Szafy Radius – nowa geometria domu (20 zdjęć)

Wartość tradycyjnej szafy w sytuacji nowoczesnych mebli jest trudna do przeszacowania. Jednak w meblach pojawiają się nowe kształty i linie, stosowane są różne technologie obróbki powierzchni. Znajome obiekty zyskują oryginalny wygląd, zmieniają geometrię pomieszczenia. Szafy i przegródki Radius stworzyły cały trend w aranżacji wnętrz - promień linii.

Szafa Radius
Szafa Radius

Zalety coupe przesuwnych drzwi

 • Zwartość - przestrzeń pomieszczenia jest racjonalnie wykorzystana, a przestrzeń zaoszczędzona - nie ma miejsca na otwarcie drzwi. Różnorodne konstrukcje ślizgowe (jedno-, dwu-, trzydrzwiowe) ułatwiają dostęp do rzeczy leżących na półkach.
Szafa Radius
Szafa Radius
 • Estetyka - modele mebli gotowe do użycia odtwarzają wystrój pomieszczenia, tworzą nastrój pomieszczenia, łączą się z różnymi wnętrzami. Dzięki powtarzalności linii podwieszanego sufitu lub podłogi modele harmonijnie pasują do każdej sytuacji.
Szafa Radius
Szafa Radius
 • Wszechstronność - możesz wybrać meble pasujące do pokoi dziecięcych, biur, korytarzy, salonu lub sypialni.
Szafa Radius
 • Wielofunkcyjność - projekty mogą być używane jako garderoby, biblioteki lub regały biblioteczne lub mogą uczestniczyć w zagospodarowaniu przestrzennym.
Szafa Radius

Napełnianie szaf przesuwno-drzwiowych typu promieniowego

Schematy lokalizacji półek i biur są budowane zgodnie z pragnieniami i preferencjami właścicieli. W oddzielnych sekcjach wewnątrz struktury można umieścić sprzęt AGD, umieścić sprzęt sportowy, a nawet wyposażyć kompaktowe miejsce pracy. Szuflady są pożądane, aby zamówić strukturę siatki - to zapewni naturalną wentylację rzeczy.

Wizualna zmiana geometrii pomieszczenia - szafka narożna o bokach o różnej długości może wizualnie uczynić kwadratowy pokój prostokątnym.

Szafa Radius
Szafa Radius

Projekty gabinetów: rodzaje, zalety i wady

Na rynku mebli proponuje się dwa rodzaje szafek do instalacji.

 • Produkt ciała jest oddzielną jednostką mebli, która ma tylne i boczne ściany, dach, spód, fasady. Zalety: projekt można przemieszczać po pokoju, instalując go w dowolnej części pomieszczenia, wygodnie jest wykonać jakościowy montaż konstrukcji i starannie dopasować drzwi. Minusy: do produkcji potrzeba więcej materiałów, a wewnętrzna objętość produktu zostaje zjedzona przez ściany.
 • Wbudowana opcja jest instalowana we wnękach ściennych / płyt gipsowych i całkowicie zajmuje przydzieloną przestrzeń. Plusy: brak dachu / dna, ściany zmniejszają koszty budowy, możliwość montażu w dowolnym rozmiarze. Cena produktu jest znacznie zmniejszona poprzez instalację metalowych prętów z przymocowanymi do nich koszykami. Minusy: Szafka wykonana jest pod otworem o określonych rozmiarach; nie można go zmienić, ale można go tylko zdemontować.
Szafa Radius
Szafa Radius

Zakres szafek

Główną cechą szaf coupe promienie jest różnorodność kształtów. Jeśli używasz asymetrii podczas wyboru projektu, możesz wizualnie zmienić geometrię pomieszczenia. W zależności od linii gięcia dla prowadnicy drzwi wyróżnia się następujące typy produktów:

