Sufit w stylu loftu: prosty, stylowy i bardzo brutalny (29 zdjęć)

Nielakierowane belki, rury metalowe, murze, betonie - użyto ukryć w suficie wszystko pod sheetrock i rozciągnięte płótno, ale okazuje się, te elementy mogą być duże, aby pasowały do ​​wnętrza, a nawet ozdobić.

Belki na suficie w stylu loftu

Biały sufit w stylu loftu

Stylowe poddasze pojawiło się w USA. W ubiegłym stuleciu wielu Amerykanów zaczęło kupować budynki dawnych manufaktur i fabryk i przekształcać je w mieszkania. W wielkich warsztatach z wysokimi sufitami, w których stały maszyny, trudno było stworzyć klasyczne wnętrze, a nowi właściciele zostawili wszystko tak, jak było. Nie zakryły belek, rur i przewodów na suficie, nie przykleiły cegły tapetą.

Betonowy sufit w stylu loftu

Czarny sufit w stylu loftu

Początkowo wydawało się to szalone, ale potem wielu doceniło ten styl i stało się popularne zarówno w USA, jak iw Europie. Jeśli lubisz styl strychu, możesz z pewnym wysiłkiem zrobić z niego całe mieszkanie. Szczególną uwagę w tym projekcie należy zwrócić na sufit, ponieważ jeśli wykonasz ściany w stylu loftu, a na suficie pozostawisz płytki wykonane z polistyrenu, wnętrze będzie wydawało się niedokończone.

Drewniany sufit w stylu loftu

Drewniane belki na suficie w stylu loftu

Ważne szczegóły

Sufit w stylu loft musi spełniać kilka prostych wymagań. Powierzchnia sufitu musi być przycięta do minimum. Jeśli jest wykonany z metalu, drewna lub betonu, pozostaw go w pierwotnej formie. Drzewo można zaimpregnować specjalnym lekarstwem na pasożyty i pokryć bezbarwnym lakierem. Szczególnym urokiem tego wnętrza jest szary betonowy sufit. Im większa szorstkość i małe nierówności, tym lepiej.

1

Sufit w domu w stylu loftu

Strop z desek w stylu loft

Początkowo w pomieszczeniach fabrycznych, które zostały przekształcone w mieszkalne, znajdowały się pod sufitem belki podtrzymujące podłogi. Ten detal przeniósł się do nowoczesnego poddasza. Jeśli chcesz, aby wnętrze naprawdę się sprawdziło, będziesz musiał wykonać belki w stylu loftu.

Wszelkie komunikaty w kuchni w stylu loftu i innych pomieszczeń nie powinny być ukryte, ale musisz je poprawić. Zazwyczaj większość przewodów znajduje się na suficie. Pozostaw przewody, ale przytwierdź je do powierzchni w postaci geometrycznych kształtów. Czarne druty, ułożone w kształcie kwadratu na betonowym suficie, będą wyglądały stylowo. Nienaturalne zardzewiałe wyloty powietrza można zastąpić błyszczącą stalą, a także umieścić je pod sufitem.

Lampy i żyrandole w takich pomieszczeniach wiszą na suficie w kilku miejscach. Ale trzeba wybrać urządzenia oświetleniowe w stylu minimalizmu wykonanego ze stali i szkła. Również na suficie będzie odpowiednia zwykła czarna amunicja z żarówkami.

Sklejka na suficie w stylu loftu

Sufit w stylu loftu w salonie

Loft jako styl oznacza istnienie ogromnych wolnych przestrzeni bez ścian. Można to osiągnąć, jeśli prawidłowo udekoruje sufit. Za pomocą różnych okładek przestrzeń w mieszkaniu można podzielić na strefy. Na przykład nad salonem zostaw beton, nad łóżkiem, aby uzyskać sufity napinane w stylu loftu, a nad zestawem kuchennym i stołem kontynuuj mur, który wzniesie się ze ściany.

Ale pamiętaj, to tylko życzenia. Jeśli betonowy sufit będzie cię uciskał, wybieli go lub przyszyje podszewką. W mieszkaniu powinieneś czuć się komfortowo, więc zbyt agresywny strych może być nieco zmiękczony.

Ceglany sufit w stylu loftu

Wybór koloru

Przed rozpoczęciem naprawy warto ocenić, czy będzie ci wygodnie, gdy będziesz w domu w tym stylu. Faktem jest, że projekt sufitu w stylu loftowym jest idealnie wykonany bardzo cicho. Paleta kolorów tego stylu obejmuje:

  • czarny;
  • szary;
  • biały;
  • metal;
  • cegła.

Jeśli nie jesteś gotowy na tak ponure wnętrze, ale podoba ci się pomysł na poddasze, dodaj do wnętrza jasne detale. Część sufitu można pomalować na jaskrawe kolory lub wykonać duży monofoniczny wzór. Jasne akcenty mogą być w całym wnętrzu: tekstylia, meble, jasne obrazy na ścianach.

Kamieniarstwo na suficie we wnętrzu poddasza

Dekoracyjne sufity w stylu loftu

Pomysły na dekoracje sufitowe

Do projektowania sufitu w stylu loftu nadaje się:

  • podszewka;
  • farba na bazie wody;
  • tkanina naprężająca;
  • metal;
  • szorstki tynk.

Dziś prawie każda firma może zamówić sufity napinane w stylu loft. Jest to opcja, gdy betonowy jastrych wygląda tak brzydko, że nie chcesz go zostawić w tej formie we wnętrzu. Musisz zamówić elastyczną tkaninę, która w kolorze będzie symulować jastrych metalowy lub betonowy. Możesz wziąć matowe płótno lub lekki połysk. Wtedy pokój będzie jeszcze bardziej jak pokój fabryczny.

