Świecące tapety: styl i luksus w dekoracji wnętrz (32 zdjęcia)

Tapeta Luminous to oryginalna dekoracja ścian i sufitów, dzięki której tworzy się spektakularny wystrój wnętrza bez większego wysiłku. W świetle dziennym materiał wygląda jak normalna powierzchnia. Prawdziwe piękno okładki ujawnia się w ciemności, wypełniając przestrzeń fantastycznym blaskiem konturów obrazów na ciemnym tle.

Luminous tapeta 3D
Świecące tapety z motyli

Świecące tapety w przedszkolu

Świecące tapety z dinozaurami

Świecące tapety kropki polka

Jeśli zacząłeś naprawy w mieszkaniu i chcesz wyrazić większą ekspresję w projekcie, użyj tapet, świecących w ciemności, jako akcent wewnętrzny. Z reguły jedna ze ścian jest wybrana do tej dekoracji, ponieważ solidny projekt jest obarczony złożonością percepcji wizualnej. W niektórych przypadkach tylko fragmenty powierzchni są uwalniane przez powłokę świetlną. Sufit z świecącymi gwiazdami to godne szacunku rozwiązanie w projektowaniu sypialni, pokoju dziecinnego lub salonu.

Świecące tapety w przedszkolu

Świecące tapety w pokoju dziecięcym

Świecące tapety we wnętrzu

Tapeta świecące miejsca

Luminous tapeta na suficie

Świecące tapety w stylu rustykalnym

1

Rozjarzona tapeta z samolotami

Odmiany tapety z efektem blasku

Istnieją dwa główne rodzaje dekoracji, które różnią się sposobem wytwarzania.

Rozjarzona tapeta z wzorem farby fosforowej

Kompozycja nie zawiera związków fosforu, ma następujące cechy:

 • w ciągu dnia gromadzi energię naturalnego światła, w ciemności zwraca nagromadzone w postaci rozproszonego blasku;
 • Kolory emisji różnią się zielonymi i niebieskimi kolorami, ciepłą paletą żółto-pomarańczowych odcieni;
 • luminescencyjna tapeta zapewnia dodatkowe oświetlenie przestrzeni w ciemności, przyczynia się do stworzenia przytulnego środowiska z przytłumionym światłem.

Phosphor atrament jak producenci twierdzą, nie są niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Rynek oferuje różnorodne kratach z świetlnego obrazu, ale jeśli chcesz łatwo zrobić z ich rąk obejmujących ekskluzywny design na podstawie konwencjonalnych tapety, mając komplet szablonów i farb luminoforu.

Tapeta akrylowa w sypialni
Tapety"элизиум" на потолке

Fluorescencyjna tapeta z efektem 3D

Fluorescencyjny wzór z 3D-efekt powłoki są takie, że światło wygląda jak luksusowy dekoracji z obrazem objętościowym i ciemne imponujących niepowtarzalny blask odrębnych grafik i konturów uderzających rozwiązań projektowych wyobraźnia ekscentryczności. 3d tapety z lekkich elementów wystroju mają następujące funkcje:

 • Technologia obejmuje obrazowanie kompozycji za pomocą fluorescencyjnych pigmentów;
 • w celu pełnego ujawnienia efektu poświaty konieczne jest zastosowanie specjalnego oświetlenia - lampy Wood. Fale tego czarnego źródła światła odbijają się w fluorescencyjnej farbie, a powłoka zaczyna jarzyć się fascynująco;
 • dzięki czemu powłoka fluorescencyjna przez długi czas cieszy się fantastycznym blaskiem, powinna być chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Do dekoracji sufitu najczęściej wybierana jest świetlista dekoracja z trójwymiarowym wzorem w postaci galaktyki gwiazdowej, przestrzeni kosmicznej z planetami. W projekcie 3D dla dzieci istotne są efekty z obrazami fantasy-fantasy ze statkiem kosmicznym, postaciami z bajek lub ulubionymi bohaterami filmowymi małych gospodarstw domowych.

Tapety"элизиум" с рисунком
Tapeta akrylowa w stylu francuskim

Funkcje wykończeniowe

Tapety z efektem świetlnym wykonane są na bazie włókniny, grubego papieru lub są powłoką polimerową na włókninie. Najpierw na płótnie nakładany jest wzór - obraz widoczny w świetle dziennym. Następnie linie konturu są traktowane specjalnym pigmentem, a wynikiem jest efekt 3D.

Fluorescencyjne tapety
Świecący Fototapeta

Wymiary
produktu są różne, nie jest trudno wybrać odpowiedni model spośród aktualnych ofert - panel o kompaktowych parametrach lub płótno na dużą skalę na całej ścianie. Według przykładu wykonania istnieją:

 • Rolkowe, świecące tapety 3D są wykorzystywane do dekoracji ścian. Najczęściej dostrzegamy jedną z powierzchni ścian pomieszczenia, a w projekcie reszty stosuje się konwencjonalną tapetę o neutralnej kolorystyce. Często na podstawie pokrywy rolki tworzony jest panel, określający przydzielony obszar za pomocą bagietki. Dekoracja jest realna w zagospodarowaniu przestrzennym pomieszczenia - za pomocą pokrowca o niezwykle spektakularnym wystroju można łatwo odróżnić strefę rekreacyjną lub sen od salonu;
 • fabularne płótna - z fragmentów powstaje świetlista kompozycja z osobnym motywem na różne tematy. Gatunek tapeta jest używany zarówno w projektowaniu ścian i sufitów. Modele z wizerunkiem galaktyki, głębiny morskie, architektura miejska, kolorowe krajobrazy są bardzo popularne.

