściany, lecz do sufitu - za pomocą specjalnych wieszaków, co pozwala w dowolnym momencie dostosować ich wysokość. Najbardziej stylowe modele z zawiasami są zaprojektowane w taki sposób, że wydają się zawieszać w powietrzu bez wsparcia. W tym stylu można zaprojektować półki z książkami lub kwiatami, które stworzą piękne kompozycje, które nie obciążą projektu pomieszczenia.

Wiszące szklane półki we wnętrzu kuchni

Szklane półki w łazience

W łazience nie da się obejść bez szklanych półek, ponieważ większość innych materiałów nie toleruje wilgoci, a nawet produkty z tworzyw sztucznych pogarszają się bardzo szybko w takich warunkach. Szkło ma absolutną stabilność, jest doskonale widoczne wszelkie zanieczyszczenia i jest łatwo myte. Dlatego wszystkie akcesoria prysznicowe są tradycyjnie umieszczone na szklanych półkach o różnych kształtach.

Tak niezwykła szklana półka nadaje się również do łazienki

Ukryj jakieś intymne drobiazgi, które pomogą ozdobnym półkom, wyposażone w dodatkową zasłonę z kleju, i udekoruj je pomogą kutym elementom wystroju. Jeśli chcesz umieścić w łazience kilka masywnych przedmiotów, zwróć uwagę na mocne i stabilne półki narożne. Są łatwe do zainstalowania, wyglądają stylowo i spełniają zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne.

Szklane półki w łazience

Szklane półki z odpowiednim doborem będą jednym z najbardziej udanych elementów każdego wnętrza. Przestrzeń do realizacji twórczych pomysłów jest po prostu nieograniczona. Mogą dekorować ściany w hali lub w jakimkolwiek innym pomieszczeniu, dlatego ogólna konstrukcja pomieszczenia przyniesie korzyści. Dzięki bogatemu asortymentowi prezentowanemu dziś na rynku nowoczesne banknoty mogą być wprowadzane do każdego wnętrza.

Szklane półki w salonie na akcesoria dekoracyjne
Piękne półki ze szklanymi półkami
Uniwersalne półki z ciemnego szkła w salonie

Wybór zdjęć

Półki ze szkła do przechowywania kosmetyków i ręczników
Małe półki na artykuły dekoracyjne w salonie
Półka w łazience z półką
Szklane półki na akcesoria łazienkowe
Biały krawężnik ze szklanymi półkami w salonie
Półka ze szklanymi półkami - do książek i ramek ze zdjęciem
Niezwykła kompozycja szklanych półek
Półka łazienkowa z uchwytem na ręczniki
Ciekawy wystrój półek w salonie

Ciekawy wystrój półek w salonie
Półka z kolorowymi szklanymi elementami do dekoracji wnętrz
Szklane półki w łazience
Połączenie szklanych półek na różne przedmioty
Niezwykła forma półek do stworzenia ciekawego wnętrza salonu
Półki na kółkach w salonie
Czerwona półka szklana
Półka do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych, książek i innych rzeczy
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

55 − 53 =