 • Concave - najlepszy wybór do aranżacji przestrzeni w rogach pomieszczenia. Modele te zmiękczają geometrię pomieszczenia i nie zakłócają obszaru. Najbardziej odpowiednie opcje to zainstalowanie takiej szafy w sypialni lub w pokoju dziecinnym. Takie meble sprawiają, że pokój jest przytulny i okrągły;
 • Wypukła szafka jest bardziej praktyczna do zainstalowania w małym pomieszczeniu, ponieważ konstrukcja nie wykorzystuje dużej szerokości. Odpowiednią opcją jest zainstalowanie obudowy promienia w korytarzu;
 • Zakrzywione (naprzemiennie wypukłe / wklęsłe). W przypadku tych modeli najbardziej odpowiednie miejsce do montażu znajduje się wzdłuż ściany. Optymalne jest umieszczenie połączonej szafki z promieniami w pokoju dziennym. Meble te doskonale uzupełnią wnętrze pomieszczeń o średnich / dużych powierzchniach.
Szafa Radius
Szafa Radius

Charakterystyka szafek: rodzaje mocowania drzwi i warianty dekoracji fasad

Drzwi konstrukcji składają się z ramy (aluminium / stal), w którą wkłada się materiał elewacyjny. Boczna pionowa strona ramy służy również jako uchwyt do przesuwania drzwi. Sekcje są przesuwane poprzez przesuwanie rolek wzdłuż specjalnych prowa
dnic wzdłuż otworu konstrukcji. Mechanizmy do drzwi są wykonywane na zamówienie, ponieważ prowadnice mogą mieć różne promienie.

Szafa Radius

Metody instalacji drzwi

Stosowane są dwa rodzaje mocowania drzwi.

Top-hung

Prowadnica jest przymocowana do sufitu lub przymocowana do ściany. Zalety - szafka Radius jest zainstalowana bez progów. Wada - nie można zamontować w pomieszczeniach z wiszącymi lub gipsowo-kartonowymi sufitami.

Szafa Radius

Opuść łożysko

Przewodnik jest przymocowany do podłogi lub specjalnie przygotowanego podium. Godność - możliwość instalacji w pomieszczeniach z podwieszanym sufitem. Wada - kurz może gromadzić się w prowadnicach. Nagromadzenie niewielkiej ściółki dodatkowo utrudni przesuwanie się drzwi.

Szafa Radius

Tkaniny na fasady: rodzaje i krótki opis

Głównym wymaganiem dla materiału elewacyjnego jest możliwość utrzymania danego zakrzywionego kształtu przez cały okres eksploatacji. Najczęstsze warianty skrzydła bramy to:

 • szkło akrylowe z technologią drukowania zdjęć. Wybrane obrazy są drukowane na wielkoformatowej drukarce i zachowują klarowność linii. Specjalny efekt uzyskuje się za pomocą specjalnych farb, które polimeryzują pod działaniem ultrafioletu. W rezultacie obraz zyskuje łatwą wizualną głośność. Szafa Radius z fotograficznym nadrukiem może nadać pomieszczeniu dynamiczny charakter lub nadać pomieszczeniu romantyczny nastrój;
 • wygięte panele z MDF (sprasowane drewno trociny impregnowane żywicami węglikowymi). Dekorowanie płyt można wykonać poprzez malowanie, licowanie, laminowanie. Powierzchnia płótna jest błyszcząca / gładka lub imituje teksturę drewna, kamienia, skóry. Elewacje z MDF - najlepsza opcja do szafek w pokoju dziecięcym. Udekoruj powierzchnię lepszymi naklejkami, które można zmienić, gdy dziecko dorośnie.
 • płótno rattanowe / bambusowe docenią miłośnicy naturalnych, ekologicznych materiałów;
 • szkło / lustro z zabarwieniem / piaskowaniem. Technologia tej metody opiera się na działaniu wysokociśnieniowego strumienia wysokiego ciśnienia na powierzchni wstęgi. Przy pomocy piaskowania artystycznego stosuje się wzór. Podczas korzystania z piaskowania kolorowego / głębokiego tworzone są trójwymiarowe ozdoby i realistyczne rysunki. Fasady z lustrzaną powierzchnią są pożądane do zastosowania w szafach w korytarzu / korytarzu.
Szafa Radius
Szafa Radius

Pragnienie stworzenia przytulnej, wygodnej przestrzeni w mieszkaniu jest dość naturalne. Wybierając odpowiednie środowisko, należy wziąć pod uwagę styl wnętrza pomieszczenia, jego cel. Do szaf z drzwiami z blachy idealnie dopełniają wnętrze, lepiej skorzystać z usług projektanta. Ponieważ takie modele mebli są wykonywane na zamówienie, zaleca się kontakt z profesjonalnymi producentami mebli.

1
Szafa Radius
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

70 − 63 =