Styl polowania we wnętrzu (17 zdjęć): meble, lampy i inne dekoracje

Styl polowania - jeden z najbardziej oryginalnych i przytulnych wnętrz. Nowoczesne mieszkania i domy straciły swoją indywidualność. Są wypełnione szkłem, metalem, nowoczesną technologią, ale nie mają duszy. Mały dom lub pokój zaprojektowany w stylu myśliwskim będzie nieodzownym miejscem do wypoczynku po pracy. Projekt, z wykorzystaniem naturalnych materiałów i ciepłej kolorystyce, daje poczucie spokoju. Dom w stylu myśliwskim to próbka wygodnej i niezawodnej obudowy. Różni się bezpretensjonalnym wnętrzem, wyglądającym tak bardzo solidnie.

Piękny salon w stylu polowania

Styl polowania jest charakterystyczny:

  • używaj tylko naturalnych materiałów. Dotyczy to zarówno osobnego pokoju, jak i wystroju całego domu jako całości;
  • dominacja drewna nad innymi materiałami;
  • masywne meble;
  • dekoracyjne drewniane belki na suficie;
  • świece lub lampy ze świecami;
  • obecność we wnętrzu skór, trofeów lub wypchanych zwierząt.
Siedzi za tworzenie akcentu w stylu polowania
Stylowe krzesło do tworzenia wnętrza myśliwskiego

Luksusowe wnętrze w stylu myśliwskim

Wybór pomieszczeń i podstawowe zasady stylu

Salon, jadalnia i gabinet to tradycyjne pomieszczenia do dekoracji w stylu myśliwskim. Zwolennicy jednolitości używają tego wzoru dla całego domu. Najważniejsze to nie odstępować od reguły - pomieszczenie nie powinno zawierać niczego zbędnego. Projekt powinien zostać wykonany z wyraźnie przemyślaną liczbą obiektów we wnętrzu. Dekorując cały dom w jednym stylu, najpierw opracowuje się ogólną strukturę planowania. Za pomocą mebli tworzone są strefy, a ostateczne szczegóły są wprowadzane do środowiska.

Salon z kominkiem w stylu myśliwskim

Styl polowania oznacza obecność wysokich sufitów. Należy to wziąć pod uwagę przy projektowaniu oświetlenia. Urządzenia dobierane są z uwzględnieniem wysokości sufitu. Korzystanie z drewnianych belek jest obowiązkowe. Nie są dostępne we wszystkich pokojach w domu. Bez belek centralnego pomieszczenia (zazwyczaj salonu) nie należy pozostawiać. W razie potrzeby umieszcza się je w jadalni lub w kuchni.

Jeśli projekt wnętrza wymaga użycia szorstkich tekstur i masywnych elementów, musisz go użyć we wszystkich pomieszczeniach, aby nie stracić ani jednego stylu.

Jadalnia z kominkiem w stylu myśliwskim

Uważaj, aby meble były szczere. Z pewnością projektant ma znanego cieślę, który pomoże stworzyć niezbędne przedmioty. Styl polowania we wnętrzu domu obejmuje stare przedmioty i elementy wyposażenia domu. Jeśli na ostatnim etapie wydaje się, że nie ma wystarczającej przytulności, dodaj tekstylia do wnętrza.

W procesie projektowania mogą wystąpić trudności z urządzeniami gospodarstwa domowego. A jeśli można to zrobić w kuchni, sypialnia lub salon w stylu myśliwskim jest odrzucany przez duże telewizory i centra muzyczne. Spróbuj zaprojektować meble, aby ukryć oczywistą obecność sprzętu w pokoju.