Wybór świecące tapetę dla przedszkola, biorąc pod uwagę wiek i płeć dziecka: dziewczyny będą podoba się wystrój z pięknymi księżniczkami, gwiazdy, serca i kwiaty, a chłopcy z pewnością docenią historie z fantastycznymi postaciami i brutalnymi postaciami z komiksów.

Rozjarzona tapeta z wizerunkiem miasta

Świecące niebieskie tapety

Świecące ciemne tapety

Świecące tapety z czarownicami

Świecące tapety z gwiazdami

Panoramiczna tapeta z efektem 3D

Panoramiczne tapety świetlne do ścian są wykorzystywane do dekoracji przestronnych pomieszczeń, ponieważ do pełnego postrzegania obrazu potrzebna jest recenzja z daleka. W małym pomieszczeniu nie można ocenić prawdziwej głębi obrazu, poznać prawdziwe piękno kompozycji. Jeśli naprawdę chcesz udekorować kompaktowe wnętrze z podobnym wykończeniem, jedynym rozwiązaniem jest wybór części sufitu.

Świecące tapety w biurze
Świecące tapety z kotami

Wybierając fabułę wystroju, warto wziąć pod uwagę, że czasami jest wystarczająco szybko, aby spojrzeć na ten sam skład, ale tapeta nie jest obrazem, nie jest łatwa do aktualizacji w krótkim czasie po naprawie.

Wybierz motywy przedstawiające naturalne środowisko, mówią psychologowie, mózg lepiej postrzega naturalne obrazy - krajobrazy, motywy morskie, zjawiska niebieskie. Architektura miejska, klipy filmowe, świecące obrazy ludzi szybko stają się nudne, jeśli patrzysz na nie z dnia na dzień.

W przypadku przestronnych wnętrz zaleca się użycie alternatywy dla dekoracji w postaci wymiennej, świecącej panoramy. Kompromisowa wersja dekoru - instalacja materiału na oczkach - polega na okresowym odnawianiu kompozycji, w razie potrzeby można po prostu usunąć strukturę.

Luminescencyjna tapeta
Naklejki fluorescencyjne
Tapety o świecącym wzorze

Jak poprawnie działać?

Kupując płótna fluorescencyjne, należy wybrać lampę Wood do oświetlenia, biorąc pod uwagę ilość oświetlonej przestrzeni. Zazwyczaj w przypadku 3 m² powierzchni wystarczy 1 oprawa, w przypadku urządzeń z odbłyśnikiem można zmniejszyć ich liczbę. Umieść źródło czarnego światła nie bliżej niż 1 m od powierzchni ściany. W przypadku dekoracji sufitu za pomocą tapety fluorescencyjnej podświetlenie jest instalowane za sufitową listwą przypodłogową lub we wnękach ściennych. Oprawy umieszczone są wokół obwodu dekory lub używają mocowania punktowego, najważniejsze jest to, że fale ultrafioletowe są kierowane na odbijający światło pigment.

Świecące tapety we wnętrzu sypialni
Świecące tapety w sypialni

Zwróć uwagę, że pokrywa z małymi obrazami świeci słabo, odzwierciedlając fale ultrafioletowe lampy z czarnym światłem. Jeśli ustawisz panoramiczny obraz na dużą skalę we wnętrzu sypialni, wtedy moc blasku może zapobiec komfortowemu śnie.

Materiał wykończeniowy jest łatwy w obsłudze i konserwacji, służy przez długi czas, nie odkształca się i nie traci koloru. Warstwa światłoczuła obrazu jest pokryta powłoką ochronną, jednak delikatna pielęgnacja płótna jest konieczna bez użycia agresywnych związków. Jakość wykończenia jest materiałem przyjaznym dla środowiska, nie powoduje reakcji alergicznych. Aby wykluczyć ryzyko zakupu produktów o podejrzanym pochodzeniu, wybierz tapetę świecącą wśród ofert sprawdzonych producentów.

Tapety ze świetlistymi kropkami
Tapety z świecącymi gwiazdami

Miejscowe obszary zastosowań

Skuteczna dekoracja dzięki świecącym gwiazdom w galaktyce lub imponujący widok natury Ziemi jest wykorzystywana przy projektowaniu pomieszczeń do różnych celów:

 • w sypialni - udekoruj przestrzeń sufitu, ścianę nad łóżkiem lub powierzchnię naprzeciwko, aby cieszyć się fantastycznym pięknem blasku przed
  pójściem spać;
 • w szkółce - fantastyczny kompozycji trójwymiarowej z małych fragmentów lub odbijających płótna z innymi gwiazdowy Galaxy organicznie pasuje do wnętrza z atmosferą beztroski dziecka;
 • w salonie - luksusowy obraz o świetlistym efekcie jest oryginalnym akcentem wnętrza, najważniejsze jest, aby z powodzeniem wybrać miejsce na wystrój. Stworzenie sufitu lub ściany z powłoką fotoluminescencyjną 3d rozwiązuje dwa problemy naraz: jest to szanowana dekoracja wnętrza i dodatkowe źródło rozproszonego światła;
 • strefa wejściowa - sufit w korytarzu jest często ozdobiony stylowymi liniami z fluorescencyjną powłoką.

Trójwymiarowa tapeta świetlna, mimo że są sprzedawane w drogim segmencie, jest popularna w projektowaniu wnętrz miejskich i domów poza miastem. Jest to jasna uwaga w projekcie mieszkania, które w dzień podziwia obraz realistycznymi woluminami, aw zaciemnionej przestrzeni fascynuje fantastycznym blaskiem.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

48 + = 49