Różowe tapety: stwórz romantyczną atmosferę (24 zdjęcia)

Nie zakładaj, że tapeta jest różowa, tylko dla stworzenia wnętrza dla dzieci w pokoju dziecinnym. Róż jest jednym z najdelikatniejszych kolorów, które są wykorzystywane do tworzenia romantycznych i harmonijnych wnętrz. Ze względu na to, że dany kolor ma wiele odcieni i można go połączyć z wieloma odcieniami, różową tapetę można zastosować w różnych pomieszczeniach.

Tapeta papierowa różowa

Tapeta w różowym kolorze

Aby zacząć, spójrzmy na typy tapet:

 • Papier. Ta kategoria tapet jest najbardziej znana, ma niski koszt. Papierowe tapety są oddychające i przyjazne dla środowiska. Jednak nie toleruj wysokiej wilgotności, niezbyt wytrzymałej i szybko blaknącej na słońcu. Są podzielone na jednowarstwowe, wielowarstwowe i wodoodporne. Żywotność wynosi około 3-5 lat.
 • Tapeta Flizeline ma zwiększoną wytrzymałość i przepuszczalność pary. Trochę pomaga zmniejszyć przewodność cieplną i przepuszczalność dźwięku ścian.
 • Winyl. Oparte są na włókninie i papierze. Te tapety są wystarczająco wytrzymałe, wodoodporne, nie blakną. Tapety winylowe można myć, niektóre nawet pędzlem. Jedyną wadą jest słaba przepuszczalność powietrza.
 • Akryl. Ta oddychająca papierowa tapeta z powłoką akrylową, wodoodporna, nie ma tak dużej wagi jak winyl. Miej średnią odporność na blaknięcie.
 • Tekstylia. Wyprodukowany na bazie włókniny i papieru. Tkanki tapety są dobre dla powietrza, ale nie nadaje się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, znikną, mają wysoki koszt. Czystość takiej tapety jest możliwa tylko w suchym miejscu.
 • Tapety. Wydawane są pod malowaniem, są zdolne do wielokrotnego ponownego malowania, a także przepuszczalności powietrza, pary i wody. Nie bój się wilgoci. Żywotność osiąga 20-30 lat.
 • Liquid. Wyprodukowane w formie proszku. Wyróżnia je wysoka łatwość konserwacji.
 • Bambus. Całkiem rzadka tapeta. Paski bambusowe przykleja się do podłoża tekstylnego.
 • Cork. Również w nieużywanej formie dekoracji. Tapeta jest naturalna, mocna, nie absorbuje zapachów.
 • Metal. Ten rodzaj wykończenia jest wodoodporny.

Różowa tapeta w przedszkolu

Różowe tapety dla dziewczynek

Różowa tapeta we wnętrzu

Do liczby takich tapet we wnętrzu należy podchodzić ostrożnie, ponieważ nadmierna ilość różowego koloru może zastąpić nutę życzliwości i czułości. W przeciwieństwie do czerwonych, różowawych tonów, tworzą wyjątkową atmosferę dla innych.

Gama kolorów danego koloru i jego zastosowanie:

 • Różowa tapeta w pokoju może nasycić ciało pozytywnymi emocjami.
 • Tapety w różowych odcieniach przyczyniają się do spokoju i relaksu.
 • Perła i inne pastelowe kolory nadają pomieszczeniu atmosferę przytulności i ciepła.
 • Koralowo-różowy i łososiowo-różowy kolor zapewnia pełny odpoczynek.
 • Intensywne purpurowe i szkarłatne odcienie są energetyzowane. Te kolory doskonale pasują.
 • Zimne różowawe odcienie doskonale chłodzą pomieszczenia, przesycone światłem słonecznym.

Projekt różowej tapety

Tapety z różowymi flamingami

1

Gdy osoba wybiera różową tapetę na ściany, powinien przedstawić pożądany wynik. Na tej podstawie możesz eksperymentować. Na przykład:

 • Podkreśl wnętrze sypialni, nisz lub półek, podkreślając je kontrastowymi różowymi odcieniami.
 • Zastosuj przejście z jednego koloru do drugiego, jako rozkład stref w projekcie sypialni.
 • Możesz wizualnie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia za pomocą pastelowych odcieni różowej kolorystyki.
 • Na ścianie u wezgłowia łóżka można umieścić tapetę z różami lub inną różową tapetą ze zdjęciem.
 • Różowe tapety do sypialni można łączyć z wieloma podstawowymi kolorami, które służą do dekoracji.

Tapety z różowym wzorem geometrycznym

Poniżej znajdują się najbardziej udane kombinacje kolorów tapet:

 1. Różowy + biały. Najpopularniejsza kombinacja. Białe tapety pomogą rozcieńczyć kontrast różu, ale jednocześnie nie stracą miękkości i zwiewności.
 2. Różowy + szary. W tej kombinacji szary kolor podkreśli całą godność różu.
 3. Różowy + kremowy. Nadaje się do miękkich, kobiecych wnętrz.
 4. Różowy + czarny. Wręcz przeciwnie, korzystne jest użycie go do nadania pokoju męskości i brutalności.
 5. Różowy + zielony. Ta paleta ożywi pokój.