Sufit w kuchni w stylu loftu

Pułap w mieszkaniu w stylu loftu

Sufit w całym mieszkaniu lub tylko w kuchni można przyszyć podszewką. W zależności od preferencji pokryty jest lakierem lub białą farbą. Aby stworzyć sufit z "historią", każdą płytę można starzeć za pomocą papieru ściernego. Drewniany sufit będzie wydawał się wyższy, jeśli deski nie zostaną umieszczon
e blisko, ale w niewielkiej odległości. Tak więc w pokoju będzie jeszcze więcej powietrza.

Pod podszewką można umieścić długie belki pomalowane w kontrastowym kolorze. Belki na suficie w stylu loftu nie powinny zlewać się z powierzchnią. Im lepiej się wyróżniają, pokój wydaje się bardziej przestronny. Technika ta jest często używana do dekoracji kuchni i sypialni.

Tutaj także wszystko jest indywidualne. Jeżeli pomieszczenie jest zbyt niska, na suficie, nie jest konieczne, aby promień, który wizualnie obniża się o około 10-15 cm. W tym przypadku będzie wystarczające do wybielania sufitu, podkreślając chropowatą strukturę powierzchni, w gołębniku Aby ściany i podłogi.

Mansardowy sufit w stylu loftu

Metalowy sufit w stylu loftu

Sufity wykonujemy samodzielnie

Idealne tworzenie powinno być wykonywane przez profesjonalnych projektantów, ale jeśli nie ma możliwości opłacenia ich usług, możesz samodzielnie wykonać sufit poddasza. Aby stworzyć ciekawe wnętrze, wystarczy pozbyć się starej powłoki na suficie. Po prostu weź łopatkę i pozbądź się wybielacza, tapety, płytek piankowych i innych powłok. Konieczne jest czyszczenie powierzchni do momentu odsłonięcia nagiego betonu.

Rozciągliwy sufit w stylu loftu

Strop z płyt betonowych w stylu loft

Sufit jest rdza w stylu loft

Być może betonowy sufit nie jest idealny. Następnie za pomocą materiałów wykończeniowych konieczne będzie uczynienie go bardziej reprezentacyjnym. Zamknij zbyt duże otwory i przykryj je tynkiem cementowym. Nie musisz robić tego idealnie - im więcej smaków, tym ciekawszy będzie sufit. Jeśli nie ma czasu na wszystkie te prace, zamów szary sufity napinane.

Jeśli chcesz udekorować kuchnię w stylu loftu, pokryj sufit belkami. Nie wszyscy wiedzą, jak je zrobić, a wielu idzie po nich do sklepu budowlanego. W rzeczywistości belki mogą być wykonane ze zwykłej płyty gipsowo-kartonowej. Konieczne jest zbudowanie ramy z aluminium i pokrycie go arkuszami płyt gipsowo-kartonowych. Następnie GKL maluje tak, aby powierzchnia wyglądała jak drzewo. Możesz także wybrać czarną lub szarą farbę. Belki tego koloru występują również w pomieszczeniach przemysłowych.

Szary sufit w stylu loftu

Siatka na suficie w stylu loftu

Spadzisty sufit w stylu loftu

Podszewka sufitu z podszewką również zajmie dużo czasu. Najpierw przygotuj drzewo. Należy go zaparzyć i polakierować. Aby osiągnąć efekt starożytności, deski można pokryć ciemną farbą, a następnie lżejsze i dobrze na nich chodzić gruboziarnistym papierem ściernym. Wtedy wydaje się, że ten sufit ma kilka dziesięcioleci i był malowany więcej niż jeden raz.

Sufit w stylu loftu w sypialni

Szklany sufit w stylu loftu

Styl loftowy charakteryzuje się zastosowaniem innych drewnianych konstrukcji. Jeśli sufit jest murowany, można go pomalować i na całej powierzchni przymocować dużą drewnianą kratownicę pomalowaną w tym samym kolorze. Na każdej belce i suficie można dodatkowo umieszczać elementy wnętrza: lampy, zasłony, obrazy i wiele innych. Wtedy nie będzie to tylko osobny sufit w stylu loftowym, ale złożona przestrzeń artystyczna.

Tynk na suficie w stylu loftu

Sklepiony sufit w stylu loftu

Jeśli betonowy sufit wydaje się zbyt nudny i nie ma czasu na dekorowanie go, możesz przejść prostą drogą. Powieś pod nim metalową drobną siatkę pokrytą błyszczącym metalicznym. Ta sama kratka może zamknąć rury, sprawić, że lampy. Krótko mówiąc, absolutnie każdy materiał, który wydaje się nudny i nieciekawy, może z łatwością dopasować się do wnętrza strychu i udekorować go.

Sufit w stylu loftu w łazience

Wysoki sufit w stylu loftu

styl loft jest tylko na pierwszy rzut oka wydaje się nudny i surowy, ale jeśli wybierzesz odpowiednie kolory i materiały, rozcieńczyć szary i czarny z jasnych kolorach, pokój z sufitu będzie tak komfortowo jak we wnętrzu w stylu Prowansji, lub każda inna. Dużym plusem tego stylu jest to, że najprostsze projekty można tworzyć nawet bez specjalnego przeszkolenia. Spróbuj wymyślić, połączyć różne materiały i styl loft, wymyślony wiele lat temu za granicą, zmieni Twoje mieszkanie.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 12 = 15