Secretor: nowoczesne meble z przeszłości (26 zdjęć)

Popularność antycznych sekretarek opiera się teraz na ich funkcjonalności. Meble te są używane jako biurko, komoda i mała szafka na dokumenty. Sekretne przedziały i różne systemy blokowania niezawodnie zapewniają im bezpieczeństwo.

Tajny turkusowy kolor
Sekretarz Biura

Tło historyczne

Pierwsze sekretarki uznano za kobiece. Zostały zainstalowane w pokojach młodych dziewcząt i zamężnych kobiet, które siedząc za nimi, mogły z łatwością napisać notatkę lub list, a także prowadzić księgowość domową. Czasem nazywano je tajnym biurem.

Czarne sekretarki
Sekretarka w stylu klasycznym

Na początku XVIII wieku sekretarze drewna byli już poszukiwani jako meble do gabinetów i salonów. Chętnie stosowane przez lekarzy, ponieważ ich szuflady i schowki łatwo mogła pomieścić nie tylko narzędzia, leki, lekarstwa, ale również notebooki z notatek, notatniki i małych katalogów.

Ozdobiony złotym listkiem i wzorzystym sekretarzem
Drewniane biurko

Wykonane z cennych gatunków drewna, ozdobione skomplikowanymi rzeźbami i drogim wystrojem, meble sekretarza stały się prawdziwym miejscem pracy dla cesarzy i szlachty. Są wspomnienia sekretarza drogi Napoleona. Po złożeniu był bardzo zwarty, ale miał wiele szuflad i łatwo go przekształcić. Cesarz francuski pracował za nim w wozie drogowym tak samo owocnie jak w swoim biurze.

Drewniane biurko w oryginalnym designie
Sekretarka we wnętrzu salonu

Antyczny sekretarz króla Francji Ludwika XV jest nadal uważane za wytrawny istota stolarzy Jean Henri Henri-François Riesener i Jean Francois Eben, który pracował w tej sprawie od kilku lat. Zarządzał królem w ogromnej ilości w tym czasie - prawie milion franków. Wykonane z rzadkich gatunków drewna. Przypadek przypominający cylinder jest pokryty szylkretami i jest inkrustowany wzorami ze srebra i złoconego brązu. Sekretarz ma przebiegły system zaparcia, który jest istotny w naszych czasach. Ludovic trzymał jedyny klucz tajny do dyspozycji, przechowując w nim dokumenty sieci szpiegowskiej.

Sekretarz gabinetu
Komoda Secreter

Sekretarze dzisiaj

Różnorodność aktualnej oferty sekretarek pozwala na umieszczenie ich w różnych kolekcjach mebli, które opierają się na wielkiej wszechstronności tych mebli. Potrzebny będzie również sekretarz w salonie, tak jak w sypialni lub pokoju dziecięcym. Wszystko zależy od prawidłowego wyboru tego przedmiotu i jego zgodności ze stylem całego wnętrza.

Lakierowany sekretarz
Sekretarka komputerowa

W czasach sowieckich szeroko rozpowszechnione były wbudowane sekretarki, które były wyposażone w specjalne moduły lub sekcje tzw. Ścian meblowych. Składały się z półek, szuflad i składanego blatu. Sekretarki wykonane ostatnio mają następujące funkcje:

  • różnorodność wzorów;
  • różnice w kształtach i wymiarach;
  • mogą być zawarte w zestawach i kolekcjach mebli lub sprzedawane osobno;
  • szeroki asortyment materiałów, z których wykonane są produkty;
  • elementy dekoracyjne i dekoracje mogą być wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych lub z wykorzystaniem nowych technologii w obróbce metali lub drewna.

Lekkie meble są nadal bardzo popularne, co poprawia naturalne światło nawet w zacienionych pomieszczeniach. Sekretarz bieli może naturalnie uzupełniają atmosferę pokoju i będzie szczególnie dobrze wyglądają szklane drzwi swojego małego gabinetu, za które mogą być rozwiązane na półkach najbardziej niezbędne elementy, w tym notebooków, książek, czasopism i różnych artykułów piśmienniczych.