Nowoczesne wnętrze z elementami stylu myśliwskiego
Taki stół jest idealny do wnętrza myśliwskiego

Przykłady projektowania stylu myśliwskiego

Projekt kuchni

Projekt kuchni w stylu loży myśliwskiej powinien być wykonany przy użyciu surowych form. Daje kolor i osobowość. Wybór mebli do kuchni powinien dawać pierwszeństwo drewnianemu zestawowi słuchawkowemu. Elewacje wykonane są z litych lub niemalowanych desek. Meble powinny być naturalnym odcieniem. Do kuchni wiklinowej nadają się meble lub meble ze skórzaną tapicerką. Najważniejsze to wygoda i pełne wykorzystanie przestrzeni. Blat dobierany jest na podstawie ogólnego koloru mebli, ale musi być wykonany z kamienia. Bez plastiku. Części metalowe muszą być koloru brązowego lub miedzianego. Te odcienie najlepiej łączą się z kolorem naturalnego drewna. Wybierając lampy, preferowane są wyroby kute.

Do kuchni podnieś zestaw ze stołem i krzesłami. Wykonany jest z szyku, opcjonalnie z wykorzystaniem elementów skórzanych i ręcznego rzeźbienia. Jeśli ma to łączyć kuchnię z jadalnią, wnętrze można zmieniać za pomocą pięknego dywanu lub skór zwierzęcych. Zasłony pasują do koloru wnętrza.

Kuchnia-jadalnia w stylu myśliwskim
Kuchnia z wyspą w stylu myśliwskim

Projekt salonu

Salon jest jednym z najbardziej publicznych miejsc w domu. Jest to sala, w której cała rodzina gromadzi się wieczorem, gdzie zapraszani są przyjaciele lub po prostu organizuje odpoczynek. Wystrój salonu zakłada obowiązkową obecność kominka. Trudno wyobrazić sobie domek myśliwski bez tego elementu. Nad kominkiem można umieścić półkę z trofeami lub głową jelenia. Meble tapicerowane najlepiej wybrać ze skóry. Oświetlenie powinno być ciepłe. Jeśli nie ma wystarczającej ilości światła centralnego, a następnie do żyrandola, można dodać oświetlenie ścienne wykonane z metalu. Zasłony używają gobelinu lub z gęstej tkaniny monofonicznej.

Duży salon w stylu myśliwskim / domku
Mały salon w ciemnych kolorach w stylu polowym / domku

Projekt sypialni

Sypialnia jest jedną z najtrudniejszych przestrzeni do projektowania. Styl polowania nie zapewnia dużej liczby szafek i komód. Dlatego przechowywanie rzeczy tutaj będzie niewłaściwe. Sypialnia jest miejscem odpoczynku. Pośrodku pokoju znajduje się łóżko z naturalnego drewna. Jest ozdobiony kolumnami i zadaszeniami. Dużo poduszek i duży piękny kaftan dodają szczególnego komfortu, tkwiącego w tym stylu.

1

Ten pokój nie powinien być jasno oświetlony. Sypialnia charakteryzuje się półmrokiem. Niech lampy będą montowane tylko na ścianie. Sypialnia w stylu myśliwskim nie toleruje jaskrawych kolorów. Odcienie powinny być ciepłe, przyjemne dla oka. Dopuszczalna jest mała ilość kwiatowego ornamentu. Mogą to być poszewki na poduszki lub zasłony. Sypialnia w stylu myśliwskim przyciąga uwagę swoją prostotą. Korzystając z różnych akcesoriów i detali, można go przekształcić w przytulną strefę odpoczynku.

Piękna sypialnia w stylu polowania
Fotel i wystrój sypialni w stylu myśliwskim

Projekt pokoju dla gości

Jeśli domek myśliwski jest przestronny, zapewnia pokój gościnny. Jego konstrukcja jest podobna do wystroju sypialni. Pokój gościnny nie wymaga wielu rzeczy, niech projekt będzie zwięzły. Używaj szorstkich, nieleczonych mebli, zasłon w kratkę, w rogu umieść fotel bujany. Standardowe lampy zastępują lampę i lampki nocne w postaci świec.

Dom w stylu myśliwskim to dar niebios dla współczesnego człowieka. Dotyczy to nie tylko miłośników wędkarstwa i rekreacji na świeżym powietrzu. Styl polowania będzie odpowiedni dla osób, dla których komfort jest drogi, a kto zna wartość tradycji.

Projekt małego domu w stylu myśliwskim
Futerkowe krzesło do polowania wnętrza
Elegancki świecznik do wnętrz myśliwskich
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 83 = 84