Połączenie różowych i niebieskich odcieni jest niezwykle rzadkie. Tapety dla dzieci w tej kombinacji kolorów są idealne zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Tapeta w różowe kropki

Różowa tapeta mansardowa

Monochromatyczne wnętrze

W naszych czasach wykorzystanie dominującego koloru i wszystkich jego odcieni zyskuje na popularności w tworzeniu wnętrz. Łącząc różne półtony i cienie, można stworzyć najbardziej wygrywającą i harmonijną atmosferę niż przy użyciu jasnych kolorów.

Aby uzyskać idealny rezultat, musisz poznać niektóre funkcje tworzenia jednokolorowego wnętrza. Jedną z opcji jest zaprojektowanie ściany jak najbardziej obszernych „szczegóły” w pomieszczeniu, w jasnych odcieniach różu (koralowców, łosoś, moreli) oraz mebli - w ciemności (w kolorze lub klasycznych różowych flamingów). Takie wnętrze można uzupełnić jasnoczerwonymi akcesoriami.

Jeśli paleta pomieszczenia jest zdominowana przez jasnoróżowy kolor, tło na tapecie w salonie powinno być zaznaczone ciemniejszym kolorem. Charakterystyczną cechą jest lekki dywan na ścianie lub podłodze, który pomoże stłumić ciemną tapetę.

Innym przykładem monochromatycznego wnętrza jest użycie jednolitych jasnych odcieni różowego koloru. Ta opcja będzie korzystna dla małych pomieszczeń, które otrzymują niewielkie światło słoneczne.

Różowa monofoniczna tapeta

Do dość spokojnego wnętrza można przypisać następujące kombinacje kolorów:

 • Tapestry w palecie fioletowo-różowej.
 • Kolory tapet Bordeaux z wiśniowo różowymi płótnami.
 • Różowa ta
  peta z odcieniami czerwieni.
 • Tapestry w liliowej palecie z liliową różową tapetą.
 • Brzoskwiniowy kwiat z tapetą w pomarańczowych brzmieniach.

W przypadku małych ciemnych pomieszczeń lepiej jest wybrać jednorodne wnętrze: jasną tapetę na tonie powyżej lub poniżej oryginału.

Różowy pastelowy odcień tapety

Różowa tapeta z wizerunkiem Paisley

Różowy kolor, z reguły, jest uważany za bardziej kobiecy i dziecinny. Jednak bardzo niewiele osób myśli, jak bogaty jest zakres kolorów tego koloru. Na przykład kombinacja kolorów perłowo-szarego z delikatnie różowym jest opcją arystokratyczną. A także połączenie odcieni zieleni i różu tworzy uczucie komfortu i świeżości pomieszczenia. Wybór tapety w hali w takich odcieniach pomoże podnieść nastrój.

Różowa tapeta w paski

Różowa tapeta na suficie

Różowa tapeta z nadrukiem

Tapety można znaleźć nie tylko monochromatyczne, ale także z różnymi wzorami i ornamentami: tapetą w groszki, w paski, z kwiatami lub roślinami.

Jakie zasłony są odpowiednie dla różowej tapety?

Zasłony, a także tapety, stanowią decydujące ogniwo w palecie kolorystycznej wnętrza. W konsekwencji, właściwa kombinacja tych elementów doprowadzi do doskonałego wyniku. Główną cechą odpowiedniego projektu jest harmonijne połączenie odcieni zasłon i kolorów tapet lub mebli.

Tapety z różowym wzorem

Różowa tapeta w sypialni

Jasnoróżowe tapety

Zasłony są aktywnie zaangażowane w postrzeganie pokoju. Poniżej znajdują się niektóre zasady doboru tkanin do pomieszczeń o różowych odcieniach:

 • W jasnych pomieszczeniach zasłony pomogą stworzyć akcent kolorystyczny, jeśli wybierzesz je w ciemnych lub nasyconych kolorach. Możesz również preferować lekkie tkaniny z jasnymi ornamentami.
 • W pokoju z bogatymi tapetami, gdzie meble są wybierane w ciemnych kolorach, zasłony jasnych odcieni (beżowy, niebieski, biały, kremowy, brzoskwiniowy) zmieszczą się z powodzeniem.
 • Ciemne zasłony w tym samym kolorze co meble nadają się do ciemnych ścian i lekkich mebli.

Zasłony wykonane z tiulu, organzy lub innego lekkiego materiału będą udanym dodatkiem do dekoracji ścian w różowej palecie kolorystycznej.

Różowa tapeta tekstylna

Tapeta z różowej tkaniny

Różowa tapeta z wzorem

Na podstawie powyższego możemy wywnioskować, że różowy kolor ma wiele różnych odcieni, począwszy od jasnych kolorów, a skończywszy na brudno-różowym. Wszystkie kolory można wykorzystać do stworzenia przytulnego salonu lub sypialni. Ozdabianie pokoju różową tapetą stworzy niepowtarzalną atmosferę czułości i romansu. Jasna różowa tapeta odpowiednia do pomieszczeń, w których ludzie potrzebują energii.

Różowa tapeta w łazience

Jasna różowa tapeta

Tapety z różowymi gwiazdkami

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

75 − = 65