Sekretarka stylu Loft
Sekretarz z MDF

Poniżej pod rozkładanym blatem znajdują się szerokie szuflady, które mogą być wypełnione przez właścicieli według własnego uznania, w zależności od pomieszczenia, w którym zainstalowany jest sekretarka. Jeśli jest to sypialnia, szuflady są przydatne do przechowywania zestawów ze snem, a jeżeli żywych, potem znaleźć miejsce dla czasopism, odpowiednich czasopismach lub broszurach.

Sekretarka metalu
Sekretarz na nogach
Sekretarz stylu prowansalskiego

Jasny, prawie biały kolor może nadać drewnie brzozę lub cenniejszy grab. Powierzchnia pokryta przezroczystym lakierem ma wyrazistą strukturę połyskującą, która jest bardzo skuteczna w każdych warunkach oświetleniowych. Czasami produkty są poddawane wstępnej obróbce i pokryte białą farbą. Szczególnie dobre są takie meble w zestawie.

Malowany sekretarz we wnętrzu sypialni

Drewniane sekretarzy

Pomimo wprowadzenia technologii we współczesne życie ludzkie, popyt na meble drewniane nie maleje. Jego wartość ekologiczna i doskonały wygląd przyczyniają się do wzrostu popytu konsumpcyjnego, a w związku z tym drzewo-filet w tej chwili jest najbardziej prestiżowym nabytkiem. W każdym salonie ten transformator będzie absolutnie odpowiedni, a jego funkcjonalność można łatwo dostosować do potrzeb właściciela.

1

Dobrze wyglądające drewniane biurko we wnętrzu domowej szafki. Może być umieszczony obok dużych zewnętrznych regałów - w takim przypadku miejsce pracy będzie miało optymalny układ. W przypadku małej powierzchni biurowej taki pisemny sekretarz okaże się bardziej opłacalnym nabytkiem niż obszerne biurko. Transformator kątowy zajmie jeszcze mniej miejsca.

Starsze sekretarzy

Do tej pory meble wykonane wiele lat temu są bardzo doceniane. Stary sekretarz, dziedziczony, może mieć wielką wartość z finansowego punktu widzenia i kultury. Dzieło dawnych mistrzów jest najczęściej unikatowe, ponieważ metalowe ozdoby, okucia z brązu, rzeźby w drewnie lub inkrustacje prawie zawsze były wykonywane tylko dla jednego produktu.

Nowoczesny design sekretarki
Biała sekretarka w sypialni

Tajny i nowoczesne technologie

Rozwój przemysłu elektronicznego pod wieloma względami zmienił sposób, w jaki ludzie żyją. Bez komputera trudno sobie wyobrazić organizację miejsca pracy w nowoczesnych biurach. Nie ma pilnej potrzeby pisania listów. Jest e-mail i wiele dobrych programów, które promują komunikację między ludźmi. Strony na portalach społecznościowych zastąpiły pamiętniki osobiste.

Sekretarz nogi ze stali
Wąskie drewniane biurko

Oczywiście w takich warunkach szczególnie pożądany będzie komputerowy podajnik, który może być wykonany z tworzywa sztucznego lub podobnych materiałów z metalu. Jego design nawiązuje do stylu nowoczesnego lub high-tech. Tak, i wygląda na mały stolik. Z reguły taki transformator ma bardzo proste urządzenie, nic zbędnego, tylko blat, kilka półek i parę szuflad. W końcu nie ma potrzeby przechowywania dużej liczby dokumentów lub zapisów na papierze, wszystkie informacje znajdują się głównie na dysku twardym.

Archiwalne sekretarzy

Zalety sekretarek

Nawet w naszych czasach technologii informatycznych rośnie zapotrzebowanie na antyczne meble. Drewniany sekretarz był i pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli na rynku. Większość kupujących zwykle kupuje taki produkt ze względu na jego wysoką wartość ekologiczną. Wykonane z masywu drewna meble spełniają normy sanitarne i higieniczne i nie powodują zjawisk alergicznych. A wygląd produktu z cennych gatunków drewna podbije nawet najbardziej wymagającego nabywcę.

Vintage sekretarz drewna
Antyczne sekretarzy
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

88 − 81 =